What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,502
Ελπίζω να αναβαθμίσατε ότι είναι να αναβαθμίσετε... κάθε φορά που κάτι γίνεται Ταϊβάν όλα παίρνουν την ανηφόρα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,528
78 παρακαλώ....
MSN
Ναι, αλλα του κανει κουκου; μονο περιτυλιγμα ο τυπος;

Να γραψω γκρινια, να τα γραψω για να φυγουν απο μεσα μου.
Η ρουφιανα η πρωην γυναικα μου, θα βαρεθηκε να κανει βολτες με την σκουπα της και θα σκεφτηκε, αχ! τι να κανω να περασει η ωρα; ας κανω juju στον αχαιρευτο πρωην συζυγο. Πρεπει να ειναι μια απο τις ρουτινες της γιατι τιποτα δεν παει καλα. Θεατης ειμαι, σε ενα ντομινο καταστροφης.

Μπαινω στο αυτοκινητο για την 20λεπτη ρουτινα αγορων.
Χωρις λογο, για την συγκεκριμενη ωρα, πεφτω σε σταματα-ξεκινα κινηση. Κανενα προβλημα γιατι θα στριψω σε στενο δοκιμασμενο και σωτηριο. Προχθες, εζησα το ιδιο σκηνικο. Ενα πουλμαν εβγαλε βλαβη, πανω στο φαναρι για την στροφη αριστερα. Εκει που ηθελα να παω. Δεν μπορουσα να στριψω και πηγα ευθεια.

Στριβω αριστερα και δευτερο στενο δεξια, αυτη ειναι η πορεια. Απογοητευση γιατι αυτο το μικροσκοπικο δρομακι, ειναι κλειστο για εργα. Συνεχιζω ευθεια και στο μεθεπομενο στενακι στριβω δεξια. Το δρομακι που δεν βολευει αλλα στην αναβροχια, καλο και το χαλαζι. Πεφτω σε λαικη που με παει αιμα σε εντελως αβολη διαδρομη και μεγαλο κυκλο.

Πρωτη σταση, Φουρνος.
Πληρωνω για ψωμι και καφε, να ανοιξει το ματι. Παιρνω το ψωμι και κοιταζω τον πισινο περιμενω την κοπελα να ετοιμασει τον καφε. Γινεται λαθος χειρισμος και χυνει λιγο καφε. Την ωρα που διορθωνει τον σαματα, με φωναζει μια γυναικα απο το ταμειο. Η κοπελα που με εξυπηρετησε, μαλλον δεν κρατησε τον καφε καθοτι την μαγεψα.
Παω στο ταμειο, τσεκαρω το τσαντακι μου αλλα δεν βγαζω ακρη. Λεω, να πληρωσω, κανενα προβλημα. Τον κερασαν τον καφε επειδη ειμαι ομορφαντρας.

Φευγω, τραλαλα λαλαλαλα λαλα λα λα λ που ειναι ο καφες; Με το μπλα μπλα και τα κερματα, τον ξεχασα.
Επιστρεφω και παιρνω τον καφε, μπαινω στο αυτοκινητο. Διπλα στον φουρνο παιζει σχολειο. Εκεινη την ωρα ανοιξαν οι πορτες για να σχολασουν τα κωλοπαιδα οι μαθητες. Τρωω μια μινι πιτα αλλα ολα καλα.

Αδειοι οι δρομοι, επομενη σταση αδειο σουπερ μαρκετ. Ενα ταμειο ανοιχτο και οι πελατες ειμαι εγω και μια γυναικα που συναντησα στο ταμειο. 3 σακουλες ψωνια η γυναικα, ενα αντικειμενο ο κουνελος.
Περιμενω και περιμενω. Ηρθε η ωρα να πληρωσει και εβγαλε καρτα.
Η καρτα δεν θελει να με αφησει να παω στον παραδεισο. Περιμενω και περιμενω. Δεν πειραζει, λεει η γυναικα, θα πληρωσω με μετρητα. Μαζι με το ρευστο εβγαλε και 3-4 λογαριασμους. Θελω να πληρωσω και αυτα....

Γεμισαν οι αρτηριες μου με κομπους αιματος. Ευτηχως, η κοπελα ζητησε υποστηριξη και σε δυο λεπτα εφυγα.
Βγαινω στους αδειους δρομους και πετυχαινω βανακι- γονδολα στα καναλια της βενετιας.
Δεν θα το σχολιασω επειδη μπορει να το εχει προβλεψει ο νομοθετης.

Καταφερνω και κανω προσπεραση στον μαλακα.

Σταση στο περιπτερο για τσιγαρα. Πανω στο πεζοδρομιο στεκεται ενας τυπος. Απλα στεκεται εκει, σαν νεραντζια.
Παρκαρω κανα δυο μετρα απο αυτον και βγαζω κερματα για να παρω τσιγαρα. τα μετραω, τα ξαναμετραω. Κομπλε.
Επειδη παιζει ζωνη, κραταω τα κερματα με το αριστερο χερι, το σωστο χερι, και κλικ στην ζωνη με το δεξι χερι.
Με το δεξι χερι, τραβαω το μαραφετι που ανοιγει η πορτα. Με τα κερματα στο αριστερο χερι, σπρωχνω την πορτα.

Ο νεραντζιωτης, κανει power up και με μια κινηση προς τα δεξια, κανει δυο βηματα και πεφτει πανω στην πορτα μου. Φευγουν τα κερματα απο το χερι μου και ακουω χαλυβδινο ηχο. Μεσα στην σχαρα του υπονομου τα κερματα.
Κοιταζω τον τυπο, με κοιταζει και φευγει αδιαφορος. γμω την ρατσα σας δω χαμου. ηλιθια φαρα, καθυστερημενοι.

Παιρνω τσιγαρα, μπαινω στο αυτοκινητο και οδηγαω στον αδειο δρομο χαρουμενος που σε δυο λεπτα θα πιω καφε και θα τραβηξω τζουρες απο το τσιγαρο μου, στην ηρεμια του δωματιου μου.

Φτανω σπιτι, ουφ! ας ανοιξω οθονη, ας κανω ενα τσιγαρο και να πιω λιγο καφε. Μια ωρα εφαγα για το τριγωνο φουρνος-σουπερμαρκετ-περιπτερο.
Αραζω στην καρεκλαρα μου σαν θεος της ανεσης. τσακ τσακ ο αναπτηρας, επιτελους νικοτινη και ωρα για τον καφε.
ποπ! φευγει το καπακι και ολα ταναπου.
Εγκεφαλικο, σκουπα μαπα.

Αναβω δευτερο τσιγαρο γιατι το πρωτο δεν το καπνισα και ταυτοχρονα, επειδη η ωρα ειχε περασει, το στομαχι μου αναστεναξε επειδη επρεπε ηδη να ειχα μαγειρεψει.
Βανω τα πραγματα στο τσουκαλι και επιστρεφω στην οθονη. Αναβω τριτο τσιγαρο γιατι ουτε το δευτερο καπνισα.
Περναει η ωρα και ειναι η ωρα που πρεπει να κανω κανενα ανακατεμα και να δω την τυχη του μαγειρεματος.
κρυο το τσουκαλι, δεν αναψα το ματι.

Η ζωη συνεχιζεται... τελειωνω ολο αυτο το σεντονι, κανω κλικ καπου, δεν ξερω πως, εφυγα απο την σελιδα.
επιστρεφω. επειδη εκανα edit και οχι νεα απαντηση. πουθενα το κειμενο, ολα απο την αρχη.


Τα ειπα και εφυγε η πικρα απο μεσα μου.
 
Last edited:

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,892
Ελπίζω να αναβαθμίσατε ότι είναι να αναβαθμίσετε... κάθε φορά που κάτι γίνεται Ταϊβάν όλα παίρνουν την ανηφόρα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,528
Ρε σεις, αυτοι εκει περα ναπουμε δεν εχουν παντελονι να φορεσουν.
 

asparagus_12

Gelatinous Cube
Joined
Nov 26, 2019
Messages
182
Εδώ θα βγαίναν με ζαμπονοτυρόπιτες για να διαμαρτυρηθούν για την έλλειψη στοκ στον Γρηγόρη.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,502
Καλά οι έχοντες Κινέζοι θα πάνε στην ορίτζιναλ, αυτή είναι για τους πτωχούς.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,528
Πηρα μια μεγαλη αποφαση, απο αυτες που παιρνουν οι πραγματικοι αντρες που εχουν παλεψει με τα ξυραφια της ζωης.
Θα κανω format και θα περασω το νεοτερο λινουξακι, το 21.3. To 18.3 θα περασει στις αναμνησεις μου.
Οταν ερχεται η ωρα των μεγαλων αποφασεων, πρεπει να αποφασιζουμε για ολα.
Απο Cinnamon θα μπω στο βαγονι το xfce.
Πηρα και την αποφαση να κανω επιμηκυνση... partition. Τον τελευταιο πολυ καιρο ειχα συνεχεια τον νου μου επειδη ο χωρος που ξαπλωνε το λινουξακι ετρωγε στενεματα. για μια περιοδο επαιζα με 500mb ελευθερο χωρο.
Εσβησα σαβουρα και το πηγα στο 1gb. Με πολυ μεγαλο αγωνα πηγα στα 3gb.

Αν και η εκκινηση συνεχιζει να ειναι γρηγορη, τρωω παγωματα που κρατανε αρκετα δευτερολεπτα. πραγματα κολλανε και αλλα σερνονται. Θα φταιει που εχω να δω update εδω και μερικα χρονια. Στο ενδιαμεσο εκανα και διαφορα πειραματα που δεν πηγαιναν καλα. Απο αυτα που μετα κανεις format αλλα εγω δεν εκανα, γιατι να κανω; αφου εκανε boot.

Εχω backup να κανω, να φερω το gimp στα μετρα μου και ειμαι ψηλο αγορι.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,528
Ευτηχως που δεν επαιξε αλλη απαντηση, για να δειξω την ωρα που ειδα desktop. Ολα πηγαν τοσο στραβα που φοβαμαι να κανω restart.
Ενας απο τους λογους που λεω, εγω, format δεν κανω. 11 ωρες εγκατασταση.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,393
Ευτηχως που δεν επαιξε αλλη απαντηση, για να δειξω την ωρα που ειδα desktop. Ολα πηγαν τοσο στραβα που φοβαμαι να κανω restart.
Ενας απο τους λογους που λεω, εγω, format δεν κανω. 11 ωρες εγκατασταση.

Σώπα ρε, τι πήγε τόσο λάθος;
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,711
Ολα πηγαν τοσο στραβα που φοβαμαι να κανω restart.
εμένα καλά κάνεις και δεν με ρωτάς. Έχω πάνω από δεκαετία να με απασχολήσει πέρασμα σε επόμενη έκδοση.

11 ωρες εγκατασταση.
πραγματικά δεν έχω ιδέα για ποιο πράγμα μιλάς
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,528
Ολα πηγαν στραβα και οταν λεω ολα, μη παει ο νου σας μονο στην εγκατασταση. Ακομα και ο καφες πικρος ηταν.
χθες, δεν ειχα καμια αμφιβολια οτι η ρουφιανα η γυναικα μου εχει σκοπο να με λειωσει με JuJu.
Δεν θα καθισω να γραψω σεντονι εκτος και αν καποιος θελει να παραγγειλει ενα.
το χθες ηταν τρομακτικο οπως ο εφιαλτης του μελλοντος.
 
Top Bottom