What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Morrowind με το overhaul mod γίνεται παιχνίδι του 2010 τουλάχιστον σε γραφικά, πολύ πιο άνετο από το νέτοσκέτο, ίσως το ξαναπιάσω και εγώ κάποια στιγμή γιατί ποτέ δεν ασχολήθηκα πολύ, τώρα το έχω και νόμιμα δεν θα έχω τύψεις :p
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Υakuza 3 αλλα ξεκινησα και το journey to the savae planet. Αρα θα σφαζω μαφιοζους και εξωγηινους τις επομενες μερες! Παχνιδαρα σαν τα yakuza 0 1 και 2 αλλα τα γραφικα του δεν βλεπονται! Ειναι ΧΑΛΙΑ! Ultra 1440p και ειναι σαν παιχνιδι του 2006 οχι του 2020. ΧΑΛΙΑ ΓΡΑΦΙΚΑ ΛΕΜΕ . Αλλα οπως ολα τα yakuza κετος απο like a dragon πρεπει να το παιξουμε ολοι εμεις οι Γιαπωνεζοι ninja!
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
σαν παιχνιδι του 2006
Κοντά έπεσες. Του 2009 παιχνίδι είναι το 3.


να προσθεσω οτι ναι ειναι παιχνιδαρα.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Ειδικά στο πρώτο Mouse/keyboard, τα επόμενα ήταν πιο κονσολάδικα όμως.
νομίζω ότι παρεξηγήθηκα, εγώ όλα με mouse/jeyboard τα έπαιξα :p
Απλά ας μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας, το 2 ειδικά μου έβγαλε την μπαναγία με το κονσολάδικο interface.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
ρε @Stamatimenos με εβαλες σε απορια τωρα? θεωρεις οτι δεν παιζονται τα witcher ανετα σε mouse keyboard η δεν γουσταρεις το turn based του like a dragon? βαζεις που το βαζεις το disagree διευκρινισε να ξερω σε ποιο κομματι ρε λαμογιο :trollface:

το backlog ειναι τεραστιο για να ξαναπαιξω το morrowind. παιχνιδαρα αλλα μη παρακαλατε μονο για κανα remake απο την beth γιατι το βλεπω να γινεται skyrim.
Παίζονται, αλλά άνετα δε το λες. και εγώ με ποντίκι τα τερμάτισα όλα, αλλά ειδικά στο 2 έβριζα πολύ συχνά τόσο στα menu όσο και στο combat. Στο 3 το μόνο θέμα που είχα είναι ότι δε μπορούσα να "βολέψω" το Heavy Attack, αλλά δε με ένοιαξε τελικά γιατί έκανα build χωρίς heavy attacks.


Το Morrowind το παιζεις "καθαρο"? Προσπαθησα να το ξεκινησω τη προηγουμενη χρονια και με πονεσαν τα ματια μου. Προσπαθησα να το μονταρω αλλα εκανα μια τρυπα στο νερο. Κατα τα αλλα και εγω ψηνομαι για ενα νεο playthrough
πεντακάθαρο, απλά μέσω openMW. Προσθέτει επιλογή για αναλύσεις, αλλιώς και τα δικά μου μάτια θα πονάγανε.

Αυτό εδώ στο modάρει μόνο του, δίνοντας σου επιλογές και μάλιστα με thumbnails για να δεις τι effects έχουν τα mods οπτικά. Μη κοιτάς που γράφει outdated, δεν συνάντησα κανένα θέμα ούτε είχα crashes σε win 10, αλλά δε κολλάει με το openMW.
Προφανώς μερικά modάκια που περιλαμβάνει θα έχουν λογικά νεώτερες εκδόσεις, αλλά είναι ο πιο εύκολος και γρήγορος τρόπος να το κάνεις πανέμορφο.
 
Last edited:

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Το είπαμε ότι το Witcher 3 είναι απόλαυση με gamepad (disclaimer: m/k τα προηγούμενα); Τα περιφερειακά λύνουν χέρια, κύριοι.
PC= επιλογές.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Είναι λίγο-πολύ λογικό κι αναμενόμενο ένα UI που σχεδιάστηκε με γνώμονα το gamepad για Ι/Ο, να δίνει καλύτερο UX μέσω του τελευταίου.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
Είναι λίγο-πολύ λογικό κι αναμενόμενο ένα UI που σχεδιάστηκε με γνώμονα το gamepad για Ι/Ο, να δίνει καλύτερο UX μέσω του τελευταίου.
ΜΠΟΙΚΟΤΑΖ ΤΩΡΑ ΣΤΟ WITCHER, oh wait...
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
μια και τελείωσα το detroid become human ξεκίνησα το heavy rain και εδώ η κινηματογραφική γραφή του παιχνιδιού είναι κορυφαία. Εντάξει ποιο μια inetractive movie είναι αυτά τα game αλλά έτσι όπως τα φτιάχνει αυτό το studio είναι άψογα.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Tερματισα το Battletoads. Εσφαξα ολους του εξωγηινους και εσωσα τον γαλαξια. Τωρα ολοι με θαυμαζουν και θελουν να γινουν Goot Ninja! Καλο ηταν πλακα ειχε!
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
......Αλλα οπως ολα τα yakuza κετος απο like a dragon πρεπει να το παιξουμε ολοι εμεις οι Γιαπωνεζοι ninja!
Εγώ που είμαι Τιτάνας και όχι Γιαπωνέζος, να το παίξω το Yakuza 0 Που ξεκίνησα;
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Σρέντερ όπως είσαι ζεστός, τσίμπα την από πάνω πρόταση και χώσου Heavy Rain.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Στο Empire Earth νίκησα το Πελοπονησιακό πόλεμο, στο Hard πάντα, κατατροπώνοντας τους Σπαρτιάτες λίγο-λίγο με εργάτες. Η αποστολή είναι "στημμένη" έτσι ώστε να έχεις αφθονία μόνο σε φαΐ, πέτρα και ξύλο. (για λίγο χρυσό και σίδερο παραπάνω θα πρέπει να πάρεις μεγάλο ρίσκο, οπότε το άφησα).

Το Troy Total War λογικά θα το βαρεθώ σύντομα, δε προσφέρει κάτι πραγματικά καινούριο και θα προτιμούσα κάποια στιγμή να τσεκάρω την Αμερικανική επανάσταση στο Empire.

Στο Jurassic World Park Thing προχωράω αργά με το tutorial (το παίζω like 5-10 λεπτά "για σβήσιμο") και δε φαντάζεστε πόσο χαίρομαι βλέποντας τους πρώτους μου δεινόσαυρους να έρχονται στη ζωή και να βοσκάνε. 🥰

Το Brothelands pre-sequel μέχρι τα 5 level το έπαιζα παράλληλα με δύο χαρακτήρες, Sniperού και ΚΛΑΠΤΡΑΠ, αλλά όσο και να αγαπώ τον δέυτερο, δε μπορώ να μη λατρέψω το a'la-soulaglamorous χαρακτήρα της τύπισσας, + το ότι με βολεύει αυτό το playstyle σε όλα τα Brothelands ως τώρα. E και δε γίνεται να βγάλω όλο το game 2 φορές back-2-back, θα καρκινιάσω.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Στο Empire Earth νίκησα το Πελοπονησιακό πόλεμο, στο Hard πάντα, κατατροπώνοντας τους Σπαρτιάτες λίγο-λίγο με εργάτες. Η αποστολή είναι "στημμένη" έτσι ώστε να έχεις αφθονία μόνο σε φαΐ, πέτρα και ξύλο. (για λίγο χρυσό και σίδερο παραπάνω θα πρέπει να πάρεις μεγάλο ρίσκο, οπότε το άφησα).

Το Troy Total War λογικά θα το βαρεθώ σύντομα, δε προσφέρει κάτι πραγματικά καινούριο και θα προτιμούσα κάποια στιγμή να τσεκάρω την Αμερικανική επανάσταση στο Empire.

Στο Jurassic World Park Thing προχωράω αργά με το tutorial (το παίζω like 5-10 λεπτά "για σβήσιμο") και δε φαντάζεστε πόσο χαίρομαι βλέποντας τους πρώτους μου δεινόσαυρους να έρχονται στη ζωή και να βοσκάνε. 🥰

Το Brothelands pre-sequel μέχρι τα 5 level το έπαιζα παράλληλα με δύο χαρακτήρες, Sniperού και ΚΛΑΠΤΡΑΠ, αλλά όσο και να αγαπώ τον δέυτερο, δε μπορώ να μη λατρέψω το a'la-soulaglamorous χαρακτήρα της τύπισσας, + το ότι με βολεύει αυτό το playstyle σε όλα τα Brothelands ως τώρα. E και δε γίνεται να βγάλω όλο το game 2 φορές back-2-back, θα καρκινιάσω.

Πώς παίζεις 4 παιχνίδια ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ;!!!
Εγώ αυτόν τον καιρό παίζω το Mission Pack 1 του Earth 2140 και το Psi Ops: The Mindgate Conspiracy και κάθε φορά που παίζω το πρώτο (που, ως στρατηγικής, έχει πιο συνηθισμένο χειρισμό), φοβάμαι μήπως ξεχνάω τον, πιο πολύπλοκο λόγω των psi δυνάμεων, χειρισμό του δεύτερου!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
έβαλα ένα private server vanilla wow που είχα σε ένα στικάκι να μου βρήσκετε για να χαλαρώσω λίγο χθες και έχω κάτσει και παίζω κανονικά :p
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
έβαλα ένα private server vanilla wow που είχα σε ένα στικάκι να μου βρήσκετε για να χαλαρώσω λίγο χθες και έχω κάτσει και παίζω κανονικά :p
Δηλαδή δεν έχεις καθόλου backlog;! 0 games;! Επειδή αν έχεις, απορώ πώς έχεις τη συνείδησή σου ήσυχη ξοδεύοντας χρόνο σε κάτι που δεν τελειώνει! :trollface:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,280
σωστά, λάθος thread :p στο άλλο με τις αμαρτίες έπρεπε να μπει :p
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Εγώ που είμαι Τιτάνας και όχι Γιαπωνέζος, να το παίξω το Yakuza 0 Που ξεκίνησα;
Ναι να τα παιξεις ολα εκτος απο το like dragon.
 
Top Bottom