What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Deus Ex: Mankind Divided

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Περί spoilers και spoiler tags, έχει δίκιο η kara και δεν προσπαθώ να το παίξω δικηγόρος ή τίποτα άλλο.<br><br>Τι σημαίνει "δεν έχεις παίξει το game; τότε μην μπαίνεις στο thread"; Μπαίνω προσωπικά σε ΚΑΘΕ thread γιατί βλέπω ότι υπάρχουν unread posts. Αν με ενδιαφέρει το θέμα μένω, σχολιάζω κτλ. Αν δεν με αφορά φεύγω. Επειδή το κάνω αυτό πρέπει να "τιμωρηθώ"; Γι&#039; αυτό το λόγο υπάρχει το spoiler tag.<br><br>Και για να προλάβω την ερώτηση "Και τότε γιατί συνεχίζεις και διαβάζεις αν φοβάσαι τα spoilers;". Συνεχίζω για να μάθω σε τι επίπεδα κυμαίνεται το game, αν το story παραμένει ενδιαφέρον, κτλ. Λέτε ας πούμε για το πόσο όμορφη είναι η Πράγα in-game. Θέλω να το μάθω αυτό και να μου είναι και "κίνητρο" ώστε να το παίξω κάποτε. Δεν είναι spoilers αυτά.<br>Όμως, το να περιγράφεται έστω ένας τρόπος να τελειώσεις το game, ε είναι spoiler και θέλει tag. Μπορεί να υπάρχουν άλλοι 10 τρόποι. Εμένα αυτός που ειπώθηκε θα μου μείνει όμως (καλά εγώ θα τον έχω ξεχάσει, αλλά λέμε).<br><br>Anyway, προφανώς και δεν κάνω επίθεση σε κάποιον (μόνο στο RL) απλώς ήθελα να απαντήσω στο γιατί μπαίνουμε σε thread παιχνιδιών που δεν έχουμε παίξει ακόμα. Ότι έγινε, έγινε. Και edit σε όλα τα posts να γίνει δεν αλλάζει κάτι. Απλά να δίνεται λίγη παραπάνω προσοχή στο μέλλον. Δεν είμαστε σε live chat.<br><br>Υ.Γ.: Soad, το αστείο με το NMS είναι ότι δεν μπορούν να γίνουν spoilers :pP
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,799
<br><blockquote><br>μπορει και κατα λαθος να ξεφυγει σε καποιον κατι. </blockquote><br><br>Άνθρωπινα είναι αυτά, αλλά όσο να &#039;ναι δεν περιμένεις να δεις spoilers από το πρώτο deus ex. Φαντάσου κάποιος να μην έχει παίξει το Planescape και να μπει στο θρεντ του Numenera και να δει κάποια σημαντική αποκάλυψη του παλιού παιχνιδιού. Καταλαβαίνεις...<br><br>Γενικά καλό είναι να <strike>μη γίνονται αυτά</strike> μπαίνουν spoiler tags σε σημαντικά γεγονότα που προκαλούν έκπληξη σε όποιον ασχολείται πρώτη φορά, δε μιλάμε για περιπτώσεις τύπου "αν πας το συγκεκριμένο αντικείμενο στο τάδε έμπορο μελλοντικά θα σου κάνει έκπτωση" κτλ.<br><br><br><blockquote><br>ίσως όλο αυτό να είναι δική μου ακραία αντίδραση και ναι λάθος μου που μπαίνω εδώ.<br></blockquote><br><br>Είχες την ευκαιρία να παίξεις το original Deus Ex, μεταξύ του HR και του MD. Δεν το έκανες, άρα κακό κάρμα θα έλεγα.<br><span class="bbcode_spoiler">Αστειάκι.<br>Μη σε αποτρέπει αυτό όμως, δεν είναι καν μέσα στις μεγάλες σεναριακές εκπλήξεις του παιχνιδιού.</span>
 

cercaphus

Mind-flayer
Joined
Feb 26, 2015
Messages
1,804
<blockquote><br>Γνωρίζω και αναμένω πολλαπλές προσεγγίσεις, θα διάλεγα τελευταία στιγμή αναλόγως το πως μου πάει η ιστορία και η ψυχολογία του Adam μέχρι εκείνη στη στιγμή. Τώρα υπάρχει ένας δρόμος. Πρέπει να βρω ένα πράγμα σε ένα συγκεκριμένο μέρος και να έχω μία επιλογή.</blockquote><br><br><br><blockquote><br>@ Cercaphus Δε θα σου εξηγήσω αυτά που δεν έχεις καταλάβει. Αν θες για να σου λυθούν κάποιες απορίες μπορείς να διαβάσεις προσεκτικότερα τα γραφόμενά μου. Επίσης μη ψάξεις για αφίσα Terminator, όταν το παίξεις.<br></blockquote><br><br><br>Κάνω quote αυτό το μήνυμα σου γιατί προφανώς εκεί αναφερόσουν όταν είπες να ξαναδιαβάσω όσα έγραψες. Εξήγησα το γιατί δεν  μπορώ να βάλω spoiler tags αλλά ούτε και να βλέπω ποτέ μπαίνουν, ζήτησα συγνώμη που αναφέρθηκα σε κάτι που είχε ήδη ειπωθεί καθώς ενοχλήθηκες, αλλά αυτή η φράση σου "Τώρα υπάρχει ένας δρόμος. Πρέπει να βρω ένα πράγμα σε ένα συγκεκριμένο μέρος και να έχω μία επιλογή" υποδηλώνει κάποιου είδους ψυχαναγκασμό το οποίο δεν μπορώ ούτε να κατανοήσω ούτε να αντιμετωπίσω. Έμαθες ότι υπήρχε killswitch από έναν άλλον. Δεν σε αναγκάζει κάνεις να το ψάξεις, να το βρεις, να το χρησιμοποιήσεις. Έμαθες μετά ότι βρίσκεται κάτω από ένα γραφείο από έναν άλλον. Και πάλι δεν σε αναγκάζει κάνεις να το ψάξεις, να το βρεις, να το χρησιμοποιήσεις. Υπάρχουν όλοι οι άλλοι τρόποι που έχεις στη διάθεσή σου. Δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω, ελπίζω μόνο τώρα ότι κατάλαβα καλύτερα... <br><br>Sent from my N5206 using Tapatalk<br>
 

cercaphus

Mind-flayer
Joined
Feb 26, 2015
Messages
1,804
<blockquote><br>Ωχ ωχ. Ωχ ωχ ωχ.<br></blockquote><br>Τι έγινε πάλι; Πείτε τώρα εάν φταίω εγώ, γιατί θα μπω στο Selfridges σε λίγο και δεν αργήσω να ξαναμπώ... Αν θα αγοράσω κάτι δεν ξέρω... xD <br><br>Sent from my N5206 using Tapatalk<br>
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Castorsia πες γιατι και ΕΓΩ θα παω να κατουρησω και δεν ξερω σε ποση ωρα θα βγω. Ο λαος πρεπει να μαθει.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,273
Εμένα με πήρε ο ύπνος αλλά παλιοπουστ@ρ@δες συνεχίσατε να μιλάτε και τα διάβασα όλα σε δεύτερο χρόνο.<br>Τι λεώ, εδώ φτιάξατε φόρουμ χωρίς να ΜΕ ενημέρωσετε!!!!!!!<br><br>https://www.youtube.com/watch?v=HBHqSOhL7hk<br><br>Έχω πετύχει το βιντεάκι πολλές φορές, αλλα ακόμη δεν κατάλαβα τι ζόρι τραβάει με το AC
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118

<div class="bbcode_center" style="text-align:center">
<span style="font-size:14pt"><b>I&#039;m coming for you</b></span>

<br>
<div class="bbcode_center" style="text-align:center">
latest


 

cercaphus

Mind-flayer
Joined
Feb 26, 2015
Messages
1,804
Χαχαχα, ξαλάφρυνε λίγο η συζήτηση... Δεν θα μπορέσω  να φέρω δώρα για το επόμενο meating γιατί υπάρχει κατώτερο όριο για τo duty free που δεν φτάνω, να το ξεπεράσω δε λέει, οπότε... xD<br><br>Sent from my N5206 using Tapatalk<br><br>
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
"Πρώτα πρόσβαλέ τους με έμμεσο τρόπο, μετά πες τους ότι δεν θα τους πάρεις δώρα." Making Friends 101.  :drinks:
 

polistas

Half-Ogre
Joined
May 26, 2016
Messages
498
<blockquote><br>Castorsia πες γιατι και ΕΓΩ θα παω να κατουρησω και δεν ξερω σε ποση ωρα θα βγω. Ο λαος πρεπει να μαθει.<br></blockquote><br><br>Έχεις Προστάτη ε;  :hmm:<br><span class="bbcode_spoiler"> :pP</span>
 

zombiecow

Blackguard
Joined
Nov 26, 2013
Messages
1,358
<blockquote><br>Τι σημαίνει "δεν έχεις παίξει το game; τότε μην μπαίνεις στο thread"; Μπαίνω προσωπικά σε ΚΑΘΕ thread γιατί βλέπω ότι υπάρχουν unread posts. Αν με ενδιαφέρει το θέμα μένω, σχολιάζω κτλ. Αν δεν με αφορά φεύγω. Επειδή το κάνω αυτό πρέπει να "τιμωρηθώ"; Γι&#039; αυτό το λόγο υπάρχει το spoiler tag.<br></blockquote><br><br>Συμφωνω και μπορει να διατυπωσα λαθος αυτο που ηθελα να πω. Αλλα μπαινεις στο thread, βλεπεις οτι ξεκιναει συζητηση γεματη spoilers, βγαινεις και ξεχνας το thread για μερικες μερες η και χρονια οπως στη δικια μου περιπτωση. Δεν καθεσαι, κανεις refresh, τα διαβαζεις ολα και μετα χαλιεσαι. <br><br>Εγω το αποδεχτηκα οτι στο Witcher thread, οσα spoiler tags και να υπαρχουν, καποιο ξεμπαρκο και απλο θα το φαω, οποτε πολυ απλα δεν μπαινω καν μεχρι να το τελειωσω. Θα κανω την κουβεντα μου οταν με το καλο φτασω στο τελος και θα μπορω να εκφρασω και εγω πληρη γνωμη. Πριν το κανω αυτο, δεν νιωθω την αναγκη να μπω σε συζητηση εφοσον δεν καταλαβαινω τα μισα που λεγονται. <br><br>Καταλαβαινω και τη πλευρα της Καρα, αλλα ειμαστε ενα μισοπεθαμενο community και οπως και να το κανουμε δεν γινεται να κανουμε αρτιο moderation για να κρατησουμε ενα release, spoiler free. Θελει μια υποτυπωδη προσπαθεια απο ολες τις πλευρες.  :drinks:
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,273
Για τις πληροφορίες που θέλει κάποιος χωρίς να σποιλεριαστει, υπάρχει κι ένα ριβιού εκεί στην αρχική, τζαστ σειν&#039;
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Ρε τσίλ πίλ όλοι λέμε.<br><br>Εντελώς αντικειμενικά, το θρέντ το θεωρώ spoiler free, ακριβώς γιατί το Mankind Divided ακολουθεί μια συγκεκριμένη πλοκή, οι τροπές τις οποίες δεν πρόκειται να ξαφνιάσουν ΠΟΥΘΕΝΑ κάποιο παλιό φίλο/οπαδό της σειράς. Σοβαρά δηλαδή. Ούτε μια στιγμή δεν αναφώνησα "ΓΟΥΑΟΥ, ΤΖΑΜΑΟΥΑ, ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΛΕΕΙ;".<br><br>Η φάση είναι vibe. Δεν υπάρχουν spoilers για το Mankind Divided. Είναι σύνθια και βροχή και μπάσος και βραχνός Τουφεξής και μηδέν ελπίδες. Είναι η Πράγα και ο ρατσισμός. Και σιγά τα αυγά με το killswitch, ούτως ή άλλως, ο Marchenko είναι "αρχετυπικός κακός" και ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΠΟΗΛΕΡ ΑΥΤΟ. <br><br>Γενικά, όποιος αγαπά το Deus Ex, το αγαπά για το vibe του και τις άπειρες προσεγγίσεις που προσφέρει σε κάθε αντικείμενο. Αυτά υπάρχουν σε υπερθετικό βαθμό στο Mankind Divided. Τόσο απλά είναι τα πράγματα. Δεν επανεφευρίσκει τον τροχό ούτε κάνει κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί. Σερβίρει όμως την μακαρονάδα του, με τρόπο υποδειγματικό. Και αυτά. Σύνθια και βροχή και ο Τζένσεν ανοίγει γουισκάρα 25 ετών. Δηλαδή εσείς θέλετε κι άλλα για να ερωτευτείτε;
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
<blockquote>Ούτε μια στιγμή δεν αναφώνησα "ΓΟΥΑΟΥ, ΤΖΑΜΑΟΥΑ, ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΛΕΕΙ;".</blockquote><br><br>Ούτε καν εκεί που η Eliza Cassan μεταμορφώνεται σε SHODAN και  αποκαλύπτει στον Adam πως είναι ο nameless hacker, και πως όλη του η πραγματικότητα είναι μια VR που κουμαντάρει η ίδια, επειδή τον ερωτεύτηκε αλλά νιώθει αηδιασμένη από το ίδιο της το πάθος και θέλει να τον βλέπει να υποφέρει; Εγώ είχα πάθει την πλάκα της ζωής μου.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Ρε μαλάκα Γκού, ΣΠΟΗΛΕΡΖ λέμε. Πώς θα παίξει η Κάρα μας τώρα; Πάντως ναι, το ψιλοπερίμενα, ειδικά αφού ο Φράνκ Πρίτσαρντ είχε αποκαλυφθεί ως Τζάνους ΚΑΤΟΠΙΝ της αποτυχημένης επέμβασης αλλαγής φύλου ακριβώς μετά το φινάλε του HR...
 

cercaphus

Mind-flayer
Joined
Feb 26, 2015
Messages
1,804
<blockquote><br>"Πρώτα πρόσβαλέ τους με έμμεσο τρόπο, μετά πες τους ότι δεν θα τους πάρεις δώρα." Making Friends 101.  :drinks:<br></blockquote><br><br>Η ειλικρίνεια δεν μετριέται θετικά;;; xD<br><br>Βέβαια μου θύμισες απόλυτα σχετική κωμωδία την οποία δεν έχω δει και θα το διορθώσω σύντομα:<br><br><br>How to lose friends and alienate people<br>https://www.youtube.com/watch?v=VYTlY4-9uf0<br><br><br>Ενώ τώρα μου φαίνεται ότι σποιλεριάσατε τουλάχιστον άλλα 2-3 κλασικά παιχνίδια που δεν έχω παίξει ακόμα και ίσως πολλοί άλλοι.... :silly: :silly: :silly:<br>
 

donatello

Gelatinous Cube
Joined
Sep 9, 2016
Messages
70
Το παιχνιδι ειναι πολυ καλυτερο απο το προηγουμενο αν και ζοριζεται σε 1440p<br>Εχω γινει ο καλυτερος νιντζα και δεν με βλεπει ποτε κανεις
 
Top Bottom