What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Marvel Cinematic Universe: το επίσημο thread

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,355
Οταν βγαινει σουπερ ηρωας σε ταινια, μας ΣΠΑΝΕ ΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ρε αδερφε, πως να το κανουμε;

Ε αυτό ακριβώς γουστάρω. Τα δάκρυα της σινεσνομπαρίας είναι νέκταρ για μένα.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@lelos kounelos

Σε όλα αυτά που έγραψες έχω να πω πως σε 1-2 βδομάδες θα πάω να δω Ant-Man 3 ΚΑΙ θα μου αρέσει.
Δεν ψάχνω καλλιτεχνικότητα ούτε "πουλάω" τις Marvel ταινίες ως κάτι τέτοιο. Θέλω τα nachos μου να καλύπτουν τους διαλόγους και μετά να πάω για φαγητό με την παρέα μου. Αυτό είναι το σινεμά για μένα από μικρή μικρή Kara.Έβαλα ένα γράφημα με τα απιθανακομύρια που βγάζει το MCU και σχολίασα πως παρόλα αυτά σκεφτόντουσαν να ξαποστείλουν τον Feige. Αυτή είναι η κουβέντα. Αν πάω να σου προτείνω ταινία τότε κάτσε ανέλυσέ μου τι είναι σινεμά.

Πραγματικά προσωπικά με ενδιαφέρει απείρως περισσότερο η τεχνολογία πίσω από το CGI. Έχω τη χαρά να δουλεύω με έναν Animation Engineer που προηγουμένως δούλευε στην ταινία Dune. Είχαμε μια πολύ ωραία κουβέντα σχετικά με μια πολύ συγκεκριμένη σκηνή την αποπειρα δολοφονίας του Paul πως την έστεισε και πως ο ψεύτικος καπνός που έβαλαν για εφφέ μπλόκαρε τους αισθητήρες που είχαν. Αυτά με ενδιαφέρουν, ούτε με απασχολεί αν ο Chalamet έπαιξε καλά, αν πήρε Όσκαρ ή του μπήκε άμμος στο παπούτσι.

Στην ίδια ταινία προσέχουμε άλλα πράγματα. Δεν υπάρχει λόγος να μου εξηγείς τι σου φάνηκε βαρετό και τι όχι. Ούτε τι θεωρείς καλή ταινία.

Εγώ θεωρώ την κουβέντα περί σωστού και λάθους κινηματογράφου άνευ νοήματος, και την πεποίθηση ότι ο κινηματογράφος στερείται επιλογών επειδή από τις 400 ταινίες που βγαίνουν κάθε χρόνο οι 4 είναι Marvel, ανεδαφική.

Όπως έθεσε πολύ ορθά και λακωνικά ο Admiral. Άσε μας εμάς να βλέπουμε αυτές τις 4 ταινιές, στήριξε εσύ όλες τις υπόλοιπες. Εμείς ψάχνουμε κάτι πολύ συγκεκριμένο αρχίζει με ΜΠΑΜ και τελειώνει με ΕΚΡΗΞΕΙΣ
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,331
Έχω τη χαρά να δουλεύω με έναν Animation Engineer που προηγουμένως δούλευε στην ταινία Dune.

Πέστου παρακαλώ, ότι δεν είχε σκηνή "folding space" και τσαντίστικα!!!

 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,538
Σε λίγο καιρό θα μας στέλνετε στο Γκουαντάναμο επειδή τολμήσαμε να πούμε ότι δεν περάσαμε φανταστικά με κάποια μαρβελοταινία.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Σε λίγο καιρό θα μας στέλνετε στο Γκουαντάναμο επειδή τολμήσαμε να πούμε ότι δεν περάσαμε φανταστικά με κάποια μαρβελοταινία.

Κάνεις λάθος, πηγές στο ταινίες της προκοπής και έγραψες για το Wakanda Forever είδες να αντιδρά κάνεις;

Γράφω στο MCU νήμα και η απάντηση είναι δεν είναι σωστό σινεμά.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Ρε δείτε Pathaan να περάσετε καλά με το overdose υπερβολής.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Σε λίγο καιρό θα μας στέλνετε στο Γκουαντάναμο επειδή τολμήσαμε να πούμε ότι δεν περάσαμε φανταστικά με κάποια μαρβελοταινία.
γουστα ειναι αυτα. εδω αλλοι γουσταρουν να τρωνε ξυλιες στον κωλαρικο. Εμεις δεν κρινουμε.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ξεκίνησε η Phase 5 με το Ant-Man 3 και έχουν βγει σιγά σιγά οι πρώτες κριτικές. Είναι τόσο καλό που ο Τύπος σχεδόν αποθεώνει τη Phase 4.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,778
331477854_945101493525641_2971476609363034853_n.jpg

maxresdefault.jpg
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,082
Κάρμεν Ηλέκτρα δίπλα;
Noice.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,824
View attachment 5059

Okay, μια χαρά θα είναι η ταινία.
Ούτε και το audience score είναι αξιόπιστο τόσο κοντά στην πρεμιέρα.
Κάποιος που θα πάει πρώτο ΣΚ είναι σε μεγάλο βαθμό hyped ή και fan. Μετά από 2 βδομάδες θεωρώ ότι η βαθμολογία του κοινού είναι πιο κοντά στο πραγματικό επίπεδο της ταινίας
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Κάποιος που πάει να δει την 3η ταινία του Ant-Man και την 33η ταινία MCU νομίζω ξέρω τι κοινό είναι και τι απαιτήσεις έχει. To προτιμώ από οποιονδήποτε κριτικό. Έως τώρα νομίζω κάποιος φαν ή μη έχει κατασταλλάξει στο μοτίβο του MCU. Κάποιος που δεν του άρεσε το Ant-Man 1 και 2 δεν υπάρχει λόγος να μπει στον κόπο. Ο κριτικός είναι η δουλειά του.

Αν μιλάμε για ταινίες γενικά, ναι έχεις δικιο @The Nameless One
 
Last edited:
Top Bottom