What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Browser wars, δυστυχώς χάσαμε(;)

What are we? Browsers!

  • Chrome

  • Firefox

  • Edge

  • Opera

  • Tor

  • 5min later... IE "Browser!"

  • something else


Results are only viewable after voting.

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
594
Την περιγραφη πρεπει να την εγραψε Ελληνας, δεν εξηγειται αλλιως το «Χι γουοζ ε γκουντ τουλ».
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Ότι γράμμα, ανεξαρτήτως γλώσσας, και να πληκτρολογήσω στον Bing του Edge, μου βγάζει πάντα ως προτεινομενο ένα link για ένα κανάλι στο youtube...

bqacv242.01enus_c - Suche
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Αμα δοκιμασεις σε κανονικο search engine, τι σου βγαζει;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Καθαρισε ιστορικο, data, cookies τα παντα ολα. Μην αφησεις temp που να μην το τιναξεις.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
θα έχουν ενδιαφέρον οι επόμενοι μήνες, καθώς οι chromium browsers θα αρχίσουν να βάζουν τρικλοποδιές στα adblockers. Βλέπω κιόλας μια έξαρση σε meme για επιστροφή στον firefox.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Για να υπάρξει επιστροφή σημαίνει ότι κάποιος έφυγε.

giffy-think.gif
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Έχοντας ταλαιπωρηθεί πολύ για να βρώ το balance μεταξύ μιας αξιοπρεπούς ιδιωτικότητας (δυστυχώς δεν μπορεις να πιασεις το απόλυτο) και γρήγορης πλοήγησης, πλέον κατέληξα σε αυτές τις ρυθμίσεις/addons/extensions που δεν κάνουν conflict το ενα με το αλλο:


Browser: Mozilla Firefox με sync-->με container tabs, standard tracking protection, Always Do not Track, Block and warn για Popups-addons, no data collection for studies etc, Block deceptive and dangerous content, ask every time for certificates,

Extensions:
Disconnect
Facebook Container
Ghostery
Privacy Badger
ublock Origin


Λόγω αξιολογήσεων για γουγλ, χρησιμοποιώ και τον chrome...ισχύει οτι ειναι λιγο γρηγορότερος, αλλά αυτή η αμελητέα διαφορά στην ταχύτητα πιστεύω οτι είναι επειδή δεν έχω κανένα addon στον chrome. Επίσης αν χρησιμοποιείτε έναν μονο browser δεν θα την παρατηρήσετε.
Καλά τα έλεγε ο τύπος τότε
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Για να υπάρξει επιστροφή σημαίνει ότι κάποιος έφυγε.
Έφυγα και δεν ξανακοίταξα πίσω, χρόνια πριν. Μοιράζεστε ακόμα τη μνήμη σας με αγριόχοιρους; είπε κάποιος με 32 gb ram

Θα υπάρξει επιστροφή, όταν ο Κοτζίλας χάσει βάρος.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Έφυγα και δεν ξανακοίταξα πίσω, χρόνια πριν. Μοιράζεστε ακόμα τη μνήμη σας με αγριόχοιρους; είπε κάποιος με 32 gb ram

Θα υπάρξει επιστροφή, όταν ο Κοτζίλας χάσει βάρος.

Το έκλεισες να το ξανανοιξεις;

Δεν ειναι τόσο βαρύς πλέον ρε
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Περισσότερο είναι ότι βαριέμαι να μεταφέρω κωδικούς και bookmarks, αν και θα το κάνω κάποια στιγμή. Αυτό έκανα κι όταν τον χρησιμοποιούσα, αλλά ρε συ το άνοιξε-κλείσε δεν το θεωρώ λύση. Chrome από την άλλη τον έχω φορτώσει add ons και ατ πλοκς και δε μασάει.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Έχει στρώσει, ναι τότε που έφυγε ο κόσμος το είχαν ξεκωλιάσει όμως.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Firefox στο σπίτι.
Vivaldi στη δουλειά.

Ο Chrome στην προηγούμενη εργασία ήταν καρκίνωμα.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μετά τον brave το χάος, μετά τον brave το τίποτα
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Εκανα καποιες ρυθμισεις σε εναν υπολογιστη. Ανοιξα τον edge, μιας και τα windows ηταν σε φαση, το πρωτο μου boot.
κατεβασα firefox για να παιξω μπαλιτσα. Τελικα ο edge δεν αλλαξε και πολλα πραγματα.
Κατεβαζω anydesk και μου πεταει μηνυμα οτι το anydesk λειτουργει καλυτερα εαν εχω εγκατεστημενο τοn chrome.
Τετοια παπατζα ειχα να δω απο τοτε που η Ευα επεισε τον Αδαμ οτι εξω απο τον παραδεισο ειναι καλυτερα.
Το anydesk δεν συνδεεται. μπαινω σε διαφορα sites για να δω αν υπαρχει λυση. Ενας τυπος, με το ιδιο προβλημα, εγραψε οτι κατεβασε το anydesk μεσα απο firefox και το προβλημα του λυθηκε στο φτερο. Τι ειδους JuJu ειναι αυτο;
Το ειχα κανει ηδη αυτο. Επειδη εγω chrome δεν βαζω, ακομα και αν ο υπολογιστης δεν ειναι δικος μου. Αφησα ανοιχτο το pc με το μηνυμα οτι δεν παιζει συνδεση. Το πρωι ειχα IP. Ο κουνελος, chrome, δεν βαζει.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Meanwhile in reddit... για κάποιο λόγο στο pcmasterrace τον τελευταίο καιρό έχει γίνει χαμούλης και κύμα αλλαγής από chrome και άλλους chromium browsers προς firefox με τα threads να φυτρώνουν σαν μανιτάρια.

Φαίνεται ότι το μπλοκάρισμα των adblockers στον chrome θα φέρει την άνοιξη.
 
Top Bottom