What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

~300 euro αναβάθμιση σε pc

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
μου βγάζει file too big γιαυτό έριξα την ανάλυση.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Έχω βάλει τον πλαϊνό να βγάζει αέρα γιατί δεν θέλω να μπαίνει καπνός μέσα.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
ερώτηση: Τώρα που ο ssd έχει περιορισμένο χώρο,θέλω να κατεβάσω το steam.Να το βάλω στον ssd και να κάνω install τα παιχνίδια στον παλιό ή να το βάλω στον παλιό σκληρό και να κάνω εκεί install τα παιχνίδια?

note: ο παλιός σκληρός μάλλον είναι sata 2
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,673
Η φωτογραφία που έβαλες δεν βοηθάει καθόλου. Έχεις και roof exhaust? Πόσα ενεργά ανεμιστήρια έχεις? Θα σου πρότεινα να δεις λίγο με το Google τις ιδεατές συνθήκες airflow. Με ένα πρόχειρο ψάξιμο τριων δευτερολέπτων έπεσα σε αυτά το https://www.reddit.com/r/hardware/comments/77tju6/what_happened_to_pc_cases_with_side_panel_fans/">Reddit thread που παρέχει 3-4 links με εικόνες κτλ.

Υπάρχουν παιχνίδια στα οποία ο SSD συνεισφέρει αισθητά στη βελτίωση των loading times (πχ τα παιχνίδια της Blizzard - Diablo 3 εσένα κοιτάω) και άλλα παιχνίδια που δεν τα επηρεάζει. Προσωπικά ό,τι single player, open-map και παλιάς τεχνολογίας/γενιάς games (pre-2010) εγκαθιστώ, τα βάζω στο μηχανικό με ορισμένες εξαιρέσεις. Ένα Baldur's Gate Enchanced Edition δεν πρόκειται να επωφεληθεί δραματικά από την εγκατάστασή του στον SSD, φορτώνει το ίδιο γρήγορα και στο μηχανικό.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Το κουτί έχει θέση για fans μονο στις δύο θέσεις που δείχνω στην φωτογραφία και μία θέση μπροστά χαμηλά.Επιπλέον έχει πολλές τρύπες (πίσω στις θύρες για κάρτα γραφικών είναι όλα ανοιγμένα εκτός απο ένα,μπροστά έχει τρύπες εκεί που μπαίνει το fan και απο πάνω εκεί που είχα το dvd)οπότε σκέφτηκα ότι καλύτερα να τα βάλω κοντά στην cpu.

Το steam όμως θα έχει πρόβλημα άμα το βάλω στον ssd ή στον μηχανικό?Άμα το βάλω στον ssd θα έχει πρόβλημα να περνάει τα παιχνίδια στον μηχανικό και να τα τρέχει απο εκεί?
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,673
ΟΚ, θα έλεγα να μην έχεις τότε το κουτί σου πολύ κοντά στον τοίχο, ώστε να μπορεί να "ρουφάει" αέρα το πίσω ανεμιστήρι χωρίς να δημιουργείς προβλήματα ροής. Πέντε-δέκα πόντοι είναι αρκετοί, απλώς δεν χρειάζεται να είναι κολλημένο.

Το Steam δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Όπως βλέπεις από την παρακάτω εικόνα (για εντελώς τυχαίο παιχνίδι που κάνει εντελώς τυχαίο συντάκτη να μπιμπικιάζει), μπορεί να αναγνωρίσει οποιοδήποτε σκληρό δίσκο έχεις και να φτιάξει ένα αποκλειστικό game directory σε αυτόν. Στην πραγματικότητα βολεύει πολύ, διότι μπορείς να βρεις ανά πάσα στιγμή τα game folders, σε αντίθεση με το χωμένο SteamApps φάκελο που θα υπάρχει εκεί που είναι εγκατεστημένο το Steam. ;)

[attachment file=505659]
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Πω καλά το pc πάει σφαίρα παιδιά.Νιώθω γαματα

Το έχω γυρίσει στο πλάι  για να παίρνει αέρα.Πάντως έτσι όπως είναι τωρα φυσάει την κάπνα μακριά του αν πάει προς τα εκεί.Σίγουρα δεν είναι το ιδανικό αλλά δεν κάνω και κάτι πολύ βαρύ με τον επεξεργαστή οπότε δεν νομίζω να έχω προβλήματα.Όταν με το καλό πάρω και την καρτούλα γραφικών θα ξανά σκεφτώ το όλο θέμα της ψύξης..

Το έβαλα το steam στον SSD και κατέβασα το fallout nv στον HDD.Για κάποιο λόγο έχω σταθερά 60 fps όσα mods και αν βάλω ούτε παραπάνω ούτε παρακάτω.Μόνο enb preset δεν έχω δοκιμάσει.Μου έχει κάνει 3 crash μέχρι στιγμής,κάτι που στο παλιό pc δεν γινόταν αλλά στο παλιό είχα 25-35 fps.

Ο SSD είναι αρρώστια.............
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,673
Είναι περίεργο θηρίο το F:NV. Προσωπικά σε ένα playthrough 100 ωρών άντε να βίωσα 2 crashes. Δεν είχα φορτώσει πολλά mods πέραν των βασικών (Josh Sawyer κτλ.), αλλά και πάλι.

Χαιρόμαστε που βοηθήσαμε. Άντε και μία GPU και θα είσαι άρχοντας για Metro: Exodus. Θα ρίξεις και ένα ωραίο rerun τα προηγούμενα με ανεβασμένα γραφικά να τα χαρείς. ;)

Stay a while and listen. :D
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Ναι φίλος όταν είναι να πάρω κάρτα θα ξαναπεράσω στο ίδιο thread να μάθω τι έχετε δεί και εσείς στην αγορά!!Ευχαριστώ για την βοήθεια.Φοβόμουν ότι θα πάρω μούφα mobo ή ram και θα κρασάρει το μηχάνημα πρίν το boot xD...

Έβαλα και το skyrim ξανά και έχω και σε αυτό περισσότερα fps με πολύ ανεβασμένα τα γραφικά..Δεν ήξερα ότι ο παλιός επεξεργαστής μου κρατούσε την κάρτα γραφικών τόσο πίσω..Παλιά έβαζα τα παιχνίδια στο low-lowest για να δω 30 fps και τώρα με high βλέπω 60αρια...Το bottleneck πως ακριβώς δουλεύει?Η κάρτα μου τώρα κάνει στον επεξεργαστή?Νομίζω ότι μόνο ο επεξεργαστής μπορεί να κάνει στην κάρτα,έτσι όπως το φαντάζομαι δλδ..

Άλλαξα και τα ανεμιστήρια μου τα έβαλα το πίσω να βγάζει και το πλαϊνο να βάζει..Το έκανα γιατί στον πίσω ανεμιστήρα ακριβώς από πάνω είναι το τροφοδοτικό και βγάζει αέρα.Ζεστό αέρα!!Οπότε επειδή δεν ήξερα άν τον τράβαγε πάλι μέσα ο ανεμιστήρας απο κάτω του τον έβαλα να βγάζει και αυτόν.Άν και από την φυσική που ξέρω ο ζεστός αέρας πάει επάνω,αλλά δεν ξέρω μήπως το τράβαγε ο ανεμιστήρας προς τα κάτω και μέσα στο κουτί πάλι.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Κάτι ακόμα

https://www.public.gr/product/logitech-g102-prodigy-gaming-mouse-mayro/prod9260302pp/

το έχει ένας φίλος και είναι αρκετά καλό.Να το αγοράσω?Ξέρετε τίποτα άλλο καλύτερο στα ίδια ή λιγότερα λεφτά?

Μου άρεσαν πάντα τα logitech προϊόντα οπότε έλεγα να πάω να το πάρω αύριο μεθαύριο..Έχω ένα μούφα τώρα που είχα πάρει προσωρινά όταν χάλασε το παλιό οπότε λέω να πάρω ένα ποντικάκι να τελειώνω και με αυτό.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,711
Ναι ο παλιός σου επεξεργαστής ήταν πολύ παλιός. Ήταν ο πιο αδύναμος κρίκος. Οποιονδήποτε σύγχρονο και να έβαζες είναι η μέρα με την νύχτα διαφορά. Καμμία σχέση. Τώρα βλέπεις το μέγιστο που μπορεί να αποδόσει η κάρτα γραφικών. Και χειρότερο επεξεργαστή να είχες (αλλά όχι τόσο παλιό όσο ο προηγούμενος) πάλι θα έβλεπες το μέγιστο που δίνει η κάρτα γραφικών.

Τεχνικά προσωπικά θα έλεγα ότι ο επεξεργαστής κάνει bottleneck αν δεν είναι αρκετά καλός. Η κάρτα γραφικών δεν κάνει bottleneck, απλά αν έχεις ισχυρότερο επεξεργαστή από όσο χρειάζεσαι, απλώς έχεις ισχυρότερο επεξεργαστή από όσο χρειάζεσαι το οποίο δεν σού προσφέρει τίποτα. Δεν θα το έλεγα όμως αυτό bottleneck αφού αυτό που βλέπουμε είναι η κάρτα γραφικών και όχι τον επεξεργαστή. Τώρα βέβαια που δεν έχεις bottleneck μπορείς να βάλεις πολύ καλύτερες κάρτες γραφικών και να μπορούν να αποδόσουν.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,673
Από πλευράς ποντικιών θα πρέπει να δοκιμάσεις στο χέρι σου πώς κάθεται. Προσωπικά έπαιρνα Logitech από τότε που είχα δοκιμάσει το G5. Έκτοτε όμως η Logitech έχει περάσει σε πιο λεπτό σχεδιασμό στα (τελευταία) μοντέλα της που δεν με βολεύουν. Αυτό που θέλω να πω είναι να μην κοιτάς μάρκα, αλλά την εργονομία που σου προσφέρει, ειδάλλως το σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα καραδοκεί. Την τελευταία φορά που πέρασα από public θυμάμαι ότι πουλούσαν Razer (δεν ξέρω αν έχουν αρχίσει να φέρνουν και Corsair). Δες και μοντέλα από αυτές τις εταιρίες μήπως σου κάνει κάτι.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Φίλοι μου xάκερς θα ήθελα πάλι την συμβουλή σας,

Μου λέει ο πατέρας μου ότι από βδομάδα μπορεί να μου βάλει 300 ευρώ να πάρω από τώρα κάρτα γραφικών.Τον αγαπάμε τον μπαμπά ξέρει!!Το θέμα είναι ότι σκέφτομαι μήπως αξίζει να περιμένω γιατί τα Χριστούγεννα θα έχω σίγουρα δουλειά και μπορώ να κόψω και λίγο τα έξοδα μου από τώρα να μαζέψω άλλα λίγα λεφτά.Τώρα πόσα θα μπορέσω να μαζέψω?Δεν ξέρω...τα 200 πιστεύω σίγουρα,δεν είναι σίγουρο πόσες μέρες θα με χρειαστούν στην δουλειά..

Αρχικά τι θέλω από το σύστημα? Pubg και ότι άλλο game έχει κυκλοφορήσει από πάντα μέχρι και games που θα βγουν του χρόνου να τα παίζει σε 1920χ1080 πάνω από medium με σταθερό frame rate.Δεν με νοιάζει να είναι 4κ ή να έχει και rtx αλλά θέλω να είναι ωραίος ο κόσμος στον οποίον παίζω και να τρέχει με σταθερό frame.

Το σύστημα τώρα :

Cpu : Ryzen 2600 stock cooler stock clock

Mobo : Asrock fatal1ty gaming k4 B450

Ram : 8gb hyperx 3000mhz (νομίζω ότι δεν έρχονται από μόνες τους στα 3Κ θέλουν ρύθμιση,δεν έχω κάτσει να παίξω σκέφτηκα ότι αφού δουλεύει don't fix it!)

Storage: SSD 120gb HDD 500gb

PSU : 600w, σημαντικό έχει μόνο 1x6pin

GPU : Gtx 550ti από Asus

Monitor : Samsung SyncMaster t220 60hz

Τώρα πριν λίγο μίλησα στο τηλέφωνο και δεν το έχω σκεφτεί καλά,πάω να δω benchmarks ,τιμές ,reviews,αναλύσεις του χρηματιστηρίου κτλ..Το βασικό ερώτημα είναι αν αυτό που θέλω θα το έχω με μία κάρτα γραφικών των 3gb που μπορώ να αγοράσω τώρα και αξίζει να δώσω ότι λεφτά βγάλω μετά τα Χριστούγεννα σε καινούριο τροφοδοτικό και ότι άλλο .Δεν ξέρω είμαι λίγο χαμένος αυτήν την στιγμή γιατί δεν ξέρω και τι ακριβώς παίζει στην αγορά.Άμα κάποιος μπορεί ας βοηθήσει,ευχαριστώ

ΥΓ.Το κουτί χωράει μεγάλη κάρτα γραφικών δεν το αλλάζω το κουτί μου!
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490
Niris θα σου πρότεινα να περιμένεις μερικές βδομάδες, να δούμε τι επιδόσεις έχει η RX590 και σε τι τιμές θα υπάρχει, γιατί αν είναι 10% καλύτερη από την RX580 τότε θα κοπανάει καλά την 1060.
Βέβαια αναμένεται και 1060 με GDDR5X αν δεν κάνω λάθος. Οπότε αν θες 1080p gaming με ωραία FPS και Ηigh, περίμενε λίγες μέρες να δούμε τι παίζει.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
[quote quote=506801]Niris θα σου πρότεινα να περιμένεις μερικές βδομάδες, να δούμε τι επιδόσεις έχει η RX590 και σε τι τιμές θα υπάρχει, γιατί αν είναι 10% καλύτερη από την RX580 τότε θα κοπανάει καλά την 1060.

Βέβαια αναμένεται και 1060 με GDDR5X αν δεν κάνω λάθος. Οπότε αν θες 1080p gaming με ωραία FPS και Ηigh, περίμενε λίγες μέρες να δούμε τι παίζει.

[/quote]
Νόμιζα η 1060 GDDR5X έχει κυκλοφορήσει ήδη...Πάντως για amd δεν με κόβω σε κάρτα γραφικών φίλος.Δεν είμαι fanboy καμίας εταιρείας απλά διαβάζω τα reviews και αποφασίζω.Έχε στον νου σου ότι έχω 60hz monitor και 1x6pin για τροφοδοσία btw.Σκέφτομαι την 1060 6gb από Palit,έψαξα λίγο και φαίνεται μια χαρά εταιρία η Palit απλά δεν υπάρχει στην Αμερική γιαυτό δεν ακούγεται νομίζω.
Σίγουρα θα περιμένω καμιά βδομάδα δύο πριν κάνω αγορά ίσως και μέχρι τέλος του μήνα γιατί πλησιάζουν γιορτές και δεν ξέρω πότε θα είναι καλύτερη στιγμή για αγορά.Νομίζω ότι μέχρι τέλος του μήνα θα βάλουν προσφορές για να τελειώσουν το στοκ και να αρχίσουν να πουλάνε rtx..
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Δεν ξέρω ποια Gtx 1060 να πάρω και από ποιο κατάστημα...Πρέπει να έχει 1x6 pin για τροφοδοσία και να είναι 300 ευρώ και κάτω...

Αυτή εδώ μου φαίνεται καλή επιλογή αλλά ειλικρινά δεν ξέρω..https://www.skroutz.gr/s/9667745/Palit-GeForce-GTX1060-6GB-JetStream-NE51060015J9J.html

Νομίζω κάποιες είναι overclocked από την εταιρία και κάποιες πρέπει να το κάνω μόνος μου.Υπάρχει περίπτωση αυτές που έχουν από την εταιρεία overclock να είναι η καλή φουρνιά τους και οι άλλες να είναι η πιο κακή και γιαυτό να τις αφήνουν stock clock?Υπάρχει κάποια καλύτερη επιλογή αντί για 1060 στο ίδιο budget για 1080p 60fps gaming?Η 1060 θα παίζει το metro exodus?Πόσο καιρό θα είναι καλή αυτή η κάρτα πιστεύετε?

Θα πάρω σίγουρα καινούργιο τροφοδοτικό, γιατί αυτό που έχω θα πάει στον πατέρα μου μαζί με την GTX 550ti ,αλλά θα το πάρω όταν θα του πάω και την κάρτα οπότε δεν ψήνομαι και πολύ να πάρω κάρτα με 8 pin τροφοδοσία και να την έχω να σκονίζεται μέχρι να γυρίσω από διακοπές.Δηλαδή όπως το σκέφτομαι,μπορώ να πάρω τώρα την 1060 να την κουμπώσω να παίξω για έναν μήνα+ μέχρι να φύγω από Χανιά για Χριστούγεννα και μετά τα Χριστούγεννα με ότι λεφτά βγάλω από δουλειά να αγοράσω τροφοδοτικό και ότι άλλο δω ότι με παίρνει.Ψήνω ένα 100+ hz monitor πχ

Edit: Αυτή εδώ πχ τι διαφορά έχει από την από πάνω?Η από πάνω είναι Palit έχει rgb και stock clock ενώ αυτή είναι gigabyte έχει overclock από πριν και δεν έχει rgb...Ποια να πάρω???

https://www.skroutz.gr/s/9643036/Gigabyte-GeForce-GTX1060-6GB-GV-N1060WF2OC-6GD.html

 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,711
[quote quote=506858]Δεν ξέρω ποια Gtx 1060 να πάρω και από ποιο κατάστημα…Πρέπει να έχει 1×6 pin για τροφοδοσία και να είναι 300 ευρώ και κάτω…

Αυτή εδώ μου φαίνεται καλή επιλογή αλλά ειλικρινά δεν ξέρω..https://www.skroutz.gr/s/9667745/Palit-GeForce-GTX1060-6GB-JetStream-NE51060015J9J.html" rel="nofollow">https://www.skroutz.gr/s/9667745/Palit-GeForce-GTX1060-6GB-JetStream-NE51060015J9J.html

[/quote]

Δεν ξέρω τις διαφορές, αλλά εκτός αν δεν εμπιστεύεσαι κάποιες δεν νομίζω οι διαφορές σε επιδόσεις να είναι τέτοιες που να αξίζει τον  κόπο. Να αποφύγεις όμως την έκδοση με μόνο 3GB, γίνονται όλο και πιο χρήσιμα όσο περνά ο καιρός.

έχω κάνει μια αδρή κατηγοριοποίηση και στην ανάρτηση https://ragequit.gr/forums/topic/%ce%b3%ce%bd%cf%89%ce%bc%ce%b5%cf%82-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%ce%bd%ce%b5%ce%bf-%cf%80%ce%b9%cf%83%ce%b9/#post-506739

τυπικά αυτό που θες να κάνεις, "1080p 60fps" το κάνουν και οι «μικρές» από την άλλη αφού έχεις το μπάτζετ δεν υπάρχει λόγος να μην κτυπήσεις την μεσαία κατηγορία και η πιο προφανής αναβάθμιση από μια gtx 560 είναι μια gtx 1060. Αυτό που λέω είναι ότι λογικά θα πρέπει να είναι πολύ άνετη στις μετριοπαθείς σου απαιτήσεις, θα το παλέψει και σε μεγαλύτερες απαιτήσεις. Τώρα μέχρι πότε θα σε βγάλει; Η απάντησή μου λίγο αιρετική, για πάντα όσο δεν αναβαθμίζεις τις απαιτήσεις σου. Πχ αν θες να παίξεις σε 4K θα θέλεις πιο ισχυρή κάρτα σίγουρα. Το άλλο πρόβλημα είναι τεχνολογικό, αν θα έχεις νέες τεχνολογικές απαιτήσεις πάλι δεν θα σε καλύπτει, αυτήν την στιγμή φαίνεται να προχωράνε η τεχνητή νοημοσύνη και το "raytracing", οπότε η κάρτα θα αρχίσει να φαίνεται λίγη όταν θα αρχίσεις να θέλεις τέτοια πράγματα.

Τι άλλες επιλογές έχεις σε αυτήν την κατηγορία; Από AMD υπάρχουν οι RX 570 και RX 580. Εκτός από το amd vs nvidia θέμα, τυπικά η gtx 1060 τοποθετείται ανάμεσα σε αυτές τις δύο. Με τις τιμές επιτέλους να πέφτουν η RX580 φαίνεται πολύ ελκυστική αλλά δεν σού κάνει με την τροφοδοσία (βλέπω θέλει 8pin). H RX 570 επίσης χωρίς να κατεβαίνει πολύ σε ισχύ από την gtx 1060 μπορεί να βρεθεί σε πολύ χαμηλότερες τιμές οπότε έχει καλό VFM.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Υπάρχουν τόσα πολλά παιχνίδια τα οποία δεν είχα την δυνατότητα να παίξω τα τελευταία χρόνια,νομίζω ότι θα είμαι καλυμμένος για αρκετό καιρό με games.To μόνο που σκέφτομαι από παιχνίδια που θα βγουν στο μέλλον είναι το μετρό.Ξέρω ότι διαφημίζει πολύ το ray tracing o συγκεκριμένος τίτλος αλλά ελπίζω θα τρέχει στην 1060?

Για τις AMD μπέσα δεν έχω κανένα θέμα με το τι εταιρεία θα αγοράσω.Θέλω απλά να είναι σωστή αγορά για το budget μου.Από όσα είδα στα reviews/benchmarks/forums η 580 είναι η ισάξια της 1060 όχι η 570 ή το κατάλαβα λάθος?Πάντως όπου κοίταξα για AMD κοίταζα για την 580 και δεν την έβρισκα πουθενά σε τιμή κοντά στην 1060.Δεν έχω παραγγείλει ποτέ από εξωτερικό οπότε αν είναι εκεί να βρω καλή προσφορά θα ήθελα καμιά συμβουλή.

Ουσιαστικά άμα αγόραζα τώρα την 1060 η πιο σωστή κίνηση θα ήταν να πάρω την πιο φθηνή 6gb έκδοση?
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,711
[quote quote=506882]Υπάρχουν τόσα πολλά παιχνίδια τα οποία δεν είχα την δυνατότητα να παίξω τα τελευταία χρόνια,νομίζω ότι θα είμαι καλυμμένος για αρκετό καιρό με games.To μόνο που σκέφτομαι από παιχνίδια που θα βγουν στο μέλλον είναι το μετρό.Ξέρω ότι διαφημίζει πολύ το ray tracing o συγκεκριμένος τίτλος αλλά ελπίζω θα τρέχει στην 1060?

Από όσα είδα στα reviews/benchmarks/forums η 580 είναι η ισάξια της 1060 όχι η 570 ή το κατάλαβα λάθος?

[/quote]

Η rx580 είναι γενικά ισχυρότερη από την gtx1060. Η gtx1060 είναι γενικά ισχυρότερη από την rx570. Οι διαφορές όμως δεν είναι πολύ μεγάλες. Παίζουν μπάλα στην ίδια γενική κατηγορία.

Πάντως όπου κοίταξα για AMD κοίταζα για την 580 και δεν την έβρισκα πουθενά σε τιμή κοντά στην 1060.Δεν έχω παραγγείλει ποτέ από εξωτερικό οπότε αν είναι εκεί να βρω καλή προσφορά θα ήθελα καμιά συμβουλή.

Δεν ξέρω σε μένα στο skroutz.gr βγαίνουν οι rx580 λίγο πιο φτηνές από τις gtx1060.

Ουσιαστικά άμα αγόραζα τώρα την 1060 η πιο σωστή κίνηση θα ήταν να πάρω την πιο φθηνή 6gb έκδοση?
Αυτό νομίζω με κύριο αστερίσκο αν φοβάται κάποιος το κατάστημα.
 

Niris

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 27, 2013
Messages
277
Δεν έχω ξανά αγοράσει από skroutz..κοιτάζω τα reviews και ελπίζω απλά.Έχεις να προτείνεις κάτι καλό σε RX 580 + τροφοδοτικό?
 
Top Bottom