What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

nVidia GPU - Το επίσημο νήμα συζήτησης.

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
All inclusive 4070Ti στη Φινλαντεζία σήμερις στα 939, σε 12 άτοκες δοσούλες. Γκού, ετοιμάσου για πιέμ με εργατική, φιλολαϊκή τιμούλα για την 2080S.
Αν την παρεις να βαλεις φωτογραφιες το pc σου με την καρτα για να το δουμε οπως εβαλα εγω οταν πηρα την 6700χτ! 939? Δηλαδη 11 ευρω λιγοτερο απο τα 950 που εδωσα εγω και ειναι η ακριβοτερη καρτα γραφικων που εχω παρει. Αναρωτιεμαι ποσο καλυτερη να ειναι απο 6700χτ αφου εχει σχεδον ιδια τιμη.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,516
Ρώτησα στο κατάστημα και μου είπαν 'Όσο καλύτερες είναι οι ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΧΕΛΩΝΕΣ ΜΙΝΤΖΑ από τον ΑΜΠΑΛΟ ΤΕΝΕΚΕΔΟΣΑΜΟΥΡΑΪ ΣΡΕΔΕΡ'.

Η επιστημονική αυτή τοποθέτηση, με έπεισε για τη λογική της επιλογής μου.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Είναι 11 ευρώ χειρότερη, προφανώς.

Για να είμαστε ακόμα πιο ακριβείς και σωστοί, θα πρέπει να κάνουμε και έναν συγκριτικό υπολογισμό σε fps ανά ευρώ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
εγώ λέω να του δώσεις μέχρι το Πάσχα να πέσει η τιμή, έτσι και αλλιώς δεν θα έχει έλλειψη σε καμία κάρτα αυτής της γενειάς... με αυτές τις τιμές.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,516
Το στοκ του Ταρανδοβοσκού έμπορα εξαφανίστηκε μέσα στο πρώτο πεντάλεπτο. Μ'έκοψε κρύος ιδρώτας καθώς ξαναζούσα τη μικρή τραγικωμωδία του '20/'21 με την κυκλοφορία της 3080.

Ευτυχώς πρόκαμα (μπεεεέ) αλλά σαν γνήσιος παρανοϊκός Ελληνέζος περιμένω, ακόμη και μετά την επιβεβαίωση της παραγγελίας να σκάσει μέηλ 'Σας μπανίσαμε κύριε Κουτσούκε μου τι λουμπενιάρης δοσατζής είσθε, την καρτούλα την κάναμε κάστανα και καλαμπόκι για Άρχοντα Άρειο Φινλανδό που προφανώς ανάβει τσιγάρο με πεντακοσάρικο. Εκτός κυκλοφορίας.'
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
εγώ λέω να του δώσεις μέχρι το Πάσχα να πέσει η τιμή, έτσι και αλλιώς δεν θα έχει έλλειψη σε καμία κάρτα αυτής της γενειάς... με αυτές τις τιμές.

Άσε μας ρε πλεμπαίο που θα περιμένει ο άνθρωπος τρια τέρμινα για να γλυτώσει κάνα δίφραγκο, για φτωχομπινέ τον πέρασες, Ε ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕ ΜΠΟΡΑΤΣΟ (ΙΒAN ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΣΤΟ ΠΙΕΜ).
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,516
Θα σε φτιάξω μάγκα, λαϊκέ και ταξικέ καρτομαχητή Γκου, με το που σκάει νοτιφικέησιο πως ΟΝΤΩΣ μου στείλαν το πακέτο.

ΥΓ Τώρα που με θεωρεί ακόμη αξιόπιστο ο δοσατζής αυτά. Από Φλεβάρη θα 'χουμε Κόβιντ 2, ΠΠ 4, γενική χρεωκοπία, τουλάχιστο να λιώνουμε κέημς προβλεπόμενα όταν έρχεται ρευματάκι με δελτίο.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
All inclusive 4070Ti στη Φινλαντεζία σήμερις στα 939, σε 12 άτοκες δοσούλες. Γκού, ετοιμάσου για πιέμ με εργατική, φιλολαϊκή τιμούλα για την 2080S.

Βγαίνει κανά 80άρι τον μήνα!!! Δεν την λες και μικρή δόση!! Από την άλλη κάτι βλαμμένα, στο Amazon ζητάνε 1600 για 3080TI!!

Αν ήταν μια τίμια προσπάθεια, να το βάλω μπροστά!! Αλλά έτσι που το έχουν κάνει καρτέλ με την κόκκινη, θα το γυρίσω στην Amiga μου, και να παν να γ#!@#!@# !!!
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,844
Θα σε φτιάξω μάγκα, λαϊκέ και ταξικέ καρτομαχητή Γκου, με το που σκάει νοτιφικέησιο πως ΟΝΤΩΣ μου στείλαν το πακέτο.

ΥΓ Τώρα που με θεωρεί ακόμη αξιόπιστο ο δοσατζής αυτά. Από Φλεβάρη θα 'χουμε Κόβιντ 2, ΠΠ 4, γενική χρεωκοπία, τουλάχιστο να λιώνουμε κέημς προβλεπόμενα όταν έρχεται ρευματάκι με δελτίο.
Ξεκινώντας με εισβολή της Ρωσίας στην Φινλαντζεντία...
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,420
Καλά, πως σκάνε τα VRM; Έτσι απλά; Χωρίς σκάλισμα;
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Αν σκεφτείς τα στιγμιαία και απίστευτα απότομα peaks που κάνει στην κατανάλωση ήταν θέμα χρόνου να υπάρχουν τέτοια προβλήματα. Απλά τα περίμενα να εμφανιστούν πιο αργά, αφού λήξει η εγγύηση και όχι τόσο σύντομα (και η nvidia το ίδιο πίστευε :ROFLMAO: ).
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Μήπως και τα περιθώρια κέρδους που δίνει η AMD είναι εξίσου μικροσκοπικά με της Nvidia;
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Επειδή το βίντεο το είδα εν τάχει, την actual 30RTX σειρά τη βάζει C λόγω τιμής ή λέει και τίποτα άλλο;
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
735
Βάζει ένα S ranking για "όσους αγόρασαν MSRP ή κοντά MSRP" (έχω παράδειγμα με γνωστό που "του άνοιξε" με μια 3070 προσωπικά) και C ranking για 'όλους τους υπόλοιπους.
 
Top Bottom