What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

Είμαστε είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα είμαστε.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
Εξομολόγηση χωρίς ιερέα δηλαδή. Του συγκεκριμένου του "ξουρίσανε" το μούσι όπως λένε και στα χωριά. Έπεσε καθαίρεση.
Όπως έλεγε και ο Κωνσταντάρας "Φτιάξε μου έναν καφέ χωρίς καφέ". :ROFLMAO:
Κατά τα άλλα κουβέντα να γίνεται......
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Επειδη ο τουρισμος βοηθαει την ελληνικη οικονομια και αυτος ειναι και ο λογος που ρισκαρουν με το ανοιγμα των συνορων.

Ουσιαστικά καλούν ανθρώπους να δουλέψουν part time ενώ περιμένουν να εργαστούν με πλήρη ωράρια σε ένα εποχιακό επάγγελμα
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268

Τι Rocksmith και μ@λ@κίες... ;Ρ
ΛΕΦΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΚΑΡΟΥΣΟ, ΜΠΑΤΣΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ!

για κάποιο λόγο μου θύμισε Garage Days πάντως
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418

Παίζει να πάνε δύο χρόνια που πρωτακούσαμε για αυτή την πολύ σημαντική συνεργασία. Αλλά σε αυτές τις ηλικίες, μάλλον τόσο θέλει για να ανέβει... το ηθικό. Τον κόβω με το μάτι άλλωστε για Scorcese fan τον Νιονιό. Ίσως ξέρει να μας πει ο @Borracho :p
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,519
Τίποτα, ο Σάκης θα είναι σε ρόλο ανιματέρ-αστειούλη, σαν αξιοπρεπής αντικαταστάτης του απροσάρμοστου τιτάνα Ντίνου Ούτσου. Ο Σειρηνάκης το δουλεύει με χασούρα το μαγαζί, κυρίως επειδή δεν τον νοιάζει και τα φράγκα έρχονται απ' αλλού. Κάπως πρέπει να περάσει η ρημαδοζωή, Σύντροφοι.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Το click bait της ειδησης ειναι οτι επαιζε με το σωβρακο ενω το προβλημα ειναι καθαρα η ησυχια του κοσμακη.
Αν εμενε διπλα στο σπιτι μου και επαιζε με με αυτη την προκλητικη ενταση, θα του ειχα κανει κλυσμα με τις χορδες. Ας επαιζε και τραγουδια που μου αρεσουν.
Ο τυπος που το γυρισε στο καλλιτεχνικο της γευσης...Εχει η cosmote πακετο για χειρομαλαξεις; ρωταω για εναν φιλο.

Ο Σειρηνάκης το δουλεύει με χασούρα το μαγαζί, κυρίως επειδή δεν τον νοιάζει και τα φράγκα έρχονται απ' αλλού.
Η πτωση απο τα συννεφα, ανευ αλεξιπτωτου, θα γινοταν εαν εβγαζε λεφτα απο το εμφανες κομματι.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Αν εμενε διπλα στο σπιτι μου και επαιζε με με αυτη την προκλητικη ενταση, θα του ειχα κανει κλυσμα με τις χορδες. Ας επαιζε και τραγουδια που μου αρεσουν.

Δηλαδή Λέλο είσαι κατά της ελευθερίας της έκφρασης; Αυτό θες να μας πεις;... :giankos:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Η εκφραση μπορει να εκφραζεται με οση ελευθερια μπορει να αναπνευσει, μακρυα ομως απο την ησυχια μου που ειναι η δικια μου εκφραση.
Στην ζωη δεν με εκνευριζουν πολλα πραγματα. Η μπαλα με εκνευριζει αλλα ενα τοπι δεν μπορει να με εκνευρισει οσο ο τυπος που με ενοχλει με τον ηχο που εισβαλει στην ιδιωτικη μου ζωη. Μεγαλο θεμα εχω και ισως το μεγαλυτερο, με τους πιθηκους με τα ηχοσυστηματα στα αυτοκινητα τους. Στην τοπ λιστα ειναι οι τυποι με το ηχοσυστημα στα σμαρτακια που, δεν τα εχουν σμαρτ ανθρωποι, συνηθως ε.
Για αυτους ειχα συγκεκριμενο σχεδιο στο μυαλο μου. Ηθελα να αγορασω με 50-100 αντε 150€ το παρακατω

1024px-Lada_2107_aka_Lada_Riva_October_1995_1452cc.jpg


Θα εβγαζα τον προφυλακτηρα και θα του εβαζα συμπαγη σωληνα. θα την εστηνα σε STOP, θα εδινα προτεραιοτητα στο "ηχοσυστημα" και θα εμβολιζα το παρασιτο των πιθηκων. Ακομα και για τους πιθηκους, ειναι προσβολη να αποκαλεις πιθηκους αυτες τις μορφες ζωης.
Αυτο με τα STOP να το προσεχετε επειδη μερικοι φανοποιοι ειναι πολυ επιτηδειοι.
Η ουσια της ζωης ειναι να κανεις σχεδια ακομα και αν δεν μπεις στον κοπο να τα πραγματοποιησεις. Βαζεις την σκεψη σε κινηση και οτι κινειται δεν χορταριαζει, συμφωνα με τους τιμημενους προγονους μας. Μεγαλη υποθεση να φτιαχνεις ενα σχεδιο και να βρισκεις τα συν και τα πλην και πως να μετατρεπεις τα πλην σε συν. Καποιοι θα πουν οτι αυτα τα σκεφονται οι τρελοι αλλα κανενας δεν αποκαλει τρελο τον κανγκαρο, με το αμαξι που εχει μεγεθος στατιστικης με κλοπες κινητων απο εξωγηινο, που τοποθετει ενα ηχοσυστημα ψυχοπαθεια, για να παιζει δυνατα μουσικη που ενοχλει. προσθετω και την αργη κινηση του αυτοκινητου. εαν θελει ενταση, ας κατεβασει τα μπασα και ας ανεβασει τα πριμα, για να δουμε ποσο μαγκας ειναι στα αυτια.
Εχω πολλα τετοια σχεδια, που δεν ενοχλουν κανεναν. Καποια ειναι τεραστια αλλα μπορουν να γινουν και γιαυτο ειναι σχεδια και οχι ονειρα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Πολύ σημαντικό.

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
meanwhile παίζει να έχει έρθει το τέλος του κόσμου και να μην το έχουμε πάρει γραμμή γιατί γίνεται σε slowmotion και μας έχουν συνηθίσει οι ταινίες τσακ μπάμ σε μια εβδομάδα να έχει τελειώσει το σύμπαν όλο.

Από που να το πιάσουμε;
Πανδημία ✅
50 βαθμούς κελσίου στον Καναδά ✅
Φονικές πλημμύρες στην βόρεια Ευρώπη μέσα στο κατακαλόκαιρο ✅
Κτήρια πέφτουν στο Μαϊάμι ✅
Κλιματική αλλαγή γενικότερα ✅
Γυναικοκτονίες/βιασμοί κάθε εβδομάδα ✅
Γενικότερη κοινωνική κατάρρευση όπου ο καθένας κάνει ότι γουστάρει (because πανδημία, οικονομική κρίση, whatever) ✅
Οι πλούσιοι φτιάχνουν διαστημόπλοια για να την κάνουν από τον πλανήτη ✅

Καλά πάει αυτό
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
meanwhile παίζει να έχει έρθει το τέλος του κόσμου και να μην το έχουμε πάρει γραμμή γιατί γίνεται σε slowmotion και μας έχουν συνηθίσει οι ταινίες τσακ μπάμ σε μια εβδομάδα να έχει τελειώσει το σύμπαν όλο.

Από που να το πιάσουμε;
Πανδημία ✅
50 βαθμούς κελσίου στον Καναδά ✅
Φονικές πλημμύρες στην βόρεια Ευρώπη μέσα στο κατακαλόκαιρο ✅
Κτήρια πέφτουν στο Μαϊάμι ✅
Κλιματική αλλαγή γενικότερα ✅
Γυναικοκτονίες/βιασμοί κάθε εβδομάδα ✅
Γενικότερη κοινωνική κατάρρευση όπου ο καθένας κάνει ότι γουστάρει (because πανδημία, οικονομική κρίση, whatever) ✅
Οι πλούσιοι φτιάχνουν διαστημόπλοια για να την κάνουν από τον πλανήτη ✅

Καλά πάει αυτό

Άστα να πάνε, πηγαίνουμε κατά διαόλου.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Δεν έχει αλλάξει τίποτα. Βάλε λίγη νεώτερη ελληνική ιστορία να παίζει στο YouTube. Από πόλεμο σε πόλεμο, δικτατορίες, ισπανικό φλου, σεισμοί. Τα πάντα ολα
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
no1.png


Αλλος ενας που καταλαβε νωρις πως ειναι η πραγματικη ζωη.
Απο τα βιωματα του κουνελου. εχω παραιτηθει απο δουλεια επειδη δεν αξιζε τον κοπο να ειμαι καλος σε αυτο που κανω και επειδη οι επιδοσεις μου προκαλουσαν προβληματα. Εχω απολυθει απο δουλεια επειδη ημουν ο καλυτερος και αυτο δεν εχει καμια σχεση με την απεριοριστη μετριοφροσυνη μου.
Ο πιτσιρικας δεν καταλαβε πως λειτουργει το θεμα.


 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Ο συγκεκριμένος είναι και λίγο κλαψας χωρίς αιτία. Δεν έπιασες την βάση του ειδικού μαθήματος και έμεινες απέξω. Το ίδιο συμβαίνει με εκατοντάδες άλλους κάθε χρόνο οι οποίοι δεν πιάνουν την σχολή τους για λίγα μόρια, όχι από ειδικό μάθημα αλλά από το γενικό μέσο όρο. Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Ο συγκεκριμένος είναι και λίγο κλαψας χωρίς αιτία. Δεν έπιασες την βάση του ειδικού μαθήματος και έμεινες απέξω. Το ίδιο συμβαίνει με εκατοντάδες άλλους κάθε χρόνο οι οποίοι δεν πιάνουν την σχολή τους για λίγα μόρια, όχι από ειδικό μάθημα αλλά από το γενικό μέσο όρο. Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

Κι εγώ την είχα "πατήσει" έτσι πριν από 2,5 αιώνες περίπου. Έπιασα καλή βαθμολογία στο ελεύθερο σχέδιο αλλά δεν έπιασα τη βάση στο γραμμικό και έτσι "ακυρώθηκαν" και τα δύο ειδικά μαθήματα και πήρα τα φρύδια μου. Αλλά δεν πειράζει. Κάθε εμπόδιο για καλό! 😉
 
Top Bottom