What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

New year resolutions (Gaming Edition)

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
++Να καθαρισω κι αλλο το backlog μου

Αυτό ακριβώς, μαζί με όσα παιχνίδια αναλάβω για review. Έχω βάλει ban στην αγορά νέων παιχνιδιών μέχρι να παίξω τουλάχιστον το 85% του backlog που με ενδιαφέρει.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Έχω βάλει ban στην αγορά νέων παιχνιδιών.
The Force is strong with you.

Ηδη κανονιζω budget για την CE του Baldur's Gate 3 που δεν εχει ανακοινωθει ακομα. Καποια πραγματα ειναι αναποφευκτα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
εν το μεταξύ έριξα μια ματιά στο backlog χθες και ακύρωσα την μισή λίστα μου για το τι θέλω να παίξω φέτος :p
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μαζί με την σαβούρα στον Ατμό έχω ολοκληρωμένα, τα περισσότερα στο 100% 47 παιχνίδια έναντι 72 που είτε δεν έχω ακουμπήσει ποτέ είτε τα έχω αφήσει στην μέση, είτε θέλω να τα ξαναπιάσω για να ολοκληρώσω τα achievements. Μια χαρά ποσοστό, αν και φοβάμαι ότι άμα μπλέξω με μανατζερ και online, η καμπύλη θα πέσει κατακόρυφα στο μηδέν :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Pillars of Eternity

Serious Sam 3 BFG

Amnesia The Dark Descent

Aquaria (από τότε που βγήκε περίμενα πως και πως να μπει σε sale και δεν έμπαινε ποτέ, μπήκε, το πήρα, το ξέχασα στο backlog)
Deus X Human Revolution (μην βαράτε ρε μλκς)
Dreamfall Chapters
FarCry Blood Dragon
Homefront
Lara Croft and the Temple of Osiris
Obduction

Ένα μικρό βήμα για μένα, ένα μικρότερο βήμα για το backlog...
Βέβαια τώρα παίζω πάλι TF2, Civ5 και έπιασα και το φρέσκο στην συλλογή μου Grip...
Τι μπήκα στον κόπο να κάνω λίστα; :p
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
νιτρε, ετσι οπως εσβησες το πιλαρς, δεν προχωρας στο αμεσως απο κατω?
ακου τον μπαρμπα χειρομαλαχτη, θα σ αρεσει.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
εγώ καλά το πήγαινα με το Serious Sam 3 έχω κλείσει 15 ώρες, αλλά έβλεπα παράλληλα καi naruto shippuden και τώρα έχω κολλήσει με αυτό :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Νταξ την σώσαμε την Κονόχα, ξαναπιάνω SS3 να κλείνουμε σιγά σιγά, νομίζω έχω μπει στο endgame πλέον που πάει ο Σαμ στο Timelock.

Τώρα που κοιτάζω το wishlist εδώ πάντως θέλω σίγουρα να αλλάξω κάποια πράγματα. Λέω μετά να πιάσω Neverwinter nights 1 να το τελειώσω αυτή την φορά, τουλάχιστον το base game ή αν δω ότι δεν την παλεύω να περάσω απευθείας στο 2. (το οποίο το έχω σε dvd και δεν έχω dvd στο σύστημα... χμ... πρέπει να κάνω καμιά μαγκιά με disk image από το σύστημα στο σαλόνι που έχει dvd).
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Αν πιάσεις το 2, έχε το νου σου ότι έχει πάρα πολλά bugs. Είχα και εγώ την έκδοση του DVD και με ρήμαξε τόσο πολύ. που τελικά δεν κατάφερα να το τερματίσω. Δες μήπως βρεις πατσάκια που να διορθώνουν ότι γίνεται και κάνε πολλά διαφορετικά saves, ώστε έτσι και στραβώσει κάτι, να υπάρχει διαφορετικό save slot κοντά. Εγώ την πάτησα με τον εξής τρόπο. Σε ένα σημείο του παιχνιδιού προσεύχεσαι σε κάποιες πέτρες για να πάρεις ability για τον χαρακτήρα σου. Την πρώτη πέτρα που σου σκάει μπροστά σου, εγώ δεν την είδα και την προσπέρασα. Όταν γύρισα μετά από αρκετή ώρα, επειδή είχα πάει πρώτα στην δεύτερη, το παιχνίδι δεν με άφηνε να χρησιμοποιήσω την πρώτη. Λόγο του ότι είχα save σε διαφορετικό slot αρκετές ώρες πίσω, πήρα το ability με τη βοήθεια της κονσόλας του παιχνιδιού. Απο εκεί και έπειτα το χάος. Ξεκίνησε μία κατολίσθηση από bugs. Δεν είμαι σίγουρος αν φταίει ο τρόπος που πήρα το ability ή αν θα γινόντουσαν ούτως η άλλως, οπότε προσοχή.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
καλά save κάνε σε κάθε scene οπότε καλά θα είμαι, F6 δεύτερη αυτόματη κίνηση μετά την αναπνοή για μένα :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Pillars of Eternity


Serious Sam 3 BFG



Amnesia The Dark Descent



Aquaria (από τότε που βγήκε περίμενα πως και πως να μπει σε sale και δεν έμπαινε ποτέ, μπήκε, το πήρα, το ξέχασα στο backlog)
Deus X Human Revolution (μην βαράτε ρε μλκς)
Dreamfall Chapters
FarCry Blood Dragon
Homefront
Lara Croft and the Temple of Osiris
Obduction
Στα τσακίδια και το SS3... μου έσπασε τα ούμπαλα προς το τέλος. Το πρώτο παιχνίδι στο HD το ευχαριστήθηκα περισσότερο.

Οπότε αλλάζοντας λίγο την λίστα:

Είναι in prograss το Grip και από την παλιά μένει:


Amnesia The Dark Descent
Aquaria (από τότε που βγήκε περίμενα πως και πως να μπει σε sale και δεν έμπαινε ποτέ, μπήκε, το πήρα, το ξέχασα στο backlog)
Deus X Human Revolution (μην βαράτε ρε μλκς)
Dreamfall Chapters
FarCry Blood Dragon
Homefront
Lara Croft and the Temple of Osiris
Obduction


ίσως πιάσω Homefront που είναι πολύ μικρό σε game time.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
ας αφησουμε το 2021 επειδη ειναι νωρις. απο οταν ξεκινησε το θεμα, ειχατε καποια προοδο; ρωταω τωρα εγω.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Ουυυ
Προχώρησα μια σαιζόν στο μάνατζερ και ξεκίνησα νέο παιχνίδι έτσι για το ροκ.
Διάβασα 7 βιβλία,
ένα επάνω στην λειτουργία συγκεκριμένων αεριοστροβιλων (ίσως το δυσκολότερο όλων από την λίστα του 20)
Φάουστ
Ηγεμόνας
Ανάλυση των μεταρρυθμισεων της διακυβέρνησης της Φλωρεντίας
Ενα με αποφθέγματα του Μακιαβέλι
Παραδόσεις του Πολίτη
Μία συλλογή πεζών και ποιημάτων ενός συγχωριανού μου, πεζογράφου κυρίως, ονόματι Χρίστος Μαυρόπουλος.
Η αλήθεια είναι ότι το 75% του συνολικού όγκου το είχα ξαναδιαβάσει πολλάκις, οπότε και δεν μπορείς να πεις ότι θεωρείται επίτευγμα για δύο μήνες δουλειά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
όχι ρε μέτρα το κανονικά, αφού δεν σου άρεσε δεν φταις εσύ. Εσύ προσπάθησες :p
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Στα τσακίδια και το SS3... μου έσπασε τα ούμπαλα προς το τέλος. Το πρώτο παιχνίδι στο HD το ευχαριστήθηκα περισσότερο.

Οπότε αλλάζοντας λίγο την λίστα:

Είναι in prograss το Grip και από την παλιά μένει:


Amnesia The Dark Descent
Aquaria (από τότε που βγήκε περίμενα πως και πως να μπει σε sale και δεν έμπαινε ποτέ, μπήκε, το πήρα, το ξέχασα στο backlog)
Deus X Human Revolution (μην βαράτε ρε μλκς)
Dreamfall Chapters
FarCry Blood Dragon
Homefront
Lara Croft and the Temple of Osiris
Obduction


ίσως πιάσω Homefront που είναι πολύ μικρό σε game time.
ρε παίδες δεν ξέρω τι μου έλεγε το μυαλό και έγραψα αυτή την λίστα, έχω 2 παιχνίδια που τα έχω ξεκινήσει και δεν τα έβαλα.

Οπότε θα κάνω την αλλαγή τώρα, η επικαιροποιημένη λίστα λοιπόν είναι:

Pillars of Eternity
Serious Sam 3

Grip (WIP)
Deadcore (WIP)
Submerged (WIP)
Amnesia The Dark Descent (WIP αν έχει κρατήσει saves σε cloud)
NVN (WIP)
Aquaria (από τότε που βγήκε περίμενα πως και πως να μπει σε sale και δεν έμπαινε ποτέ, μπήκε, το πήρα, το ξέχασα στο backlog)
Deus X Human Revolution (μην βαράτε ρε μλκς)
Dreamfall Chapters
Lara Croft and the Temple of Osiris
Obduction
 
Top Bottom