What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Kingdom Come - Deliverance

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Μην το μάθουν στο resetera, θα πέσει θανατικό μεγάλο στους wokes.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Παιδιά δεν υπάρχει επιλογή για να παίζουμε διεμφυλικό καρβουνιάρη που αυτοπροσδιορίζεται ως σπίνος και ασχολείστε ακόμη με αυτό το άθλια οπισθοδρομικό, τοξικά αρσενικό...ας το πούμε παιχνίδι; Την παλεύετε;
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
<blockquote>Παιδιά δεν υπάρχει επιλογή για να παίζουμε διεμφυλικό καρβουνιάρη που αυτοπροσδιορίζεται ως σπίνος και ασχολείστε ακόμη με αυτό το άθλια οπισθοδρομικό, τοξικά αρσενικό…ας το πούμε παιχνίδι; Την παλεύετε;</blockquote>
Μην ανησυχείς!! Υπάρχει mod που το γυρίζει σε Harvest Moon, οπότε μπορείς να παίξεις άφοβα!!!!
 

argaliad

Gelatinous Cube
Joined
Oct 17, 2016
Messages
61
Μπραβο στον Βαβρα κλεινει ακριβως ενα χρονο το παιχνιδι αυτες τις μερες. Καιρος ειναι να σταματησουν με τα DLC που εκτος απο αυτο το τελευταιο αν και δεν εχω παιξει κανενα τα αλλα δεν μου φανηκαν τις προκοπης. Δεν ξερω αμα γραφτηκε αλλα η THQ NORDIC εξαγορασε το studio και όλοι την πνευματικη της ιδιοκτησια για 34 μύρια. Αρα πλεον δεν θα ειναι ανεξαρτητο studio αυτο ειναι καλο εν μερει γιατι πλεον μπορουν να αφοσιωθουν πληρως στην αναπτυξη ελπιζω να εχουν πληρη creative freedom εχουν αποδειξη οτι υπαρχει κοινο για αυτο που θελουν να κανουν.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Πραγματικά από τα πιο ντόμπρα παιχνίδια εκεί έξω και χαίρομαι και εγώ που η Warhorse θα έχει πλέον την οικονομική σταθερότητα που χρειάζεται προκειμένου να μεγαλουργήσει απρόσκοπτα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567


Επ' αφορμής του εορταστικού resurrect... με τα DLC έχει ασχοληθεί κανένας? Δεν μας στείλανε κωδικούς για δαύτα οπότε δεν ασχολήθηκα ποτέ, και έκτοτε τα παρακολουθώ αιωνίως στις εκπτώσεις μπας και δοθούν κοψοχρονιά κάπου.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Συνέντευξη με τον ηθοποιό που έπαιξε τον ✝ Henry ✝



Βλέπω τη φάτσα του και γελάω μόνος μου.
 

renivid anul

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 14, 2012
Messages
238
Επ' αφορμής του εορταστικού resurrect... με τα DLC έχει ασχοληθεί κανένας? Δεν μας στείλανε κωδικούς για δαύτα οπότε δεν ασχολήθηκα ποτέ, και έκτοτε τα παρακολουθώ αιωνίως στις εκπτώσεις μπας και δοθούν κοψοχρονιά κάπου.

Μιας που δεν έχει απαντηθεί η συγκεκριμένη ερώτηση, αφήνω εδώ τις δικές μου απόψεις για τα dlc για όποιον ενδιαφέρεται να τα τσεκάρει.
  • Treasures of the past - From the ashes: Μπούρδες dlc τύπου bethesda. Μόνο για όποιον πάρει την royal edition που τα έχει μαζεμένα.
  • The amorous adventures of bold sir hans capon: Και αυτό πολύ μέτριο, απλοικα και βαρετα quests
  • Band of bastards: Λίγο καλύτερα εδώ, δεν με εντυπωσίασαν τα quest αλλά οι χαρακτήρες του band είχαν ενδιαφέρον.
  • Woman's lot: Το μοναδικό dlc που προτείνω με τα χίλια. Το pov αλλάζει σε διαφορετικούς χαρακτήρες. Συγκεκριμένα στην Theresa και την Johanka που τις γνωρίζουν όσοι έχουν παίξει το βασικό game. Στον κόσμο απ' ότι κατάλαβα αρέσει περισσότερο το section της Theresa, εμένα μου φάνηκε απλά καλό. Κλείνει σεναριακά κενά από την αρχή του παιχνιδιού. Το ζουμί εγώ το βρίσκω στο section της Johanka, το οποίο είναι μία αλληλουχία quest φοβερής γραφής με multiple endings, επιπέδου W3 θα έλεγα.
So there.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
To "From the Ashes" και το όλο concept ανοικοδόμησης φάνταζε πολύ ενδιαφέρον ρε γμτ, κρίμα που δεν το ανέπτυξαν όσο θα έπρεπε.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Άντε να δούμε πότε θα το παίξουμε κι αυτό, φαίνεται πολύ ενδιαφέρον.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567


Ελ μάο.
 

karamela

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 30, 2012
Messages
85
Kαλησπέρα σε όλους! Αγόρασα το παιχνίδι πριν λίγες μέρες και με ενθουσίασε όμως αντιμετωπίζω το εξής: Κάνει shotdown το pc ολοκληρο! Εννοώ το τροφοδοτικό σβήνει και τα beeps υποδηλώνουν abnormal use. Το θέμα είναι πως έτρεξα ταυτόχρονα intel burning test και furmark ώστε να ξεζουμίσω το psu (enermax infinity 650) και όλα πήγαν καλά. Στο παιχνίδι σβήνει το τροφοδοτικό σε 1-2 ή 10΄ . Δεν έχω θεματα θερμοκρασιών (δεν προλαβαίνει να ανεβάσει εξαλλου), συμβαίνει ΜΌΝΟ στο παιχνίδι αυτό. GTA , cyberpunk 2077 witcher 3 παιζουν max out χωρίς θεματα. To psu είναι 13 ετών και πιθανόν να πνεει τα λοισθια (αν και σκυλι, πάλιωσε) όμως με εντυπωσιάζει πως σε ολα τα άλλα demanding προγράμματα δεν χαμπαριάζει τίποτα. Εχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι ανάλογο με αυτό το παιχνίδι; Διάβασα διάφορα μετά από αναζήτηση σε forum του εξωτερικού αλλά δεν πιστεύω πως βρήκα κάτι πραγματικά σχετικό με το συγκεκριμένο παιχνίδι. Ευχαριστώ!

ΥΓ Συγνώμη αν είμαι σε λάθος ενότητα καθότι τεχνικό το θέμα μου
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
@karamela μάλλον θα ήταν καλύτερο να μπει σε δικό του thread.

Απ' ό,τι διαβάζω είναι απ' τα λίγα (?) παιχνίδια που πιέζουν ταυτόχρονα και CPU και GPU. Έχεις τσεκάρει τον event viewer των Windows να δεις τι αναφέρει όταν κλείνει το PC;
 

karamela

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 30, 2012
Messages
85
Event ID: 41
Description: The system has rebooted without cleanly shutting down first.
Προφανώς δεν καταγράφεται κάτι άλλο αφού απλά σβήνει το psu. Δεν βγαίνει bluescreen ή δεν κρασάρει το παιχνίδι πχ. Παράξενο αν και πιστεύω ότι με ένα καινούργιο τροφοδοτικό ξαφνικα δεν θα εμφανιζόταν το πρόβλημα. Αλλά και πάλι θελω να αποκλείσω το να κάνω τζάμπα αγορά
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Το τροφοδοτικό δείχνει λίγο του φόβου. Σίγουρα πάει μια χαρά στα άλλα παιχνίδια; Το πρόβλημα που περιγράφεις μοιάζει πάρα πολύ με τροφοδοτικό που δεν είναι ικανό να σηκώσει την κάρτα γραφικών.
 

karamela

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Nov 30, 2012
Messages
85
Το τροφοδοτικό δείχνει λίγο του φόβου. Σίγουρα πάει μια χαρά στα άλλα παιχνίδια; Το πρόβλημα που περιγράφεις μοιάζει πάρα πολύ με τροφοδοτικό που δεν είναι ικανό να σηκώσει την κάρτα γραφικών.
Οταν λες σίγουρα; Στα άλλα παιχνίδια παίζει μια χαρά και δεν έχει σβήσει ΟΎΤΕ ΜΊΑ ΦΟΡΆ. Ποτέ.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
TRIGGERED: Ο επεξεργαστής σου στην υπογραφή είναι ο 5600X, όχι ο 5600K.

Κοίτα, με παιχνίδια δεν θα βγάλεις άκρη, γιατί πρακτικά κανένα δεν στρεσσάρει 100% CPU και GPU ταυτόχρονα, σε ένα σύγχρονο σύστημα. Προφανώς κάτι στον τρόπο που δουλεύει το KC: D δίνει power spike που ρίχνει το PSU που μάλλον είναι στα τελευταία του.

Αλλά για να μην πηγαίνεις στα τυφλά, κάνε burn test με το OCCT. Πιστεύω δεν θα το περάσει χωρίς shutdown.
 
Top Bottom