What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher 3 : The Wild Hunt

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
όχι τα κλείνω όλα όταν ανοίγω games γιατί κάποιο από τα bg apps βάραγε microstuttering σε κάποια φάση
Να το θέσω αλλιώς. Γενικά το έχεις να κάνει backup τα αρχεία σου? Αν ναι σταματάς να κάνει backup τον φάκελο documents. Όχι pause το σταματάς και κάνει local documents φάκελο και τα σώζει κανονικά
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
όχι τα documents είναι εκτός

Πάντως μετά από διάφορες δοκιμές παρατήρησα ότι έκανα λάθος συγκρίσεις καθώς οι καλύτερες screenshots μου ήταν με reshade :p

Και έλεγα γιατί δείχνει καλύτερο το παλιό.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
μου ζήταγε 50GB για update και το έσβησα, δεν ψήνομαι να παίξω πάλι, είναι νωρίς ακόμα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
μου ζήταγε 50GB για update και το έσβησα, δεν ψήνομαι να παίξω πάλι, είναι νωρίς ακόμα.

Κι εγώ σκεφτόμουν να το βάλω για να πάρω μια ιδέα από τα νέα γραφικά αλλά τελικά θα το αφήσω για αργότερα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
αν δεν έχεις RT δεν θα δεις πολλά, υπάρχουν διαφορές αλλά δεν είναι κάτι που δεν είχα πετύχει με reshade πριν. Βασικα΄με reshade είναι καλύτερο.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
για την ωρα το τρανταχτο για το δικο μου ματι ειναι το drawing distance (χωρις συγκριτικα για μετρο συγκρισης εκει τις βλεπω και ειναι αρκετες)
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Και στις κονσόλες το RT mode είναι προβληματικό σύμφωνα με το Digital Foundry. Αχ ρε CD Projekt, ανεπίδεκτη μαθήσεως.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Αχ ρε CD Projekt, ανεπίδεκτη μαθήσεως.

Δεύτερο συνεχόμενο κακό release έπειτα από αλλεπάλληλες καθυστερήσεις. Στην προκειμένη περίπτωση μιας και ήταν free update δεν είχαν και την ίδια πίεση χρόνου. :(
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,272
Δεύτερο συνεχόμενο κακό release έπειτα από αλλεπάλληλες καθυστερήσεις. Στην προκειμένη περίπτωση μιας και ήταν free update δεν είχαν και την ίδια πίεση χρόνου. :(

Ακριβώς αυτό. Έχεις την ευκαιρία να κερδίσεις τις εντυπώσεις κυκλοφορώντας ένα τέτοιο update δωρεάν και καταφέρνεις πάλι να κάνεις τους πάντες να μιλούν για bugs και κακό framerate. Ακατανόητες επιλογές.
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,422
Το ωραίο είναι ότι η DX12 έκδοση, έχει χειρότερες επιδόσεις από την DX11, λόγω ελλιπούς αξιοποίησης της CPU...
Υποθέτω ότι η έκδοση για DX11 είναι λίγο ως πολύ ίδια με την 1.32 ( GOTY) με κάποια skins και ψιλολόγια.
Ήλπιζα ότι η DX 12 εκδοχή θα ήταν πιο "εύπεπτη" για όσους δεν έχουν σύστημα αξιώσεων, αλλά δυστυχώς αυτό δεν ισχύει.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Έχουν κάνει το αυτογκόλ τέχνη.
Πάντως υποψιάζομαι ότι η τσαπατσουλιά στο συγκεκριμένο update έχει να κάνει με τη βιασύνη τους να ξεμπερδεύουν για να απελευθερώσουν πόρους που τους χρειάζονται στα 687 άλλα games που έχουν υπο ανάπτυξη.
Πρόσφατα ανακοίνωσαν ότι σταματά η υποστήριξη του GWENT κι επίσης κλείνει το στούντιο που έφτιαξε εκείνο τον υπεργαμάουα κλώνο του Pokemon Go! στο Witcher universe. Λογικά ξεφορτώνονται τη φύρα για να εστιάσουν στα βαριά χαρτιά τους, αλλά όπως φαίνεται κάποιες εσωτερικές παθογένειες ακόμα υπάρχουν...
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,502
τελικα το γκουέ ηταν αποτυχια?? μα γιατι? δεν το εκτιμησε το διεθνες κοινο? κριμα.... :(:cry:
στο ρεηκουί παντως διαβαζα (εκτος απο 2-3 γαλατικα χωρια που διαφωνουσαν σφόδρα) οτι ηταν Απαραιτητο και Κεντρικο μερος του γκειμπλέι... η τσιντιπί διαβαζει ρεηκουί, ειναι γνωστο.. τους πηρατε στον λαιμο σας, συφορουμιτες...

:trollface:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
στο ρεηκουί παντως διαβαζα (εκτος απο 2-3 γαλατικα χωρια που διαφωνουσαν σφόδρα) οτι ηταν Απαραιτητο και Κεντρικο μερος του γκειμπλέι.


Το Gwent, ηταν μια πολυ καλη ιδεα και ως τετοια, ειχε την αναλογη τυχη των ανθρωπων που ηταν πολυ μπροστα.
Πρωτα τους λιθοβολισαν και μετα τους εκαναν αγαλμα.
Ηταν μια απιστευτη οαση για τις στιγμες που ηθελες απλα να νοιωσεις τα vibes του κοσμου, χωρις να τραβας λεπιδι και χωρις να τρεχεις στα χωραφια πατωντας σβουρνιες ή στα βουνα, που ηταν αναποφευκτο να πηδηξεις απο καποιον γκρεμο, για να μην κανεις τον κυκλο.
Εχει να κανει με την ατμοσφαιρα του παιχνιδιου. καπηλειο και χαρτια αλλα και με τον χαρακτηρα του Geralt. Χαρακτηρας επιρρεπης στο σεκς, το ποτο και τον τζογο. τι θα επαιζε; θαναση;
Στην πλοκη δεν βοηθησε αλλα σαν πολυτιμη νοτα για την ατμοσφαιρα της εποχης, ηταν πολυ καλο.

Ειναι σαν να βλεπεις ταινια με τον Καραισκακη αλλα να μην εμφανιζονται γιουσουφακια. Δεν βοηθανε στο σεναριο αλλα προσθετουν το τζενουιν στην ατμοσφαιρα. Βασικα εγω φταιω, που καθομαι και μιλαω με ατομα που πινουν καφε λατε.


Σαν παιχνιδι, προσωπικα με ενθουσιασε και περασα πολλες ωρες παιζοντας gwent, ποιος τον χεζει τον χωριατη που εχασε τα προβατα του; στρατεγκο, σκακι και χαρτια.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Καποιοι ανθρωποι πανε στην παραλια το απογευμα για το ηλιοβασιλεμα, καποιοι για την μασα διπλα στο κυμα.
Εσυ ανηκεις και στις δυο περιπτωσεις. Ειτε θα χασεις το ηλιοβασιλεμα επειδη τρως, ειτε θα χασεις το τελευταιο τραπεζι επειδη χαζευεις το ηλιοβασιλεμα. Δεν ξερεις πως να απολαυσεις δυο πραγματα μαζι.
Αν ησουν σε ενα κρεβατι με δυο γυναικες, θα ξαπλωνες αριστερα ή δεξια ή ακομα χειροτερα αναμεσα στις γυναικες... oh mon dieu!!

Πρεπει να μαθεις να απολαμβανεις αυτα που σου προσφερουν φιλτατε @Χειρομαλάχτης. To Gwent στο προσφεραν, δωρεαν ειναι, παρτο και κανε πραγματα μαζι του. Εαν σε ενδιαφερει μονο το τσικιτσικι παιξε κανενα παιχνιδι στο κινητο.
Το witcher ειναι ενα παιχνιδι για να το ξεκοκκαλισεις. Να ρουφηξεις το μεδουλι του και να σκουπισεις τα λαδωμενα δαχτυλα πανω στο πληκτρολογιο. Πηδας την χωριατοπουλα αλλα τσιμπας και απο την αυτοκρατορικη αυλη.
Ο Geralt ειναι απελευθερωμενος και εσυ προσπαθεις να θεσεις στρατιωτικο νομο σε κατι που δεν ενοχλει, σε τιποτα.
Δεν σου αρεσει το Gwent, δεν παιζεις. Γιατι να το στερησεις απο τους αλλους;
Πες μας οτι δεν καταφερες να παρεις παρτιδα, να δειξουμε κατανοηση.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,502
για να βγαλουμε τα τρολοκομματια του ποστ απ την μεση:
1. ανηκω σε αλλη περιπτωση. παω στην παραλια για το δροσερο νερο και το αγρυπνο ματι. 0 στα 2 ειχες, φιλτατε.
2. δεν θα ημουν στο κρεβατι με 2 γυναικες. δεν γουσταρω την πολυκοσμια.

απ οτι φαινεται λελομου, αλλο παιχνιδι παιζαμε. βεβαια δεν λεω, αυτο σημαινει rpg, να φερνεις τον ηρωα στα μετρα ΣΟΥ. βεβαια αυτο λογικα δεν πρεπει να γινεται σε πρημέιντ ηρωα, οπως ειναι ο συγκεκριμενος και δεδομενος χαρακτήρ του γκεραλτ, αλλά οκ, μ αρεσει η φαντασια στον αθρωπο και συγχωρω τις υπερβασεις. π.χ. το οτι ο δικος σου γκηραλτ οπως λες, ειναι "επιρρεπης" στο ποτο και τον τζογο, το ακουω, αλλά δεν παει να πει οτι το δεχομαι. ο δικος μου γκηραλτ και θα λεγα οτι συμφωνει καπως και το συμπαν που εχει χτισει ο σαπακόφσκης, ειναι μιλια μακρια απ αυτο που εχεις στο μυαλο σου, γιατι σου αρεζει ως rp. αυτα που λες ο γκεραλτ μου τα θεωρει χασιμο χρονου και ενεργειας (αντιθετα με το σεκς βεβαια).

επισης το γκουεντ οπως το βλεπουμε στο πισι γκέιμ ειναι μια εφευρεση της τσιντιπι γιατι ηθελε να βαλει μεσα ενα μινι γκέιμ, για δικους της λογους. στα βιβλια, δεν υπαρχει. υπαρχει ενα χαρτοπαιχνιδο αλλά το λενε αλλιως κι ο γκηραλτ δεν παιζει σχεδον ποτε, μαλλον γιατι ζεχνει σ αυτο.

καθολου δεν θελω να το στερησω απ τους αλλους. παντα ομως εγραφα την γνωμη μου, οτι δεν του παει του γκεραλτ κι οτι δεν ταιριαζει στο λορ. εδω διαβαζα οτι ειναι το ογδοο θαυμα της φυσης και παραπανω απλα εγραψα οτι δεν συμφωνει μ αυτο, απ οτι φανηκε με τον σκληρο τροπο, η διεθνης πλειοψηφια των γουιτσερογκέιμερς. παντως οντως δεν καταφερα να παρω ουτε παρτιδα. γιατι δεν επαιξα ποτέ. :p

καταλαβαινω οτι σε τριγκαρισε η μονολεξία που συνεβη, γιατι συνηθως δεν μου κανεις εκνευρισμενο τρολινγκ, αλλά χαρωπό. αλλά δεν υπηρχε καμμια περιπτωσις να σου γραψω αυτα που σου γραφω τωρα στην ανεση του γραφειου μου, στις 4.30 το πρωι, ενω ειχα νευρα που εχασε βαθμο ο ΠΑΟ και ματς σημαντικο ο αντεντογκούμπο κι επισης σε 2 ωρες κι ενα τεταρτο επρεπε να εγερθω για την καθημερινη βιοπάλη.

δεν σου κρατω κακία. ξερω οτι μ αγαπας ακόμα. :cool::LOL::love:
 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
επισης το γκουεντ οπως το βλεπουμε στο πισι γκέιμ ειναι μια εφευρεση της τσιντιπι γιατι ηθελε να βαλει μεσα ενα μινι γκέιμ
Λες και τα προηγούμενα games δεν είχαν mini games (not to be confused with mimimi games).

Τώρα σχετικά με πλειοψηφίες, μειοψηφίες κλπκλπ και τους λόγους που το κλείνει η cdpr, προσωπικά γούσταρα Gwent in-game αλλά το δωρεάν δεν το άγγιξα. ;)
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
WuDe3kG.png
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,502
η μιμιμι μιμιμίζεται ελαφρως, γιατι εχει το προτζεκτ γλυκοπατατα (βαχτελστρούπφελ :LOL: ή κατι τετοιο αςούμε, δεν θυμαμαι τωρα...) και μας εχει στο σκοταδι τοσο καιρο και αργει ακομα...

για τα άλλα μινι γκειμς που λες, (γνωμουλα μου παντα) ταιριαζανε με το λορ και την εποχη. αρμ ρεστλινγκ και φιστ φαιτινγκ ναι, ειναι κατι που θα εβλεπα εναν γουιτσερ να συμμετεχει... (παντως ο γκεραλτ που χω μεσα στην κεφαλα μου, ουτε μ αυτα θα ενθουσιαζοταν, αλλά οκ, τελειως προσωπικη αποψη, δεν την στηριζω καπου). το χαρτοπαιχνιδο με ντεκς, ομως, οχι.
 
Top Bottom