What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Elden Ring

dio666

Gelatinous Cube
Joined
Jan 3, 2016
Messages
112
Να και το δικο μου Mesmer Kill παρα πολυ ωραια μαχη αν και λιγο over-tuned το πρωτο phase !!

Not bad θα ελεγα αλλα επειδη ειμαι λιγο σκουριασμενος και δε ψηνομουνα να κατσω 3 ωρες στο ιδιο boss εβγαλα και mimic tear :cool:

Παιζω το DLC σε NG+1

Ο Character ειναι Faith/Dex hybrid level 180 με Dragon-Hunter's Great Katana + 10 και Scadutree level 10

Ειχα δοκιμασει να τον φαω και με Rellana's Twin Blades που ειναι το βασικο μου οπλο αλλα δεν κανανε για αυτη τη μαχη.

Επισης ειναι WEAK σε frost και Bleed οποτε KATANA λοιπον.



 
Last edited:

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,143
Ε ντάξει, μετά κι από αυτό το Δι-ελ-σί, πιστεύω πως θα αρχίσουν να το δίνουν δωρεάν το παιχνίδι.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,491
Προσωπικά μου αρέσει να μαθαίνω τις μάχες με τα bosses και να κάτσω με τις ώρες (αν συμβεί).
Η χρήση των ashes of war, ασπίδας, ευλογίες του Μητσοτάκη και guides for the greater good, απλά μου χαλάνε την εμπειρία.
Αλλά το παραπάνω είναι καθαρά προσωπικό ζήτημα και γενικά είναι γουστόζικο που το παιχνίδι σου δίνει τόσες εναλλακτικές για να το παίξεις.
 

dio666

Gelatinous Cube
Joined
Jan 3, 2016
Messages
112
Προσωπικά μου αρέσει να μαθαίνω τις μάχες με τα bosses και να κάτσω με τις ώρες (αν συμβεί).
Η χρήση των ashes of war, ασπίδας, ευλογίες του Μητσοτάκη και guides for the greater good, απλά μου χαλάνε την εμπειρία.
Αλλά το παραπάνω είναι καθαρά προσωπικό ζήτημα και γενικά είναι γουστόζικο που το παιχνίδι σου δίνει τόσες εναλλακτικές για να το παίξεις.
Ωραιος και εγω ετσι το προτιμω συνηθως ( εχω παρομοια λογική με σενα ) χωρις βοηθηματα και τα πιο πολλα bosses ετσι τα βγαζω ( στο main game εβγαλα solo τα πιο πολλα ) αλλα το συγκεκριμένο boss ήξερα οτι θα μου φαει πολλες ωρες να μαθω ολα τα timings 100 % οπότε οταν μετα απο μερικα trιes νοιωσω οτι τον εχω , απλα προτιμω να μου γλυτωσω τις εξτρα ωρες και βαζω καποιο βοηθημα πχ summon κτλ

Καποια bosses παντως στο DLC οπως και ο Mesmer, νομιζω οτι ειναι balanced για χρηση summons και για τα καινουρια οπλα τα οποια εχουν OP AF weapon skills τα πιο πολλα!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,491
αλλα το συγκεκριμένο boss ήξερα οτι θα μου φαει πολλες ωρες να μαθω ολα τα timings 100 % οπότε οταν μετα απο μερικα trιes νοιωσω οτι τον εχω , απλα προτιμω να μου γλυτωσω τις εξτρα ωρες και βαζω καποιο βοηθημα πχ summon κτλ
Καλή τύχη με το τελικό boss.
 
Top Bottom