What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Είδα τα πρώτα 4 επεισόδια του For All Mankind και αυτομουτζώνομαι που δεν την είχα ξεκινήσει νωρίτερα.
Και εγώ το έχω κατεβάσει εμένα μου το έστειλε ο θείος, αλλά σε κάνα 20ημερο μόλις ξεμπερδέψω με γάμους, βαφτίσια, διακοπές και άλλα κοινωνικά. Ronald D Moore εγγύηση
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Το καλύτερο επεισόδιο του Πουαρώ (που έχει το ertflix κατά καιρούς) που έχω δει μέχρι τώρα: κύκλος 2, επεισόδια 9-10 (διπλό των 50 λεπτών έκαστο). «Κίνδυνος στην Κορνουάλη». Το προτείνω οπωσδήποτε. Ο Πουαρώ είναι απίστευτα ψυχρός και κυνικός στο τέλος, με τέλος που δεν το περιμένεις. 3 ένοχοι για 3 διαφορετικά εγκλήματα/παραβάσεις!

Ελάχιστα πλέον απομένουν που δεν τα έχω δει. Σημειώνω όσα έχω δει και αντιπαραβάλω με όσα υπάρχουν, σύμφωνα με τη Wikipedia. Όλος ο 13ος κύκλος (5 επεισόδια), δεν νομίζω να τον έχουν βάλει ποτέ. Και μερικά τελευταία απ’ τον 3ο κύκλο, που τα έχουν αυτόν τον καιρό. Οι 3 πρώτοι κύκλοι μέχρι 10-8. Αλλά σας προτείνω ειδικά τα παραπάνω επεισόδια.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Η 2η σεζόν Primal είναι ήδη στα 3 επεισόδια.
Νομίζω το έχουμε αναφέρει ξανά, hell νομίζω ότι από κάποιον εδώ το ανακάλυψα, αλλά σε περίπτση που κάποιος ενδιαφέρεται, πρόκειται για ένα cartoon που μας δείχνει τη συνεργασία και αργότερα τη φιλία ανάμεσα σε ένα Νεάντερταλ και ένα T-Rex στον αγώνα για την επιβίωση. Αρκετά βίαιο με ωραία μουσική, ηχητικά εφέ και animation-εγγύηση by Tartakovsky.
Παίζουν και μεταφυσικά-παραφυσικά φαινόμενα. Ωραίο setting γενικά για κάνα one-shotάκι σε DnD ή PF.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Ειδα στα γρηγορα το τελευταιο Σταρ Τρεκ. Συμπαθητικο σε γενικες γραμμες, ειχε 2-3 φιλερ επεισοδια που απλα τα προσπερασα αλλα πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο με τα παραλληλα συμπαντα.

Ηθελα να ρωτησω, ο Σποκ πως γινεται να παιζει σε ολα η σχεδον σε ολα; εχουν γινει τοσες σειρες και ταινιες και μου κανει εντυπωση που ειναι σε τοσες πολλες, χρονολογικα μιλωντας.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Ειδα στα γρηγορα το τελευταιο Σταρ Τρεκ. Συμπαθητικο σε γενικες γραμμες, ειχε 2-3 φιλερ επεισοδια που απλα τα προσπερασα αλλα πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο με τα παραλληλα συμπαντα.

Ηθελα να ρωτησω, ο Σποκ πως γινεται να παιζει σε ολα η σχεδον σε ολα; εχουν γινει τοσες σειρες και ταινιες και μου κανει εντυπωση που ειναι σε τοσες πολλες, χρονολογικα μιλωντας.
To Strange New Worlds και το Discovery είναι prequel της original series του 1966. Τα γεγονότα που διαδραματιζονται σε αυτές τις 2 σειρές είναι χρονικά 10 χρόνια πριν τις περιπέτειες του Kirk, του McCoy κλπ και ουσιαστικά βλεπουμε και τον χαρακτήρα του Spock πριν τους γνωρίσει
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Ηθελα να ρωτησω, ο Σποκ πως γινεται να παιζει σε ολα η σχεδον σε ολα; εχουν γινει τοσες σειρες και ταινιες και μου κανει εντυπωση που ειναι σε τοσες πολλες, χρονολογικα μιλωντας.

Οι Vulkans στο lore έχουν μακροζωία, o χαρακτήρας του Spock πέθανε γύρω στα 160.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Στο Star Trek Enterprise υπαρχει ο ρολος της T'Pol που ειναι Vulkan γυναικα. Ολοι οι λυκοι και οι γυπες του αστροπλοιου, ρωτουσαν συνεχεια για την ηλικια της επειδη εζησε περιστατικα που ηταν αρκετα παλια. Αυτο ηταν μια συνεχη αναφορα για την μακροζωια των Vulkan.
Επειδη την T'Pol την μετρησα για 80χρονη. Ηταν λιγο παραξενο να εχω αυτο στην σκεψη μου και το πλανο να περναει "καταλαθος" απο τα οπισθια της. Κοιτα πισινά η γιαγια.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Οκ, επειδη σε ενα search επεσα σε αρθρα οπου ελεγαν για spok στο κανονικο συμπαν, στο παραλληλο, στο ετσι συμπαν, στο γιουβετσι κλπ.

Οποτε ειναι ο ιδιος Σποκ απο το 1979 μεχρι 2016 απλα καποια ειναι προοιμια;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Οκ, επειδη σε ενα search επεσα σε αρθρα οπου ελεγαν για spok στο κανονικο συμπαν, στο παραλληλο, στο ετσι συμπαν, στο γιουβετσι κλπ.

Οποτε ειναι ο ιδιος Σποκ απο το 1979 μεχρι 2016 απλα καποια ειναι προοιμια;

Περίπου. Ο Σποκ είναι ο ίδιος χαρακτήρας στο Original Series, στις ταινίες Ι-VI, στα επεισόδια unification του TNG, στο Discovery και στο Strange New Worlds. Είναι επίσης ο ίδιος χαρακτήρας στις ταινίες Star Trek (2009) και Star Trek Into Darkness αλλά μόνο η ηλικιωμένη εκδοχή του. Ο νεαρός Spock στα Star Trek 2009 και Into Darkness είναι του εναλλακτικού σύμπαντος που δημιουργήθηκε όταν ο ηλικιωμένος Spock μπήκε στην μαύρη τρύπα.

Πιο απλά, ο Σποκ των ηθοποιών Leonard Nimoy και Ethan Peck είναι ο ίδιος χαρακτήρας σύμφωνα με το επίσημο canon. O Spock του Zachary Quinto είναι variant που λέμε και στην Marvel, δηλαδή ο Σποκ ενός εναλλακτικού σύμπαντος.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Έπεσα πάνω σε κάτι πανέμορφα fan-made posters για την season 4 του Stranger Things. Ένα για κάθε επισόδειο.
Από κάποιον Βραζιλιάνο Pop Art illustrator ονόματι Butcher Billy.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
να σκεφτεσαι και τα θετικα, μην εισαι τετοιος τωρα.
σκεψου την κοπελιά μ αυτο το συνολακι:

17 Adventures of Robin Hood 1938 Errol Flynn.JPG

κι επισης τις εναλλακτικες που ανοιγονται για την σχεση της με αδερφο τουκ, λιτλ τζων και μαριον....
δη ποσιμπίλιτις αρ εντλες.
 
Top Bottom