What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665

AYYYYYYYYYYYYYYY
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,268

O_O 👽👾👾👽
Τα έλεγα; Βγήκαν; Φάτε Μονολιθο τώρα 😛


Άμα καθίσει κανείς και ενώσει τις κουκίδες, δεν βγάζει κανένα νόημα, αλλά έχει κι αυτό τον χαβαλέ του.
Μέχρι τώρα νομίζω ότι δεν έχουν υπάρξει άλλοι από αυτούς που αναφέρει η DW

Θυμήθηκα ότι Μονόλιθοι στον υπάρχουν στον Άρη και τον δορυφόρο του Φόβο

O άλλος από το Ισραήλ μας έλεγε για Άρη, ΟΠΟΤΕΕΕΕ
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665

lolwat
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Φαντάσου να 'σαι ορειβάτης, να 'χεις ανέβει στο Έβερεστ πριν χρόνια και να πρέπει να ξανανεβείς για να ξεκλειδωθεί το νέο achievement...
Δακρυσα.....

Ασχετο και φιλοσοφικο.
Ανοιγω TV, χωρις λογο, ετσι για να εμπλουτισω τις κινησεις μου. Παιζει random/αδιαφορο τηλεπαιχνιδι με λεξεις και η λεξη
Π _ Μ Α ειναι το επικεντρο της αδρεναλινης. τηλεπαιχνιδικη αθλητρια..... ΠΟΙ (Η) ΜΑ.
Οταν ζητας απο τον θανατο να ερθει για να σε λυτρωσει, αδιαφορει και σε φτυνει. Οταν περνας καλα, ερχεται και σε παιρνει μεχρι να ανοιγοκλεισεις τα ματια σου. Τελικα ποιο ειναι το αληθινο βασανο του θανατου; ο ερχομος ή η απουσια του;
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Δακρυσα.....

Ασχετο και φιλοσοφικο.
Ανοιγω TV, χωρις λογο, ετσι για να εμπλουτισω τις κινησεις μου. Παιζει random/αδιαφορο τηλεπαιχνιδι με λεξεις και η λεξη
Π _ Μ Α ειναι το επικεντρο της αδρεναλινης. τηλεπαιχνιδικη αθλητρια..... ΠΟΙ (Η) ΜΑ.
Οταν ζητας απο τον θανατο να ερθει για να σε λυτρωσει, αδιαφορει και σε φτυνει. Οταν περνας καλα, ερχεται και σε παιρνει μεχρι να ανοιγοκλεισεις τα ματια σου. Τελικα ποιο ειναι το αληθινο βασανο του θανατου; ο ερχομος ή η απουσια του;

Και γιατί να μην είναι ΠΟΥΜΑ ή ΠΩΜΑ ή ΠΙΩΜΑ ή ΠΤΩΜΑ ή κάτι άλλο τέλος πάντων;

Η φιλοσοφική ερώτηση που έθεσες περί θανάτου, έχει να κάνει με το IQ της "αθλήτριας";
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Δεν ειναι ΠΟΥΜΑ ή ΠΩΜΑ ή ΠΙΩΜΑ ή ΠΤΩΜΑ επειδη η αθλητρια του τηλεπαιγνιου ειπε ΠΟΙ (Η) ΜΑ. ποιμα.... μαλλον πιμα επειδη ελειπε ενα γραμμα. Δεν ξερω ποιος την αφησε να περπατησει μπροστα στην οθονη για να δημιουργησει τον απολυτο εξευτελισμο.
Η ερωτηση εχει να κανει με την λυτρωση με οποιον τροπο μας κανει να την αναζητησουμε.. Η κοπελια με το "ποιμα" ειναι μια σταγονα απο αυτες που χτυπανε το μετωπο μας, καθε μερα και με ταχυβολο ρυθμο. Ακομα και απο αυτο μπορει να ζητησει καποιος λυτρωση.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Δεν ειναι ΠΟΥΜΑ ή ΠΩΜΑ ή ΠΙΩΜΑ ή ΠΤΩΜΑ επειδη η αθλητρια του τηλεπαιγνιου ειπε ΠΟΙ (Η) ΜΑ. ποιμα.... μαλλον πιμα επειδη ελειπε ενα γραμμα. Δεν ξερω ποιος την αφησε να περπατησει μπροστα στην οθονη για να δημιουργησει τον απολυτο εξευτελισμο.
Η ερωτηση εχει να κανει με την λυτρωση με οποιον τροπο μας κανει να την αναζητησουμε.. Η κοπελια με το "ποιμα" ειναι μια σταγονα απο αυτες που χτυπανε το μετωπο μας, καθε μερα και με ταχυβολο ρυθμο. Ακομα και απο αυτο μπορει να ζητησει καποιος λυτρωση.

Ωχ, σκουζάτε μι, δεν το έπιασα το αρχικό νόημα με την παρένθεση στο γράμμα.

Λέλο, πήγαινες γυρεύοντας να το πάθεις το εγκεφαλικό. Δεν βλέπεις τέτοιου είδους τηλεπαιχνίδια εν έτει 2020. Κυκλοφορεί πολύ "μπάζο" εκεί έξω.

Δεν διαβάζεις καλύτερα κάνα ριβιού του Cyberpunk; :Ρ
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,472
Έχουν πάθει έμφραγμα όλα τα κούριερ και υπάρχουν άνθρωποι που βρίζουν τα μαγαζιά που δεν επιλέγουν σωστούς συνεργάτες...
Δεν χάνουν ευκαιρία να μας θυμίσουν τα γίδια ότι δεν ζουν αναμεσά μας, εμείς ζούμε αναμεσά τους...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,472
γιατί τα stock images που προσπαθούν να δείξουν κάτι από PC hardware δεν βγάζουν κανένα απολύτως νόημα; :p

male-technician-working-broken-computer_23-2147922177.jpg

τι ψάχνει να δει ο φίλος μέσα στο κουτί εδώ; υπάρχει κάποιο κρυφό blueprint? Επίσης που το βρήκε το floppy και υπάρχουν ακόμα τέτοια κουτιά;



diagnostics-components-old-computer_192941-403.jpg

καλά θα πάει αυτό

technician-repairing-inside-hard-disk_39768-2036.jpg

Σε όλους έχει συμβεί να πέσει ο φακός επαφής ανάμεσα στις θύρες της μητρικής

male-hardware-engineer-inserting-circuit-board-memory-slot_23-2147883879.jpg

Χμ για να δούμε που θα βάλω αυτή την πλακέτα που ξήλωσα από τον σκληρό δίσκο μου, more chips more power, right?
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,268
Έχουν πάθει έμφραγμα όλα τα κούριερ και υπάρχουν άνθρωποι που βρίζουν τα μαγαζιά που δεν επιλέγουν σωστούς συνεργάτες...
Δεν χάνουν ευκαιρία να μας θυμίσουν τα γίδια ότι δεν ζουν αναμεσά μας, εμείς ζούμε αναμεσά τους...
Όταν σκάει σε σταθερή βάση το μηχανάκι της ACS και αφήνει σημείωμα το οποίο σε αναγκάζει να πας από το κατάστημα επειδή δεν θέλουν να κάψουν βενζίνη στο κουβάλημα, καλά θα κάνω να βρίσω το εν λόγω κατάστημα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,472
Όταν σκάει σε σταθερή βάση το μηχανάκι της ACS και αφήνει σημείωμα το οποίο σε αναγκάζει να πας από το κατάστημα επειδή δεν θέλουν να κάψουν βενζίνη στο κουβάλημα, καλά θα κάνω να βρίσω το εν λόγω κατάστημα.
το κατάστημα θα βρίσεις που το κούριερ τον παίζει; όλα τα κούριερ το κάνουν αυτό, ανάλογα σε ποια περιοχή και κατάστημα θα πέσεις
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Τα stock images εχουν σκοπο να σε βαλουν σε μια πραγματικοτητα με ψεματα.

δυο πραγματακια
1. ποιος επλυνε το αυτοκινητο του χθες/σημερα;
2. ο καφες μου ηθελε να μου πει κατι σημερα

lk.jpg
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,268
το κατάστημα θα βρίσεις που το κούριερ τον παίζει; όλα τα κούριερ το κάνουν αυτό, ανάλογα σε ποια περιοχή και κατάστημα θα πέσεις
Επειδή εμείς δεν έχουμε υποκατάστημα στο χωριό, με αναγκάζει να πάω στην πρωτεύουσα του νομού. Ε τότε τι πληρώνω μεταφορικά αν είναι να κάψω 10€ σε καύσιμα και να χάσω ολόκληρη την ημέρα μου;
Κι αν το παίξω αντίδραση και δεν παραλάβω το δέμα, τότε θα χρεωθεί ξανά το μαγαζί για την επιστροφή του δέματος...

Επειδή μάλλον παίχτηκε μπέρδεμα, στο πρώτο ποστ, όταν λέω κατάστημα, εννοώ το κατάστημα της κούριερ.
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,472
Offtopic: Σιγά σιγά μπαίνουμε στο δρόμο για την υπόθεση προ 5 6 ετών
το παρακολουθούσα το θέμα τότε και ξαφνικά σταμάτησαν όλες οι αναφορές... τι βύσματα να μπήκαν άραγε..
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Πονεμένη ιστορία ,απλά έχω υπόψιν μου ότι και η δικαστική εξουσία εκεί στην Ιταλία είναι πάνω κάτω όπως και στην Ελλάδα, τα ζα μου αργά.
 
Top Bottom