What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Marvel Cinematic Universe: το επίσημο thread

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,570


Έλα να μαρσάρουν οι μηχανές!

200.webp
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
Εγω θα ηθελα να δω ενα ακυρο απο την μαρβελ, ετσι, για το lol.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,570
Εγω θα ηθελα να δω ενα ακυρο απο την μαρβελ, ετσι, για το lol.

Δηλαδή; Πες να ενημερώσω τον Κέβιν, τώρα που περνάμε μια φορτουνίτσα είμαστε ανοικτοί σε προτάσεις.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,570
Ρε τι γέλιο που έχουν ακόμα κουράγιο να κάνουν πλάκα οι σκορτσέζηδες όταν γύρω τους καταρρέει ο κόσμος τους!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
Δηλαδή; Πες να ενημερώσω τον Κέβιν, τώρα που περνάμε μια φορτουνίτσα είμαστε ανοικτοί σε προτάσεις.
Εγω δεν εχω να πω τιποτα. Ο Ρομπερτ, που ντρεπεται να πει οτι θελει τον ρολο του τινμαν στον μαγο του Οζ και ψαχνει για υποκαταστατα τενεκεδενια κουστουμακια. Τον βλεπω να διαφημιζει κονσερβες Ριο μαρε, γιατι ειναι ξεκαθαρο οτι ψαχνει για αρπαχτη.
Καλυτερη αρπαχτη απο το universe της Marvel δεν υπαρχει.

Ρε τι γέλιο που έχουν ακόμα κουράγιο να κάνουν πλάκα οι σκορτσέζηδες όταν γύρω τους καταρρέει ο κόσμος τους!
O Λανθιμος, γυριζει ταινιες με πενταροδεκαρες (συγκριτικα) σαρωνει βραβεια, παιρνει χειροκροτηματα.
Η Marvel γυριζει ταινιες με ενα σκασμο λεφτα. Παιρνει δυο μπαλακια απο καλλιτεχνικη αναγνωριση. Μαζευει εναν σκασμο λεφτα απο ανθρωπους που πανε να δουν τις ταινιες τους και την αλλη μερα δεν θυμουνται τι ειδαν. Πριν την αμνησια, ριχνουν snowflake τσαμπουκαδες για πραγματα που τους ξινισαν. Μερικοι ποσταρουν οτι ειδαν την ταινια και ενθουσιαστηκαν, @@ γιατι ουτε που θυμουνται τι ειδαν. Το κανουν για το hype.
Αυτο ειναι το κοινο της. εγω θα ντρεπομουν να ειμαι τετοιος ανθρωπος.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,570
O Λανθιμος, γυριζει ταινιες με πενταροδεκαρες (συγκριτικα) σαρωνει βραβεια, παιρνει χειροκροτηματα.

Τα έχω πει πρώτος αυτά. Οι βιτσιόζοι χειροκροτούν άλλους βιτσιόζους, δεν μου κάνει καμία εντύπωση.

Η Marvel γυριζει ταινιες με ενα σκασμο λεφτα. Παιρνει δυο μπαλακια απο καλλιτεχνικη αναγνωριση. Μαζευει εναν σκασμο λεφτα απο ανθρωπους που πανε να δουν τις ταινιες τους και την αλλη μερα δεν θυμουνται τι ειδαν. Πριν την αμνησια, ριχνουν snowflake τσαμπουκαδες για πραγματα που τους ξινισαν. Μερικοι ποσταρουν οτι ειδαν την ταινια και ενθουσιαστηκαν, @@ γιατι ουτε που θυμουνται τι ειδαν. Το κανουν για το hype.
Αυτο ειναι το κοινο της. εγω θα ντρεπομουν να ειμαι τετοιος ανθρωπος.

Απαντώ με το γνωστό meme:

8fbf6d3b590248e470e80e19d0ffaf9c.jpg
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,903
Μαζευει εναν σκασμο λεφτα απο ανθρωπους
Μια διόρθωση (από τις πολύ σπάνιες στα κείμενα σου κουνελε)
Μάζευαν ένα σκασμό λεφτά. Οι τελευταίες "επιτυχίες" στην καλύτερη να έβγαλαν τα λεφτά τους. Το ταμείο γράφει μείον μεγάλα 9ψηφια νούμερα
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,570
Μια διόρθωση (από τις πολύ σπάνιες στα κείμενα σου κουνελε)
Μάζευαν ένα σκασμό λεφτά. Οι τελευταίες "επιτυχίες" στην καλύτερη να έβγαλαν τα λεφτά τους. Το ταμείο γράφει μείον μεγάλα 9ψηφια νούμερα

Έτσι θέλετε να πιστεύετε. Η πρώτη αποτυχία ήταν το Quantumania που για να είχαν τις εισπράξεις του κάτι Σκορσέζε και Ρίντλεϊ Σκοτ θα έστηναν κώλο (για να τους κάνουν αποτρίχωση τις ευαίσθητες περιοχές). Η μόνη πραγματική εμπορική αποτυχία ήταν το The Marvels, δεν το συζητάμε. Από εκεί και πέρα, διαβάστε και κλάψτε για τις ταινίες του 2022 και 2023:

Doctor Strange and the Multiverse of Madness: 950+ εκατομμύρια
Thor Love and Thunder: 750+ εκατομμύρια
Black Panther Wakanda Forever: 850+ εκατομμύρια
Guardians of the Galaxy 3: 840+ εκατομμύρια

Για να γίνει κατανοητή η... αποτυχία, μία από τις ελάχιστες ανάσες που πήρε πρόσφατα το box office, το Dune 2 που θεωρείται και είναι σούπερ επιτυχημένο, έβγαλε λιγότερα χρήματα από κάθε μία από τις παραπάνω ταινίες. Το επίσης απίστευτα επιτυχημένο Oppenheimer έβγαλε λιγότερα από το Dr Strange, ενώ οι μακράν μεγαλύτερες επιτυχίες του """""""""σινεμά""""""""" μετά τον κόβιντ, Barbie και Top Gun Maverick, έβγαλαν ΜΙΣΟ ΔΙΣ ΛΙΓΟΤΕΡΟ από το Spiderman No Way Home του "αποτυχημένου" MCU.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,680
Doctor Strange and the Multiverse of Madness: 950+ εκατομμύρια
Thor Love and Thunder: 750+ εκατομμύρια
Black Panther Wakanda Forever: 850+ εκατομμύρια
Guardians of the Galaxy 3: 840+ εκατομμύρια

To 2023 ο τζιρος στα προφυλακτικα ηταν 11.59 δις $.
Δεν την εχουν ολοι μεγαλη, δεν πηδανε ολοι καλα και πολλοι φτυνουν το γαλακτερο σε 2 λεπτα και καποιοι αλλο σε δευτερολεπτα.
Πολλοι το φορεσαν αλλα δεν καταφεραν να το φορεσουν επειδη δεν το επετρεπε η ροη του αιματος. Πολλοι το αγορασαν αλλα δεν τους εκατσε η φαση που περιμεναν. Τελος με οσους βλεπουν Marvel ταινιες. Συνεχιζω με την αξια των χρηματων.
Την ιδια αξια εχουν και τα λεφτα που βγαζουν τα μαρβελ ταινιακια.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,570
To 2023 ο τζιρος στα προφυλακτικα ηταν 11.59 δις $.
Δεν την εχουν ολοι μεγαλη, δεν πηδανε ολοι καλα και πολλοι φτυνουν το γαλακτερο σε 2 λεπτα και καποιοι αλλο σε δευτερολεπτα.
Πολλοι το φορεσαν αλλα δεν καταφεραν να το φορεσουν επειδη δεν το επετρεπε η ροη του αιματος. Πολλοι το αγορασαν αλλα δεν τους εκατσε η φαση που περιμεναν. Τελος με οσους βλεπουν Marvel ταινιες. Συνεχιζω με την αξια των χρηματων.
Την ιδια αξια εχουν και τα λεφτα που βγαζουν τα μαρβελ ταινιακια.

Δεν σας κοντράρω, ξέρω ότι οι σινεφίλ περνάτε δύσκολα και είμαι πονόψυχος. Καλό κουράγιο και καλή υπομονή εύχομαι γιατί το 1-2 της αντεπίθεσης της Marvel και της κατάρρευσης των σκορσέζηδων θα είναι μακρύ, χοντρό και επίπονο διάστημα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,859

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,769
έχει ένα δίκιο... αν και την τρίτη ταινία την έκανε με το στανιό ο σνάιπς αφού ήταν λιώμα 99%
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,570
Βασισμένος Deacon Frost.

Η κριτική καλοδεχούμενη, ειδικά από ηθοποιούς που επιλέγουν προσεκτικά τις ταινίες που θα παίξουν και δεν ασχολούνται με σκουπίδια. Για να δω λίγο την πρόσφατη φιλμογραφία του:

Screenshot_20240614-180508_Chrome.jpg
 
Last edited:

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,903
Η κριτική καλοδεχούμενη, ειδικά από ηθοποιούς που επιλέγουν προσεκτικά τις ταινίες που θα παίξουν και δεν ασχολούνται με σκουπίδια. Για να δω λίγο την πρόσφατη φιλμογραφία του:

View attachment 8011
Έλα είσαι κακός τώρα. Δεν είναι και ότι εκτοξεύτηκε η καριέρα του και είχε να διαλέξει ανάμεσα σε ΑΑΑ παραγωγές.
 
Top Bottom