What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Ιδέες και σκέψεις για νέο PC

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Εξαιρετικός λόγος από μόνος του κατά τη γνώμη μου. Και οι περισσότερες B550 μητρικές έχουν καλύτερα thermals από όσες X570 έχουν λογικό κόστος.

Ε λοιπόν όχι! Εμμένω στην απόφασή μου για Χ570. Μπορεί να είσαι και Great και Old και One, αλλά δεθαμετρελλάνεις εμένα νυχτιάτικα!!!111!!!
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Θα έλεγα για Περιφερειακά να μην κάνει το λάθος και πάρει οτιδήποτε άμεσα εργονομικό χωρίς να το δοκιμάσει. Ειδικά το ποντίκι. Έχει μεγάλη γκάμα η Razer (αν επιμένει εκεί) ας τα δει πρώτα πώς είναι στο χέρι του. Μην κάνει RSI από μικρό το παιδί.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Θα έλεγα για Περιφερειακά να μην κάνει το λάθος και πάρει οτιδήποτε άμεσα εργονομικό χωρίς να το δοκιμάσει. Ειδικά το ποντίκι. Έχει μεγάλη γκάμα η Razer (αν επιμένει εκεί) ας τα δει πρώτα πώς είναι στο χέρι του. Μην κάνει RSI από μικρό το παιδί.

Σωστός. Είναι από τα πρώτα πράγματα που τον ρώτησα, αν δηλαδή τα έχει δοκιμάσει από κοντά και πώς το νιώθει (το ποντίκι. το mouse δηλαδή) στο χέρι του. Λέει ότι τον βολεύει, αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος αφού δεν έχει προηγούμενη εμπειρία με PC. Ίδωμεν...
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
Last edited:

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Με μαϊμού προϊόντα δεν ασχολούμαστε. Μόνο ότι βγάζει το official razer store.
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Περιφερειακά μονο razer. Τώρα ποια συγκεκριμένα τα βρίσκουμε.
Επίσης jacket και backpack razer να μην ξεχάσουμε.
Θα διαφωνήσω. Περιφερειακα μόνο Logitech.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
EDIT: BTW, βγάζει και σώβρακα η Razer;

Σώβρακα αγοράζουμε μόνο από Gaben:

sKz3CXhNYRFvxxwtERrFQQ-1200-80.jpg
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,422
Corsair στα περιφερειακά, αν θες να ξοδέψεις.
Αν θες κάτι οικονομικό, υπάρχουν αξιοπρεπείς κινεζικές προσπάθειες σε πληκτρολόγιο και ποντίκι.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Thanks @vtheofilis , αλλά δεν πρόκειται να ασχοληθώ με τα περιφερειακά. Ας κάνει ό,τι καταλαβαίνει μόνος του. Αφού θέλει Razer, ας πάει να πάρει. Επίσης κάτι μου έλεγε ότι θέλει 3χλμ μοκέτα mousepad.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
οταν μπει στην συζητηση και το θεμα της καρεκλας, θα εχουμε 202κατι. Ο πιτσιρικας θα παραλαβει το pc με κουριερ απο την πυλη και θα τρεχουν τα σαλια του αλφαμιτη.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
οταν μπει στην συζητηση και το θεμα της καρεκλας, θα εχουμε 202κατι. Ο πιτσιρικας θα παραλαβει το pc με κουριερ απο την πυλη και θα τρεχουν τα σαλια του αλφαμιτη.

Έχουν συζητηθεί όλα αγαπητέ (τρε)λέλε! Έχω δώσει κατεύθυνση, μέχρι και τις διαστάσεις του γραφείου και το σωστό ύψος έχω αναφέρει. Παρέδωσα και τη λίστα στον πατέρα του και ησύχασα. Από κει και μετά, θέμα δικό τους για το πώς, πότε ή και αν θα προχωρήσουμε.

Ιν ένι κέις, Dim Gian Bot is glad to be of service και, φυσικά, σας ευχαριστώ όλους για τις πολύτιμες πληροφορίες σχετικά με το στήσιμο του πισιού, αλλά και για τη συντροφιά που μου κρατήσατε καθ' όλη τη διάρκεια.

Θα σας κρατώ ενήμερους.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Πες στον πιτσιρικά να αφήσει τους fanboyσμους και να δει τις ανάγκες του. Το fanboy πρέπει να έχει και δικιά του τσέπη.

Δεν έχει ιδέα από PC, αλλά ότι θα πάρει Razer το ξέρει. Ε ρε τι σου κάνει το marketing...
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
735
Πες στον πιτσιρικά να αφήσει τους fanboyσμους και να δει τις ανάγκες του. Το fanboy πρέπει να έχει και δικιά του τσέπη.

Δεν έχει ιδέα από PC, αλλά ότι θα πάρει Razer το ξέρει. Ε ρε τι σου κάνει το marketing...

Μη σκάς αμά δε μάθει με το καλό θα μάθει με το κακό τι εστί Razer. :)
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Το fanboy πρέπει να έχει και δικιά του τσέπη.

Επιτέλους κάποιος το είπε. ΤΟΥΡΜΠΟ ΕΞ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ. Εμείς στην ηλικία του δουλεύαμε τρεις δουλειές και είχαμε και τρεις γκόμενες.

Φτάσαμε 11 σελίδες θέμα για PC εφήβου που θα παίζει ΜΟΒΑ. Εκεί μας φτάσανε.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Θα διαφωνήσω. Περιφερειακα μόνο Logitech.
Πριν περασω σε team razer ημουν πιστός στη logitech. Μέχρι ν' αρχισουν να παραδίδουν πνεύμα το ενα πισω απ' τ' άλλο, χωρίς να τους κανω βαριά χρήση. Και μόλις μου έμεινε το headset στα χέρια, απλά εριξα μαύρη πέτρα πίσω μου και δεν ξανασχοληθηκα μαζι της.

Να μιλησω και λίγο σοβαρά ωστόσο, ούτε εγώ βρίσκω λογική τη θέληση να πάει κατευθείαν σε razer. Μάλιστα θα πρότεινα να πάρει για αρχη το combo της microsoft και μολις νιωσει απο pc gaming να κανει κανονικες αγορες στα περιφερειακά.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Δεν έχει ιδέα από PC, αλλά ότι θα πάρει Razer το ξέρει. Ε ρε τι σου κάνει το marketing...
Η razer cult λειτουργεί σαν πυραμίδα. Χρειαζόμαστε την τεράστια βάση για να τροφοδοτεί την κορυφή με προϊόντα που σέβονται ολους τους gamers, χωρις να κάνει διακρίσεις στο αν είσαι αριστερόχειρας για παράδειγμα.
 
Top Bottom