What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher 3 : The Wild Hunt

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Πλέον έχουν charges που γεμίζουν στο meditation (δηλαδή μια φορά craft και τέλος);
Και οταν τα φτιαξεις ολα, ανοιγεις το inventory και μεσα βλεπεις το στρουμφοχωριο και ενα συνταγμα χιπιδες να κανουν παρελαση.
Απλα πουλας οτιδηποτε εχει σχεση με το alchemy, εκτος και αν υπαρχει λογος να μαζευεις και να κουβαλας χρυσανθεμα.
Δεν εφτιαξα 2 "ποτακια" επειδη επρεπε να σκοτωσω μουτσουνες που δεν ηθελα να σκοτωσω. Να σκοτωσω την κατσικοποδαρη βοσκοπουλα που στολιζε την σπηλια της με λουλουδια, για να φτιαξω ενα πιοτι;
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Ανάλογα τους εχθρούς που έχεις να αντιμετωπίσεις πάει το dodge/roll . Με ανθρώπους η μάχη πραγματικά μπορεί να θυμίσει απίστευτη χορογραφία
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Ούτε dodge ούτε roll ούτε parry. Quen και Igni :PCMR:
Λογια σοφιας.
Αν και ειμαι του fast attack. hit hit - roll - hit hit - roll δεν γινεται να μην δακρυσω με το μπρουταλ και την απλοτητα σου.
Ηρθα να παλεψω, οχι να χορεψω. θα μπορουσα να γραψω χιλια δυο πραγματα για την ποιητικη σου προσεγγιση φιλτατη.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Στην πράξη δεν λειτουργεί (ο συνδυασμός αυτός) αφού συνήθως έχεις να κάνεις με περισσότερους του ενός αντιπάλους. Εκτός κι αν δια μαγείας είσαι από τη μία μεριά των αερίων, βαρελιών κλπ και οι αντίπαλοι από την άλλη. Quen το βλέπω περισσότερο ως ένα card out of jail της μιας φοράς και σπάνια το castάρω 2η φορά στην ίδια μάχη, εκτός κι αν είναι κάνα μποσάκι που δε νιώθει από τα άλλα.
Yrden μακράν το αγαπημένο μου στη σειρά και άκρως υποτιμημένο θα πρόσθετα. Θα το αναβαθμίσω μαζί με το Igni
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Στην πράξη δεν λειτουργεί (ο συνδυασμός αυτός) αφού συνήθως έχεις να κάνεις με περισσότερους του ενός αντιπάλους. Εκτός κι αν δια μαγείας είσαι από τη μία μεριά των αερίων, βαρελιών κλπ και οι αντίπαλοι από την άλλη. Quen το βλέπω περισσότερο ως ένα card out of jail της μιας φοράς και σπάνια το castάρω 2η φορά στην ίδια μάχη, εκτός κι αν είναι κάνα μποσάκι που δε νιώθει από τα άλλα.

Υπάρχει και εναλλακτικό sign που είσαι μέσα σε σφαίρα. Όσο σε χτυπάνε αναπληρώνεις τη ζωή σου. Ή άλλο που που επιστρέφεις ποσοστό του damage πίσω στον επιτηθέμενο. Αν επενδύσεις σωστά τα ποντάκια μια χαρά βιώσυμος είναι ο συνδυασμός σε Normal επίπεδο. :cool:
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Και σε Death March, μια χαρά δουλεύει το heal του quen. Μαζί με White Raffard's Decoction για τις δύσκολες στιγμές, ο Geralt μπορεί να βγάλει όλο το παιχνίδι χωρίς μισό roll, σαν σωστός άντρας.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
@kara δεν το παίζω normal όμως. :gap:

Lel, all man no cover. Το Quen είναι το Drake Sword του Witcherά. Διαδώστε!!11!

O Serious Sam όταν τα έλεγε αυτά, δεν χοροπηδούσε σαν μπαλαρίνα.

Τι είναι το Drake Sword?
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Τι είναι το Drake Sword?

Είναι ένα σπαθί στο Dark Souls 1. Είναι πολύ δυνατό για τα πρώτα επίπεδα, όμως δεν είναι πολύ καλό για τη συνέχεια/end game. Είναι κάπως παγίδα να παίζεις με αυτό γιατί στην αρχή (ανάμεσα στα YOU DIED) θερίζεις και κόβεις αλλά δεν μαθαίνεις να παίζεις "σωστά" και μετά θα τα βρεις μπαστούνια.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Ουσιαστικά ένα αρκετά ισχυρό όπλο στο Dark Souls που μπορείς να βρεις σχετικά νωρίς και μπορείς να πεις ότι σε παγιδεύει σε μια αίσθηση ασφάλειας, αποτρέποντας σε από το να εντρυφήσεις στις χάρες (με ή χωρίς εισαγωγικά, αναλόγως οπτικής) και τις μικρολεπτομέρειες της μάχης.

edit - sniped by kara.
Κοινώς, όλα με μέτρο.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Βρήκα ψεγάδι στον Γουίτσορα:

Τα Grandmaster armor sets είναι ΤΡΑΓΙΚΑ ακριβά. Εκτός κι αν μου φαίνονται τόσα, γιατί έδωσα όσα ζητούσε ο Ofieri merchant του Heart of Stones, αλλά δεν τον αξιοποίησα καθόλου... :p

Αλλά νομίζω πως δεν πέφτω έξω. Συνυπολογίζοντας και το Corvo Bianco, δε βγαίνουμε!
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
1 ίσως με 2 σετ βγαινουν ανετα μαζι με το corvo bianco. νομίζω 1 δεν θυμαμαι καλα. αλλα αν θέλεις να τις βγαλεις ολες έτσι να τις έχεις σε display rip. δυσκολα πολυ δυσκολα.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Κάπως έτσι τα μέτρησα κι εγώ τα κουκιά, συν μία ακόμα αν δεν είχα ξηλωθεί στον έμπορα. Για Wolven και Feline πάω έτσι κι αλλιώς, αλλά seriously, wtf.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Βρήκα ψεγάδι στον Γουίτσορα:

Τα Grandmaster armor sets είναι ΤΡΑΓΙΚΑ ακριβά. Εκτός κι αν μου φαίνονται τόσα, γιατί έδωσα όσα ζητούσε ο Ofieri merchant του Heart of Stones, αλλά δεν τον αξιοποίησα καθόλου... :p

Αλλά νομίζω πως δεν πέφτω έξω. Συνυπολογίζοντας και το Corvo Bianco, δε βγαίνουμε!

Για να τις πάρεις όλες για display, πολύ-πολύ δύσκολο αν δεν το ξέρεις και να το έχεις στο πλάνο από την αρχή, κοινώς για δεύτερο (τρίτο, τέταρτο...) playthrough.

Πάντως κι εγώ ήμουν αρκετά wtf ακόμα και για το 1 που ήθελα οπωσδήποτε, και μετά πρόσεξα πως κουβαλούσα πανάκριβα πράγματα (flawless diamonds ένα σωρό) τα οποία δεν είχα ασχοληθεί ποτέ να αξιοποιήσω ή πουλήσω. Δεν είναι και τόσο broken, απλά μέχρι εκείνο το σημείο δεν έχεις κανένα incentive να ασχοληθείς ουσιαστικά με το economy.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Βρήκα ψεγάδι στον Γουίτσορα:

Τα Grandmaster armor sets είναι ΤΡΑΓΙΚΑ ακριβά. Εκτός κι αν μου φαίνονται τόσα, γιατί έδωσα όσα ζητούσε ο Ofieri merchant του Heart of Stones, αλλά δεν τον αξιοποίησα καθόλου... :p

Αλλά νομίζω πως δεν πέφτω έξω. Συνυπολογίζοντας και το Corvo Bianco, δε βγαίνουμε!

Εχεις τοσο δικαιο που ακομα και ο Geralt σχολιασε, αρκετα εκνευρισμενος, τα λεφτα που ζητουσε ο συγκεκριμενος. Εψαξα στο youtube για το σχολιο που εκανε αλλα δεν ξερω γιατι απουσιαζει.
Ο GreatoldOne ειπε μεγαλη αληθεια. καποια στιγμη ειπα να πουλησω τα item με μηδενικο βαρος και ανακαλυψα πραγματα τα οποια δεν τα χρησιμοποιησα ποτε και μου απεφεραν μια περιουσια και αλλη μια και δεν ημουν καν στην αγορα του αλ χαλιλι.
Εχω την εντυπωση οτι τα σετακια ειναι λιγο low σε armor και stamina για το τελος.
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,422
Υπάρχει τρόπος
να επιστρέψεις στην Ήπειρο από τα Σκέλιγκε χωρίς να χρησιμοποιήσεις Fast Travel
;
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Υπάρχει τρόπος
να επιστρέψεις στην Ήπειρο από τα Σκέλιγκε χωρίς να χρησιμοποιήσεις Fast Travel
;

 
Top Bottom