What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Baldur's Gate 3

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,426
Με αρχίζεις με δύσκολες ερωτήσεις! Εγώ ένας απλός παίκτης είμαι, προτιμάω chaotic good αλλά δεν έχω πρόβλημα με τους lawful, έχω και φίλους lawful, αρκεί να μην προκαλούν.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Γμτ, θα με κανεις να ψαχνω τα CD? παλι καλα που εχω ηηδη κατεβασμενο απο το παταρι το dvd rom

Ακυρο...μολις παρατηρησα οτι ειπες Enhanced edition...
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,426
Έχουν multiplayer crossplay Enhanced και original? Γιατί τα δικά μου CD από το 1998 είναι περίπου 450km μακρυά, αν δεν τα πέταξε η μάνα μου στην περσινή ανακαίνιση.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Έχουν multiplayer crossplay Enhanced και original? Γιατί τα δικά μου CD από το 1998 είναι περίπου 450km μακρυά, αν δεν τα πέταξε η μάνα μου στην περσινή ανακαίνιση.

Οχι δυστυχως...και ειναι λογικο ρε σε φαση εχουν κανει overhaul τα παντα
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Εγκατεστημένο κι εγώ το έχω. (Σχεδόν) πάντα chaotic good είμαι.

Επίσης υπάρχει διαφορά σε γραφικά και art style που είναι μέσα στα πλαίσια της λογικής δεδομένου ότι έχουμε απόσταση 20+ ετών από το πρώτο παιχνίδι της σειράς.

Αυτό πάει γενικά, όχι μόνο στον Admiral. Αν δεν είχατε τους τίτλους και σας έλεγαν, ένα από τα δύο είναι το Baldur's Gate 3, εσείς ποιο πιστεύετε ότι θα έλεγαν οι περισσότεροι ότι είναι αυτό?





μερικοί δεν καταλαβαίνουν και τον ενθουσιασμό μας εμάς των λίγων που ανυπομονούμε για το παιχνίδι και θα είναι αυτό που περιμέναμε και επιμένουν να προσπαθούν λες και θα μας αλλάξουν γνώμη.

Προσωπικά, χαίρομαι για σένα και την @kara που είστε ενθουσιασμένοι. Αυτός ο ενθουσιασμός σας, είναι που ακόμα και μετά το σοκ με κάνει να συνεχίζω να θέλω να συμμετάσχω στο coop. Αν υπάρχει θέση βέβαια. Απλά εγώ θα λέω ότι παίζω το D: OS3, όπως μου έλεγε χθες η kara την ώρα που είχε αρχίσει το διακριτικό ψηστήρι να κάνω για να μην συγχύζομαι.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080
Αν ψήνεσαι να ξεπεράσεις την απογοήτευσή σου και να παίξουμε, εννοείται ας το πούμε Original Sin 3, κανένα πρόβλημα! 4 με σένα υπολογίζω ήδη!

Κάνουμε και 1-2 σέσσιονς στο Original Sin 2 και για προπόνηση! :D
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Μέχρι τότε, θα το έχω χωνέψει (καλά, όχι κι εντελώς), αλλά η καθημερινή τριβή με την kara θα βοηθήσει πάρα πολύ να ξεσπάσω τα rants μου και να έρθω καθαρός την κρίσιμη ώρα. Αλλά ναι, θα το λέμε dos3 :giggle:

Χθες ας πούμε μας σφαλιάριζε ένα kirin {ένα από τα bosses του παιχνιδιού και γω ήμουν πεπεισμένος πως έφταιγε η κρυάδα που πήραμε από το trailer (καλά, μόνο εγώ την πήρα, αλλά βάζω και τους άλλους στον πόνο μου)}

edit: kirin, τέρας που ισορροπούμε (in game joke, σκοτώνουμε εννοώ) στο MH:W

edit 2: πάντως επειδή γνωρίζω τη σημασία του να είσαι ενθουσιασμένος για κάτι, σταματάω εδώ την γκρίνια και θα συνεισφέρω πιο παραγωγικά.
 
Last edited:

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Κάνουμε και 1-2 σέσσιονς στο Original Sin 2 και για προπόνηση!
Αν εννοείς full playthrough, εννοείται. Από φθινόπωρο όμως, να έχω τον θεωρητικά απαιτούμενο χρόνο. Και για να έχω τελειώσει και το 1 επιτέλους.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
https://i.redd.it/hw12i4xskpj41.png
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,354
Αυτό πάει γενικά, όχι μόνο στον Admiral. Αν δεν είχατε τους τίτλους και σας έλεγαν, ένα από τα δύο είναι το Baldur's Gate 3, εσείς ποιο πιστεύετε ότι θα έλεγαν οι περισσότεροι ότι είναι αυτό?

Οι περισσότεροι θα έλεγαν "τι είναι το Baldur's Gate;" 😀. Προφανώς το πρώτο, εντάξει. Αν όμως ρωτούσαν τους περισσότερους "ποιο θέλετε να παίξετε";
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Μόλις λύσω τεχνικά θέματα, θα πιάσω από την αρχή, BG 1 ee και καπάκι 2 ee. Αν ταιριάξουν τα προγράμματά μας count me in
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Πρέπει να υπολογίσουμε ότι η ψηφοφορία είναι κυρίως μεταξύ των αναγνωστών του PC Gamer, του κοσμοπόλιταν του PC gaming.

To Cosmo τα σπάει, παρακαλώ το δέοντα σεβασμό. Θυμάμαι ακόμα αμφιθέατρο, πρώτο εξάμηνο, καβάτζωμα από συμφοιτήτρια κι ανάγνωση εκπληκτικών άρθρων με τίτλους "Φωτιά στα μπαλάκια του" και "Πουλί κακό για το τίποτα". Οι τίτλοι είναι 100% αυτούσιοι και όχι προϊόν μυθοπλασίας.

Και ναι, αυτό το ποστ είναι ο εκτροχιασμός που χρειάζεται το συγκεκριμένο thread.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,354
To Cosmo τα σπάει, παρακαλώ το δέοντα σεβασμό. Θυμάμαι ακόμα αμφιθέατρο, πρώτο εξάμηνο, καβάτζωμα από συμφοιτήτρια κι ανάγνωση εκπληκτικών άρθρων με τίτλους "Φωτιά στα μπαλάκια του" και "Πουλί κακό για το τίποτα". Οι τίτλοι είναι 100% αυτούσιοι και όχι προϊόν μυθοπλασίας.

Πρέπει να παραδεχθώ πως θα ήθελα να μάθω περισσότερα.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Πρέπει να παραδεχθώ πως θα ήθελα να μάθω περισσότερα.

Η αναζήτησή μου για εξώφυλλα του 2005 μέχρι στιγμής αποδεικνύεται μάταιη, αλλά βρήκα αυτά τα παλαιότερα διαμάντια, που δίνουν ικανοποιητικά το στίγμα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,412
Πολύ good μου βγαίνετε εδώ μέσα σε alignment και ενοχλούμαι. Τουλάχιστον έχουμε κανένα evil να μπαλατζάρουμε;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,632
Έξτρα lore analysis του τι βλέπουμε στην εισαγωγική του γκεημ.

 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Χωρις να θελω να συνεχισω να βαραω ενα ηδη νεκρο αλογο, παραθετω μεταφρασμενη με γουγλ τρανσλειτ μια συνεντευξη του senior designer για το BG3. Γιατι ΝΕΥΡΙΑΣΑ...

Το ΠΡΩΤΟ πραμα που λεει ειναι οτι δεν θυμαται τις μαχες των BG1-2 παρα λογω δουλειας πηγε και επαιξε τις βασικες, παρακατω λεει οτι οι μαχες με RtWP ειναι mess αποτι ειδε...σε φαση

"LOL οκ, με προσλαβαν να ειμαι προισταμενος σε ενα παιχνιδι που οταν ειχε βγει εγω πορωνομουν με JRPGs τυπου Final Fantasy, δε γαμιεται ας θυμηθω πως παει...εε; τι φαση; δε με βολευει εγω αλλιως εμαθα, γαμα το θα το κανω turn based"

απο κει και μετα σταματησα να διαβαζω γιατι εβγαλα καντιλες και με τρωνε

 
Top Bottom