What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Fernandes Tremor, discontinued σειρά αν δεν κάνω λάθος. Αλλά αν δεν έχεις την σωστή καραφλοχαιτη δεν μπορείς να παίξεις. Όχι ότι αυτός και που την έχει ξέρει να παίζει 😛
Τουλάχιστον οι M-pire of Evil τα ξύρισαν όταν έπρεπε και ίσως παίζουν και λίγη μουσική
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,563

Όλα καλά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Ελληνικά courier ρε φίλε, έρωτας. 20 μέρες και ακόμα δεν έχει πάει ένα δεματάκι που έχουμε στείλει από Αίγιο-> Αθήνα. Έχει αράξει για κουραμπιέδες στην αποθήκη τους.

Meanwhile εγώ περιμένω κάτι από εξωτερικό, έκανε 5 μέρες να γυρίσει την ΕΕ από Τσεχία->Γερμανία->Αυστρία->Βουλγαρία->Θεσσαλονίκη και 4 μέρες για να πάει από την Θεσσαλονίκη στην Αθήνα... για να δούμε τώρα, γιατί μέχρι στιγμής από Αθήνα προς Αίγιο θέλει 1-2 εργάσιμες.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Το δικό μου ρεμβάζει ακόμη, μετά από έναν μήνα στο Χίθροου....
Και προφανώς ούτε τα ΕΛΤΑ ούτε το royal μπορεί να κάνει κάτι μιας που είναι σε ενδιάμεση θέση. Yeah
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Είσαι και περίπτωση γιατί τώρα με την μετάλλαξη του κορώνα τα έκλεισαν οι αεροπορικές συνδέσεις για κάποιες μέρες εκεί +brexit +νέο σκληρό lockdown εκεί +κάτι τεράστιες ουρές που βλέπω από φορτηγά... δύσκολα τα του UK.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Καλά είστε, περιμένω δέμα από Πορτογαλία, tracked, έφυγε από από εκεί 11 Νοεμβρίου και ακόμα να εμφανιστεί εδώ. Φυσικά τηλ. ελτά κούριερ δεν σηκώνουν ποτέ. Γραμμή απασχολημένη γιατί κατέβασαν ακουστικό. Από αυτά ξέρουν, αλλά να προσλάβουν μερικά άτομα ακόμα να κυλίσει η δουλειά...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Καλά είστε, περιμένω δέμα από Πορτογαλία, tracked, έφυγε από από εκεί 11 Νοεμβρίου και ακόμα να εμφανιστεί εδώ. Φυσικά τηλ. ελτά κούριερ δεν σηκώνουν ποτέ. Γραμμή απασχολημένη γιατί κατέβασαν ακουστικό. Από αυτά ξέρουν, αλλά να προσλάβουν μερικά άτομα ακόμα να κυλίσει η δουλειά...
όταν μπει Ελλάδα πρέπει να μιλήσεις με την εταιρία του εξωτερικού για να σου δώσει νέο tracking, τουλάχιστον αυτό έπρεπε να κάνω εγώ με dpd
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Εγω θα το παω στο αλλο στρατοπεδο. Μιλησα με την γυναικα του αδερφου μου η οποια δεν με πολυγουσταρει... καθολου. Απο τα πραγματα που δεν τα βλεπεις αλλα τα νοιωθεις. Απο τοτε που ηρθα Ελλαδα ηταν η δευτερη φορα που μου μιλησε στο τηλεφωνο.
Στο ζουμι.
Εχει εναν γνωστο, που εχει εναν ξαδερφο, που ειναι σκοπος σε αστυνομικο τμημα και που γουσταρει την αγγελικουλα, που κραταει το περιπτερο στην Κηφισιας που αγοραζει τσιγαρα ενας ντελιβερας.
Σε μια εταιρια κουριερ ζητανε ατομα για να τους λειωσουν δωσουν δουλιτσα. Δεν ηξερε που ειναι, δεν ηξερε μισθο και ειναι απασχοληση για λιγες μερες.
Με υφος στα @@ μου της ειπα οτι θα το σκεφτω και ετσι ο nitro δεν θα παρει το δεμα του οταν το θελει αυτος αλλα οταν το θελησουν οι νομοι της φυσης.
Εχουν φαει μεγαλο πακετο οι πακεταδοροι.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
στην αττική έχει 200 μικρά κούριερ, ποιος ξέρει ποιο να λέει :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
freeoc.jpg


Εγω το εκανα δωρεαν και τουλαχιστον αυτοι ειχαν και μερος να κρυφτουν, εγω δεν ειχα απο που να φυγω.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Τι γιωτάδες.......και να σκεφτείς οτι εμείς οι έλληνες γιωτάδες στο στρατό ανατινάζαμε ξερά δέντρα με υπολείμματα εκρηκτικών μετά απο εκπαίδευση γιατί είχαμε ξεμείνει από καυσόξυλα. Ελληνικά στρατά ρε.:LOL:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Εχει γεμισει το ιντερνετ με ψευτο-προβληματισμους και drama queens.
Εδω ειναι ενα παραδειγμα.

spoon.jpg


κανενας δεν βρεθηκε να παραπονεθει για αυτο.
la.jpg
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Εχει γεμισει το ιντερνετ με ψευτο-προβληματισμους και drama queens.
Εδω ειναι ενα παραδειγμα.

spoon.jpg


κανενας δεν βρεθηκε να παραπονεθει για αυτο.
la.jpg
EQf47PDX0AAqsZz.jpg
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Παιζει μπαλιτσα κανενας γεωπονος/knowhow-τιστας στο παρεακι;
Θελω να κουρεψω καποιες απο τις τριανταφυλλιες της μαμας μου. Επειδη ξερω οτι μερικα απο αυτα που εκοβε τα φυτευε. πως γινεται αυτο;
Βρηκα καποια βαζακια με νερο στα οποια ειχε βαλει τα κομενα μερη αλλα την μεθοδο δεν την γνωριζω.
Εκανα μια ψακτικη στο youtube αλλα καλυτερα να μην το εκανα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
υπάρχει λίπασμα ριζοφορίας που βουτάς το κομμάτι που έκοψες μέσα και μετά το βάζεις σε ένα γλαστράκι, όπου εκεί ίσως πετάξει ρίζα.

Μπορείς να το βάλεις και σε πατάτα μέχρι να βγάλει ρίζα για να το κρατάει καλύτερα, κάτι μαλακίες με μέλι και κανέλα δεν ξέρω αν στέκουν.
 
Top Bottom