What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Marvel Cinematic Universe: το επίσημο thread

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,396
Ελπίζω το Daredevil να είναι η αρχή για σειρές με περισσότερα επεισόδια γιατί τα 6 είναι όντως πολύ λίγα. Όλες οι σειρές θα μπορούσαν άνετα να έχουν 2-4 επιπλέον.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,302

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ακόμα καλύτερο το 2ο επ του Secret Invasion άναψε περισσότερες φωτιές.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,396
Δεν έχω δει ακόμα κανένα λόγω έλλειψης χρόνου, περιμένω το ΣΚ για να ξεκινήσω!
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,838


Και "καθαρός" να είναι δύσκολα θα γυρίσει άλλη σκηνή για τη Disney
Κρίμα πάντως (όχι γιατί δεν παίξει ξανά για την Disney, idc) αλλά μου αρεσε στο creed 3. Φαινόταν υποσχόμενος ηθοποιός.
Βέβαια δεν θα κάνω το"λάθος" να κρίνω το υποκριτικό του ταλέντο με βάση τι κάνει στην προσωπική του ζωή αλλά ας πάει να ζητήσει βοήθεια από ειδικό εάν έχει θέματα. Δεν του φταίνε οι άλλοι
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Εγώ τον έχω δει στο Loki και στο Quantumania και στις δύο ταινίες παίζει διαφορετική εκδοχή του ίδιου χαρ/ρα. Μου άρεσε πάρα πολύ το πόσο διαφορετικός ήταν. Είναι κρίμα που πιθανότατα δεν θα τον δούμε αλλιώς ( στο τέλος του Quantumania δώσανε tease για το τι σχεδίαζαν)

Μετά τη phase 4 που είδαμε άσχετες ταινίες, φαινόταν πως θα επιστρεφαμε σε κάτι πιο δεμένο και οργανωμένο. Τώρα μάλλον πάμε ξανά σε επίπεδο σχεδιασμού, εκτός κι αν τον κάνουν recast.

Αναρωτιέμαι επίσης πως όλα αυτά θα επηρεάσουν το Loki 2, μήπως κάνουν τίποτα edit τις σκηνές του.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,396
Εγώ τον έχω δει στο Loki και στο Quantumania και στις δύο ταινίες παίζει διαφορετική εκδοχή του ίδιου χαρ/ρα. Μου άρεσε πάρα πολύ το πόσο διαφορετικός ήταν. Είναι κρίμα που πιθανότατα δεν θα τον δούμε αλλιώς ( στο τέλος του Quantumania δώσανε tease για το τι σχεδίαζαν)

Μετά τη phase 4 που είδαμε άσχετες ταινίες, φαινόταν πως θα επιστρεφαμε σε κάτι πιο δεμένο και οργανωμένο. Τώρα μάλλον πάμε ξανά σε επίπεδο σχεδιασμού, εκτός κι αν τον κάνουν recast.

Αναρωτιέμαι επίσης πως όλα αυτά θα επηρεάσουν το Loki 2, μήπως κάνουν τίποτα edit τις σκηνές του.

Εφόσον δεν υπάρξει κάποια ποινική καταδίκη, ίσως αφήσουν το Loki ως έχει και πάμε μετά για recast. Το καλό με το multiverse είναι ότι μπορείς να αντικαταστήσεις έναν ηθοποιό χωρίς να υπάρξει σεναριακό κενό, αφού έχουμε ήδη δει ότι τα variants μπορεί να είναι εντελώς διαφορετικά σε εμφάνιση.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,396
Πονάτε MCUάκιδες;

Γιατί να πονάμε; Και η Barbie δικιά μας θα είναι ούτως ή άλλως.

 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,396
Είδα επιτέλους τα πρώτα τρία επεισόδια του Secret Invasion! Ωραία ατμόσφαιρα που θυμίζει Winter Soldier και πολύ υψηλό επίπεδο υποκριτικής μέχρι τώρα, όλο το κύριο καστ πηγαίνει πολύ καλά. Καλό επίσης το γράψιμο μέχρι τώρα, υπήρχαν ορισμένες πολύ καλές σκηνές διαλόγου. Δεν έχω κάποιο παράπονο μέχρι τώρα πέρα από αυτό που έχω γενικά από τις σειρές της Marvel, ότι τα έξι επεισόδια είναι πολύ λίγα.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,342
ότι τα έξι επεισόδια είναι πολύ λίγα.

'Ισως να ναι και καλύτερα (χωρίς να το έχω δει). Θυμάστε κ. Ναύαρχε, τί τραβάγαμε με filler/bottle, σε σαιζόν 24 επεισοδίων?
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,396
'Ισως να ναι και καλύτερα (χωρίς να το έχω δει). Θυμάστε κ. Ναύαρχε, τί τραβάγαμε με filler/bottle, σε σαιζόν 24 επεισοδίων?

Δεν έχεις άδικο αλλά να πω την αλήθεια θα προτιμούσα και λίγο filler αντί για την βιασύνη να κλείσουν όλα τα plot threads. Μεγάλωσα με τις σειρές να έχουν 22 επεισόδια των 45-50 λεπτών, τα 6 μου φαίνονται πολύ λίγα.
 
Top Bottom