What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Hogwarts Legacy

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,566
δεν έχω καταλάβει ακόμα πως δουλεύει σωστά το FSR, βάζω χαμηλή ανάλυση στο παιχνίδι και μετά επιλέγω και το FSR και κάνει upscale στην native της οθόνης μου;
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,937
δεν έχω καταλάβει ακόμα πως δουλεύει σωστά το FSR, βάζω χαμηλή ανάλυση στο παιχνίδι και μετά επιλέγω και το FSR και κάνει upscale στην native της οθόνης μου;
δεν πειραζεις εσυ τπτ στην αναλυση σου. ανοιγεις απλα το fsr αλλαζεις την ποιοτητα που θελεις και κανει μονο του τα υπολοιπα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,566
δεν πειραζεις εσυ τπτ στην αναλυση σου. ανοιγεις απλα το fsr αλλαζεις την ποιοτητα που θελεις και κανει μονο του τα υπολοιπα.
ΟΚ thanks!
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Tι απογοήτευση το γκέμι, ρε παιδιά, λυπάμαι εσάς που πληρώσατε... Είναι μια άψυχη αρπαχτή ίσα-ίσα για "να χαρούν τα παιδάκια". Γρίφοι μηδέν σε δυσκολία, dungeons πιο εύκολα και από το tutorial στα Zelda, με loot που δεν έχει καμιά δουλειά να είναι σε τάφους κα κατακόμβες, ο ήρωας είναι κλασσικά special boy γαμάο-τάο, ντύνεται σα βασιλιάς καρνάβαλος σε σχολείο με dress code... Μόνο το recreation του Hogwarts και πέριξ αξίζει, αλλά δε σώζει το παιχνίδι.

@Θείος Νώντας nitro912gr πάνω βάζεις την native ανάλυση σου, τα υπόλοιπα τα κάνει μόνο του ανάλογα τη ποιότητα που θέλεις.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
λυπάμαι εσάς που πληρώσατε.
Τι αφ υψηλού παπατζα ηταν αυτη;

Αλλο το να μην σε ψηνει ενα παιχνιδι, αλλο το να μη γουσταρεις τις πρακτικες μεγαλων ΑΑΑ εταιρειων στη τιμολογηση και στις στρατηγικες που ασκουν πανω στους ντεβς και αλλο να σαρκαζεις τους ανθρωπους που για τον Α η Β λογο επελεξαν να το αγορασουν. Ελπιζω να ηταν εν τη ρυμη του λογου και να μην το εννοεις!

Περα απο αυτο συμφωνω στη κριτικη του παιχνιδιου, αλλα και στο ριβιου ο Γκου ειχε αναφερει τι παιζει, ειναι ενα αξιοπρεπες action παιχνιδακι οπου αναφερεται στους χαριποτεριστες αλλα και τα νεαροτερα ατομα.

Πιστευω πως θα γλιτωνες χρονο στο κατεβασμα και στη gaming ζωη σου αν διαβαζες το συγκεκριμενο ριβιου αλλα και τα σχολια αλλων παιδιων που το παιζανε.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,937
Καλά δεν θα κάνουμε και κουμάντο στις τσέπες των άλλων. Αν θέλουμε τα καίμε κιόλας τα λεφτά μας. Στην τλκ έχουμε ξοδέψει λεφτά σε χειρότερα. (Στο τέλος θα μας την πείτε που αγοράζουμε παιχνίδια και δεν τα πειρατευουμε.) Άσε που δεν ξέρω πόσες φορές πρέπει να πω τα ίδια πράγματα για το γκειμ. Τα post είναι εκεί το review είναι εκεί. Ο κόσμος ξέρει τι να περιμένει από το γκειμ.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,444
Σταματημένε μπήκες με πολύ αβάσιμες προσδοκίες στο Hogwarts.

Το θέμα του καρναβαλιού είχα σκοπό να το θίξω στο review, μέχρι που ανακάλυψα πως υπάρχει δυνατότητα άμεσου transmogrification οποιουδήποτε gear ανά πάσα στιγμή, στο inventory screen.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Καλά, από εταιρεία που είχε να βγάλει game από το '17, και αυτό ήταν ένα με αμάξια της Disney, θα μπορούσε να είναι χειρότερο. Πάντως για 60 δεν είναι, καλύτερα να δώσω ένα 20άρικο donate στην Empress που tryhardαρε να σπάσει το denuvo στη προθεσμία που έθεσε, για να μας το προσφέρει δωρεάν.

Και όχι, το game αναφέρετε ΜΟΝΟ στα action παιδάκια, ακόμα και σα χαριποτερίστας απογοητεύτηκα σε κάθε τομέα εκτός το world building. Έχει γαμάτο Hogwarts και πέριξ, αξιόλογους συμμαθητάς και καθηγητάς να του δίνουν ζωή, αλλά μέχρι εκεί.
εδιτ: καλά εδώ θα βάλω νερό στο κρασί, γιατί είναι καθαρά υποκειμενικό ζήτημα, δε θα κάτσουμε να τις μετρήσουμε στο πόσο χαριποτερίστες είμαστε.
Θα ρίξω και για το καρναβάλι και νερό, γιατί και εγώ μετά το παρατήρησα το transmog. I mean είχα καταλάβει ότι υπάρχει, μιας και με το που μπήκα στο γκέμι μου έδωσε cosmetics, αλλά θεωρούσα πως θα έπρεπε να τα μαζέψω από κάπου ingame or something.

Κατά τα άλλα, ναι, κανονικά δε με παίρνει να μιλάω που έσκασα 50μπαλο για το Oblivion day-1. Κρίμα μου. Παραμένει το ότι λυπάμαι όμως όσους το αγόρασαν. Δουλέψατε 8-16 ώρες σε ότι και να είναι το αντικείμενο σας για να ταΐσετε 5 μλκς που γελάνε επειδή κάνανε την απολύτως ελάχιστη προσπάθεια να βγάλουν ένα προϊόν με σκοπό να αρμέξουν ένα πολυαγαπημένο franchise. Δε θα κάνω κουμάντο στις τσέπες σας, αλλά ούτε και εν τη ρύμη του λόγου ήταν, και θα το επαναλάβω. Σας λυπάμαι. Όπως λυπάμαι και εμένα που δε πήγα ο βλάκας στο μαγαζάκι να επιστρέψω το !@#Oblivion day-2.

>inb4: OK, Karen
 
Last edited:

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,684
για να ταΐσετε 5 μλκς που γελάνε επειδή κάνανε την απολύτως ελάχιστη προσπάθεια να βγάλουν ένα προϊόν
Ρε παιδιά κάποιος να με διαφωτίσει διότι δεν σκοπεύω να ασχοληθώ σύντομα με το παιχνίδι. Το credit roll έχει 5 ονόματα μόνο?

:trollface:
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,937
και θα το επαναλάβω. Σας λυπάμαι.
ok(?) κανεις δεν ρωτησε και την γνωμη νομιζω αλλα νταξ κουβεντα να γινεται. νομιζω οτι ανεφερα οτι ειναι μια μετριαντζα που μονο ενας φαν του χαρυ ποτερ θα εκτυμουσε η θα ελεγε οτι ειναι καλο γκειμ. ημουν ετοιμος να κανω copy-paste το post μου εδω και το review που εκανα στο steam.

βασικα λεω ακριβως αυτο που λες και εσυ.
Έχει γαμάτο Hogwarts και πέριξ
και θα σου πω οτι διαφωνω με τους καθηγητες και companions. αδιαφοροι ειναι. απλα το ολο quest line του sebastian ηταν εκπληξη για pg12 game.

παιζει να ειχα αναφερει οτι εχω απορια πως βγηκαν αυτα τα θετικα review που πηρε.

να πω οτι συμφωνω με οτι σου ειπε ο τιναπιδης (βασικα δες τι εκανες συμφωνισα με κατι με τον τιναπιδη που αν τον ρωτησεις μπορει να σου πει οτι δεν συμφωνησαμε και ποτε σε κατι). το υφος σου αρκετα υποτιμητικο αν αναρωτιεσαι με τι χαλαστικα εγω σαν mog.
 
Last edited:

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Σε αυτο:
Δουλέψατε 8-16 ώρες σε ότι και να είναι το αντικείμενο σας για να ταΐσετε 5 μλκς που γελάνε [...]
Απαντας μονος σου:
Δε θα κάνω κουμάντο στις τσέπες σας [...]

Το οτι "πιαστηκες μαλακας" οπως λες δε σημαινει οτι και οι αλλοι νιωθουν το ιδιο. Ειναι κακου ειδους γενικευση, μου θυμιζει στο Λυκειο εναν καθηγητη μας που ειχε νευριασει με ενα μαθητη που εκανε τετοια γενικευση θεωρωντας οτι μιλαει για ολη την ταξη και λεγοντας "τι να ασχοληθουμε δασκαλε ολοι τουβλα ειμαστε και βαριομαστε να διαβασουμε" και προσπαθουσε να ελαφρυνει τη θεση του που δεν ειχε κανει ενα προτζεκτακι.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν ο καθηγητης, ο οποιος τον σταματησε ακριβως εκει και τον διορθωσε κανοντας μας μαθημα για την εννοια προβολης μιας ατομικης επιλογης ως ομαδικη με σκοπο την δημιουργια ενος ανυπαρκτου επιχειρηματος. Εγω βεβαια δε προσεχα και μου τα ελεγαν αλλοι, καθως ημουν απασχολημενος με το Μαριω...αχ το Μαριω...

1677576636092.png
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,937
καθως ημουν απασχολημενος με το Μαριω...αχ το Μαριω...
το μαριω ειναι παντρεμενο με παιδια τωρα πια (μαλλον). ισως και γιαγια μιας και εισαι λιγο κωλογερος :p
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Sorry πάντως αν στεναχώρεσα κάποιον. Εννοείται ότι ο καθένας αγοράζει ότι θέλει, αλλά όταν όλοι αγοράζουν μέτρια πράγματα δίνουν το ΟΚ στις εταιρείες να συνεχίσουν να φτιάχνουν μέτρια πράγματα σε τιμές άνω του μετρίου.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,106
Εγω που απολαμβανω καθε δευτερολεπτο μεχρι στιγμης, αλλα μου το εκαναν δωρο και δεν το αγορασα, σε ποια κατηγορια ειμαι;
Με λυπασαι; Η χαιρεσαι;

Εχω μπερδευτει.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,937
σε ποια κατηγορια ειμαι;
Με λυπασαι; Η χαιρεσαι;
Σε λυπάμαι λίγο. Μάλλον.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Δουλέψατε 8-16 ώρες σε ότι και να είναι το αντικείμενο σας για να ταΐσετε 5 μλκς που γελάνε επειδή κάνανε την απολύτως ελάχιστη προσπάθεια να βγάλουν ένα προϊόν με σκοπό να αρμέξουν ένα πολυαγαπημένο franchise. Δε θα κάνω κουμάντο στις τσέπες σας.

Σκέψου να είναι το αντικείμενο σου να δουλεύεις σε ένα προϊόν/ υπηρεσία 8-16 ώρες για να ταΐσεις την οικογένεια σου και κάποιοι μαλ@κες το κλέβουν/ καρπώνονται δωρεάν.

Σκέψου κάποιοι άλλοι μαλ@κες να το καρπώνονται δωρεάν να ζημιώνουν την εργασία σου άμεσα και θεωρούν πως μάχονται υπέρ σου.

Sorry πάντως αν στεναχώρεσα κάποιον.

Όλα καλά.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,937
Sorry πάντως αν στεναχώρεσα κάποιον. Εννοείται ότι ο καθένας αγοράζει ότι θέλει, αλλά όταν όλοι αγοράζουν μέτρια πράγματα δίνουν το ΟΚ στις εταιρείες να συνεχίσουν να φτιάχνουν μέτρια πράγματα σε τιμές άνω του μετρίου.
Το πρόβλημα ήταν το υπεροπτικό/υποτιμητικό σχόλιο σου.
Δεν συμφωνώ και με το σχόλιο περί πειρατείας μιας και μπορεί να υπάρχουν αρκετά πράγματα που δεν μου άρεσαν στο παιχνίδι αλλά πάλι δεν μπορείς να πεις ότι δεν έκαναν δουλειά.
Και στην τλκ σιγά μη κάνουμε άγαλμα στην empress λες και έκανε μεγάλο κατόρθωμα βρήκε θεραπείες για ασθένειες. Ένα παιχνίδι crackαρε το οποίο όσοι το παίξουν πειρατικό δεν θα το αγόραζαν και πότε τους έτσι και αλλιώς. Θα περίμεναν το τσάμπα
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Το ύφος ήτανε ρε συ και η έκφραση ότι λυπάσαι τους άλλους. Κατά τα άλλα μαζί σου με ένα καπταιν Μόργκαν γιο Χο Χο!
 
Top Bottom