What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Cyberpunk 2077

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,673
@Great0ldOne Πάνω-κάτω ίδιο χαρακτήρα φτιάξαμε (δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό αυτό).
Nomad, τατουάζ που να φωνάζει από μακρυά Crying Freeman, ματάκια σιμπερούπανκ.

Θα τρέξω την εισαγωγή του Corpo σήμερα το βράδυ έτσι και προλάβω με cis-female χαρακτήρα (και ίδια stats - μόνη διαφορά υψηλότερο technical από intelligence) και θα αποφασίσω πώς θα πορευτώ.

Εικόνες όταν γυρίσω σπίτι.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,424
Στο steam κα ισε αλλα φορουμ γινεται χαμος για το ποσο χαλια τρεχει ενω τα γραφικα του δεν ειναι τοσο καλα σε συγκριση με αλλα παιχνιδια. Δεν δικαιλογειται να θελει καρτα των 500 ευρω(RTX 3070)δ για ultta 1440p 60 fps οταν τα αλλα παιχνιδια η 3070 τα τρελει ultra 1440p 100+ fps. Αν οταν το παιξω μου εχουν φερει RTX 3080 Η RTX 3080 TI θα το παιξω και εγω ultra 1440p 60 fps αλλιως ultra 1440p 30+ fps αφου μεχρι τοτε θα εχουν βγει patch που θα βελτιωσουν την αποδοση του.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Μόνο σε ένα σημείο της πρότασης είχες δίκιο. Στο ότι δεν τρέχει καλά. Αρκετά βαρύ. Θα φανεί αν μπορέσουν να το στρώσουν. Με βλέπω να αλλάζω κάρτα και εγώ.


 

argaliad

Gelatinous Cube
Joined
Oct 17, 2016
Messages
61
Μπηκα στα config files και εβαλα μονος μου walk button και button για μεση ταχυτητα επιταχυνσης και τωρα ειναι πολυ ποιο ωραια τα πραγματα. Δεν ξερω γιατι αμελουν κατι τοσο σημαντικο στο Witcher 3 ειχε υπεροχα στο αλογο τις διαφορες ταχυτητες γιατι οχι και στο αμαξι με το shift και double shift. Τελως παντων εχω φτασει 12 level και 14 street cred ο κοσμος ειναι πολυ καλος θα ηθελα ο χαρακτηρας να εχει ποιο πολυ βαρος ειναι πολυ floating point σαν να παιζεις dying light. Επισης δεν εχει κουρειο που μου φανηκε αστειο οπως μεχρι στιγμης δεν εχω βρει πολλα cyberprostetics να αλλαζεις χερια ποδια κτλπ αλλα θα το κοιταξω καλυτερα. Το εχω βαλει να κανει downscale απο 1440p locked 30fps στα high και ειναι πολυ ομορφο το παιχνδι με την vega 56 και i5 3570k. Παντως σε καμια περιπτωση δεν κανει redifine το μεσο παρα μονο στην λεπτομερεια της πολης . Το witcher 3 θεωρω οτι μενει ακλόνητα το ιερο δισκοποτηρο συνολικα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,558
Μια έμπνευση της στιγμής, συμπληρώστε ελεύθερα:

Κακομοίρα GPU, τι σου έμελε να πάθεις
καινούργια σε πήρα, και πάλι δεν εφτάνεις.
Στο Cyberpunk έβαλα, τα settings όλα ψηλά
μα τα frames επέσανε, πολύ στα χαμηλά

το σετινγκ το αντιπαθω
το σαιμπερπανκ το κραζω
με 390 θα χωθω
κι ας την θεωρουσα μπαζο

το μονο που μ ανησυχει
2 μερες τωρα πανε
κι οι φιλοι στο ρεηκουί
χαρταετο πετανε

ολο για φρειμς και gpu,
rt και σουπα μουπες
μια λεξη δεν ακουσαμε
για υπερτατες γκοτούμπες

μαλλον τα λενε στο ντισκορντ
που ολοι συναντιωνται
και για το φορουμ το ερημο
οι ορχεις μας κουνιωνται.

------------------------------------
παντα ποιητική αδεία.....
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,997
το σετινγκ το αντιπαθω
το σαιμπερπανκ το κραζω
με 390 θα χωθω
κι ας είναι σκέτο μπαζο

το μονο που μ ανησυχει
2 μερες τωρα πανε
κι οι φιλοι στο ρεηκουί
χαρταετο πετανε

ολο για φρειμς και gpu,
rt και σουπα μουπες
μια λεξη δεν ακουσαμε
για υπερτατες γκοτούμπες

μαλλον τα λενε στο ντισκορντ
που ολοι συναντιωνται
και για το φορουμ το ερημο
οι ορχεις μας κουνιωνται.

------------------------------------
παντα ποιητική αδεία.....

Φοβερό το ποί (η) μα! Έκανα μόνο μια μικρή διόρθωση στον τέταρτο στίχο. Κάνει και καλύτερη ρίμα. :Ρ
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,396
Δεν βλέπω όμως να ποστάρετε τις δημιουργίες σας. Δεν χρειάζεται να κρυβόμαστε μεταξύ μας, όλοι vagina διαλέξαμε και το ξέρουμε.

View attachment 1375

Cyberpunk Τρύφων Σαμαράς μετά από εννιά μήνες γυμναστήριο και steroids.

View attachment 1376


Έχω βρει κάτι πανοπλίες με πολύ υψηλότερο άρμορ, αλλά όπως πάντα, ΣΤΥΛ > ΧΡΗΣΤΙΚΟΤΗΤΑ

Cyberpunk Πάνος Μουζουράκης.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,558
χα! μικρο και αμαθο μποτακι. μια χαρα κραταει κι ας κοντευει να παει φανταρος. το οντισι μια χαρα το οργωσε, το βαλχαλα στο μελλον το ιδιο. κι απ οτι βλεπω στο νετ σε μπεντσμαρκ για την αφεντιά της, χωρις ρειτρεισι και κατι σκιες και κατι τετοια το 50αρι το χει και στο σαιμπεπανκ. για καρτα πενταετιας το λες και μικρο θαυμα.
ντροπη σου, αναιδεστατε!
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Τα ρουχα ειναι οτι βρηκα με υψηλο αρμορ εκτος απο το μπλουζακι και το σακακι που το φορτωσα με Upgrades

"Necessity over style" :p

Untitled.jpg


photomode_11122020_185219.jpg

edit: Το αμαξι απο πισω ειναι το δικο μου...το πτωμα ηταν ηδη εκει δεν εκανα κατι εγω :gap:
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,673
Παίζει για την επόμενη δεκαετία να ασχολούμαστε με το Photo Mode του Cyberpunk. Μην πω ότι θα βγάλει δική του εικαστική κατηγορία σε τίποτα βραβεία ημιθανούς κοινότητας.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,435
Πειραματίστηκε κανείς άλλος με τα aim assist options? Στην αρχή είπα τι κονσολάδικες μαλακίες είναι αυτές και το έβαλα στο off, εγώ είμαι περήφανη πισί μάστερ ράτσα, αλλά το πιστόλι τουλάχιστον βαρούσε κυριολεκτικά στο γάμο του καραγκιόζη, πρώτη φορά βλέπω τέτοιο spread σε σχέση με το crosshair. Όχι headshot, από τα τρία μέτρα το αν θα πετύχεις θώρακα ή την τηλεόραση στο δίπλα δωμάτιο είναι coin toss. Το ξανάβαλα στο default standard και η κατάσταση βελτιώθηκε εμφανώς, αλλά αυτά είναι αστεία πράγματα για τους l33t mouse and keyboard users. Δηλαδή με aim assist off, με το στανιό κάνει simulate σημάδι με gamepad. Α ναι, επίπεδο δυσκολίας normal για πρώτο playthrough.
 
Last edited:

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Δεν το δοκίμασα αλλά τσέκαρε το Weapon Sway έχει να είναι στο όπλο ή στην κάμερα, μήπως το ένα ή το άλλο σε διευκολύνει στο σημάδι πριν βαρέσεις
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Πειραματίστηκε κανείς άλλος με τα aim assist options? Στην αρχή είπα τι κονσολάδικες μαλακίες είναι αυτές και το έβαλα στο off, εγώ είμαι περήφανη πισί μάστερ ράτσα, αλλά το πιστόλι τουλάχιστον βαρούσε κυριολεκτικά στο γάμο του καραγκιόζη, πρώτη φορά βλέπω τέτοιο spread σε σχέση με το crosshair. Όχι headshot, από τα τρία μέτρα το αν θα πετύχεις θώρακα ή την τηλεόραση στο δίπλα δωμάτιο είναι coin toss. Το ξανάβαλα στο default stantard και η κατάσταση βελτιώθηκε εμφανώς, αλλά αυτά είναι αστεία πράγματα για τους l33t mouse and keyboard users. Δηλαδή με aim assist off, με το στανιό κάνει simulate σημάδι με gamepad. Α ναι, επίπεδο δυσκολίας normal για πρώτο playthrough.

Αν ανεβασεις skill στο συγκεκριμενου τυπου οπλο πεφτει ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΑ το recoil και το spread.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,673
Προσωπικά το βρήκα τόσο-όσο το σημάδι, αλλά δεν έχω παίξει αρκετά για να κρίνω. Είναι και αυτό που λέει ο τιναποιός: το Morrowind-like σύστημα του "όσο το χρησιμοποιώ, τόσο βελτιώνομαι" βοηθάει αισθητά στο progression του χαρακτήρα. Ευτυχώς ακολούθησαν αυτό το σύστημα από "βάζω 10 πόντους εκεί μόλις γίνει το reveru-up, έγινα δικέ μου".
 
Top Bottom