What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Hogwarts Legacy

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,382
Sorry πάντως αν στεναχώρεσα κάποιον. Εννοείται ότι ο καθένας αγοράζει ότι θέλει, αλλά όταν όλοι αγοράζουν μέτρια πράγματα δίνουν το ΟΚ στις εταιρείες να συνεχίσουν να φτιάχνουν μέτρια πράγματα σε τιμές άνω του μετρίου.

Σε επίπεδο αρχής νομίζω συμφωνούμε όλοι αλλά υπάρχουν δύο σημαντικοί αστερίσκοι: α) Το γεγονός ότι το τι είναι μέτριο, καλό ή κακό είναι αρκετά υποκειμενικό και β) ότι κάποιες φορές θέλεις να φας και το χάμπουργκερ από φαστφουντάδικο.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,334
Τι μου θύμησες, έβαλα μια πρώην και μου αγόρασε τη συλλεκτική του Αρκάνια, ντεμέκ Γκόθικ 4. Αυτή και αν τη λυπάμαι... Και για τα λεφτά, και για το ότι μου κάθησε. 🥺

Την έχω και αυτή!! Αγορασμένη στο Παρίσι!!

Από την σύζυγο!!!
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Xάλια game, αλλά νταξ το βιβλιαράκι με τη ταβέρνα (splitted maiden? κάπως έτσι, μια τύπισσα τσεκουρωμένη ήταν) είναι ωραίο addition. Και φυσικά ο υφασμάτινος χάρτης.
Άντε μη θυμηθώ τη Collector's του Two Worlds, που είχε και CD key αλλά ήθελε ΚΑΙ online activation, και έτρεχα στη βιβλιοθήκη της σχολής να το κάνω με e-μέλια! Γαμώ τα DRM σας και τα Denuva σας! Καλά σας κάνει η Empress, ωρέ!
edit: το πήρα μόνος μου, δε μου το πήρε η πρώην, αλλά μου πήρε έναν Buzz Lightyear (από τους μεγάλους τους ακριβούς) όταν είχαμε πάει Jumbo για να βρούμε κάδρα. Ήμουν σε φάση: Έλα ρε μωρό, 900 βγάζεις, εγώ από τη πρακτική 137,60 με 176,30 με το ζόρι.
(ναι, τα είχα με μεγαλύτερη, και πέταγε από Κέρκυρα σχεδόν κάθε ΣΚ για να δει την αφεντιά μου).
 
Last edited:

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,889
Άντε μη θυμηθώ τη Collector's του Two Worlds, που είχε και CD key αλλά ήθελε ΚΑΙ online activation, και έτρεχα στη βιβλιοθήκη της σχολής να το κάνω με e-μέλια! Γαμώ τα DRM σας και τα Denuva σας! Καλά σας κάνει η Empress, ωρέ!
Γενικώς εκείνη την εποχή, το online activation ήταν αρκετά κουλό στην αντίληψή μας. Εδινες λεφτά για το DVD και έπρεπε να το ενεργοποίησεις και Online να το δει η εταιρεία μην είσαι κάνας κλέφτης. Ακόμη και σήμερα όμως πιστεύω αυτή η τακτική θα ήταν κουλή.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,528
Γαμώ τα DRM σας και τα Denuva σας! Καλά σας κάνει η Empress, ωρέ!
Βέβαια, ξεχνάς ότι ο λόγος που δημιουργήθηκαν τα DRM και τα Denuva, όπως λες, είναι κάτι Empress(es) και διάφοροι τύποι που τα κατεβάζουν και γίνονται "μάγκες" με τον κόπο των άλλων.

Γνωστή η κουβέντα για την πειρατεία. Παρακαλώ, να μη συνεχιστεί και να επιστρέψουμε μόνο στα του παιχνιδιού.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Υπάρχει και ένα gog που αντιστέκεται ακόμα, ωρέ!
Νταξ, στα του παιχνιδιού έχω να πω ότι μου αρέσει ο τρόπος που "δουλεύει" η σκούπα, και με βολεύει απίστευτα o Ctrl-Space μηχανισμός. Αλλά δε μπορώ να κάνω με τίποτα το 1.32 που απαιτεί ο διαγωνισμός για τη πρώτη θέση, έκανα 1.35 στη καλύτερη.
 
Last edited:

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Fun fact, ούτε καν ασχολήθηκα με το broom questline. In b4, hack reviewer. Ίσως πάω τώρα κατά κει, από περιέργεια.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Ε και οσοι ασχοληθηκαμε τι καταλάβαμε? Το τελευταίο part μου πήρε 2 φορές για να το βγάλω αλλά ναι δεν θα έλεγα ότι ήταν ιδιαίτερα καλό quest αλλά θα μπορούσε να αντικαταστήσει το challenge με τα μπαλόνια.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Έχει κι άλλο μετά από τα 3 courses με την Imelda? Γιατί ήταν γελοιωδώς εύκολα. Το achievement πάντως το έδωσε.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Όχι 3 courses είναι όλο και όλο.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Μόνο ένα course βρήκα, αυτό στο γήπεδο. Το να νικήσεις την Imelda είναι πανεύκολο, τον πρώτο δε κατάφερα ούτε με τη χρήση cheats για unlimited boost.

BOTANOΛΟΓΙΑ ΜΕ ΠΑΣΟΚ
VS
ΒΟΤΑΝΟΛΟΓΙΑ ΜΕ ΝΔ
kiradaskala.jpgindex.jpg
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Δεν υπάρχει ανάγκη να κερδίσεις τον πρώτο για να προχωρήσεις το questline και να πάρεις τις αναβαθμίσεις της σκούπας - που μετά κάνουν τη νίκη πιο εύκολη. Με μια φουλ αναβαθμισμένη Aeromancer, έκανα 1:30:01, χωρίς να πολυπετύχω τα boosters. Βέβαια σκούπα και αναβαθμίσεις είναι 15.000 galleons, που είναι τεράστιο ποσό για όσους δεν είναι ήδη στο endgame (ή δεν έχουν φτάσει τουλάχιστον στο φαρμάρισμα creatures).

20230303122029_1.jpg
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
@Stamatimenos με μπέρδεψες τώρα. Βρήκες μόνο ένα course έκανες καλύτερο χρόνο από την imelda οπότε πηγές στο μαγαζί broomstick για να τελειώσεις το quest. Τι ακριβώς παλεύεις μετά εκεί? Δεν προσφέρει κάτι άλλο το course αυτό. Πας στο επόμενο.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Ααααα, νόμιζα ότι έπρεπε να το κερδίσεις στη πρώτη θέση για να ξεκλειδώσεις κάτι παραπάνω. Ε τότε είμαι κομπλέ λογικά, απλά δε βρήκα τα υπόλοιπα courses στο χάρτη ακόμα.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,832
Εγώ θέλω πάντως στο επόμενο grand tourismo να έχει mini games που θα μαγειρεύεις μακαρόνια και θα πυροβολας πάπιες αντί να οδηγάτε! :p
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Νταξ' τελικά τα upgrades της σκούπας, αλλά και τα υπόλοιπα courses στα βγάζει όσο προχωράς το main story. Τσάμπα ψαχούλευα όλο το χάρτη.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Πολύ το ευχαριστιέμαι που σκοτώνω ανθρώπους που αιχμαλωτίζουν και πουλάνε άγρια ζωά, έτσι ώστε να είμαι ο μόνος που αιχμαλωτίζει και πουλάει άγρια ζώα.
 
Top Bottom