What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

nVidia GPU - Το επίσημο νήμα συζήτησης.

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,271
Αν κάποιος έχει τα λεφτά να τα ακουμπήσει, έχει και να τα ακουμπήσει και για 4090, δεν υπάρχει λόγος να πάει στην 4080.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
η nvidia ήθελε να δείξει τι γαμάτη κάρτα είναι η 4090 σε full ray tracing και όχι στα "2-3 εφέ" που έχουν τα περισσότερα παιχνίδια.


Κατάφερε:
  • Να μας δείξει ότι μας κοροϊδεύουν με το RT και είναι εντελώς μα εντελώς στα σπάργανα
  • Να μας δείξει ότι δεν αξίζει να κρίνεις τις αγορές σου με βάση το RT
  • Να μας δείξει ότι επίτηδες χαντακώνει τις κάρτες της AMD σε παιχνίδια που σπονσοράρει
  • Να κάνει όσους ακούμπησαν ένα σκασμό λεφτά για 2ΧΧΧ και 3ΧΧΧ να νοιώθουν εντελώς ηλίθιοι
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
η nvidia ήθελε να δείξει τι γαμάτη κάρτα είναι η 4090 σε full ray tracing και όχι στα "2-3 εφέ" που έχουν τα περισσότερα παιχνίδια.


Κατάφερε:
  • Να μας δείξει ότι μας κοροϊδεύουν με το RT και είναι εντελώς μα εντελώς στα σπάργανα
  • Να μας δείξει ότι δεν αξίζει να κρίνεις τις αγορές σου με βάση το RT
  • Να μας δείξει ότι επίτηδες χαντακώνει τις κάρτες της AMD σε παιχνίδια που σπονσοράρει
  • Να κάνει όσους ακούμπησαν ένα σκασμό λεφτά για 2ΧΧΧ και 3ΧΧΧ να νοιώθουν εντελώς ηλίθιοι


Μόλις ξαναερωτεύτηκα την 1070 μου. :Ρ
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Οι τιμές των GPU's αξιώσεων, είναι δυστυχώς γελοίες ακόμη και σε MSRP.

Σκεφτόμουν την 4080 που Φινλαντεζία βρίσκεις στα 'λογικά' 1450, αλλά δε μου κάνει καρδιά να σκάσω πάνω από χιλιάρικο για αναλώσιμο χάρντγουερ που η αξία του θα μηδενιστεί σε 5 χρόνια.

Θέλω να δω τί μπαλίτσα θα παίξει η 4080 12GB 4070 Ti και αν σκάσει στο χιλιάρικο μπαμ, θα τη χτυπήσω. Έχει γλύκα το RT και το DLSS3 είναι όντως βουντού. Είχα ψηθεί άσχημα και για 7900 XTX αλλά με βάστηξε η ανακοίνωση της 4070Ti.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,380
Τουλάχιστον τα μεγάλα review channels στέκονται στο ύψος των περιστάσεων και δεν μασάνε τα λόγια τους.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
νομίζω ότι την έχουμε κάτσει πολύ άσχημα την βαρκούλα μας με το pc gaming...
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Πάντως υπάρχει και μια περίπτωση να πιέσει προς τα κάτω, τις κάρτες της προηγούμενης γενιάς!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
Πάντως υπάρχει και μια περίπτωση να πιέσει προς τα κάτω, τις κάρτες της προηγούμενης γενιάς!!
της amd, ίσως... της nvidia... όχι βέβαια. Αφού είναι καλύτερο value.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
με τρομάζει που τους βρίζει το σύμπαν και δεν ιδρώνει το αυτάκι τους.

Από την άλλη τα ποσοστά της AMD... και η ίδια η AMD με αυτά που βγάζει... δε μπορώ πραγματικά να καταλάβω τι παίζει.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,380
νομίζω ότι την έχουμε κάτσει πολύ άσχημα την βαρκούλα μας με το pc gaming...
Gear-Steam-Deck-Valve.jpg


Εγώ το ειπα, αν συνεχίσει αυτή η κατάσταση θα πάρω το επόμενο Steam Deck και αντίο desktop gaming. Σιγά μην κάθομαι να με πηγαίνουν τρένο ο Τζένσεν και η Λίζα.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Gear-Steam-Deck-Valve.jpg


Εγώ το ειπα, αν συνεχίσει αυτή η κατάσταση θα πάρω το επόμενο Steam Deck και αντίο desktop gaming. Σιγά μην κάθομαι να με πηγαίνουν τρένο ο Τζένσεν και η Λίζα.

Όντως!!! Το backlog να είναι καλά!!!
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,271
Ποιο επόμενο ναυαρχε; Πάμε για τούτο δω όπως ειναι
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,418
Μια 4070ti η 7700xt θα τρεχουν ολα ultra 4k 60 fps και ultra 1440p 60 fpsγια πολυ καιρο. Οποτε παρτε μια απο αυες και ειστε οκ! Τι steam deck για 5χρονα λετε τωρα?! Κονσοαλδες ειστε?!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
σιγά μην δώσουμε 800€ για κάρτα, ρε μπρουστουδιάλο γίδια, έγινε το pc gaming για λεφτάδες μόνο για να κονομάει ο τζένσεν;
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
All inclusive 4070Ti στη Φινλαντεζία σήμερις στα 939, σε 12 άτοκες δοσούλες. Γκού, ετοιμάσου για πιέμ με εργατική, φιλολαϊκή τιμούλα για την 2080S.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
All inclusive 4070Ti στη Φινλαντεζία σήμερις στα 939, σε 12 άτοκες δοσούλες. Γκού, ετοιμάσου για πιέμ με εργατική, φιλολαϊκή τιμούλα για την 2080S.

Θέλουμε ανπόξινγκ βίντεο!!! (Εγώ θέλω δηλαδή, για τους άλλους δεν ξέρω...:Ρ)
 
Last edited:
Top Bottom