What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Αυτα τα μελαγχολικα ματακια, οπως ειναι της κατηγορουμενης, αξιζουν, εκτος απο τα ωραια εσωρουχα και μια υπερασπιση.
eye.jpg


Τα λεφτα που ξοδεψε στα πολυ θα ηθελα να δω, εσωρουχα της, τα δικαιουνταν λογω της ιδιοτητας της, Το λεει και ο τιτλος του αρθρου.
Δεν τα εκλεψε, της τα εδωσαν και τα ξοδεψε οπως ηθελε.

Αυτα θα ελεγα, εαν η μπαλοτσα δεν συμπεριφεροταν στους ανθρωπους σαν να ειναι σκουπιδια.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Ναι αλλά αυτή ανήκει στον (ανα)παραγωγικό πληθυσμό. Δεν είναι κάποια τριτο-τέταρτη 45άρα που δουλεύει 02:00 - 12:00 σε κάποιον τοπικό φούρνο.

Edit: pun intended
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Ναι αλλα η καρεκλα ειναι η σιδερωστρα του πισινου. Οι εργαζομενες γυναικες ειναι ο ανθος της ελληνικης ομορφιας.
Θα απλωνα ενα μικρο σεντονακι για να υμνησω, ειδικα μια υπαλληλο στο Σ/Μ που πηγαινω αλλα δεν ειναι αναγκη.
Ανοιξα και μια διακριτικη συζητηση για το υψος της και ο κουνελισιος λογος της προσφερε ευχαριστηση.

Ομως αρκετα με τις εργαζομενες καλονες. Για τον πολιτικο βιο και για την συγκριση, θα πω Κεραμεως. Οποιος θελει ας κανει την συγκριση.
Μπορω να αναφερω και αλλα ονοματα, παλαιοτερης φουρνιας, αλλα ας μην χαλασουμε το ηλιοβασιλεμα.

nk.jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Ενα δικαιο θα του δωσω, ναι. Ο γκοσμος γουσταρει σκουπιδι και ειναι εθισμενος με το σκουπιδι. Ειναι πολυ αργα για να διορθωσουν κατι και πρεπει να περασουν γενιες για να φυγει η σκουπιδιλα.
Δεν ειναι μονο οτι οι ανηλικοι βλεπουν οτι σαβουρα βγαζει ο τηλεοπτικος βοθρος.
Μου το εξηγει και ο αδερφος μου, με υφος απελπισμενο. Η γυναικα του βλεπει Στεφανιδου και η ενταση του ηχου φτανει μεχρι τον δρομο.
Αυτος και τα παιδια του, θελουν δεν θελουν, θα ζησουν την εμπειρια της Στεφανιδου. Θα μας καψει τα μυαλα αυτη η γυναικα.
Εχουμε την ηλιθιοποιηση που ειναι επιθυμητη.

Η ΕΡΤ, ειναι το μοναδικο καναλι οπου ειδα ανθρωπους του πνευματος να ειναι καλεσμενοι σε εκπομπες. Να μιλανε για λογοτεχνια, ζωγραφικη και πολιτισμο. Ακαδημαικους να μιλανε για πραγματα που δεν εχουν σχεση με μπαλα, πολιτικη και κουτσομπολιο αλλα με τον πολιτισμο.
Ανθρωπους που ξερουν να εκφραζονται χωρις να ουρλιαζουν και που προσθετουν 2-3 λεξεις στο λεξιλογιο σου.
Ειχα τον ποιητη να σχολιαζει ευγλωτα καποιο διηγημα και κλικ, αλλο καναλι, ο Τσουκαλας να ειναι πανω στο τραπεζι και να φωναζει, αντε γεια.
Κοινωνια. Γιατι να πληρωνω την ΕΡΤ;

Εαν ξεκινησει σοβαρη δουλεια το ΕΣΡ, τα καναλια δεν θα εχουν προγραμμα να προβαλλουν.
Θα πρεπει να αποκλεισουν "σημαντικους" βουλευτες απο την οθονη πχ Γεωργιαδης. Ειναι τωρα αυτος ανθρωπος για να κανει δηλωσεις;
Για να γινει παραδειγμα αξιοπρεπειας και καθαρου λογου;

Κατι τυποι που τρωνε περσινα coconut σε νησους εξωτικους, θα πρεπει να την κανουν με ελαφρα πηδηματακια.
Κατι εκπομπες, ειδικα της μεσημεριανης ζωνης, που φιλοξενουν κατι πεμπτο-εκτους σταρ της σοου-μπιζ, αγνωστους μεχρι εκεινη την στιγμη, που προσευχοντουσαν για αυτη την πληρωμενη προβολη, πρεπει να μεινουν στα σπιτια τους. Οι ιδιες εκπομπες που στην ουσια κανουν τηλεπωλησεις αφου το προγραμμα που παρουσιαζουν ειναι μουσικη για τους πεθαμενους.

Κατι "επιτυχημενες" σειρες οπου οι διαλογοι υπαρχουν για να μην μενουν αμιλητοι οι ηθοποιοι. Ολοι γκρινιαζουν, ουρλιαζουν και συνεχως τσακωνονται, χωρις λογο. Τι πετραδακι βαζουν στην ψυχαγωγια; Ψυχασθενικοι χαρακτηρες.
Που και που επισκεπτομαι μια γειττονισσα για καφεδακι και δυστηχως, παρακολουθει αυτες τις μεγαλες επιτυχιες. Η σειρα παιζει στο background και εχει τυχει να παρακολουθησω ολοκληρο επεισοδιο και να μην εχω καταλαβει ποιο ειναι το στορι της σειρας.
ωραια σπιτια, τσακωμοι για λογους ανυπαρκτους και μια μονιμη μιρλα.

Οι ειδησεις θα πρεπει να κοψουν την ανθρωποφαγια και την αχρειαστη υπεραναλυση. Αυτο σημαινει οτι θα μειωθει και η διαρκεια τους.

Ολες οι εκπομπες που εχουν καποιου ειδους συναγωνισμο αλλα ο πυρηνας τους ειναι οι αντιπαραθεσεις των παικτων. Αυτοι με τα coconut ειναι διαφορετικη περιπτωση γιατι βαζουν και την ζωη τους σε κινδυνο. Καποιος πρεπει να σταματησει τους ηλιθιους απο τους τραυματισμους και τους θεατες που γουσταρουν να βλεπουν ασθενοφορα.

Τι μενει στο τελος; ουτε οι διαφημισεις γιατι ο αριθμος τους ειναι παρανομα υπερβολικος.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Για να μην εκτροχιαζω ολα τα θεματα.


Έτσι είναι η στολή από τα κόμικς, τι να κάνουμε!

32262bbe9f95018cd4825119885fc4cc.jpg


Ειχα πει οτι αυτη η στολη του Thor, που μας κανει να βλεπουμε κυκλους, και συγκεκριμενα τα μπλε "ηχεια", μου θυμιζαν ενα animation.
Βουτηξα στα γιαπωνεζαδικα στο YT και συγκεκριμενα στα σχολια, εκει κρυβονται πολλες πληροφοριες. Το βρηκα το animation, οχι ευκολα, και ντροπη μου που το ειχα ξεχασει.
Nausicaa of the valley of the wind.
Για να μαθουν και οι ντεμεκ λατρεις των γιαπωνεζικων tentacles και απανταχου πικατσουδες τις ριζες τους.



Πολιτιστικο κοσμημα η Ναυσικα.
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Τον αδικείς τον Άδωνι όμως ρε Κουνελμαν, υπάρχει πιο κατάλληλος άνθρωπος για να πει αυτά που λέει; Την δουλειά του κάνει άλλωστε εξυπηρετεί τους αφεντ... ε τον σκοπό του.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Μολις διαβασα για το King Arthur μου ηρθε στο μυαλο ενα παλιο παιχνιδι. Μονο μια εικονα με 2-3 καρε.
χωραφια, χωριατες με δικρανια, τοξοτες και τυποι που πετανε μπουκαλια που οταν σκανε παλλεται το εδαφος και γινεται κοκκινο απο το αιμα των απεθαντων, ΠΟΛΥ αιμα, που ερχονται απο τις ανεξερευνητες περιοχες του χαρτη. Αυτη η εικονα μου σκουντηξε την χολη. Πρεπει να ηταν πολυ δυσκολο παιχνιδι γιατι η εικονα απο την μνημη μου περιεχει λιγους χωριατες, μερικους τοξοτες, 1-2 τυπους με μολοτωφ και οι απεθαντοι ειχαν τον αριθμο των αμαρτιων μου. Επειδη εκτος απο το χωραφι, δεν εχω αλλο τοπιο στην μνημη μου. Η ομαδα μου δεν πρεπει να πηγε και πολυ μακρυα. Με 15-20 μαχητες, ποσο μακρυα να πας εναντια στον στρατο των απεθαντων;
Σας θυμιζει κατι;
Απο χθες; ισως προχθες, το ψαχνω. Για το σκαλωμα να βρω τον τιτλο.

EDIT
nvm το βρηκα σε μια ατελειωτη λιστα στο kotaku.com με τα παιχνιδια που πρεπει να παιξει καποιος (πριν πεθανει).
Εμεις εχουμε τετοια λιστα;
Myth II Soulblighter.

 
Last edited:

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,655
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
πφφ... τις κουζίνες στην απέξω; μόνο αυτό μπορούσα να αλλάξω. ίσως το ψυγείο στο χωριό; είναι Izola orignal από τα παλιά που σε σώζουν σε πυρηνική επίθεση :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Πρωτα σου λενε πληρωσε το ρευμα με τιμες ανακοπης καρδιας και μετα σου λενε ελα να παρεις ηλεκτρικες συσκευες, που λειτουργουν περισσοτερη ωρα, οπως ειναι τα κλιματιστικα ή συνεχεια οπως τα ψυγεια και οι καταψυκτες.

Οποιος σχεδιαζει να παει διακοπες στην Αμερικη, δεν ξερω γιατι καποιος να κανει κατι τετοιο πχ εδω ο κοσμος παει στην Μυκονο.
Καλο ειναι να αποφυγει περιοχες οπως το κανσας, να τους ακουει απο το σπιτι του μπορει.

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Σκυταλη απο τον εαυτο μου γιατι ειμαι νταης.
Φυτα και ποιοτητα φωτογραφιας.

Θυμαστε τον Καρολο απο τα λεμοναδικα; την προσπαθεια μου να φυτεψω λεμονιες; Περιεργα πραγματα, απο τα ιδια κουκουτσια....

lemon1.png

lemon2.png

Μερικα ομως την ειδαν νταηδες και ακολουθησαν διαφορετικο τροπο αναπτυξης, οπως ειναι ο Τσαρλι.
Ευχομαι να μην χρειαστει να το ταιζω με ανθρωπινη σαρκα.
Ilemon3.png

Εσεις φροντιζετε κανενα λουλουδικο ή ειστε απο αυτους που τρωνε εντοσθια με τα χερια;
Με φωτισμο "ηλιος που ειναι ετοιμος για υπνο"
wrongcolor.jpg

Βασικα, ουτε με το φλας βγηκαν σωστα τα χρωματα.
corectcolor.png


Την ιδια ωρα, καποια αλλα δεν ειχαν ιδιαιτερο προβλημα με το φως.
pink.png

rcolor.png

Αφησα και δυο random, για την φιγουρα. Ουτε αυτες βγηκαν σωστα. Ειδικα καποια που εχουν δυο χρωματα, βγαινουν σαν σεντονια που πλυθηκαν με την σημαια των γκει.
rcolor2.png

red.png

Ναι, στο θεμα καμερα, το TLC20SE κλανει πενθιμα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500

τι πες τωρα ρε φιλε.
εγω ο βροντοσαυρος εχω προλαβει στα 70s-80s μοσκβιτς σε αθηναικους δρομους. μαζι με λαντα ζασταβα κλπ. τα σκοντα ηρθαν αργοτερα, να φανταστεις. μονο τιποτα γερονταρες οπως ο κρις6789 ασούμε και ο λελος που ειναι 50 και κρυβει την ηλικια του, εχουν δει τετοια να κυκλοφορουν λαιβ 😛😆.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266

τι πες τωρα ρε φιλε.
εγω ο βροντοσαυρος εχω προλαβει στα 70s-80s μοσκβιτς σε αθηναικους δρομους. μαζι με λαντα ζασταβα κλπ. τα σκοντα ηρθαν αργοτερα, να φανταστεις. μονο τιποτα γερονταρες οπως ο κρις6789 ασούμε και ο λελος που ειναι 50 και κρυβει την ηλικια του, εχουν δει τετοια να κυκλοφορουν λαιβ 😛😆.
το έχω δει σε Renault 8, μετράει;
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
ο λελος που ειναι 50 και κρυβει την ηλικια του, εχουν δει τετοια να κυκλοφορουν λαιβ

Εχω δει και lada, το τετραγωνο, να του εχουν κοψει με δισκο, στεγνα, την οροφη και να το εχουν κανει καμπριο της κακιας ωρας.
Εχω δει το σκοντα, lada με το τριγωνο παραθυρακι στην θεση του οδηγου, και την πλαστικη ασφαλεια για το ανοιγμα του, που την εκαιγαν οι μεθυσμενοι με αναπτηρα για να κλεψουν το αυτοκινητο επειδη δεν επαιζαν φραγκα για ταξι ή για να ενα στα γρηγορα αν εκανε κρυο ή εβρεχε επειδη τετοια ωρα, τετοιες λυσεις. Για ανταλλακτικα ποιος θα το εκλεβε;
Αυτα ειναι πραγματα που απλα μου τα ειπαν.

Αλλα δεν ειμαι 50, μην στεναχωρεις χωρις λογο τις στρατιες των γυναικων που θελουν να κουνελοποιηθουν. Κριμα και αδικο να σπερνεις στεναχωριες. Δεν σκεφτεσαι τον κυκλο τους που θα διαταραχθει;
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
πωπωωωωω, τι ειπε.
το τριγωνο παραθυρακι, συμπληρωνω, που το τζαμακι του ανοιγε καθετα σαν πανι του σερφ ενα πραμα.

κορίτσα, σχωρεστε με. τρόλαρα. ο κουνέλος ειναι Ωριμος σαν 50αρης εννοουσα. με όλα τα κομφόρ του 29άρη.
προτιμήστε τον.
 
Top Bottom