What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Witcher TV Series

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,776
Τιν' αυτό το τουρμποπόλσκα; Πολωνικό ντάρκγουεηβ;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,417

I actually just want to talk about my co-stars here, because once again it was such a pleasure and an honor to be working with you guys. You guys bring so much nuance and detail to these characters, which are often at risk of being oversimplified, and what you guys have done with the characters has involved work, care, and effort. And believe me, working with you guys was the biggest pleasure. So, just want to say I'm gonna miss you. I'm gonna miss you very much.


Δεν λέω, όλα τα αρνητικά hint είναι εδώ για το μετά και το γιατί φεύγει...
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957

Insert luben Νικολούλη gif "ωχ παναγία μου τι άλλο θ'ακούσουμε πάλι..."
Όπως όλα δείχνουν, αποφάσισαν να εκμεταλλευτούν το dimension-hopping της Ciri για να δικαιολογήσουν ότι ένας "άλλος" Geralt μπαίνει στο σύμπαν της σειράς. Και φυσικά είναι τρομερά περήφανοι γι'αυτό το πρωτοφανές και πανέξυπνο τέχνασμα, σχεδόν τους ακούς να χτυπάνε ο ένας τον άλλο στη πλάτη διαβάζοντας τις δηλώσεις του τύπου.
Henry τρέχα μακριά και μην κοιτάζεις πίσω, αρκετά ξεφτιλίστηκες με τους ξιπασμένους ανερμάτιστους χαζοβιόληδες που χρησιμοποιούν τα βιβλία για χαρτί υγείας.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Αν μιλούσαν από την αρχή για δικό τους σενάριο ιστορίες και όχι 1:1 μεταφορά θα τους το έδινα.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,232
Μήπως θα μπορούσε να ξανακάνει αυτό το νταημενσιο χοπινκ; Μπας και γλυτώσουμε από τους σεναριογράφους;
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,410
Δηλαδη θα ταξιδεψει σε αλλους πλανητες και θα πολεμαει εξωγηινους ενω στα βιβλια και μεχρι τωρακ αι στην σειρα δεν εχει παει ακομα σε αλλους πλανητες. Δυο μερες εμειναν ακομα!!!
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Εγώ προβλέπω το κοινό να χρησιμοποιεί portal και να καταλήγει σε άλλη σειρά κι ας κάνουν ο,τι θέλουν οι showrunners Προσωπικά με εξαίρεση τον Henry όλη η σειρά είναι κακή και δεν ανταποκρίνεται στο ελάχιστο σε αυτά που περίμενα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,417
Εγώ προβλέπω το κοινό να χρησιμοποιεί portal και να καταλήγει σε άλλη σειρά κι ας κάνουν ο,τι θέλουν οι showrunners Προσωπικά με εξαίρεση τον Henry όλη η σειρά είναι κακή και δεν ανταποκρίνεται στο ελάχιστο σε αυτά που περίμενα.
Καλά δεν είναι και Rings of Power, θα γίνει πάντως.
(βέβαια μακάρι να είχε τα CGI του RoP)
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Οι σεναριογράφοι αισθάνονται πανέξυπνοι στην τοποθεσία Marvel Studios.

Θα έλεγα πως τα Marvel Studios εδώ και χρόνια δείχνουν το δρόμο ως προς το πως να πεις τη δική σου εκδοχή μιας ιστορίας σε υφιστάμενο σύμπαν (comics). Να κρατούν ευχαριστημένους τους ήδη φαν αλλά και όσους δεν έχουν επαφή με τα κόμιξ και ξέρουν μόνο τις κινηματογραφικές εκδοχές.

Η σειρά Witcher απλώς βγάζει τα γούστα των showrunners. Μακάρι να έμοιαζαν στα Marvel Studios.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,776
Δεν κατάλαβες τι εννοούσα και βαριέμαι να εξηγώ για άλλη μια φορά hint multiverse ή αλλιώς πώς έχουμε βρει το plot device για να βγάζει νόημα και η παραμικρή μλκ, δεν έπιασα πιστότητα κλπ.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
τιμια ως τωρα η 3η σεζον, καλυτερη απο την δευτερη ως αφορα την μεταφορα της ιστοριας απο τα βιβλια. κουραστικο ομως το συνεχες περα δωθε χαρακτηρων/πλοτ θρεντ (η δευτερη βεβαια ηταν πολυ χειροτερη σε αυτο), πχ ο καχιρ που εχει λιποτακτησει πλεον και ακολουθει τον γεραλδιο στην αναζητηση της ciri στα βιβλια εδω ο εμπερορ του δινει και τριτη ευκαιρια κτλπ. ειχα μια ελπιδα μετα την πρωτη σεζον οτι θα βελτιωνοταν τα κοστουμια/σκηνικα αλλα παραμενουν απελπιστικα φτηνιαρικα τζενερικ φαντασυ.
ισως με την αποχωρηση του καβιλι να βρεθει μπατζετ να ντυθουν και οι υπολοιποι.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
ισως με την αποχωρηση του καβιλι να βρεθει μπατζετ να ντυθουν και οι υπολοιποι
προσωπικα δεν νομιζω να ξεφυγει ποτε απο αυτη τη τζενεριλα.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,533
Ευχάριστο re-imagining (για να το θέσω με ελληνέζικους όρους) του Χιμπακλή της νιότης μας είναι, δεν νομίζω να παίρνει κανείς πολύ σοβαρά τη σειρά. Ο Καβίλ είναι τόσο χαρισματικός που σε βάζει να δεις και Σούπερμαν ακόμα.

Είναι στα επίπεδα που πραγματικά με το ένα μάτι σκρολάρεις Ragequit στο κινητό, με το άλλο το ψιλοπαρακολουθείς και δεν αγχώνεσαι αν χάσεις και 5-10-20 σκηνές.

Αν έπαιζε στο Σταρ Τσάνελ απογεύματα Κυριακής, θα γινόταν ανάρπαστο από το 8-16 δημογραφικό. Μπορεί ο νεαρός Χέμσγουορθ να 'ναι και καλός στο ρόλο και να συνεχίσουν να φτιάχνουν Χιμπακλή για τα επόμενα σαράντα χρόνια εκεί στο Νέτφλιξ, αλλά δε νομίζω πως θα μου κάνει αίσθηση να παρακολουθήσω.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,417
Ξεκινήσαμε και εμείς χθες, οκ όλα καλά όλα ανθηρά, αυτή η ρουφιάνα η Σίρι όμως, "δεν με νοιάζει που μας κυνηγάνε μέρα νύχτα, βρέξει χιονίσει, θα είμαι με φουλ μεϊκ απ, δεν θα μου την πέσουν εμένα και θα είμαι σαν την γύφτισσα¨
 
Top Bottom