What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,289
γίνεται το ότι είχαμε γαμοζέστη μέχρι Νοέμβρη μήνα. Από την άλλη, καλύτερα κουνούπια παρά να πληρώνουμε θέρμανση φέτος
Η θέρμανση που γλιτώσαμε φέτος θα μας έρθει με άλλους τρόπους μπούμερανγκ και θα τα πληρώσουμε στο πολλαπλάσιο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,528
Επειδη ειμαστε ηδη στο σταδιο του πολλαπλασιου, θεωρω οτι πρεπει να ξεκινησουμε να μην πεταμε τις ανοιγμενες κονσερβες. Οχι αυτες με το ευκολο ανοιγμα, απο τις αλλες, που θελουν ανοιχτηρι.
Ισως να ειμαστε τυχεροι και να μας μπουμπουνισουν οι ρωσοι με κανενα nuclear disaster. ο κυργιακος βγαζει γλωσσα λες και του ειπαν οτι ειναι μελος των KISS.
Σε αυτη την περιπτωση, το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να βγουμε και να ξαπλωσουμε εξω.
Η ιδια γλωσσα, μπορει να φερει και τους τουρκους στην πορτα μας, να την χτυπαει με πυραυλακια. Σε αυτη την περιπτωση δεν ξερω τι θα γινει αλλα η συσκοτιση θα μειωσει αρκετα την καταναλωση του ρευματος.
Στο τελος, θα ξερουμε οτι δεν χρειαζεται να αγορασουμε αλλα αεροπλανακια που ειναι εξοδο χοντρο, γιατι θα τελειωσει αυτη η ιστορια, μια και καλη.
Συμπερασμα. Μας συμφερει ενας πολεμος με την Τουρκια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,502
Ένοιωσα πολύ γέρος σήμερα, τυπάκος στο reddit ανέβασε φώτο με VGA βύσμα και ρώταγε τι βύσμα είναι αυτό 🧓
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,711
VGA βύσμα
Για να είμαστε δίκαιοι όμως τυπικά VGA δεν είναι βύσμα απλά έχει ταυτιστεί με το DE-15. (και υπάρχουν κάμποσα DE, σίγουρα μετρήσατε τα καρφάκια ότι είναι 15? )

Πάντως θεωρητικά σχεδόν τα πάντα σήμερα μπορούν να αντικατασταθούν με usb-c.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,894
Αμ γιατί εγώ? Στην δουλειά έχουμε πάνω μας κινητα τηλέφωνα (της δουλειάς) που είναι από τα παλιά, με πληκτρα omg και ρωτάει η άλλη, 17 χρονών, σε μία άλλη, 19 χρονών
- "πώς ξεκλειδώνω το πληκτρολόγιο"
- "δεν είμαι σίγουρη, αλλά κράτα παρατεταμένα το 9"
🧓
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,502
Αμ γιατί εγώ? Στην δουλειά έχουμε πάνω μας κινητα τηλέφωνα (της δουλειάς) που είναι από τα παλιά, με πληκτρα omg και ρωτάει η άλλη, 17 χρονών, σε μία άλλη, 19 χρονών
- "πώς ξεκλειδώνω το πληκτρολόγιο"
- "δεν είμαι σίγουρη, αλλά κράτα παρατεταμένα το 9"
🧓
η αλήθεια είναι ότι μου έδωσε ο πατέρας μου το "χαζό" νόκια και δεν θυμόμουν πως ξεκλειδώνει :p
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,434
Ούτε εγώ θυμάμαι αυτή τη στιγμή. Ίσως άμα πιάσω ένα στα χέρια μου να δουλέψει το muscle memory, το brain memory πάντως έχει διαγράψει την πληροφορία ως άχρηστη.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,502
Ούτε εγώ θυμάμαι αυτή τη στιγμή. Ίσως άμα πιάσω ένα στα χέρια μου να δουλέψει το muscle memory, το brain memory πάντως έχει διαγράψει την πληροφορία ως άχρηστη.
αυτό το ένοιωσα όταν πήγα να του γράψω το όνομα της επαφής :p
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,289
Να πω τον καημό μου, παίζανε οι μικρότεροι συνάδελφοι με το snapchat και όταν τους είπα για την εφαρμογή αυτή σε μεταγενέστερο χρόνο, δεν θυμόμουν το όνομα της και την ονομάτισα ως κίτρινη εφαρμογή. Η απάντηση, είσαι όντως ο μεγαλύτερος έσω μέσα.
Μαλλί μπαμπάκι θα πω εγώ
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,528
Οι σφηκες σε τσιμπανε και οι σφηκοι στον τσιμπανε

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,502
δεν τολμάω καν να ψάξω πως είναι δυνατόν να υπάρχει τσόντα minecraft...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,528
Fake που ειναι το witcher?
resident evil? @Dim Gian Bot αλλαξα γνωμη. Η πεθαμενοφιλια ειναι τελικα κι οχι η νοσταλγια. Τωρα ειμαι σιγουρος. Παω ν φερω τα φτυαρια.
pokemon? Σου αρεσει το κιτρινο εργαλειο μου;
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,554
Ανησυχητικό που το Fortnite είναι στην πρώτη θέση δεδομένης της ηλικίας της βάσης των παιχτών της.
Επίσης, μέσα στην λίστα είναι το roblox, που απόσο γνωρίζω το παίζουν μαθητές δημοτικού πριν μεταπηδήσουν (είδατε τι έκανα εδώ?) στο fortnite
 
Top Bottom