What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Baldur's Gate 3

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,937
Δεν είναι του παρόντος αλλά ναι @Norshgaath δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε στο τέλος.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,992
Απορώ πραγματικά, αλλά γούστα είναι αυτά.

Τουλάχιστον σας αρέσει το bg3...
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,992
Ναι, ναι, μας αρέσει, καταπληκτικό είναι (έχει παίξει 2 ώρες ο Στέφανος ή ακόμα; )
Οι ώρες είναι σχετικές, μετράει το στημ τη δημιουργία χαρακτήρα;

Ασε που παίζει να έχει δίλημμα αν θα κάτσει να φτιάξει γκιθγιανκι με αφέλειες η νάνο με θεληματικο πηγούνι.

Τελικά ρε πορατσε τι χαρακτήρα θα ρολαρεις;
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,840
Αυτό με το Blind Guardian δεν το καταλαβαίνω που λες συνέχεια
Μάλλον ευθύνεται το ότι μπήκες αργά στο τάκα-τάκα.
2023-08-16_16-48-02_776.jpg
Οι περισσότερες παρέες που ήμασταν τότε στη φάση, αρχές 00's, αποτελούνταν από καμένους στο τρίπτυχο ie games-lotr-blind guardian (ή και οποιοδήποτε φανταζι / πάουερ μέταλ τύπου Ράπσοντι, Χάμερφολ κλπ. υπήρχαν και κάποιοι με πιο "ψαγμένα" τύπου θρόουν οφ Μπαλ Σάγκοθ και Σάμονιν). Εγώ ήμουν λίγο anomaly (είδες τι έκανα εκεί), του χάλυβα και των ορυκτών, αλλά όταν έχει τέτοιες επιρροές γύρω σου, δε γίνεται να αντισταθείς για πολύ. How's that for nostalgia.
Πάντως με τα χρόνια διαπίστωνα ότι δεν ήταν το dnd η "πραμγατική" φάση αλλά η παρέα. Στη θέση του άνετα έβαζες καφέ/τετραπλά Μάριο Καρτ/τζαμάρισμα του Τρούπερ/άλλη δραστηριότητα με χαβαλέ, και δε θα άλλαζε ιδιαίτερα το αποτέλεσμα.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,110
Τουλάχιστον σας αρέσει το bg3...

Εμ όταν έχεις (εκτός των άλλων) προσεκτικά και άρτια δημιουργικά hand crafted dense χάρτες γεμάτους περιεχόμενο, νόημα,
και όχι cut/paste περιοχούλες από φοιτητές που κάνουν την πρακτική τους, είναι δυνατόν να μην μας αρέσει;
See what I did there; :trollface:
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,110
Μάλλον ευθύνεται το ότι μπήκες αργά στο τάκα-τάκα.
Οι περισσότερες παρέες που ήμασταν τότε στη φάση, αρχές 00's, αποτελούνταν από καμένους στο τρίπτυχο ie games-lotr-blind guardian (ή και οποιοδήποτε φανταζι / πάουερ μέταλ τύπου Ράπσοντι, Χάμερφολ κλπ. υπήρχαν και κάποιοι με πιο "ψαγμένα" τύπου θρόουν οφ Μπαλ Σάγκοθ και Σάμονιν). Εγώ ήμουν λίγο anomaly (είδες τι έκανα εκεί), του χάλυβα και των ορυκτών, αλλά όταν έχει τέτοιες επιρροές γύρω σου, δε γίνεται να αντισταθείς για πολύ. How's that for nostalgia.
Πάντως με τα χρόνια διαπίστωνα ότι δεν ήταν το dnd η "πραμγατική" φάση αλλά η παρέα. Στη θέση του άνετα έβαζες καφέ/τετραπλά Μάριο Καρτ/τζαμάρισμα του Τρούπερ/άλλη δραστηριότητα με χαβαλέ, και δε θα άλλαζε ιδιαίτερα το αποτέλεσμα.

Ναι ποτέ δεν πέρασα από αυτή τη φάση, αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω το πρόβλημά σας ιδιαίτερα, αλλά τεσπα.
Με το ίδιο σκεπτικό πάνω κάτω "¨λολ ακόμα γκέιμς παίζετε κοτζάμ μαντράχαλοι"
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,840
^Κανένα θέμα δεν παίζει. Επίσης τσέκαρε και τα σχόλια τόσο του Goo όσο και του Στέφανου θα σε καλύψουν περί "μπλιντ γκουάρντιαν" αστείου.
Ακόμα καλύτερα βάλε να ακούσεις τίποτα μέχρι nightfall, βαριά μέχρι night at the opera, πότε δεν είναι αργά να καλύψεις κενά :trollface::journal:
 

m00nspell

Commoner
Joined
Jul 15, 2019
Messages
35
Ξεκινάει act3 και μέσα σε 5 λεπτά βρέθηκα στη φυλακή ....... Κάκος dm......ξεκάθαρα.

Sorcerous sundries τρελό γέλιο με την υποδοχη

Όσο προχωρά τόσο απομακρύνει από λαριανισμους....... Δε φανταζομουν πως θα δω χαρακτήρες όπως dame aylin και orin σε παιχνίδι της larian .

edit/ ευχαριστώ @Norshgaath για τη διόρθωση!!!
 
Last edited:

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,543
Προφανώς based megachad human Βάρδο θα ρολάρω, με το λευκό προνόμιο να ξεχειλίζει από τα προσεκτικά καλλιεργημένα λαγουτομούσκουλά του. Είμαι περίεργος ποιούς φέρι-έλβεν κομπάνιονς θα αντέξω :)
 
Last edited:

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,992
Ξεκινάει act2 και μέσα σε 5 λεπτά βρέθηκα στη φυλακή ....... Κάκος dm......ξεκάθαρα.

Sorcerous sundries τρελό γέλιο με την υποδοχη

Όσο προχωρά τόσο απομακρύνει από λαριανισμους....... Δε φανταζομουν πως θα δω χαρακτήρες όπως dame aylin και orin σε παιχνίδι της larian .
Εννοεις act3 :p

Προφανώς based megachad human Βάρδο
Τι σκατα; Ολοι βαρδο στο πρωτο πλειθρου; Γιατι;

1692197794787.png
 
Last edited:

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,336
Ο Κυρ Στέφανος είναι παντρεμένος με παιδιά. Δεν ενδιαφέρεται για τα παλικάρια που του έστειλες. Μπράβο σου όμως για το θάρρος και την κίνηση
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,543
Είναι εμμονή του αποτυχημένου ροκστάρ. Λες 'αφού δεν έκατσε στο Άτενμπεργκ, ΘΑ ΚΑΤΣΕΙ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ'.

Ανέκαθεν στα αρπιτζιά επιδίωκα να παίζω ό,τι κοντινότερο υπήρχε στον εαυτό μου, καθότι μεγα-νάρκισσος καριέρας από κούνια. Κυκλοφορούσα με την απόλυτη βεβαιότητα πως το Μεγαλείο Μου όφειλε να είναι και η 'ορθόδοξη' εκδοχή κάθε παιχνιδιού. Αφού έφαγα το ξύλο μου, με περάσανε τριαξονικά από την καλή κι από την ανάποδη κι έστρωσα χαρακτήρα, νομίζω διατήρησα αυτό το μικρό βίτσιο, ως ανώδυνη σύνδεση με τα παλιά.

ΥΓ Πότε είχαμε να συσπειρωθούμε ΟΛΟΙ γύρω από παιχνίδι έτσι ρε αδέρφια; Εποχές Μεγίστου; Χαρούμενο 2015; Οκτώ ζωές πριν τουλάχιστον; Νομίζω αυτό το γουστάρω περισσότερο ακόμη κι από τα απατηλά μου όνειρα για ρηφάντ στο δίωρο.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,110
Εννοεις act3 :p

Μαλάκα ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΗΝ ΨΙΛΙΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΟΙΞΑ
Λέω κι εγώ ακτ 2 φυλακή. Πώς.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,992

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,336
Όσο προχωρά τόσο απομακρύνει από λαριανισμους.......
Και είσαι ακόμα στην αρχή του Act 3.. Κάτσε να δεις μετά (κάνε ΟΥΛΑ ΤΑ ΣΑΗΝΤ ΚΟΥΕΣΤΣ)


edit: Baldur's Gate 3 review 97/100 από το πιτσι κεημερ
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,452
Ανέκαθεν στα αρπιτζιά επιδίωκα να παίζω ό,τι κοντινότερο υπήρχε στον εαυτό μου

Κι εγώ. Ο χαρακτήρας μου:
image.png


κλεμμένο από το Ρεσετέρα
 
Top Bottom