What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Official Off-Topic Thread

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Εξαρταται. Μερικοι τα καταφεραν και με μεγαλο ποσοστο. Ναυτικοι 80%, Νυχτοφυλακες 60%, Πιλοτοι και αεροσυνοδοι 50%, gamers 100%.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095

Boris Johnson: 48 hours of political chaos​

Αν έχεις τέτοιους φίλους τι να τους κάνεις τους εχθρούς. Καμιά 50αριά υπουργοί παραιτήθηκαν για να τον ρίξουν, έπιασαν την αντιπολίτευση στον ύπνο.

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268

είναι χαζοί φίλε οι μούρκανς έτσι... κάθε φορά που βλέπω κάτι υπερ της οπλοκατοχής, αυτό το κάτι αγνοεί το ότι μπορεί και ο άλλος ο κακός να έχει όπλα, αφού επιτρέπονται...
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Μα, ο κακος, ουτως η αλλως, εχει οπλο. Χωρις οπλο τι κακος θα ειναι? Και μην ακουτε αυτους που λενε οτι "ολοι καλοι ειμαστε, οι κακοι ειναι στη φυλακη!" Δεν ισχυει
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Μια παρατήρηση που θα έκανα, είναι ότι είναι προεκλογικό σποτ, που δείχνει ρατσιστές Democrats με κουκούλες KKK. Σήμερα το Δημοκρατικό κόμμα είναι αριστερότερα στο πολιτικό φάσμα σε σχέση με το Ρεπουμπλικανικό, αλλά κάποτε ήταν ανάποδα. Ο Λίνκολν πχ, που κέρδισε τις εκλογές με βασικό του θέμα την κατάργηση της δουλείας ήταν Ρεπουμπλικάνος. Λίγο μετά την εκλογή Λίνκολν, αποχώρησαν οι νότιες Πολιτείες και ξεκίνησε ο εμφύλιος πόλεμος.

Το σποτ είναι τρελά παράλογο, αν το σκεφτείς με σημερινούς πολιτικούς όρους. Και αποτυπώνει και την παράνοια που επικρατεί στην Αμερικάνικη πολιτική σκηνή.

Τώρα, για τα όπλα, σηκώνω τα χέρια ψηλά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Τώρα, για τα όπλα, σηκώνω τα χέρια ψηλά.
ε τι να κάνεις αν σε σημαδεύει ο τύπος.

Πάντως ναι τρέλα, μαύρος πολιτικός με ρατσιστικό κόμμα;

@Chris2756 ο κακός στην Αμερική μπορεί να βρει ευκολότερα όπλο πάντως από ότι στην Ελλάδα. Δηλαδή και ένα τυχαίο πρεζάκι στην Ομόνοια θα μπορούσε να έχει γκάνια στο αμέρικα και να θερίζει όποιον δεν του δίνει 2€ να πάρει τυρόπιτα...
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
αποχώρησαν οι νότιες Πολιτείες και ξεκίνησε ο εμφύλιος πόλεμος.
οι Νοτιες πολιτειες ειχαν πολυ χωραφι και καλλιεργειες, θελανε τζαμπα εργατες που να δουλευουν μερα νυχτα, διαφορετικα δεν βγαινανε, μανα μου, μπαινανε μεσα. Οι βορειες παλι, ειχαν πολυ εργοστασιο και θελανε ψευτοελευθερους εργατες που θα τους αναγκαζαν να δουλευουν μερα νυχτα με ψευτοπριμς. Εμφυλιος για την τσεπη!
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
ο κακός στην Αμερική μπορεί να βρει ευκολότερα όπλο πάντως από ότι στην Ελλάδα. Δηλαδή και ένα τυχαίο πρεζάκι στην Ομόνοια θα μπορούσε να έχει γκάνια στο αμέρικα και να θερίζει όποιον δεν του δίνει 2€ να πάρει τυρόπιτα
μπααααα! αν θελεις να αγορασεις σε τιμες λιανικης πεταγεσαι μεχρι Κρητη, λιανικη εχει και στην Αθηνα. Δυσκολο για το πρεζακι το γκανι, γιατι θα εσπρωχνε οχι εχει και δεν εχει στην τυροπιτα
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
οι Νοτιες πολιτειες ειχαν πολυ χωραφι και καλλιεργειες, θελανε τζαμπα εργατες που να δουλευουν μερα νυχτα, διαφορετικα δεν βγαινανε, μανα μου, μπαινανε μεσα. Οι βορειες παλι, ειχαν πολυ εργοστασιο και θελανε ψευτοελευθερους εργατες που θα τους αναγκαζαν να δουλευουν μερα νυχτα με ψευτοπριμς. Εμφυλιος για την τσεπη!
Με τρομάζει η σκέψη να είναι αλήθεια αυτό. Σε λίγο θα μου πεις ότι ο Τρωικος πόλεμος δεν έγινε για την τιμή του Μενέλαου αλλά για να κατακτήσουν εδάφη οι Αχαιοί.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
για να κατακτήσουν εδάφη οι Αχαιοί.
Πως αλλαζουν ομως οι καιροι? Τοτενες ειχαμε μονο το Αιγαιο των Δαναων, τωρα εχουμε και το Τουρκαιτζιαν
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
οκ το newsauto είναι τριμπουρδέλο, αλλά τέτοια άρθρα δεν πρέπει να αναφέρει κάπου ότι είναι πληρωμένα; Καλά η γραφή πάντα γτπ καβάλα ήταν αλλά οκ...

Ήθελα να σταθώ σε αυτό:
Ακόμα το Super K έχει προαιρετικά τη δυνατότητα προσθήκης κλιματισμού
δίνεις 40Κ και δεν έχεις κλιματισμό. ΟΚ.

Το Super K πατάει επάνω σε 15άρες ζάντες αλουμινίου και ελαστικά που έχουν επιλεγεί ειδικά για αυτό το αυτοκίνητο.
Τα οποία μου φαίνονται απλά 15άρια καλοκαιρινά goodyear από αυτά που βάζουν τα πιτσιρίκια στα σαξόραλα και όχι για κάτι που θέλει να μας πει ότι είναι και για χωματόδρομο (στρωμένο, τέλεια, χωρίς ραγάδα...)
Φυσικά λέει μην βάλετε μεγαλύτερα... εμ ναι που να τραβήξει το χιλιαράκι με μεγαλύτερα, δεν ξέρω αν τραβάει έτσι καλά καλά. Το αμάξωμα πάντως έχει χώρο για 50" ξέρω εγώ...

Μου αρέσει που λέει ο συντάκτης μάλιστα ότι είναι ότι πρέπει για τα Ελληνικά νησιά... wtf... να το δω το μπορντέλο να ανεβαίνει στην Άνδρο τον χωματόδρομο από την παραλία της Άχλας...

Το κερασάκι στην τούρτα είναι το αυτοκόλλητο σε κάθε σημείο "Kerabos Design" με times new roman που το μόνο που κάνει είναι να μας υπενθυμίζει ότι αυτό το αμάξι δεν έχει πουθενά, μα πουθενά ούτε καν υπόνοια design. Πραγματικά είναι ένα μάτσο άσχετα κομμάτια κολλημένα μεταξύ τους. Το αμάξωμα τετραγωνισμένο, τα φωτιστικά μπροστά στρογγυλά, πίσω τετράγωνα χωρίς γωνίες, τα όργανα στο εσωτερικό με καμπύλες...

Πραγματικά λέω να το στείλω σε αυτόν εδώ https://www.youtube.com/c/FrankStephensondesign να το θάψει κάτω από την γη λίγο...

Και να σου πω, πάντα, μα πάντα προσπαθώ να μην πω καμιά μαλακία σε φάση "εγώ θα το έκανα καλύτερα", αλλά ρε διάολε... εδώ το έχω στην άκρη της γλώσσας.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Σκέψου όμως να μένεις εδώ



Ωπα? Δεν σε χάλασε τώρα Νίτρε ο πολυεστέρας και το γαλβανιζέ σασί? :gap:

Από την πρώτη στιγμή, το όλο concept του Keraboss μου φαίνεται πανηλίθιο. Αναρωτιέμαι πραγματικά ποιος θα δώσει τόσα λεφτά να το πάρει. Στο design δεν θα συμφωνήσω, μου βγάζει πολύ Ελλάδα. Ένα αυτοκίνητο φρανκενστάϊν για μία χώρα φρανκενστάϊν. Η πλάκα είναι ότι μπορεί λόγω της ιδιαιτερότητας του, να τραβήξει το ενδιαφέρον συλλεκτών. Πχ πως λεγόταν αυτός ο κουβάς από την Ανατολική Γερμανία? Τραμπάρντ νομίζω? Τα κυνηγάνε κάποιοι λεφτάδες σήμερα
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Καλά που είναι αυτό το μέρος που δεν έχουν ανακαλύψει τους κυματοθραύστες ακόμα; :p Τι μου έβαλαν 10 παλούκια εκεί μπροστά; lol?
 
Top Bottom