What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher TV Series

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564


Μαρκ Χάμιλ ακόμα πουθενά.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Δεν θα έχει χρόνο, τώρα που θα κάνει voice over τον Skeletor.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Νταξει μωρε, γιατι τοσο hype για τον χαμιλ;
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
φήμες αναφέρουν πάντως άλλα 2 ονόματα για vesamir.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Νταξει μωρε, γιατι τοσο hype για τον χαμιλ;
Γιατί είναι ο μόνος που σώζει μια κακή σειρά. Εκτός και αν εννοείς τη σειρά, οπότε εκεί δεν διαφωνώ και ιδιαίτερα.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Νταξει ρε συ, δεν ειναι και κακη σειρα...ειναι απλα μετρια :)

Μπορεις να μου αναφερεις σε τι σειρες επαιξε ο χαμιλης που τις εσωσε; Ειμαι απλα περιεργος δεν σε αμφισβητω!
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Ούτε καν ξέρω. Μόνο σε Superman τον θυμάμαι (και δεν μπορώ να πω ότι ήμουν και φαν του, αλλά δεν είμαι και κάνας τρομερός σινεφίλ για να έχω μέτρα σύγκρισης). Αλλά εδώ φαίνεται σαν τη μύγα μες το γάλα.
Λέγοντας αυτό βέβαια, θα τον δω και τον 2ο κύκλο, αλλά επειδή είμαι φαν τού witcher, όχι της σειράς.
Και άντε να το δεχτώ, η σειρά είναι απλά μέτρια, ας μην είμαι υπερβολικός. :)
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Τι δεν σου άρεσε στη σειρά? Τη βρήκα πολύ καλή, έστω και αν άλλαξε κάποια καίρια plot points από τα βιβλία.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Εμενα δε μου αρεσε η γενικη ποιοτητα παραγωγης...φαινοταν ψιλο-ερασιτεχνικη η εστω λες και ειχαν βγαλει καναν υπευθυνο απο το παγο των 90s να το στησει και ειπε ο τυπος "οκ, κλασσικη συνταγη στυλ ζηνα/ηρακλης/θεολαος"...καμια επιρροη σε ποιοτητα απο sopranos,breaking bad,got κλπ.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
@kara Αυτό ακριβώς έπαθα. Γι' αυτό μπέρδεψα και τον @tinapeis . χαχαχα.
@Northlander Πέρα από τις διαφορές στα βιβλία, οι οποίες δεν με ενόχλησαν, η ηθοποιία ήταν κακή πέρα από τον Κάβελ (το' μαθα τώρα). Δεν θα μιλήσω για τα μπερδεμένα timelines γιατί είναι μια σειρά αποκλειστικά για φαν τού κόσμου τού witcher, οι οποίοι καταλαβαίνουν τι βλέπουν και πότε συμβαίνει το καθε τι.
Κάπου σε μια πιο πίσω σελίδα κάποιος έβαλε ηρακλή ή ζήνα σε βιντεάκι. Η ποιότητα παραγωγής εκεί παραπέμπει.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Έχω να πω ότι έχετε γίνει όλοι συστεμικ ελιτιστς και απαρνείστε το ένδοξο παρελθόν όπου κάθε Παρασκευή το βράδυ βλέπατε Ζήνα. :trollface:

Περί ορεξεως, πάντα. Προσωπικά δεν με χάλασε η παραγωγή, ίσως να φαινόταν επιτηδευμένο το αποτέλεσμα αν έπιανε επίπεδα Sopranos, The Wire.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Έχω να πω ότι έχετε γίνει όλοι συστεμικ ελιτιστς και απαρνείστε το ένδοξο παρελθόν όπου κάθε Παρασκευή το βράδυ βλέπατε Ζήνα. :trollface:

Σαββατοκύριακο μεσημέρι μετά τα τελευταία παιδικά και πριν τις ειδήσεις. Μη λέμε και ότι θέλουμε.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Έχω να πω ότι έχετε γίνει όλοι συστεμικ ελιτιστς και απαρνείστε το ένδοξο παρελθόν όπου κάθε Παρασκευή το βράδυ βλέπατε Ζήνα. :trollface:

Έβλεπα όντως Ζήνα και περίμενα κάποια στιγμή να γίνει σκηνικό μεταξύ Ζήνας και Γαβριέλλας αλλά έμεινα με την όρεξη.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Σαββατοκύριακο μεσημέρι μετά τα τελευταία παιδικά και πριν τις ειδήσεις. Μη λέμε και ότι θέλουμε.

Αυτά είναι τα χρόνια των επαναλήψεων. Εμείς οι πιουριστες τα βλέπαμε hardcore πρώτη προβολή, όσο έτρεχε και το μεγάλο arc με τον Ευλογητό στη Λάμψη. #lampriideagiaemoticon
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Έβλεπα όντως Ζήνα και περίμενα κάποια στιγμή να γίνει σκηνικό μεταξύ Ζήνας και Γαβριέλλας αλλά έμεινα με την όρεξη.

Τώρα αλήθεια;! Γεμάτη ήταν η σειρά από τέτοια σκηνικά. Ψάξε στο youtube.

 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Χαχαχαχα ρε συ, εννοείς τότε που είχαν βγεί τρία επεισόδια Ηρακλή τηλεταινίες με τον Ζορμπά βγια Δία; Αυτές νταξει ήταν ποιότητα!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Τώρα αλήθεια;! Γεμάτη ήταν η σειρά από τέτοια σκηνικά. Ψάξε στο youtube.



Εεεεε, λίγα πράγματα. Θα μου πεις, "τι περίμενες"; Σωστό και αυτό, περίμενα στην καλύτερη περίπτωση κάτι σε στυλ Emmanuelle.
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
1. Hype για τον Μark Hammil μπας και τον ευχαριστηθούμε γιατί όπως τον παρουσίασαν σαν "Luke Skywalker" στην τελευταία τριλογία Star Wars ούτε στον ίδιο δεν άρεσε.
2. Είδαμε και το Game of Thrones με την υψηλή ποιότητα παραγωγής τι αίσθηση άφησε σε όλους με τις τελευταίες σεζόν. Εμένα στο Witcher και οι ερμηνείες και η ιστορία μου άρεσε και αδυνατώ να θυμηθώ κάποια που να χτύπαγε ως χαρακτηριστικά "κακή".
3. Ζήνα και Ηρακλής είχαν σαν παραγωγό τον Sam Raimi των πρώτων τριών spiderman και του Evil Dead. Όλοι από κάπου πρέπει να κάνουν ένα ξεκίνημα.
 
Last edited:
Top Bottom