What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher 3 : The Wild Hunt

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Θα έχει και 1 νέο quest!

what exactly the free next gen update will bring to the game

Improved visuals

Ray Tracing, improved Screen Space Reflections, improved foliage, better textures and more visual improvements are coming to the game. Enjoy them to the fullest thanks to FSR 2.1 and DLSS 3 support!



Camera, controls and UI changes

Rediscover the Continent from a new perspective — we've added an alternative camera option that'll bring you closer to the action. Combined with the alternative Quick Sign Casting option, map filtering and the option to dynamically hide the minimap, it will make exploration even more exciting than before!



Photo mode

Capture the moment with the added photo mode! Does that mean there will be a The Witcher 3: Wild Hunt photo mode contest in the near future? Maybe.



Integrated mods

We've included some community-made favourites in addition to our own modifications.



Quest fixes

You've been asking for them — and we couldn't say no! The next-gen update has also been an opportunity to revisit some of the issues in the quests. The free next-gen update brings fixes to From Ofier's Distant Shores, Scavenger Hunt: Wolf School Gear and more!



Netflix DLC

We have a very special treat for all of the fans of the Netflix show! Enjoy alternative looks for Dandelion and Nilfgaardian soldiers, as well as a new quest, inspired by the show, where you'll be able to get diagrams for new equipment for Geralt. What's the quest? Shhh! No spoilers!



Cross-progression

A feature you know from Cyberpunk 2077 — play the game how you like, wherever you like and carry over your latest save between platforms.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
eh well, αυτά που είδα δεν μου έκαναν κούκου γιατί έτσι το θυμάμαι το παιχνίδι, sweet nostalgia για παιχνίδι που τελείωσα ένα χρόνο πριν; τι διάολο :p
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
ξεκαθαρα sweet nostalgia. αν και για εμας τους pc gamers αυτο ηταν εφικτο με mods (μη ξεχναμε οτι σε συνεργασια με τους modders βγαινει αυτη η εκδοση). οπως και να εχει βελτιωνει αρκετα textures και φωτισμους για τους console users. και θα περιεχει καποια tweeks και fixes. για κατι που παιρνεις τζαμπα δεν παραπονιεμαι θα παιξω με το photomode





ηδη και σε αυτο το βιντεο που διαδιδουν τωρα στο reddit για να δειξουν οτι δεν εχουν αλλαξει τπτ φαινονται αλλαγες σε textures και foliage. απλα εχουν επικεντρωθει στον geralt.

 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
ξεχασα να αναφερω και τους φωτισμους στο βιντεο. παρατηρειται και καλυτερο draw distance. προσωπικα επρεπε στο stream να δειξουν comparisons.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
θα ήθελα πρώτα να δω αν αυτοί οι φωτισμοί είναι αποτέλεσμα του HD update ή μόνο RT. Γιατί αν είναι απλά το ίδιο με ελαφρός καλύτερα textures ναι οκ, μάλλον θα το αφήσω να περάσει κανά χρόνο ακόμα πριν το ξανατσεκάρω, το έχω πολύ φρέσκο άλλωστε.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Τι εννοείς; Αφού το RT είναι το highlight του update από τη στιγμή της ανακοίνωσης, εγώ τουλάχιστον θεωρώ αυτονόητο πως θα το χρησιμοποιούν στα showcase screenshots.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Τι, δεν το σκώνεις μάναμ το RT;;

:trollface: :adamjensen:
:journal:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Τι εννοείς; Αφού το RT είναι το highlight του update από τη στιγμή της ανακοίνωσης, εγώ τουλάχιστον θεωρώ αυτονόητο πως θα το χρησιμοποιούν στα showcase screenshots.
εννοώ ότι θα έχουν δώσει βάση σε αυτό και για όσους δεν έχουμε RT δεν θα δούμε κάτι ουσιαστικό, δεν το λέω αρνητικά, απλά θέτω τα expectations μου.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
εννοώ ότι θα έχουν δώσει βάση σε αυτό και για όσους δεν έχουμε RT δεν θα δούμε κάτι ουσιαστικό, δεν το λέω αρνητικά, απλά θέτω τα expectations μου.
δεν σου κανει το βελτιωμενο draw distance? τα βελτιωμενα textures? τα qol-tweeks? ναι καταλαβαινω οτι το τελειωσες μολις περσι οποτε δεν θα σου πω ξαναπαιξτο τωρα αλλα αυτο που θελω να πω εγω ειναι οτι και για τους μη εχοντες rt κατι υπαρχει.
 

m00nspell

Commoner
Joined
Jul 15, 2019
Messages
35
Καλησπέρα παιδιά, αν γνωρίζει κάποιος το update θα είναι mandatory και θα ανανεώσει το game version στα stores? Επίσης αυτό θα αντιπροσωπεύεται στα game settings ? Με αλλά λόγια κάποιος που έπαιζε πριν το update στο ultra preset με 40fps average, με το update θα πέσει στα 30 ας πούμε? Αφήνουμε απέξω rtx options και τα σχετικά αυτά προφανώς θα έχουν toggle state από ότι έχω καταλάβει.

Ρωτάω γιατί αν ισχύει το merge να κατεβάσω το game version το τρέχων σαν backup σε περίπτωση που πάει πολύ χάλια το performance .
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Αυτό το "60 fps mode" νομίζω αφορά τις κονσόλες. Αν θυμάμαι σωστά, στο PC είχε επιλογή framerate 30, 60, 120, uncapped.

Όπως διάβασα πάντως σε ένα σχόλιο στο YT, αυτή παίζει να είναι η έκδοση που θα είχαμε πριν το downgrade. :gap:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Η αληθεια ειναι οτι για λογους, αγνωστους, η νοητικη μου κατασταση εχει ταση πτωτικη.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Καλησπέρα παιδιά, αν γνωρίζει κάποιος το update θα είναι mandatory και θα ανανεώσει το game version στα stores? Επίσης αυτό θα αντιπροσωπεύεται στα game settings ? Με αλλά λόγια κάποιος που έπαιζε πριν το update στο ultra preset με 40fps average, με το update θα πέσει στα 30 ας πούμε? Αφήνουμε απέξω rtx options και τα σχετικά αυτά προφανώς θα έχουν toggle state από ότι έχω καταλάβει.

Ρωτάω γιατί αν ισχύει το merge να κατεβάσω το game version το τρέχων σαν backup σε περίπτωση που πάει πολύ χάλια το performance .
Εφόσον παίζεις σε υπολογιστή δεν θα έχεις κανένα θέμα. Προφανώς αν πας στα ουλτρα, όλα ανοιχτά κτλ θα δεις διαφορά στην απόδοση, αλλά με λίγο ψάξιμο στις ρυθμίσεις μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου.
Πάντως από την στιγμή που μιλάμε για upgrade/patch δεν βλέπω τον λόγο να μην το κατεβάσεις ώστε να το ευχαριστηθείς ακόμη περισσότερο με τις όποιες νέες οπτικές προσθήκες οι οποίες δεν θα σε επηρεάσουν σε σημαντικό βαθμό.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Μονο και μονο φια το rt αξιζει να το ξαναπαιξουε. Ειναι τεραστια η διαφορα σε οσα παιχνιδια το υποστηριζουν σε συγκριση με αυτα που δεν εχουν. To επαιξα οταν βγηκε σε ultra 1080p 60 fps χωρις rt. Τωρα με ultra 1440p 60 fps FSR 2.1 και 4k textures θα εχει πολυ καλυτερα γραφικα. Το μονο προβλημα ειναι οτι για να τρεχει ultra γραφικα και ultra rt 60 fps θελει και FSR ενω σε παιχνιδια που δεν εχουν rt τα παιζω χωρις fsr σε 1440p ultra/max 60 fps. Ακομα δεν εχω αποφασισει ποτε θα το ξαναπαιξω.
 
Top Bottom