What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
υπαρχει νομοθεσια πανω απο τα ναυτικα συμφεροντα; Πως θα ταξιδεψει ο κοσμος το καλοκαιρι;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,661

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Γραφω σχολιο και μολις παταω post reply βλεπω τον Βορειο να εχει κανει το ιδιο σχολιο με διαφορα μερικων νανοδευτερολεπτων.
Παω να βαλω link για την Αιτνα και βλεπω τον Hellion να εχει προβαδισμα λιγοτερο απο 1 λεπτο.
Μηπως μας εχετε βαλει κοριους;

Μηπως οι μικροσεισμοι των τελευταιων ημερων στον τοπο μας, εχουν σχεση με το εξοργισμενο ηφαιστειο; Οι θεοι απαιτουν θυσιες.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
στην Αίτνα το έχει το datacenter η google?

Δεν ξέρω πού το 'χει, αλλά εγώ σίγουρα έκαψα κύκλωμα μετά από αυτή τη λαχτάρα...
Ξέρεις τι είναι να πας να μπεις στο τζιμέιλ σου και να σου λέει ότι δεν υπάρχει το ακάουντ;...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,465
Δεν ξέρω πού το 'χει, αλλά εγώ σίγουρα έκαψα κύκλωμα μετά από αυτή τη λαχτάρα...
Ξέρεις τι είναι να πας να μπεις στο τζιμέιλ σου και να σου λέει ότι δεν υπάρχει το ακάουντ;...
ω ναι, σετάριζα το tablet της μάνας μου και κόλλησα κάπου με τα authentications (δεν καταλάβαινε η μάνα μου τι να κάνει με το κινητό, από το τηλέφωνο) και είχα κάποια πέρα δώθε χωρίς επιτυχία και μετά που κάνω να μπω από browser μου βγάζει ότι δεν υπάρχει το account... ω να σου... κάτι έκανα και διέγραψε η google το account της μάνας μου...
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Εμένα που ήταν Gmail account δουλειάς, έχασα τη γη κάτω από τα πόδια μου. Στην αρχή νόμιζα ότι έφαγα ιό, μετά ότι μου χακέψαν το pc, μετά μπήκα στο 2ο account με τα ίδια αποτελέσματα και τελικά (μετά από 1-2 ανακοπές) άρχισα να ψάχνω στο Ίντερνετ και διαπίστωσα ότι είναι παγκόσμιο το θέμα.

Φαντάζομαι πως έχετε δει όλοι το Mr. Robot ε; :Ρ
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,677
Το 2020 πάντως δε μασάει μια, είναι ακόμη 2 εβδομάδες πριν φύγει και μοιράζει πόνο αλύπητα. Μέχρι τις 31 έχουμε ακόμη ελπίδες για να δούμε εξωγήινους ή ινδιάνους......... :ROFLMAO:
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987

Ξεκίνα το όσο προλαβαίνεις, γιατί έτσι που το πάει, μας βλέπω για παγκόσμιο μπλακάουτ στις 31/12... :Ρ
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Νομιζω οτι αυτη ειναι μια πολυ καλη περιπτωση για να σας βαλει σε μια κατασταση οπου ειναι must να μην βαζετε ολα τα αβγα σε ενα καλαθι.
Σωστα;
Αν θελετε gmail επειδη ετσι μαθατε, μπορειτε να φτιαξετε ενα email account, μακρυα απο το G και να κανετε συγχρονισμο.
τουλαχιστον θα εχετε προσβαση σε κατι που ειναι πολυ καλυτερο απο το τιποτα.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Νομιζω οτι αυτη ειναι μια πολυ καλη περιπτωση για να σας βαλει σε μια κατασταση οπου ειναι must να μην βαζετε ολα τα αβγα σε ενα καλαθι.
Σωστα;
Αν θελετε gmail επειδη ετσι μαθατε, μπορειτε να φτιαξετε ενα email account, μακρυα απο το G και να κανετε συγχρονισμο.
τουλαχιστον θα εχετε προσβαση σε κατι που ειναι πολυ καλυτερο απο το τιποτα.

Έχεις κάτι καλό να προτείνεις ως εναλλακτική;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,465
thunderbird να τα κατεβάζει στο σύστημα με ΙΜΑΡ και για backup email βγάλε ένα hotmail/outlook
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Το 2020 πάντως δε μασάει μια, είναι ακόμη 2 εβδομάδες πριν φύγει και μοιράζει πόνο αλύπητα. Μέχρι τις 31 έχουμε ακόμη ελπίδες για να δούμε εξωγήινους ή ινδιάνους......... :ROFLMAO:

Άν και το έχω ξαναποστάρει:

19Skitspetr.png
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Αν δεν θελεις να μπερδευτεις με thunderbird, που ειναι μια πολυ καλη προταση, μπορεις να τσεκαρεις και email υπηρεσιες σε ευρωπαικο εδαφος που οπως και να το κανουμε και ας λενε οι συνομωτες, δεν ειναι το ιδιο με το αμερικανικο εδαφος. Δινω παραδειγμα το GMX.
Το εχω χρησιμοποιησει και μπορει ανετα να συνδεθει με το gmail. εκτος απο κρυπτογραφηση παρεχει και antivirus και δεν ειναι καποια beta απο φοιτητες σελιδα.
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Ξεκίνα το όσο προλαβαίνεις, γιατί έτσι που το πάει, μας βλέπω για παγκόσμιο μπλακάουτ στις 31/12... :Ρ
Αυτό το σενάριο δεν το είχα σκεφτεί...
Μάντεψε ποιον θα θυμηθώ αν συμβεί!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Οποιος πιστευει οτι το 2021 θα μπει καλα ας προσπαθησει να φτυσει, για να δει εαν του εχει μεινει καθολου σαλιο.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Εγώ έχω να προτείνω το ProtonMail (και το VPN τους είναι τίμιο). Έχω το "επίσημο" mail μου σ' αυτούς και, παρόλο που πιάνει σκόνη για την ώρα, φαίνεται αρκετά decent επιλογή.

Για πιο fancy καταστάσεις, στήσε NextCloud σε ένα raspberry pi για να σου πέφτει όποτε το επιλέξεις (ο server, μην παρεξηγηθούμε).
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Συμπαθα με φιλτατε Tony αλλα τι σχεση εχουν αυτοι που ανεφερες με αυτο που εκρυβε το link? εφαγα ξενερωμα πριν πιω την πρωτη γουλια καφε και δεν τρωω ποτε πριν πιω καφε.
 
Top Bottom