What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Pathfinder Kingmaker θρεντ το ορθοδοξο

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,050
116119167-1472209389632769-5267339334794579999-n.jpg
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Βγήκε


patch notes


Αν και θέλω να δω την υλοποίηση τους του ΤΒ, ακύρωσα το update επειδή είμαι λίγες ώρες πριν το τέλος του δεύτερου playthrough. Φοβάμαι μην γίνει καμία στραβή καθώς είμαι φορτωμένος διάφορα mods συμπεριλαμβάνοντας του ΤΒ.

Ας μας πει κάποιος πως το έχουν υλοποιήσει σε σχέση με το mod
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,050
Έβαλα το update στο gog να τσεκάρω, έσβησα τα πάντα από mods (μόνο πορτραίτα άφησα) αλλά μου έχει προκαλέσει προβλήματα με ενοχλητικό stuttering του κένσορα του ποντικιού ανά 3-4 δευτερόλεπτα. Πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα.
Άλλοι αναφέρουν slow down το παιχνίδι μετά από λίγες ώρες και άλλα διάφορα.
Περιμένουμε πατσαρίσματα απ' ότι φαίνεται.
Εμένα είναι σίγουρα unplayable.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Παρόλο που το Afterburner λέει ότι τα fps είναι 90 ακατέβατα, έχω μια παράξενη αίσθηση lag που δεν είχα πριν το patch. Ίσως έχει χαλάσει το framepacing. Σίγουρα θέλει λίγο γυάλισμα ακόμα.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Εγώ πρόβλημα μετά από μερικές ώρες παιχνιδιού είχα και με την προηγούμενη έκδοση. Ξεκίναγε να 60+ και έφτανε στα 15-20, αλλά έστρωνε με restart.
Ευτυχώς περίμενα να τελειώσω πριν το βάλω, μετά την εγκατάσταση του patch, δεν μου φορτώνει το παιχνίδι και σταματάει στο logo (δεν έχω κλείσει mods)
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Καλημερα! Ειδα την εκδοση για ps4, ετοιμαζομουν για αγορα και αποφασισα να ξανακανω install το παιχνιδι στο pc ελπιζωντας στο να εχει αλλαξει κατι.
Μεχρις στιγμης δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα σε stutter(ελπιζω να μη το γκαντεμιασω) και πρεπει να πω οτι το turn based μου αρεσει παρα πολυ. Κανει τις μαχες πιο ευκολες για εμενα και καταλαβαινω τι μου γινεται.
Ελπιζω να συνεχιστει ετσι, κυριως, χωρις προβληματα σε lag and stutter διοτι το πρωτο act το εχω παιξει 6 φορες και το εχω σιχαθει.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Δε.σταματα.να.εκπλησσει.
Η Jaethal έφυγε, η Jaethal πάει. Εντάξει, δεν την είχα και σε εκτίμηση, και ουσιαστικά την έπαιρνα μαζί για τα quest της, αλλά και πάλι, αυτό το τέλος δεν το περίμενα, τουλάχιστον οχι μέχρι να φτάσει στο τέλος ο διάλογος όπου έπρεπε να την πείσω να θυσιαστεί. Καλό δρόμο κοπελιά, δεν είναι ότι θα μου λείψεις και ιδιαίτερα.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,050
^Χαίρομαι σαν μικρό παιδάκι που δεν σου παίχτηκε καμιά μαλακία με το μεγάλο update και συνεχίζεις και απολαμβάνεις την παιχνιδάρα μας.
Θα σπάραζε η καρδιά μου ειλικρινά αν δεν μπορούσες να το συνεχίσεις.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Δε.σταματα.να.εκπλησσει.
Η Jaethal έφυγε, η Jaethal πάει. Εντάξει, δεν την είχα και σε εκτίμηση, και ουσιαστικά την έπαιρνα μαζί για τα quest της, αλλά και πάλι, αυτό το τέλος δεν το περίμενα, τουλάχιστον οχι μέχρι να φτάσει στο τέλος ο διάλογος όπου έπρεπε να την πείσω να θυσιαστεί. Καλό δρόμο κοπελιά, δεν είναι ότι θα μου λείψεις και ιδιαίτερα.
Και εμένα παρόλο που ξεκίνησε πολύ ενδιαφέρων ως χαρακτήρας (undead γαρ) δεν με τράβηξε ιδιαίτερα, αλλά το good τέλος του quest line της μου άρεσε πολύ
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Πάει και ο
king Irovetti. Εύκολη μάχη συγκριτικά με το φάντασμα στο υπόγειό του. Ενταξει, με τον Reaford Tabulus Vallersteil χρειάστηκα ότι buff είχα και δεν είχα και ας μην ήταν απαραίτητα.
Τελείωσα και με τα companion quest, έχω πλέον μπει στην μεγάλη τελική ευθεία.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Πάει και ο
king Irovetti. Εύκολη μάχη συγκριτικά με το φάντασμα στο υπόγειό του. Ενταξει, με τον Reaford Tabulus Vallersteil χρειάστηκα ότι buff είχα και δεν είχα και ας μην ήταν απαραίτητα.
Τελείωσα και με τα companion quest, έχω πλέον μπει στην μεγάλη τελική ευθεία.

Η μάχη που αναφέρεις στο spoiler είναι από τις πιο δύσκολες στο παιχνίδι. Το καλό είναι ότι είναι προαιρετική.
Καλά το πας πάντως, βρίσκεσαι στην τελική ευθεία :)
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
παρε μερικες ανασες γιατι σε περιμενει το σπιτι του πονου!
ελπιζω τo touch ac στα τανκς σου να ναι ψηλα!:devilish:
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Θα το κοιτάξω και θα σου πω στα σίγουρα. Η Val έχει AC 56, αλλά δεν θυμάμαι απ' εξω το touch.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
αν την εχεις TSS τοτε προσθετει το ac απο την tower shield στο touch, παιζει να ειναι η μοναδικη str κλαση με υψηλο touch ac.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,050
@jonirenicus13

Όντως είσαι τελική ευθεία! Αχ. Have fun.
Μην ξεχνιόμαστε, τις ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ και τα μάτια σου!
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Τέλος και με τα Tenebrous Depths.
Τι ηταν αυτός ο Rovagug ρε που.στη μου (εστω, το spawn του).
Πωωω, με γλεντησε άσχημα.

Σε μια στιγμή σκέφτηκα να τον αφησω για αργότερα, Αλλά όχι, εκεί επέμενα. Ε στο τέλος τον κέρδισα τον μαδαφακα.


Και το έπος συνεχίζεται.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Ωραίος!!!!!!!!
Τι level/difficulty?
Επίσης
με τον δρακο τι έκανες? ανακάλυψες την αλήθεια για τον ρόλο του?
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Level 17 στα τελειώματα τον κέρδισα. Μετά τη μάχη ανέβηκα στο 18.
Challenging custom δυσκολία. Έχω απενεργοποιήσει εντελώς κάποιες ευκολίες που παρέχονται.
Είμαι στο διάλογο που θα κάνω μετά τη νίκη μου. Εννοείς αν κατάλαβα ότι είναι κι αυτός υπό την επήρεια τού Rovagug? Ή έχω καταλάβει λάθος?
 
Top Bottom