What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Die With Your Boots On

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Αν εξαιρεσεις οτι δαιμονας ηταν ο ιδιος και αλλα πολλα, του αστυνομικου δελτιου, και οτι μου ειναι λιγο δυσκολο εξοργιστω λιγο με αυτα που εκανε στους Ramones, ναι, ηταν μεγαλη μουσικη φυσιογνωμια.
Η πρωην γυναικα του, Ronnie, και ο Joey Ramone ειχαν κανει καποιες συνεργασιες. Θα επρεπε να φτιαξουν μπαντα με το ονομα Phil's Guns, αφου και οι δυο τους ειχαν εμπειρια απο το μπαρουταδικο του Phil Spector.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
κουνέλο μου, στο θεμα φιλ-ρονι-γουωλ οφ σαουντ τολμω να πω εχω εντρυφησει αρκετα.
καλα τα λες, ωστοσο ο φίλαρος τραβηξε οπλο στον ντιντή (dee dee) κι οχι στον τζοι, οταν, λεει ο αστικος μυθος, ο ντιντης σηκωθηκε αξαφνα να φυγει απο ενα στουντιο σεσιον, χωρις να πει κουβεντα οπως ηταν σύνηθες.

ασχετο. συνεργασιαρα ο τζόης με την ρόνι. τίτλος-ατακα μεγιστη:
You cant put your arms around a memory.
βρε, Don't try...


 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Βραδιά-αφιέρωμα στον Φίλ τον Σπέκτορα, λοιπόν. Ας είναι.

 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
του φτιαχνω θρεντ. μην κανουμε ντηρέιλ το θρεντ του μπαρμπα Χαροντα και συγχυστει...
δυσκολα μπηκε το 21
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Ο μυθος λεει οτι εκτος απο τον dee dee, που εκανε ασχημη χημεια με τον Phil καθοτι ο ενας ηταν χημικος και ο αλλος του μπουκαλιου, επαιξε και μια κανη προς την αντιρρηση για την αποφαση του Phil να προσθεσει βιολι στην ραμονικη μουσικη.
Επειδη ειμαι δικαιος, θα προσθεσω οτι μελος των ramones ειχε δηλωσει οτι ναι μεν υπηρχε οπλο αλλα μπορουσαν να φυγουν οποτε ηθελαν.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Πάει και η Delen!! Τελικά δεν έχουν μείνει και πάρα πολλοί από το Babylon 5.

Όχι ρε φίλε, τι κατάρα έχει χτυπήσει αυτό το show. Ένα σωρό κόσμος έφυγε πριν την ώρα του.

tumblr_muxz57fVMl1sj04gto4_250.gifv


Αντίο.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Η πρωτη μικροπρεπεια (απο μερους μου) του θεματος ειναι οτι εν μεσω απαγορευσης κυκλοφοριας, βγηκε για ψαρεμα. Η δευτερη οτι ηταν ΠΑΣΟΚ μεχρι τον θανατο του. Μονο το ΠΑΣΟΚ εβγαζε νομους μονο και μονο για να τους παραβιασουν οι πολιτες.
Πρεπει να πω οτι η γνωστη ταινια Commando, πρεπει να εχει βιογραφικα στοιχεια του μακαριτη.
Επειδη ο ΣΚΑΙ αμελησε τις λεπτομερειες. Αυτος ο ανθρωπος οχι μονο το εσκασε απο τις φυλακες Κερκυρας αλλα ειχε και τον χρονο να καταστρεψει το ηλεκτρικο δικτυο της φυλακης. Πριν απο αυτο εβαζε στρακαστρουκες και μετα απο αυτο κολυμπησε απο την Κερκυρα μεχρι την Αλβανια. Εγω δεν αντεχω να κολυμπησω απο εκει που σκαει το κυμα μεχρι εκει που κατουρανε οι γριες.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

F.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Μεγαλη μορφη και πετραδακι του αμερικανικου ονειρου. των αμερικανικων ονειρωξεων
 

asparagus_12

Gelatinous Cube
Joined
Nov 26, 2019
Messages
179

Είχε τραγουδήσει το αγαπημένο μου ελληνικό τραγούδι, το "Άνοιξε το παράθυρο" από την ταινία Ένας νομοταγής πολίτης (ο καλύτερος ρόλος του Μουστάκα imho).

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Πολυ χαρακτηριστικη φωνη. Η αληθεια ειναι οτι ειχα την εντυπωση οτι ειχε πεθανει πριν απο χρονια.

EDIT
πριν λιγες μερες τσεκαρα διαφορα video με τον Chick Corea και σημερα...

 
Last edited:

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Mandela effect? Κι εγώ είχα ακριβώς την ίδια εντύπωση.
Έφυγε σε περίοδο που αν συνεχίσουμε σε αυτόν τον δρόμο θα ξανακουσουμε το τακ τακ στους τοίχους
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
εφυγε απο επιπλοκες λογω κορονιού ο Τασος Θεοδωροπουλος, κριτικος κινηματογραφου, θεατρου και πολλά άλλα.
φοβερη πενα, χιουμορ, παθος, αποψη, με δυο λογια σπανιο πλασμα. παλευε τους δαιμονες του γραφοντας καταπληκτικα, νομιζω. πολυ στεναχωρεθηκα.
rip

 
Top Bottom