What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Η 1η σεζόν του Westworld είναι εκπληκτική. Μετά κάπως αρχίζει και μπερδεύει το όλο πράγμα

εντιτ: Κρατώ μικρό καλάθι για το ανταπτεσιο του Sandman.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Δεν θυμάμαι αν το έχω αναφέρει και στο παρελθόν, αλλά το cathedral of the sea είναι εξαιρετικό. Με άξονα την κατασκευή ενός καθεδρικού ναού στην Βαρκελώνη πραγματεύεται ενδιαφέρουσες προσωπικές ιστορίες και σκιαγραφεί πολύ ωραία κοινωνικά και υπαρξιακά ζητήματα που δεν έχουμε λύσει ακόμη. Μπορεί να χάνει λίγο στα εφφέ και τα κοστούμια να είναι πρόχειρα σχεδιασμένα, χάνοντας λίγο σε ατμόσφαιρα ορισμένες φορές αλλά αυτά δεν του στερούν τίποτα από άλλες σειρές μεγαλύτερου μπάτζετ.

Εννοείται ότι βλέπεται μόνο στα ισπανικά

Έχει και συνέχεια!! Αν και με κούρασε λίγο, από την άποψη,

Τόσο δράμα στον ήρωα (τον γιο), ούτε στην Μάρθα Βούρτση ένα πράμα!!! Άσε αυτό που παντρεύτηκε την θετή του κόρη , στο τέλος!!!
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Νταξει το έφαγα το σποιλερ, παρότι δεν έχω ξεκινήσει ακόμη το σίκουελ. Άμα έχει καλή ατμόσφαιρα, χαλάλι το δράμα.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Νταξει το έφαγα το σποιλερ, παρότι δεν έχω ξεκινήσει ακόμη το σίκουελ. Άμα έχει καλή ατμόσφαιρα, χαλάλι το δράμα.

Κάτσε, δεν το έχεις τελειώσει ακόμα?
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Sorry που θα βγω, για αλλη μια φορα, οφτοπικ αλλα βαριεμαι και οι συμπτωσεις δημιουργησαν μια χιονοστιβαδα wtfστιβαδα.
H Thandiwe Newton. που εχει τον ρολο της Maeve Milley στο Westworld, μου κινησε την περιεργεια για να μπω στο wiki για να την τσεκαρω.
Θα ξεκινησω με καποια πραγματα που διαβασα για την ζωη της. Η μητερα της ειναι απο την Ζιμπαμπουε και ειναι γαλαζοαιματη.
Μεγαλωσε στην Ζαμπια. Αφαιρεσε απο το επωνυμο της το W και ετσι προφερεται Tandee.
Το επωνυμο της, στην γλωσσα των Nguni σημαινει Beloved. Αυτοι οι ανθρωποι ζουν και στην Ζαμπια.

Ο λογος που μπηκα στην διαδικασια του ψαξιματος ειναι οτι μοιαζει καταπληκτικα με μια γυναικα που τραβιομουνα στην Αφρικη.
Ακομα και οι εκφρασεις του προσωπου της ειναι copy paste.
Το ονομα της ειναι Tandee. Ο πατερας της ειναι απο την Ζιμπαμπουε και στην χωρα του ειναι γνωστος μουσικος.
Οπως η Newton στην σειρα, Εχει ενα κοριτσακι και η συμπεριφορα της ταιριαζει με τον χαρακτηρα της Newton στο Westworld.
Ενα βραδυ, ηρθε στο μαγαζι που παριστανα τον Director και εκανε φασαρια. Αμφισβητουσε και ημουν ετοιμος να της ριξω ισοβιο Ban.
Για ευνοητους λογους, μου αρεσε σαν γυναικα αλλα περισσοτερο μου αρεσε ο χαρακτηρας της. Τελικα, αντι για ban, την εβγαλα γκομενα.

Συνεχιζω με τα wtf!!!!
Το επωνυμο της γυναικας μου ειναι Nguni. Το επωνυμο της πεθερας μου ειναι Phiri. Στην φυλη των Τσεουα, αυτο το επωνυμο το εχουν οι γαλαζοαιματοι. Ναι, παντρευτηκα πριγκιπισσα, υπαρχει προβλημα;
Προχθες, μου εστειλαν χρηματα για να ανανεωσω το διαβατηριο μου και μεσα στον Αυγουστο, θα ερθει εισιτηριο για Ζαμπια. Ναι, Επιστρεφω στην μητερα Αφρικη. Ειναι ολα κανονισμενα.
Μια τελευταια λεπτομερεια. Ο πατερας της Newton ειναι Αγγλος και ο πατερας της γυναικας μου ηταν στην Αγγλια.
επειδη η Newton εχει πτυχιο στην συμπτωση, επαιξε και σε ταινια με τιτλο beloved.
Edit
Κατι τελευταιο. Η Newton πηρε διαζυγιο τον Σεπτεμβριο του 2022. Τον Σεπτεμβρη που μας ερχεται, θα ξεκινησω κι εγω το δικο μου.

Edit# 2
Καθως τσεκαρα μηπως μου ξεφυγε καμια συμπτωση, βρηκα αλλη μια. Η Newton ειχε ενα αυτοκινητο BMW το οποιο το εδωσε για λογους οικολογικους. Στην Ζαμπια, θα μου δωσουν αυτοκινητο μαρκας BMW.

παω να συρθω στην κουνελοτρυπα μου.
 
Last edited:

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
λελο, αν αντεληφθην ορθως, σου εστειλε εισιτηριο η (πρωην?) συζυγος σου για να κατεβεις ζαμπια να την χωρισεις?
οκ, ειναι προσωπικο δεδομενο, σορυ, αλλά κινησες σαν βαρια ατμομηχανη, την περιεργεια μου.
επισης αν δεν κανω τραγικο λαθος παλι, δεν ηθελες να την δεις ουτε σε τοιχογραφία.

ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΙΣ ΡΕ ΜΠΡΟ ? :unsure::oops::LOL::cool:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
@Χειρομαλάχτης για δουλεια παω. Αφου θα γεμισει η τσεπη με $ (που ο κυργιακος δεν θα δει ποτε) θα εχω την οικονομικη ανεση να κινησω την διαδικασια.
Μετα απο στασιμοτητα απο το σφυριγμα εναρξης της επιδημιας, επιτελους θα κουνηθω. Θα γινουν μεγαλα πραγματα αυτη την φορα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
γιατί χωρίζετε; :journal:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
γιατί χωρίζετε; :journal:

Θα σου πω για να μαθαινεις τα κιταπια της ζωης και επειδη θα ηταν ωραιο σεναριο για σειρα, ελληνικη.
Βασικα παιζουν καποια σεναρια, πολυ δυνατα, που λενε οτι θα παρω καποια χρηματα. Εαν χωρισω τωρα, που δεν εχω καλτσα χωρις τρυπα. Ενα διαζυγιο ειναι μια απλη διαδικασια. Εαν χωρισω οταν τα παρω, θα πρεπει να της δωσω τα μισα.
Δηλαδη ειναι κατι που πρεπει να ξεκαθαρισει τωρα. Δεν ειμαι σιχαμενος, απλα δεν θελω να την επιβραβευσω για την συμπεριφορα της.
Μπορει να ειναι γαλαζοαιματη και πρωην μοντελο αλλα αυτα δεν σημαινουν τιποτα σε εναν γαμο. Ειναι συζυγος σταρτερ πακ και ασε που μετα τον γαμο εγινε αλλος ανθρωπος.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Πως δεν το έχει postάρει κανείς ακόμη, απορώ

δεν είναι ότι ξενερώσαμε με την τελευταία σεζον GoT και είμαστε προκατειλημμένοι, προς θεού δεν κάνουμε τέτοια :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Πως δεν το έχει postάρει κανείς ακόμη, απορώ

Εγω δεν ειχα προβλημα με τον τροπο που τελειωσε το Got. Ξερω οτι σειρα θα τελειωσει με εναν τροπο συγκεκριμενο. Δεν υπαρχουν εκπληξεις και δεος και δεν υπαρχει spoiler στο ποιος θα ζησει.

imo
Tο trailer εδειξε και μια υποκριτικη που την βρηκα κατωτερη του Got.
Μου δωθηκε η εντυπωση οτι η παραγωγη του Dragon εγινε σε ενα δωματιο 3x3 βαμενο πρασινο.
Το Got εδειξε τοποθεσιες θαυμαστες και ονειρεμενες. Στο trailer του Dragon δεν ειδα κατι τετοιο.
Σε γενικες γραμμες μου δωθηκε η εντυπωση οτι δεν επεσε το χρημα που επεσε πριν. Το διεθνες κραξιμο εισακουστηκε και ρισκα δεν παρθηκαν.
Περισσοτερο βαρος επεσε στο χρωμα του πλατινε μαλλιου και στου μαυρου με τα αξιωματα.

Οποιος δεν εχει δει τον πρωτο κυκλο του Westworld, μπορει να αυτομπαναριστει, δεν τον θελουμε εδω.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
endo με ταξι, μονο στην Αμερικη πρεπει να παιζει αυτο. Γιατι ηρθες;
Ηρθα να κλεψω ανθρωπινα οργανα και να οργανωσω τρομοκρατικες επιθεσεις.
 
Top Bottom