What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Φέισπαλμ σταφ

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,232
γιατί στο φεησπαλμ σταφ; Πολιτισμός ωρέ!
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,536
φαν φακτ.
ετσι οπως ειμαι με την τσιμπλα στο ματι, με την πρωτη ματια νομισα οτι ο χορευτικος κυριος ειναι ο Ογκολιθος Πολιτισμου αχχιλεαςμπέος.
και (κατι που ομολογω δεν ειναι ουτε προς τιμην μου, ουτε προς δικη του) δε μου φανηκε καθολου περιεργο.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,244
Εγώ τον πέρασα για τον πορνομεταναστη...
Η κυρία ήθελε λίγο δουλειά στην φωνή, από εμένα είναι όχι
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,824

η επίσης περίφημη Αλέκα που αργότερα προσέφερε την ίδια ζεστασιά στα αδέσποτα ζώα,
o_O
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
αυτα καλο ειναι να μην γινονται και αν και υπαρχει τροπος να μην γινονται, γινονται ετσι και αλλιως.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,244

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Σημερα βγηκα να αγορασω καθαριστικα, για να μην με δαγκωσει καμια κατσαριδα. Κανω την ψακτικη μου στα ραφια με τα χλωρινοειδη και βλεπω μπουκαλι με χαρουμενα χρωματακια, που σου ανοιγουν την ορεξη, οπως οριζει το marketing, και το ονομα αυτου, topine.
χλωρινη topine......
δεφακ. Δεν ειναι οτι καλυτερο να σε ακουνε να γελας μονος σου στον διαδρομο με τις χλωρινες και τα καθαριστικα τζαμιων.
Στην πορεια και ενω το εφερνα στο μυαλο μου και γελουσα, παλι μονος μου, ο ψυχοπαθης με το τρελο γελιο, ηρθε στο μυαλο μου μια αλλη πετυχημενη marketing-ια. Mazda laputa
Δηλαδη ειναι μεγαλο το εξοδο να κανουν τοπικες ερευνες αγορας για τα προιοντα τους;
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,973
Σημερα βγηκα να αγορασω καθαριστικα, για να μην με δαγκωσει καμια κατσαριδα. Κανω την ψακτικη μου στα ραφια με τα χλωρινοειδη και βλεπω μπουκαλι με χαρουμενα χρωματακια, που σου ανοιγουν την ορεξη, οπως οριζει το marketing, και το ονομα αυτου, topine.
χλωρινη topine......
δεφακ. Δεν ειναι οτι καλυτερο να σε ακουνε να γελας μονος σου στον διαδρομο με τις χλωρινες και τα καθαριστικα τζαμιων.
Στην πορεια και ενω το εφερνα στο μυαλο μου και γελουσα, παλι μονος μου, ο ψυχοπαθης με το τρελο γελιο, ηρθε στο μυαλο μου μια αλλη πετυχημενη marketing-ια. Mazda laputa
Δηλαδη ειναι μεγαλο το εξοδο να κανουν τοπικες ερευνες αγορας για τα προιοντα τους;

Το Botάκι χρησιμοποιεί Topine απολυμαντικό (σαν το Detol, όχι τη χλωρίνη - υπάρχει και σε χλωρίνη; ) για διάφορες επιφάνειες του σπιτιού. Από παλιά διαφήμιση του προϊόντος, μου είχε κολλήσει η λέξη "Τοπάιν" (έτσι το προφέρανε τουλάχιστον) και δεν πήγε ποτέ το μυαλό μου στο πιοτό. Αλλά σίγουρα θα υπάρξει πρόβλημα αν στην ίδια πρόταση υπάρχει το topine και o @tinapeis ... :Ρ

Γιατί, το Kia Cerato το ξέχασες; :Ρ
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Cerato AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAXAXAXAXAXA
Μου βγηκε ο καπνος απο τα αυτια ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Τουλαχιστον δεν με επιασες off guard

kvl.jpg
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,973
Καλά όταν είχα πρωτοέρθει γερμανία έκλαιγα κάθε φορά που λέγαν το καθαρίζω (putzen) και γενικά παράγωγά του

Όταν άκουσα για πρώτη φορά τη λέξη Putzfrau (καθαρίστρια), με κατέκλυσαν πολλά και ποικίλα συναισθήματα... :Ρ
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Που ειναι τα δικαιωματα του ανδρικου φυλου; Βγαζει ματι οτι παντρευτηκε για τα χρηματα αλλα ρε μαν, υπαρχουν και οι σακουλες.
Δεν ξερω γιατι η αποφαση του δικαστηριου απεφυγε τον σκοπελο του ξενερωματος. Ε μα. Μηχανες ειμαστες; μυλοι που ολα τα αλεθουν;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Το τελος του 2020 πλησιαζει και πιστευω οτι πρεπει να ξεκινησουν οι προετοιμασιες για να ψηφισουμε το μεγαλυτερο facepalm της χρονιας.
Φετος ειδαμε πραματα και θαματα, γιατι να τα αφησουμε θαμενα;
Να προσθεσω και αυτο που θεωρω οτι ειναι απο τα δυνατοτερα facepalm.

Η συζυγος του Μιχαλολιακου, Ζαρουλια, διοριστηκε μετακλητη υπαλληλος στην Βουλη. Διοριστικε λιγες μερες πριν την δικαστικη αποφαση για τους ναζι και ενω ειναι υποδικη μαζι με την υπολοιπη συμμορια.

Το μεγαλυτερο facepalm ειναι οτι οι τυποι πλασαραν τον εαυτο τους σαν καθαριστικο για την πολιτικη σαπιλα αλλα ο ενας βολευει τον αλλον.
Στην υγεια μας.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,536
καλα, ηθικο ειναι το θεμα περισοτερο και οχι κανονιστικο/τυπικο. τους σιχαινομαι περισοτερο απ το καθετι, αλλά δε σημαινει οτι θα θολωσει την κριση μου αυτο. οποιον θελει παιρνει ο καθε αρχηγος για μετακλητο του στη βουλη. η λυση ειναι να καταργηθει τελειως ο γελοιος θεσμος του μετακλητου, ή να εξυπηρετουν τις αναγκες οι ηδη υπαρχοντες υπαλληλοι στη βουλη ή εστω ν απαγορευτει ο ορισμος συγγενη εως δευτερου βαθμου ως μετακλητου.
κι εφοσον ειναι ηθικο το θεμα, περιμενατε ηθικη απ το ναζιστικο μορφωμα ή την σημερινη κυβερνηση που ψαρευει στα θολα νερα των ψηφοφορων της ΧΑ, τωρα που θα κλεισει το μαγαζι?? δεν το νομιζω.

άλλο ομως μου εκανε εντυπωση, ως αθρωπου που προσεχει τις λεπτομερειες. η κυρια ζαρουλια ειναι κατηγοριας ΥΕ. ουτε γυμνασιο δεν εχει τελειωσει. αυτο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Το θεμα ειναι οτι οι ναζι μπουκαραν στην κοινωνια με προσφορα αξιων παιρνεις 1 + 3 δωρεαν. Οτι η λεγαμενη δεν εχει βγαλει δημοτικο δεν ειναι κατι που θα επρεπε να μας προκαλει εκπληξη. Αυτον που καταφερε να γραψει εκθεση στο δημοτικο, τον εκαναν γραμματεα του κοματος.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,330
Το μεγαλυτερο facepalm ειναι οτι οι τυποι πλασαραν τον εαυτο τους σαν καθαριστικο για την πολιτικη σαπιλα αλλα ο ενας βολευει τον αλλον.
Στην υγεια μας.

Αυτό να το βλέπουν αυτοί που τους ψήφισαν!! Όταν έχουμε Κάνδανους, Ανώγια, Καλάβρυτα και Δίστομα (για να πούμε αυτά που είναι πιο γνωστά, γιατί όταν αποχώρησαν οι Γερμανοί, από την Ελλάδα, δεν άφησαν τίποτα όρθιο πίσω τους), και κάποιοι τους ψήφισαν για να μπούνε και στη Βουλή, είναι για μεγάλο facepalm η κατάσταση.

Από την άλλη βέβαια, ουδεν κακόν αμιγες καλού. Από την υπερέκθεση, όλοι πλεον κατάλαβαν τί λαμόγια είναι αφενός, φαγώθηκαν μεταξύ τους αφετέρου. Ακόμα και αυτοί που τους αντικατέστησαν στην Βουλή, περισσότερο γραφικούς τους χαρακτηρίζεις, παρά ναζί. Ακόμα και αυτοί βέβαια, τώρα που εκτίθονται, βλέπουμε τι είναι!!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Όταν έχουμε Κάνδανους, Ανώγια, Καλάβρυτα και Δίστομα (για να πούμε αυτά που είναι πιο γνωστά, γιατί όταν αποχώρησαν οι Γερμανοί, από την Ελλάδα, δεν άφησαν τίποτα όρθιο πίσω τους), και κάποιοι τους ψήφισαν για να μπούνε και στη Βουλή,
Φιλαρακι, Μη την βγαινεις απο την εσωτερικη για να μου φας το καλυτερο facepalm του 2020. Αυτα τα ψηφακια, περισσοτερο για κουλουρι εκαναν παρα για πραγματικοτητα.
Σου την βγαινω με αλλο facepalm. Αυτοι που εμβαθυνουν στον εμετοΕθνικοσοσιαλισμο, διαβαζουν οτι το μεγαλυτερο οπλο του ειναι το ψεμα.
Δεν ειναι και κανενα μυστικο. Μαλακαμου, αυτοι τα λενε ωραια.......
Δηλαδη εγω θα φανω ρατσιστης και ακραιος, εαν ζητησω να εξαιρεθουν αυτοι οι τυποι απο την αναπαραγωγη;
 
Top Bottom