What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
μουσχάρια, ηλίθια μουσχάρια...

έχε γούστο να κάηκαν και τα έργα τέχνης που ένας θεός ξέρει γιατί δεν ήταν στην πινακοθήκη.

Η μουσχάρο η άλλη θα παραιτηθεί ή πάλι μόνο το πούσι κάηκε;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Αντικειμενα μεσα σε κοντεινερ, κατω απο τον ηλιο. ειχαν ηδη καει, εκτος απο την πυροστια που δεν γινεται να καει.
Βασικα δεν γνωριζω ποσο πολυτιμα ειναι τα αντικειμενα που βρισκονται στο σημειο. Θεωρω οτι τα πραγματικα πολυτιμα ειναι ηδη εκτος Ελλαδας. Το βαθυ το πιατο απο το οποιο ρουφαγε την σουπα του ο βασιλιας, δεν το θεωρω πολυτιμο αντικειμενο και δεν θεωρω οτι εχει και ιστορικη σημασια. (τα κεραμικα που εκαναν θορυβο). Οι εναπομειναντες βασιλοφρονες ισως να χαρακτηριζαν σπουδαια μουσειακα εκθεματα.
Τα κτιρια, ειναι αλλο θεμα, Τα κτιρια εκει εχουν ωραια αρχιτεκτονικη.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
ή πάλι μόνο το πούσι κάηκε;
Αυτό κάηκε ήδη. Κάπου μεταξύ μελτάου Κάρχιου, ανθρώπων με σιδηρούν προσωπείο του Άιρον Μαν και ειρηνικών απογόνων του Μάνσον που οργανώνουν όργιο σε προβολή Γούντι Άλεν.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
παιζει καποιος φιλτατος που να το ψιλοεχει με το word press? εχω φαει ενα πακετακι και θα ηθελα μια βοηθεια, δωρεαν, για την ωρα αλλα ο κουνελος δεν ξεχναει.
EDIT
Βρηκα μια ακρη επειδη ειμαι ξυπνιο παιδι αλλα τωρα πρεπει να μου μιλησει καποιος που να ξερει τι ειναι το br
 
Last edited:

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
no-yes.gif
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
παιζει καποιος φιλτατος που να το ψιλοεχει με το word press? εχω φαει ενα πακετακι και θα ηθελα μια βοηθεια, δωρεαν, για την ωρα αλλα ο κουνελος δεν ξεχναει.
EDIT
Βρηκα μια ακρη επειδη ειμαι ξυπνιο παιδι αλλα τωρα πρεπει να μου μιλησει καποιος που να ξερει τι ειναι το br
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Το περασα το ποταμι, μονος μου, ευτηχως που οταν ημουν πιτσιρικας εφτιαχνα σελιδες για να βριζω τον κοσμο.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,677
Στο Τατόι έχουν ανακοινώσει επενδύσεις με ανάπλαση του χώρου (ξενοδοχεία κτλ). Λογικό να μην μείνει κολυμπηθρόξυλο άκαυτο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Στο Τατόι έχουν ανακοινώσει επενδύσεις με ανάπλαση του χώρου (ξενοδοχεία κτλ). Λογικό να μην μείνει κολυμπηθρόξυλο άκαυτο.
αφού κάηκε ότι είχε ενδιαφέρον εκεί, τι επενδύσεις να κάνουν... ούτε απέξω δεν θα πέρναγα ως επενδυτής.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,677
Θα χτίσουν καινούρια αυτό είναι το θέμα, ποιός χέστηκε για τα παλιά. Ολική ανάπλαση, σε φάση όπως το Ελληνικό. Θα κρατήσουν και τα ανάκτορα σαν ατραξιον για τους τουρίστες.
Όπως και στην εύβοια πρέπει πρώτα να ''καθαρίσουν'' το οικόπεδο πριν έρθουν οι επενδυτές........
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Θα χτίσουν καινούρια αυτό είναι το θέμα, ποιός χέστηκε για τα παλιά. Ολική ανάπλαση, σε φάση όπως το Ελληνικό. Θα κρατήσουν και τα ανάκτορα σαν ατραξιον για τους τουρίστες.
Όπως και στην εύβοια πρέπει πρώτα να ''καθαρίσουν'' το οικόπεδο πριν έρθουν οι επενδυτές........
μόνο που δεν μπορούν να χτίσουν και όλα είναι αυτόματα αναδασωτέα χρόνια τώρα. Εξαιρούνταν νομίζω μέχρι πρόσφατα τουλάχιστον αγροτεμάχια όπου είχαν καλυφθεί από δάσος και μόνο για ανα αξιοποιηθούν για καλλιέργεια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
Επίσης αυτό που λέω εδώ και μέρες και με κοιτάνε όλοι λες και έχω μετοχές σε ανεμογεννήτριες... τώρα είναι πιο δύσκολο να μπει ανεμογεννήτρια γιατί διπλασιάστηκε η χαρτούρα και η γραφειοκρατία. Τίποτα δεν τους εμπόδιζε πριν να κόψουν το δάσος και να βάλουν ανεμογεννήτριες και σε όλη την Ελλάδα φυτρώνουν μέσα σε δάση.


Οπως υπογραμμίζει ο νομικός Γιώργος Καραβοκύρης και αναδημοσιεύει η κ. Νάντσου: «Δεν χρειάζεται να κάψει κανείς το δάσος για να εγκαταστήσει ΑΠΕ (αντιθέτως, η φωτιά ήταν ο πιο ασφαλής τρόπος για να αποτραπεί το έργο)».

Από ότι φαίνεται είναι πολλά τα λεφτά Άρη στον άνθρακα ακόμα και τα τρολάκια για μια ακόμα φορά ρίχνουν όλη την λάσπη του σύμπαντος ενάντια στις ΑΠΕ. Είδα αρκετές αναρτήσεις στο twitter που προσπαθούν να ξεπλύνουν τις μονάδες άνθρακα με στοιχεία που έβγαλαν από τον πάτο τους και καταφέρονται ενάντια στις ΑΠΕ "που καίνε τα δάση για να τις φτιάξουν".
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,677
μόνο που δεν μπορούν να χτίσουν και όλα είναι αυτόματα αναδασωτέα χρόνια τώρα. Εξαιρούνταν νομίζω μέχρι πρόσφατα τουλάχιστον αγροτεμάχια όπου είχαν καλυφθεί από δάσος και μόνο για ανα αξιοποιηθούν για καλλιέργεια.
Επειδή βαριέμαι να γράφω σεντόνι το παρακάτω βίντεο είναι ένα απο τα πολλά που περιγράφουν την κατάσταση. Πως βάζεις ανεμογεννήτριες σε καμμένα παρακάμπτωντας την τοπική κοινωνία.
Τα δημοτικά συμβούλια έκαναν έκτακτη συνεδρίαση (22-7-2021) και έβγαλαν αρνητική απόφαση για τα πάρκα. Κατά ''σύμπτωση'' οι συγκεκριμένες περιοχές λαμπάδιασαν λίγες μέρες μετά. Δες το βιντεο για τα υπόλοιπα.



Σε άλλα νέα η βίλα που είχε καβάντζα ένα πυροσβεστικό στο κρυονέρι δια παν ενδεχόμενο ενώ καιγόταν η γύρω περιοχή ανήκε στον υπουργό περιβάλλοντος Σκρέκα.
Γίνεται ήδη λόγος οτι τα φυτά προς αναδάσωση θα είναι πατενταρισμένα υβρίδια απο b@yer και sygεντ@, δεν έχουν καμία σχέση με την ελληνική πανίδα και τα οποία θα χρυσοπληρώσουμε, ενώ έχουν ειδικό τρόπος φυτευσης για να κυριαρχήσουν στο περιβάλλον.
Περαστικά μας.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,473
τελικά πόσο χωμένη στον κώλο μας είναι η google?
Παίζω Hellblade, το ξέρει μόνο το gog και εσείς εδώ που το έγραψα, τσουπ, αρχίζει το youtube suggestions για hellblade videos.

Βλέπω χθες την ταινία Τσερνομπίλ στο netflix, τσουπ σήμερα από το πουθενά, suggestions με πως έσκασε το Τσερνομπίλ...
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,533
Αν εχεις κινητο android πρεπει να ξετικαρεις πολλα για να μην σε ακουει απο το μικροφωνο. Κλασικη φαση, να συζηταω με παρεα για αθλητικα παππουτσια και στα καπακια να σκανε στο gmail προσφορες απο καταστηματα
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Στο κινητο δεν τολμαω να πατησω εικονιδιο και να κανω μια απειροελαχιστη κινηση να συρω το δαχτυλο μου. Αν κανω αυτο το λαθος θα ανοιξει χωρις αιδω το γουγλης ασισταντ, με την volume bar του μικροφωνου να τρεμοπαιζει με τον ρυθμο της αναπνοης μου.
"πειτε κατι" δωσε μου οδηγιες να βρω το μνημα σου.
Το μοναδικο κινητο που μου εδινε μια αισθηση ιδιοτικοτητας ηταν το BlackBerry Dtec50.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Αναρωτιέμαι άμα αρχίσει κανείς να λέει μπροστά στο κινητό @@ @@ @@ @@ @@ @@ @@ όλη μέρα, τι θα βγάλει ο γουγλέορας... :Ρ
 
Top Bottom