What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,469
Δεν θελω λευκο θορυβο οταν βγαζω γκρινια. Μπαλα και μπριαμ ειναι του διαβολου η αηδια
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα με το μπριάμ. Το καλύτερο φαγητό. Όποτε υπάρχει μπριαμ στο σπίτι, ο Μπάμπης βάζει διπλό τζατζικάκι στο πιτόγυρο για νοστιμιά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,421
το πρόβλημα είναι ότι δεν έχετε φάει καλό μπριάμ με μελιτζάνες και κολοκυθάκια από κήπο και μαγειρεμένο από άνθρωπο που ξέρει τι κάνει :p
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Νομίζω ότι δεν πρέπει να μπούμε στη διαδικασία να κρίνουμε τα επί μέρους στοιχεία του μπριάμ, διότι κινδυνεύουμε να δείξουμε ότι το Epic Store δεν είναι και ό,τι χειρότερο έχει συμβεί για την προσβολή της Ανθρώπινης Αξίας.

:gap:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,421
θα τα εκτιμήσετε όλα αυτά όταν δείτε την χοληστερίνη να έρχεται και τότε θα ρωτάτε "Νίκο, πως ψήνουν στο grill μανιτάρια και μελιτζάνες;"
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,426
Λίγη φετούλα (μισό κιλό πνιγμένο σε ένα λίτρο λαδορίγανη), λίγο ψωμάκι (ένα καρβέλι ανά μερίδα), μια γαβάθα ελιές... έτσι χορταίνω κι εγώ με "μπάμιες".
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,974
το πρόβλημα είναι ότι δεν έχετε φάει καλό μπριάμ με μελιτζάνες και κολοκυθάκια από κήπο και μαγειρεμένο από άνθρωπο που ξέρει τι κάνει :p

Κι αν πικρίζει η μελιτζάνα; Το 'χασες το φαγητό. Καλύτερα χωρίς μελιτζάνες.

Νομίζω πάντως πως υπάρχουν πολύ χειρότερα φαγητά από το μπριάμ (βλ. σπανακόριζο -> ο φόβος και ο τρόμος των παιδικών μας χρόνων :Ρ).
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Έχω περιβόλια που φτάνουν για να ταισουν δύο λόχους από χρήστες του EGS. Τις μελιτζάνες τις τρώμε με κιμά, είτε γεμιστές είτε στον μουσακά και εν συνεχεία τρέχουμε το Steam σαν κανονική οικογένεια.

Το σπανακόρυζο είναι το πρωινό των πρωταθλητών. Συνοδεύεται με φέτα και ένα ποτηράκι κρασί. Έλα μετά να περπατήσουμε στο χωράφι ή στο δάσος να δεις πού θα φτάσει η χοληστερίνη
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,638
Κάτι λείπει από αυτό το θρεντ.

Α ναι.

@billakos90 ρίξε την πολύτιμη άποψή σου για το ζήτημα.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Το σπανακόρυζο είναι το πρωινό των πρωταθλητών. Συνοδεύεται με φέτα και ένα ποτηράκι κρασί.

Ρε μαν, άσε τα ξεκαρφώματα και πήγαινε στο κοντινότερο ΑΑ.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Σπανάκι μόνο φρέσκο σε καμιά πράσινη σαλάτα, μαγειρεμένο δεν τρώγεται το ρημάδι.
Το μπριάμ μια χαρά ωραιαότατο είναι, απλά έχει χαμηλό "ταβάνι" δεν μπορεί δηλαδή να συγκριθεί με μουσακάδες, παστίτσια, τηγανιά χοιρινή και ούτω καθεξής.

Αλλά μια και λέμε για Epic Store, να πω ότι έβαλα στο library το Ροκελί απλά και μόνο για να τσιμπήσω το κουπόνι του θείου Τιμ και καπάκια να το κουμπώσω στο Detroit: Become Human που ζαχάρωνα καιρό. Ελπίζω να παιχτεί πριν βγει το 2020.
 
Last edited:

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Τι άρχισε να μοιράζει συνταγές για μπάμιες ο σουινης?
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Την επόμενη βδομάδα δίνει δωρεάν λαχανόρυζο. Έχω ακούσει ότι σε κάποιες χώρες το τρώνε κιόλας.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
σπανακόριζο -> ο φόβος και ο τρόμος των παιδικών μας χρόνων
Μεσημέρι εφιάλτης. Ήμασταν λοιπόν απογευματινοί εκείνη τη βδομάδα (οι μεγαλύτεροι κατάλαβαν) και είχαμε αυτό το βδελυγμα που θέλει να λέγεται και φαγητό. Το μεγαλύτερο μέρος το πετάξαμε με τον αδερφό μου στην τουαλέτα, κάμποσο το επιστρέψαμε στην κατσαρόλα και το λίγο που είχε μείνει το απλώσαμε στο πιάτο.
Αργότερα είπαμε στη μάνα μου πως αφήσαμε τις άκρες.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,974
Χάλια μεσημεριανό φαγητό + σχολείο απόγευμα = γερές βάσεις για να μετατραπεί κάποιος σε serial killer...
 
Top Bottom