What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Elden Ring

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,324
Τελικά πήρα φόρα έπεσα στο κενό μπας και πάρει μπρος, πέφτωντας βλέπω τον πρώην συμπαίκτη μου στο παιχνίδι μου.

bpc.png
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,043




Αν και έχω αργήσει ελεεινά να απαντήσω, εκείνο το patch (νομίζω 1,04) βελτιώσε ΑΙΣΘΗΤΑ για μας που το παίζουμε co-op τα προβλήματα συνδεσιμότητας που είχαμε, έκανε το παιχνίδι πιο σταθερό. Συνεχίζουμε βέβαια να έχουμε disconnects και τραγελαφικά πράγματα*, όμως μπορούμε να παίξουμε κάπου στο 20 λεπτο χωρίς disconnect/error. Ως προς το stuttering ακόμα και πριν το patch κανείς μας δεν είχε θέμα. Εγώ συγκεκριμένα είχα τέτοια θέματα όταν το έτρεχα σε lowest low (1060/laptop), αφότου άλλαξα σύστημα και είμαι σε Extreme settings δεν αντιμετώπισα ξανά stutering.

*Είμαι host, έχει φύγει ο άλλος 10+ λεπτά από το παιχνίδι μου. Το παιχνίδι δεν με αφήνει να κάνω rest/quit γιατί νομίζει πως είμαι ακόμα co-op. Τελικά πήρα φόρα έπεσα στο κενό μπας και πάρει μπρος, πέφτωντας βλέπω τον πρώην συμπαίκτη μου στο παιχνίδι μου. Την ίδια στιγμή εκείνος ήταν μόνος στο δικό του παιχνίδι σε εντελώς άλλο σημείο του χάρτη,


Μην μπερδεύεσαι καλέ, 10/10 δεν είπαμε;
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
Αρκεί να έχεις παίξει τις πρώτες 10 ώρες :broeagle:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,324
Ηρθε η ωρα να παιξω witcher 3 χωρις wild hunt. Εχουν μεγαλα cinematic και οταν εμφανιζονται, εμφανιζονται πολλοι και αυτο ριχνει πολυ την FPS εμπειρια. Στο διαολο να πανε.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Kοίτα, ακόμα νωρίς είμαι στο παιχνίδι, αλλά ψάχνω να δω το 10/10 παιχνίδι που λέγαν όλοι αλλά δεν το βρίσκω. Έχω αφήσει βέβαια κάτι θάμνους που δεν τους έψαξα, ίσως να βρίσκεται εκεί. Αλλά το πιο πιθανό είναι να βρω κανά reused boss που θα το αντιμετωπίσω για 85η φορά. Θα σας κρατώ ενήμερους.


Ξέχασες τα δέντρα!

 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166

Ενδιαφέρον παίζει να είναι το όλο αποτέλεσμα... ( 3 Δεκέμβρη )
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095

Αντε μπας και ξεχαρμανιασουν αυτοί με το PVP και μας αφήσουν ήσυχους εμάς που θέλουμε μόνο co-op
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Εν τω μεταξυ εχει τη γαματη περιγραφη:

"Renders the wearer immune to fall damage.
However, it cannot prevent falling to one's death."


However, it cannot prevent falling to one's death.
However, it cannot prevent falling to one's death.
However, it cannot prevent falling to one's death.

However, it cannot prevent falling to one's death.
:ROFLMAO:
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Πιστεύω πως κάτι έχει πάει λάθος στην αγγλική μετάφραση εκεί πέρα. Απ όπου κι αν έχουμε πέσει το αποτέλεσμα είναι πάντα το ίδιο, θάνατος.
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Πιστεύω πως κάτι έχει πάει λάθος στην αγγλική μετάφραση εκεί πέρα. Απ όπου κι αν έχουμε πέσει το αποτέλεσμα είναι πάντα το ίδιο, θάνατος.

Αν και δεν το αποκλειω να ειναι κουλουβαχατα μεταφραση, ομως οταν ειχα κολλησει σε ενα σημειο που εχει πολλα ramps, εκανα κατι δοκιμες για ενα boss και ειχα respec με low dex/heavy load και εριχνα rainbow stones για να πηγαινω σε jumps που δεν γινοταν shattered.

Ε με το μενταγιο μου φαινοταν οτι δεν ετρωγα ΤΟΟΟΣΟ dmg αποτι οταν δεν το φορουσα (και ειχα φουλ dex/ medium load build). Και πεθανα πολλες φορες σε εκεινο το γαμημενο σημειο μεχρι να καταφερω να παω απεναντι.

Οποτε ναι μεν ειναι αχρηστο πραμα και δεν εχει νοημα, αλλα ταυτοχρονα προσφερει ενα sense of pride and accomplishment.
 
Top Bottom