What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Baldur's Gate 3

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Πάει, θα φαληρίσεις στην πρώτη ανταλλαγή με την ξινή.

5tbbIj6uezOzoabd4mcUpYsYFkrS3l-nIdx57YXh0kc.png
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,799
Μόργκοθ Νόοοοοσγκαθ άι κράι
Ολ χόουπ ιζ γκοοον μπατ άι σουέρ ριιιβέντζ
Σόου χήηηαρ μάι όουθ
Άι γουίλ τέηκ παρτ ιν γιοορ ντεεεμτ τρέηντ

First famous words after Shadowcoaxing

Απλά παραδεχτείτε ότι είναι πολύ σέξυ για να κουμαντάρετε και σας αρέσουν τα διπλοτήγανα.

 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Ρε σεις μύστες, τί φάση η θείτσα Έθελ;

Ακολούθησα οοοουύλο το σεναριακό κουβάρι -απίστευτη φασάρα- και έφτασα στην καρδιά του λημεριού της, έτοιμος να την πολεμήσω και να σώσω την πιτσιρίκα από το φλεγόμενο κλουβί. Η μάχη δείχνει σκληρό τσιμπουκάκι -ακόμη χειρότερο κι από την non lethal προσέγγιση στους μαγεμένους ήρωες του προηγούμενου δωματίου- και αναρωτιόμουν αν παραβλέπω φρικτά κάποια 'έξυπνη' προσέγγιση. Κατάφερα δε να μπω στο εργαστήρι της χωρίς να τριγκάρω τη μάχη και μάζεψα ένα σκασμό καταπότια και κάτι σπέσιαλ σκουπόξυλα ασούμ και μου μπήκανε ψύλλοι στ'αυτιά.

Υπάρχει 'κυριλέ' τρόπος να βγει η μάχη; Σκέφτηκα μέχρι μήπως πρέπει να πάω σε όλους τους παγιδευμένους με τα καταπότια και να τους σώσω ώστε να κατέβουν στη μάχη σαν παρέα από τα Λιόσα και να με βοηθήσουν με τη Hag. Είμαστε Λέβελ 4 λουλεντέδες ούλοι και σκέφτομαι πως θα φάμε περισσότερες πουνιές από το Σρέντερ σε Χελωνότσαρκα από τη θείτσα.

Συμβουλές και τιψ καλοδεχούμενα.

ΥΓ Ξέρω, θα μπορούσα ν'ανοίξω Γουίκι, αλλά σκατά στα μούτρα τους. Η ολντ-σκούλ προσέγγιση έχει περισσότερο γούστο.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,872
Συμβουλές και τιψ καλοδεχούμενα.
Υπαρχουν διαφορα πραματακια που βοηθανε! Το κυριοτερο ειναι να αφησεις τη δημιουργικοτητα σου ελευθερη...go wild!
Και κανε κανα καλο save πριν χωθεις

Επισης θα σου προτεινα να κανεις λιγο backtrack στο λημερι της, καθως απο τα γραφομενα σου δεν εχεις βρει ενα συγκεκριμενο μικρο μερος που ισως βοηθησει
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Κυριλέ, έγινε η φτιάξη, τσάμπα μου φύγαν τα ούρα. Απόλαυση το γεγονός ότι μόλις τη ρίξεις στα πολύ χαμηλά hit points προσπαθεί να διαπραγματευτεί τη ζωή της. Σκληρότατο Μιναροέπος. Κάθε κομματάκι που ανοίγεις στο χάρτη είναι και μια ολοκληρωμένη D & D περιπέτεια, αυτό το πράμα που έκανε η Λάριαν, θα το μνημονεύουμε για πάρα πολλά χρόνια.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Σου αρέσει δηλαδή? Τα ρευματικά σου πώς είναι όταν συνειδητοποιείς ότι δεν είσαι 16, απλώς έχεις χρονομεταφερθεί?
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Mε τα μαγικά χάπια ΦΙΔΕΞ (δύο με κάθε γεύμα, προνομιακή τιμή 78.99$ τα τέσσερα) νιώθω και ΔΕΙΧΝΩ ξανά 16 Παύλο, μου το λέει εξάλλου και ο φαρμακοτρίφτης σε κάθε παραγγελία :D

Nόζι, δεν ξέρω αν τίποτε στο BG3 μπορεί να θεωρηθεί σπόηλερ, από τη στιγμή που όλο το παιχνίδι είναι τόσο ελεύθερο, που ο καθένας θα το βιώσει τελείως διαφορετικά. Να πω και το κρίμα μου, ελάχιστα με αφορά το ευρύτερο στόρι του. Είναι σαν μια θαυμαστή περιήγηση στις D & D περιπέτειες της μιναρονιότης. Βήμα και γκάου κουέστ. Άπειρες λύσεις στη διάθεσή μου. Το ότι θα 'χει μέσα μαρμάγκες, διαόλους, τριβόλους, προβλέπεται, δε νομίζω να χαλάει τις εντυπώσεις κάποιου για το παιχνίδι.
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,626
Τελος στο έπος.

Δυο πραγματάκια εχω επισημάνει να γράψω, καθώς τα καλα και τα στραβα λίγο πολύ έχουν αναφερθεί.

- Επιτέλους καλογραμμένοι χαρακτήρες σε party RPG που ταυτίζεσαι μαζί τους (μετα τα 2 Pathfinder που τα έχω πολύ ψηλά ειδικά στο κομμάτι αυτο)
- ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ voiceovers
- Προσοχή στην κάθε λεπτομέρεια

- Ειδική μνοία για το χαρακτήρα του Raphael, ποσο μελετημένα ολα μεχρι κεραίας! Το House of Hope μου έμεινε χαραγμένο ξεκάθαρα ΕΙΔΙΚΑ στη μάχη με Raphael που αρχίζει να παίζει η ΜΟΥΣΙΚΑΡΑ και εχω μείνει καγκελο. Εννοείται η ψωνάρα ο Raphael θα τραγουδούσε ο ίδιος!!! Το ακουγα μετα στο ρηπήτ στο ΣυΣωλήν....
Πραγματική στιγμή για standing applause στη Larian.

- Γέλασα με την ψυχή μου αφού βρήκα τον υπερτατο Μινσκ και καθως μου γνώρισε τον Boo, με τη συνομιλία να είναι φάση:
- Υοu, meet Boo...
- It is an honour!
- No! It is a hamster....
Well played Larian... Well fucking played.

Σε επόμενο πλεη θα έχει παρτυ με τους εναπομείναντες καθώς ήμουν με :love:Shadowheart:love:, Karlach και Astarion.
Oυφ....
Τι παιχνιδάρα ρε παίδες...
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Μαζί το τελειώσαμε αποπάνε! ούτε συννενοημένοι ρε χαχα. Συμφωνώ στα πάντα που έγραψες, ειδικά στο πρώτο σπόιλερ. Απ' τις καλύτερες στιγμές που έχω ζήσει στο γκέιμινγκ.

Να καταλαγιάσει το καμός που γίνεται μέσα μου προς το παρόν και θα γράψω αποθεωτικό σεντόνι κι εγώ κάποια στιγμή.
Προς το παρόν πρέπει να αποφασίσω τι θα παίζω στο αμέσως επόμενο πλέιθρου.

🍻
 

Robin Hood

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Jul 7, 2023
Messages
152
Α να χαθείτε! Μ' έχετε χαϊπάρει όσο δεν πάει! Από την μία σκέφτομαι ότι μόλις τελειώσω το RDR 2 έχω αρκετά στο backlog κι από την άλλη ακούω το σφύριγμα του hype train.

Α να χαθείτε κανάγιες... Βλέπω να με χωρίζει η Maid Marian...
 
Top Bottom