What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Mας ρωτάτε, σας απαντάμε.

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
η επισκεψη στο σουπρεμάρκε ΟΦΕΙΛΕΙ εξ ορισμου να ειναι μια Γιορτη Ανωριμοτητας, Σπαταλης και Ποσοτητας.

για μενα λελο, επρεπε ν απαγορευεται να φευγει αθρωπος με λιγοτερα απο 15 τεμαχια απ το μαγαζι, οχι να σας εχουν και δικο σας ταμειο κιολας. μαθε μπαλιτσα, επιτηδες σας καθυστερανε εκει οσους κρατατε ενα, εναμισυ ή δυο πραματα, για να μην ξαναπατησετε ΠΟΤΕΣ πιά.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Εχω και αυτη την θεωρια. Ταιριαζει με ολα αυτα τα αχρηστα πραγματα που στεκονται διπλα σου, οταν περιμενεις στην ουρα. Μπας και παρεις κατι επειδη βαρεθηκες να περιμενεις.
Δεν ειναι μονο αυτοι που πανε με το καροτσι στο εξπρες. Καθε φορα, θα γινεται κατι. Δεν θα πιανει το bar code, δεν θα εχουν κερματα ή οπως σημερα, περιμενα τρια λεπτα, επειδη η ταμιας ζητησε απο την προισταμενη να της φερει 4 πενταευρα. Σ/Μ ειναι ρε γμτ οχι ειδη ψιλικων στο βουνο. Το συγκεκριμενο ειναι και τεραστιο.
Φοβουνται μην σκασουν πελατες με κουκουλες και τους παρουν τα κερματα απο το ταμειο.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
λελο, σιγα σιγα ερχεσαι στην θερντ έιτζ χωρις να το καταλαβεις...

αγοραζεις 2 πραματα στο σουπεμάρκε, γκρινια για την ουρα, σε λιγο θα μας πεις οτι πληρωνεις και με χαρτονομισμα.
προσεξε, μπρο. τα ζεστα αφεψηματα και οι πανες ακρατειας ειναι στην γωνία. ζησε, φαε, καταναλωσε. συμφιλιωσου με λιπιδια και τριγλυκεριδια. ασε τις ψευτοηθικοτητες, πηδολόγα καποια απ τις δεκαδες γυναικες φιλων σου/πρωην φιλων σου/γειτονισες που σε ορεγονται....
δη εντ ιζ νηαρ, ολντ φρεντ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
@Χειρομαλάχτης ο κουνελος πληρωνει παντα με κας. καταναλωνω τις αναγκες μου και οχι το αντιστροφο. Ολα ειναι ΖΕΝ.
Δεν εχω τριγλυκεριδια, χολιστερινη κτλ. Ειμαι απο αυτους που κανω τους γιατρους να κοιτανε τις εξετασεις μου δυο φορες.
Καποιος μου ζητησε να την πεσω στη γκομενα του, για να δει εαν ειναι κομπλε χαρακτηρας. ΜΑ την μπαναγια. Το εκανα, περιμενω τα αποτελεσματα των εξετασεων. Ο "πελατης" ενθουσιαστηκε απο την τακτικη μου.
τα λογια του
το κειμενο δεν σε αφηνει αδιαφορο, ποσο μαλλον μια γυναικα

Για το δυστηχες περιστατικο με την παντρεμενη, ηταν θεμα εγκρατειας. Την πετυχα. Οταν εγινα ο αποδιοπομπαιος τραγος της υποθεσης, απο ολους, επρεπε να εκδικηθω. Ο κουνελος δεν ταλανιζει την αυρα του με ψευτοηθικες.
Μια γυναικα χτυπησε την πορτα μου και ζητησε να χρησιμοποιησουμε το κρεβατι μου γυμνοι. ποιο ειναι το προβλημα δηλαδη;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
μην το περιοριζεις. ποια εγκρατεια? ποιο δυστυχες περιστατικο?? φωτια, σταχτη και μπουρμπερη σ ολα αυτα. η συμβουλη μου ηταν μην αφησεις τιποτα ορθιο. κι εσυ μου απαντας με "επιχειρηματα" γιατι το αφησες ορθιο? οχι, δεν θελω.

επισης μακαρι να τρολαρεις. δεν υπαρχει κατι πιο χυδαιο απ αυτο που σου ζητησε ο καποιος. και αν θες την γνωμουλα μου (καλα, θα την πω ακομα κι αν δεν την θες) κακως συμμετειχες. ασε τον Βλακα (με περικεφαλαια) να βραζει στο ζουμι του, αν δεν μπορει να καταλαβει μονος του. μαλιστα θα προχωρουσα λιγο παρακατω και θα σου ελεγα: αφου συμμετειχες, τουλαχιστον μοιρασου στιγμες και σωματικα υγρα μαζι της και μετα πες του οτι η κοπελια ειναι Εξαιρετικος χαρακτηρας και η Βελτιστη επιλογη για να ξεκινησει ο γνωστος σου οικογενεια.
μ εναν σμπαρο (κυριολεκτικα) ΟΛΑ τα τρυγονια ευτυχισμενα....

οχι, οχι, μην μ ευχαριστεις. σε συμπαθω γι αυτο σου δινω συμβουλες. σου λεω το Σωστο και μετα σου λεω: γραψτο στα καμπανελια σου το Σωστο και καμε οτι θες.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Όλο αυτό θυμίζει πλοκή από επεισόδιο στις "Οικογενειακές ιστορίες"
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
είναι κάτι που θα δοκιμάσουμε ακολούθως.

τα ps2 δεν είναι Plug n play, πρέπει να τα έχεις επάνω από την αρχή για να τα δει.

Ευτυχώς είχα ps/2 πληκτρολόγιο

Αλλά μην κάνει βλακείες, να φροντίσει να μπορεί να μπει στο bios έτσι και αλλιώς.
Επανέρχομαι γιατί το τεστάραμε με 2 διαφορετικά ps/2 kb από την αρχή, συνδεδεμένο με κλειστό τον υπολογιστή. Μπαίνει στο bios αλλά λειτουργεί μόνο το Esc. :/
Ιδέες;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Συγνωμη φιλτατε @Adhan που διακοπτω την ροη του προβληματος σου.


δεν υπαρχει κατι πιο χυδαιο απ αυτο που σου ζητησε ο καποιος
Η κανονικη πλευρα της ιστοριας.
Εχεις αυτο το μικρο δερματακι που εχει ξηλωθει λιγο, διπλα στο νυχι. Το τραβας λιγο και ξαφνικα εχεις κανει skinning στο δαχτυλο σου και εχεις παρει 45 skill points.
Εισαι με εναν ανθρωπο για μερικα χρονια, με τα πανω και τα κατω. Μια μερα βρισκεις αυτη την τριχουλα, την εχεις ξαναδει αλλα δεν εδωσες σημασια. Αυτη την φορα την κοιτας λιγο προσεκτικα και αρχιζεις να το ψαχνεις το θεμα. Ανακαλυπτεις καποια πραγματα που ειναι πολυ ενοχλητικα και σε αναγκαζουν να κανεις ερωτησεις. Η απαντηση ειναι να σε πεταξουν απο το παραθυρο και ανακαλυπτεις οτι τοσα χρονια, ησουν με εναν ανθρωπο που δεν ηξερες το πραγματικο του προσωπο.
Ειναι η στιγμη που θελεις απαντησεις. Εκτος απο την περιεργεια, εχεις αφιερωσει Χ Ψ χρονια απο την ζωη σου.
Η ιστορια, χωρις τις απαντησεις, δειχνει πολυ ασχημη. Αν μπορω να τον βοηθησω, θα το κανω. Κι εγω εχω βρεθει σε καταστασεις οπου ηθελα απαντησεις.
Ο ανθρωπος θελει να ξερει αν θα τραβηξει το καζανακι ή αν πρεπει να σφιχτει λιγο ακομα.
Η συμβουλη μου ηταν να ψεκασει και με αποσμητικο σπρευ.

Ειχα 3 PS/2 πληκτρολογια. τα αλλαζα επειδη εβρισκα καποιο ομορφοτερο. Δεν λειτουργουσε κανενα οταν επρεπε να τα χρησιμοποιησω. Δεν εφταιγε η θυρα.
εκανες κανενα reset στο bios;
Μηπως κλανει πενθιμα η μητρικη;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
για να δωκουμε κλόζουρ, ας καταχραστουμε μπαστουνοβλάχικα την υπομονη του αδαν και ας πουμε:

επρεπε ν ακουσει την συμβουλη σου. οσο και να σφιχτει, οτι κι αν βγει απ το Ηλιθιο τεστ που σκεφτηκε, οι σκιες δεν θα εξαφανιστουν. το αντιθετο.
βρε, καζανακι λεμε. κι οχι απ τα μοντερνα με το εντοιχισμενο κομβίο. απ τα αλυσιδωτα, που σου μενε η αλυσιδα στο χερι αμα ησαντε ορκ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Απο την στιγμη που χανεται η εμπιστοσυνη, χανεται και η συνεχεια. Η αναζητηση της αληθειας ειναι αλλο κεφαλαιο, διαφορετικο. Δεν ειναι μια απλη ιστορια με κρυμενο γκομενο. Αυτος ειναι και ο λογος πισω απο την κινηση του. Αυτη η ιστορια πρεπει να κρυβει μεγαλες χοντραδες. Ιδιωτικος ερευνητης επρεπε να ειχα γινει. Τωρα θα με ειχαν κανει και σειρα στον ΑΝΤ1.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Απο την στιγμη που χανεται η εμπιστοσυνη, χανεται και η συνεχεια. Η αναζητηση της αληθειας ειναι αλλο κεφαλαιο, διαφορετικο. Δεν ειναι μια απλη ιστορια με κρυμενο γκομενο. Αυτος ειναι και ο λογος πισω απο την κινηση του. Αυτη η ιστορια πρεπει να κρυβει μεγαλες χοντραδες. Ιδιωτικος ερευνητης επρεπε να ειχα γινει. Τωρα θα με ειχαν κανει και σειρα στον ΑΝΤ1.
Υπάρχει ήδη αυτή η σειρά. Λέγεται "Οικογενειακές ιστορίες"
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Υπάρχει ήδη αυτή η σειρά. Λέγεται "Οικογενειακές ιστορίες"

Δεν ειναι δικο μου το φταιξιμο αλλα της μοιρας τα τερτιπια. Οχι οτι κανω φυσιολογικα πραγματα. Αυτο δεν σημαινει οτι υπαρχει λογος να μην μπορω να εχω φυσιολογικα πραγματα στην ζωη μου. Δεν ξυπναω και νωρις για να πω οτι εχω κοινωνικη ζωη που φταιει για ολα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Μετα απο 15 χρονια, ισως περισσοτερα, στα οποια αλλαξα 4 διαβατηρια. με συνοδευσε σε 8+ χωρες, μερικους νομους της Ελλαδας. Εχει ταξιδεψει με αεροπλανο, αυτοκινητο, μοτοσυκλετα, πλοιο και εχει ανεβει μαζι μου σε ελεφαντα.
Το ειδαν πολλες γυναικες και γενικα το θαυμασαν πολλοι ανθρωποι. Εκανε πολλες δουλειες, συνηθως multitask καταστασεις. Το συμπιεσα απειρες φορες μεσα σε βαλιτσα σε σημειο που ξαπλωσε επανω του μηχανη νεσπρεσο.
Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι βαζουν οι ανθρωποι μεσα στις βαλιτσες τους.
Αν κανω μια προσθεση τα υψη απο τα οποια επεσε κατω, θα εφτανε μεχρι το φεγγαρι. Μπαταριες δεν αλλαξα πολλες.
Αν πω καμια δεκαρια μπαταριες δεν θα ειμαι υπερβολικος.
Εχει πιει περισσοτερους καφεδες απο μενα, εχει πιει νερα και αναψυκτικα. Εχει δοκιμασει αλκοολ.
Εχει συρθει πανω σε ξυλο, μεταλλο, πατωματα, τοιχους, ποδια και πλατη γυναικας που ροχαλιζει. Συρθηκε πανω σε υφασματα (σεντονια και κουβερτες). Εχει συρθει πανω σε χωματα και το τουβλο δεν του ειναι αγνωστη επιφανεια. Εχει καρφωθει σε πιατο με ενα κομματι-οικοπεδο καυτο σερπεντς παι και γενικα, το φαγητο δεν του ειναι αγνωστο.
Δεν υπαρχει λειτουργικο συστημα υπολογιστης, λαπτοπ, υπολογιστης like συσκευη που να μην το εχει αναγνωρισει με την πρωτη επαφη και στο πρωτο δευτερολεπτο.
Το εχω πατησει με οτι παπουτσι εχω φορεσει και εχει στενη σχεση με την γυμνη πατουσα μου. Πριν 5 μηνες το ανοιξα για πρωτη φορα. Ειχε πιασει λιγη βρωμα απο μεσα και ετριζε το scroll. Εστρωσε με το πρωτο ξυσιμο της μακας.
Εχει αραξει πανω σε τραπεζι μητροπολιτη και το ειχα μαζι μου, χωρις τον μητροπολιτη, οταν εβλεπα μια γυναικα να βαζει ενα φυσοκαλαμο στο γατακι της και να πεταει βελακια σε μπαλονια. Πριν απο αυτο, εβγαλε απο το γατακι της ενα σπουργιτι, ζωντανο. Θα μπορουσα να γραψω βιβλιο για αυτο το mouse.
Εχει παιξει, απο WOW, αν θυμαμαι καλα, μεχρι witcher.
Στο παρελθον, με ειχε προβληματισει μια φορα. Νομιζα οτι ηρθε το τελος του αλλα το μονο που ηθελε ηταν να του δωσω λιγη προσοχη. Αν και ειναι μικρουλι σαν χαριτωμενη πινελια σε πινακα ζωγραφικης, ειναι απο τα λιγα πραγματα που δεν εχασα.

Εχω δυο αποριες.
1. Τα εβγαλε τα λεφτα του;
2. Πριν λιγες μερες ξεκινησε ενα προβλημα με το αριστερο κλικ. Καποιες φορες επρεπε να πιεσω αρκετα για να λειτουργησει σωστα. Ενω εκανα παρατεταμενο κλικ για να επιλεξω πολλα πραγματα, δεν εκανε καμια επιλογη ή ενω εκανα την επιλογη, στα μισα του δρομου ακυρωνε την επιλογη.
Χωρις λογο, επιλεγει ολοκληρο κειμενο, σαν να εκανα διπλο κλικ. Σημερα, ξεκινησε να πεταγεται το "δεξι κλικ μενου" χωρις να εχω πατησει το κουμπι. Ουτε καν ακουμπαω το mouse.
Επειδη δεν θελω να το βαλω πισω απο καποια βιτρινα σαν κουνελισιο memento, μπορω να κανω κατι; Να το βαλω μεσα σε ρυζι;
Εχω και αλλο ποντικακι αλλα με αυτο εκανα καποια σιχαμερα πραγματα. Προτιμω να συνεχισω την πορεια μου με το
Logitech Wireless usb mouse. Νομιζω οτι ειναι το m171.


001.jpg
002.jpg

Edit
Δεν προκαλει συνεχεια προβλημα αλλα κουτσαινει συχνα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Μπορει το 90% απο αυτα που λεω να ειναι προσπαθεια για χαβαλε αλλα. οταν λεω οτι δεν μου συμβαινουν φυσιολογικα πραγματα, το εννοω.
Ας πουμε οτι ΕΣΕΙΣ, μπαινετε για πρωτη φορα στο φορουμ, και διαβαζετε εναν τυπο που εγραψε ενα σεντονι, για να ζητησει συμβουλες για το ποντικι. θα κανετε το σταυρο σας και τοτε, αντι για απαντησεις βλεπετε καρδουλες.
Σοβαρα τωρα, τι θα σκεφτειτε; Το λιγοτερο που θα σας ερθει στο νου, δεν ειναι το τι σκτ γινεται εδω μεσα;
καλα, αν παει και στο τι ακουτε αυτη την στιγμη και δει τα ρωσικα τραγουδια του τονι....
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
594
Μετα απο 15 χρονια, ισως περισσοτερα, στα οποια αλλαξα 4 διαβατηρια. με συνοδευσε σε 8+ χωρες, μερικους νομους της Ελλαδας. Εχει ταξιδεψει με αεροπλανο, αυτοκινητο, μοτοσυκλετα, πλοιο και εχει ανεβει μαζι μου σε ελεφαντα.
Το ειδαν πολλες γυναικες και γενικα το θαυμασαν πολλοι ανθρωποι. Εκανε πολλες δουλειες, συνηθως multitask καταστασεις. Το συμπιεσα απειρες φορες μεσα σε βαλιτσα σε σημειο που ξαπλωσε επανω του μηχανη νεσπρεσο.
Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι βαζουν οι ανθρωποι μεσα στις βαλιτσες τους.
Αν κανω μια προσθεση τα υψη απο τα οποια επεσε κατω, θα εφτανε μεχρι το φεγγαρι. Μπαταριες δεν αλλαξα πολλες.
Αν πω καμια δεκαρια μπαταριες δεν θα ειμαι υπερβολικος.
Εχει πιει περισσοτερους καφεδες απο μενα, εχει πιει νερα και αναψυκτικα. Εχει δοκιμασει αλκοολ.
Εχει συρθει πανω σε ξυλο, μεταλλο, πατωματα, τοιχους, ποδια και πλατη γυναικας που ροχαλιζει. Συρθηκε πανω σε υφασματα (σεντονια και κουβερτες). Εχει συρθει πανω σε χωματα και το τουβλο δεν του ειναι αγνωστη επιφανεια. Εχει καρφωθει σε πιατο με ενα κομματι-οικοπεδο καυτο σερπεντς παι και γενικα, το φαγητο δεν του ειναι αγνωστο.
Δεν υπαρχει λειτουργικο συστημα υπολογιστης, λαπτοπ, υπολογιστης like συσκευη που να μην το εχει αναγνωρισει με την πρωτη επαφη και στο πρωτο δευτερολεπτο.
Το εχω πατησει με οτι παπουτσι εχω φορεσει και εχει στενη σχεση με την γυμνη πατουσα μου. Πριν 5 μηνες το ανοιξα για πρωτη φορα. Ειχε πιασει λιγη βρωμα απο μεσα και ετριζε το scroll. Εστρωσε με το πρωτο ξυσιμο της μακας.
Εχει αραξει πανω σε τραπεζι μητροπολιτη και το ειχα μαζι μου, χωρις τον μητροπολιτη, οταν εβλεπα μια γυναικα να βαζει ενα φυσοκαλαμο στο γατακι της και να πεταει βελακια σε μπαλονια. Πριν απο αυτο, εβγαλε απο το γατακι της ενα σπουργιτι, ζωντανο. Θα μπορουσα να γραψω βιβλιο για αυτο το mouse.
Εχει παιξει, απο WOW, αν θυμαμαι καλα, μεχρι witcher.
Στο παρελθον, με ειχε προβληματισει μια φορα. Νομιζα οτι ηρθε το τελος του αλλα το μονο που ηθελε ηταν να του δωσω λιγη προσοχη. Αν και ειναι μικρουλι σαν χαριτωμενη πινελια σε πινακα ζωγραφικης, ειναι απο τα λιγα πραγματα που δεν εχασα.

Εχω δυο αποριες.
1. Τα εβγαλε τα λεφτα του;
2. Πριν λιγες μερες ξεκινησε ενα προβλημα με το αριστερο κλικ. Καποιες φορες επρεπε να πιεσω αρκετα για να λειτουργησει σωστα. Ενω εκανα παρατεταμενο κλικ για να επιλεξω πολλα πραγματα, δεν εκανε καμια επιλογη ή ενω εκανα την επιλογη, στα μισα του δρομου ακυρωνε την επιλογη.
Χωρις λογο, επιλεγει ολοκληρο κειμενο, σαν να εκανα διπλο κλικ. Σημερα, ξεκινησε να πεταγεται το "δεξι κλικ μενου" χωρις να εχω πατησει το κουμπι. Ουτε καν ακουμπαω το mouse.
Επειδη δεν θελω να το βαλω πισω απο καποια βιτρινα σαν κουνελισιο memento, μπορω να κανω κατι; Να το βαλω μεσα σε ρυζι;
Εχω και αλλο ποντικακι αλλα με αυτο εκανα καποια σιχαμερα πραγματα. Προτιμω να συνεχισω την πορεια μου με το
Logitech Wireless usb mouse. Νομιζω οτι ειναι το m171.


001.jpg
002.jpg

Edit
Δεν προκαλει συνεχεια προβλημα αλλα κουτσαινει συχνα.






heart-gcbcf4d327_1280.png
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
1. Το ποντίκι θεωρεί ακόμη καινούριο, αποκλείεται να έβγαλε τα λεφτά του. Κοίτα μήπως βρεις την απόδειξη για να το αλλάξεις, είναι σίγουρα ακόμη μέσα στην εγγύηση. :ROFLMAO:
2.Δεν υπάρχουν καινούριοι διακόπτες για να αλλάξεις αυτούς που έχουν αρχίσει και τα παίζουν;
Ένα σωρό σκατολοίδια έχει το ebay, μπορεί να βρεις τίποτε εκεί.

EDIT :΅Ελπίζω να έχεις δοκιμάσει σπρευ επαφών στους διακόπτες.
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Update
Τα προβληματα, οπως ηρθαν εφυγαν. Αυτο που παραμενει ειναι οτι σε καποιες στιγμες τρωει κολλημα το παρατεταμενο κλικ στο αριστερο πληκτρο. Δεν θελει να μενει πιεσμενο.

2.Δεν υπάρχουν καινούριοι διακόπτες για να αλλάξεις αυτούς που έχουν αρχίσει και τα παίζουν;

Εχω αλλα δυο ποντικια αλλα δεν εβγαλαν ουτε 5ετια. Το προβλημα τους ειναι οι διακοπτες που εχουν ηδη γινει τραμπα, αριστερα δεξια.
Εχω αυτο το ποντικο που εχει κανει πραγματα σιχαμερα αλλα, εαν γινει καποια μαλακια, δεν θα εχω ουτε αυτο.
Το σωστο το κολλητηρι το αφησα μαζι με την καρτα γραφικων στην Αφρικη. Αυτο που εχω εδω, θερμαινει τα παντα, εκτος απο την μυτη. Δουλεια με τετοιο εργαλειο, δεν κανω.

Θα ακολουθησω την πρωτη σωστη συμβουλη. Καθαριστικο επαφων. Δεν το σκεφτηκα γιατι με επνιξε το συναισθημα.
15 χρονια hardware. Ουτε οι γαμοι δεν κρατανε τοσο πολυ.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Update
Τα προβληματα, οπως ηρθαν εφυγαν. Αυτο που παραμενει ειναι οτι σε καποιες στιγμες τρωει κολλημα το παρατεταμενο κλικ στο αριστερο πληκτρο. Δεν θελει να μενει πιεσμενο.



Εχω αλλα δυο ποντικια αλλα δεν εβγαλαν ουτε 5ετια. Το προβλημα τους ειναι οι διακοπτες που εχουν ηδη γινει τραμπα, αριστερα δεξια.
Εχω αυτο το ποντικο που εχει κανει πραγματα σιχαμερα αλλα, εαν γινει καποια μαλακια, δεν θα εχω ουτε αυτο.
Το σωστο το κολλητηρι το αφησα μαζι με την καρτα γραφικων στην Αφρικη. Αυτο που εχω εδω, θερμαινει τα παντα, εκτος απο την μυτη. Δουλεια με τετοιο εργαλειο, δεν κανω.

Θα ακολουθησω την πρωτη σωστη συμβουλη. Καθαριστικο επαφων. Δεν το σκεφτηκα γιατι με επνιξε το συναισθημα.
15 χρονια hardware. Ουτε οι γαμοι δεν κρατανε τοσο πολυ.

Λέλο μου, λυπάμαι που θα το πω, αλλά έχεις ήδη αποχαιρετίσει αυτό το ηρωικό ποντίκι και δεν το έχεις καταλάβει. Βρίσκεσαι ακόμα στο πρώτο στάδιο, αυτό της άρνησης. Προτείνω να κάνεις ένα fast forward στα στάδια του πένθους και απλά να αποδεχτείς ότι πρέπει, επιτέλους, να αφήσεις αυτό το συμπαθές πλασματάκι στην ησυχία του. Δεκαπέντε (15) χρόνια είναι πολλά, μην το ταλαιπωρείς άλλο. Βάλτο σε περίοπτη θέση, άναψέ του και ένα ρεσό και προσευχήσου εκεί που θα βρεθεί, να κάνει αλλαξοκλικιές και ροδελιές όπως εκείνο θέλει, χωρίς να ρωτάει κανέναν!

Τώρα, αν επιμένεις να το διατηρείς στη ζωή με μηχανική υποστήριξη, πάρε ένα φυσοκάλαμο (όχι απαραίτητα εκείνο που χρησιμοποιούσε η δεσποινίς για να κάνει τα ζογκλερικά της) και φύσα δυνατά (χωρίς βελάκι μέσα) στις σχισμές ανάμεσα στα κουμπιά και τη ροδέλα. Αν δεν σου βρίσκεται φυσοκάλαμο, τότε σπρέι κοπανιστού αέρα από το Πλαίσιο.

Αν και πάλι δεν δεις διαφορά, δώσε μου διεύθυνση για να σου στείλω ένα παλιό Razer Deathadder που κάθεται στην αποθήκη. :Ρ
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Δεκαπέντε (15) χρόνια είναι πολλά

Ενταξει, δεν μου ηρθε και προσκληση απο την ΕΛΠΑ για να γινω μελος. Εσεις δεν κρατατε ποντικια για πολλα χρονια; τι διαλο; τα αλλαζετε στο 6μηνο; Σιγουρα, καπου εχετε ενα ποντικι που δεν εχετε ιδεα απο που το αγορασατε, επειδη το καταστημα που το πηρατε εκλεισε και εγινε καφετερια, που εγινε σουβλατζιδικο, που εγινε κουρειο, που εγινε καταστημα κινητων, που εγινε νυχαδικο, που εγινε ειδη δωρων, που εγινε τοσταδικο, που εγινε ειδη ψιλικων και που τελικα γκρεμιστηκε απο τον μεγαλο σεισμο το 1999 και τωρα ειναι παρκινγκ.
Δεν το παιζω αρχαιολογος αλλα αυτο το ποντικι εχει εμπειριες να δωσει. Λογικο ειναι να ξεκινησε να τρωει κολληματακια αλλα απο την στιγμη που τα τερτιπια του δεν ειναι μονιμα, ισως να μπορω να του δωσω αλλα 5 χρονια.
Ο κουνελος αγαπαει για παντα και μισει ακομα και μετα απο την εκδικηση. Δεν εχει εφημερα αισθηματα.

Λογικα, σημερα θα το ανοιξω και θα κανω το service της δεκαπενταετιας ή των 5 εκατομμυριων χιλιομετρων, οτι ερθει πρωτο. Ουτε το σκαλισμενο λογοτυπο της logitech δεν εχει λειωσει.
Πιστευω οτι δεν θα κλαψω.
 
Top Bottom