What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Νομίζω ότι είναι πιο offtopic και από το offtopic, αλλά τέσπα.

Έριχνα μια ματιά στο banggood (gangbang έψαχνα, αυτό βρήκα, τι να κάνουμε αυτά έχει η ζωή) και διαπίστωσα πόσο τραγικά ηλίθιο πράγμα είναι ο καταναλωτισμός...
Υπάρχουν τόσα άχρηστα μηχανήματα που κάνουν πράγματα που μπορείς να κάνεις με ότι έχεις, πχ μηχάνημα για να λιώσεις την σοκολάτα... με φοβερό ουάου ινοβέισιο ότι το κατσαρολάκι μπορεί να βγει. Γιατί ας πούμε το να πάρεις ένα κατσαρολάκι με 5€ και να το κάνεις στην κουζίνα που έχεις είναι για βλαχάβες, όχι για αρχόντους.

Και για να υπάρχουν ο κόσμος τα αγοράζει... σκέφτομαι πόση άσκοπη κατανάλωση πόρων και εργατώρας υπάρχει εδώ, νομίζω ότι γίνομαι borg σιγά σιγά.

Ξέρατε ότι υπάρχει μηχάνημα για να σαπίζεις σκόρδα;
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
Θα μπαζωθούν τα ρέματα σε χρόνο ρεκόρ με σκουπίδια.........κανείς δεν θα πληρώσει. :ROFLMAO:
Κλασική ελληνική πολιτική. Αντί να δώσει κίνητρα, τιμωρεί όποιον δεν συμορφώνεται με τις αποφάσεις.
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,470
Ροτα για να πανε ολα στον ιδιωτη. Να μπει να βαλει μια ταξη (Πορτοσαλτε). Ερχονται πολυ δυσκολες καταστασεις και βλεπω οτι θα γινουν πολυ συντομα και δυστηχως, πολυ συντομα θα ειμαι ακομα εδω.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Γνωρίζετε τι παίζει με τις αγορές από το εξωτερικό; Έχω παραγγείλει ένα δωράκι από την Αγγλία και έχει από τις 7 του μήνα που αναμένεται να σταλεί στην Ελλάδα απο κάποιο κέντρο διαλογής του Royal Mail. Ούτε καν στο αεροδρόμιο δηλαδή και απορώ αν έχουν κλείσει τίποτα εμπορικά σύνορα για το λιανεμποριο
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640
Η συλλεκτική του Cyberpunk ξεκίνησε από Πολωνία και αυτή τη στιγμή βρίσκεται κάπου έξω από τη Βουδαπέστη. Άρα εντός ΕΕ Τουλάχιστον, τα σύνορα είναι ανοιχτά.

Στο Νησί δεν ξέρω τι παίζει, η αλήθεια είναι. Όταν είχα παραγγείλει μια μπλούζα το καλοκαίρι, είχε έρθει κανονικά και μάλιστα υπεργρήγορα.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Γνωρίζετε τι παίζει με τις αγορές από το εξωτερικό; Έχω παραγγείλει ένα δωράκι από την Αγγλία και έχει από τις 7 του μήνα που αναμένεται να σταλεί στην Ελλάδα απο κάποιο κέντρο διαλογής του Royal Mail. Ούτε καν στο αεροδρόμιο δηλαδή και απορώ αν έχουν κλείσει τίποτα εμπορικά σύνορα για το λιανεμποριο


Ενδεχομενως αυτο να παιζει με Αγγλια, υπαρχουν ΠΟΛΛΕΣ πιθανοτητες για No-deal Brexit που θα επηρρεασει αμεσα τους δασμους και παιζουν αρκετες καθυστερησεις

"Trade with the EU for UK companies will involve customs declarations, extra border checks, certificates, licences and special labelling for some types of foods, plants and live animals."
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Ochkam's razor: το Royal Mail έχει μπουκώσει ένα μήνα τώρα, λόγω logistics. Θα έρθει σε κάποια στιγμή.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,670
Επίτηδες το κάνουν με τις καθυστήσεις ρε και οι 2 πλευρές γιατί βλέπουν οτι δεν έρχεται συμφωνία. Να πληρώσει ο κόσμος κερατιάτικα σε τελωνεία. :ROFLMAO:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
στα Ευρώπας όλα καλά κινούνται πάντως, βλέπω "το δέμα" έφυγε από Τσεχία για Γερμανία και κατηφορίζει Αυστρία τώρα.
Θα φάει ένα μήνα στην Ελλάδα να έρθει από ΑΘήνα Αίγιο τουλάχιστον εκτός αν γίνει κανένα θαύμα και πάει από Ιταλία Πάτρα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Γνωρίζετε τι παίζει με τις αγορές από το εξωτερικό; Έχω παραγγείλει ένα δωράκι από την Αγγλία και έχει από τις 7 του μήνα που αναμένεται να σταλεί στην Ελλάδα απο κάποιο κέντρο διαλογής του Royal Mail. Ούτε καν στο αεροδρόμιο δηλαδή και απορώ αν έχουν κλείσει τίποτα εμπορικά σύνορα για το λιανεμποριο
Πριν κάνα μήνα που πήρα κάτι από Γερμανία με DHL, μου ήρθε χωρίς καθυστέρηση, αλλά ενώ εμένα το δέμα μου είχε παραδοθεί, στο site της DHL έλεγε ότι το δέμα βρίσκεται ακόμα στα σύνορα της Γερμανίας.

Αυτό βέβαια προτού μπουκώσουν τα κούριερ.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
The FX series so bad that the SKU numbering of from Phenom II and Ryzen is actually continuation of each other.

The last Phenom II CPU = Phenom II 1100T
The lowest SKU number for Ryzen = Ryzen 3 1200

Το πέτυχα σε comment στο youtube και μου έκανε εντύπωση που δεν το είχα προσέξει :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,470
Ο Firefox τρωει κατι κοληματα. περιεργο.
Ο Firefox αρχιζει τα Not responding. παραξενο.
Restart τον Firefox και μισο να σου περασω το update. διαγραφω τα περιεργο και παραξενο γιατι συμβαινει οποτε μου σκαει update. οχι μετα, ΤΩΡΑ θα γινει apply στις αλλαγες, θες δε θες και με την μεθοδο, ωχ! κολησε ο firefox.
Ξεκιναει ο Firefox και ανοιγω ragequit. κομπλε.
κατσε να βαλω τιποτα σε death metal στο yt. φορτωνει η σελιδα, παταω play, firefox not responding.
refresh, το ιδιο, refresh, το ιδιο..... restart firefox. το ιδιο.... restart pc. αααα δεν βρισκω τον ηχο κλεισιματος. Στα @@ μου ρε και παταω το κουμπι. Ξεκιναει ο υπολογιστης και κοκκινο x απο αυτα που χαριζουμε γενναιοδωρα στον nitro. Δεν υπαρχει συσκευη ηχου. restart pc. δεν υπαρχει συσκευη ηχου. shutdown επειδη δεν ειναι ιδιο με το restart. Δεν υπαρχει συσκευη ηχου.
Ανοιγω καπακι, ενω λειτουργει το pc, τραβαω εξω καρτα ηχου και την ξανακουμπωνω ενω το νευρικο μου συστημα βγαζει στμους
Τωρα εχεις συσκευη ηχου!!!!!!!
Αυτα σου αρεσουν μωρη βιτσιοζα, αγριαδες; θα σου δωσω εγω οσες θελεις.
 
Last edited:

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

“We will see more men up and down the country walking around with this style. Long hair will be big news in 2021 and hair products to give control to longer styles will explode next year.”

Το 2021 μπαινει δυναμικα!


eyy63Yco2PEjvbH3ydS0ey9EB28XhQcBKbpdL0WIEoKbQUdQn0KUvDXENxSz-CKfXf-6DVZ-vBHRQHxo8EHEaCAAwG8BZ3tZUzLk6ArTF6tB-A-rYWtoeifTbHU5c5jvC1Wlyg
season-7-pictured-george-clooney-as-george-burnett-news-photo-138408516-1567448276.jpg
80s-hairstyles-for-men-4.jpg
230e744a45c55252557c9622d207414c.jpg
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Σε συνέχεια των παραπάνω, μετά εκπλήξρως διαπίστωσα ότι η royal mail δεν διαθέτει email για να μπορέσεις να επικοινωνήσεις με κάποιον άνθρωπο. με τα πολλά βρήκα ένα, από σελίδα όπου τους κράζανε για το παραπάνω πρόβλημα, στο οποίο όμως έλαβα απάντηση ότι δεν παρακολουθείτε από καέναν λόγω της πανδημίας και ως εκ τούτου να πάρω το μακρύτερο.

Αυτά επειδή πολλοί λένε για τα δικά μας ΕΛΤΑ, τα οποία πρωσοπικά θεωρώ κατά πολύ ανώτερα από τις ιδιωτικές courier που κυριάρχησαν τα τελευταία χρόνια

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Εγώ να αφήσω μαλλί, ποιός θα πει στους Venom όμως να με πάρουν στην μπάντα;

Venom%2C_Conrad_%E2%80%9ECronos%E2%80%9C_Lant_at_Party.San_Metal_Open_Air_2013_02.jpg
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608

“We will see more men up and down the country walking around with this style. Long hair will be big news in 2021 and hair products to give control to longer styles will explode next year.”

Το 2021 μπαινει δυναμικα!


eyy63Yco2PEjvbH3ydS0ey9EB28XhQcBKbpdL0WIEoKbQUdQn0KUvDXENxSz-CKfXf-6DVZ-vBHRQHxo8EHEaCAAwG8BZ3tZUzLk6ArTF6tB-A-rYWtoeifTbHU5c5jvC1Wlyg
season-7-pictured-george-clooney-as-george-burnett-news-photo-138408516-1567448276.jpg
80s-hairstyles-for-men-4.jpg
230e744a45c55252557c9622d207414c.jpg
Για να το λέει η Guardian .... αφήστε με να φύγω από τούτο εδώ τον μάταιο κόσμο, να πάω στα ξένα, στην θάλασσα και στον αέρα αδέρφια μόνο εκεί η λύτρωση!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
@Chronomancy τι ωραίο μπασάκι είναι αυτό;
 
Top Bottom