What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Pathfinder Kingmaker θρεντ το ορθοδοξο

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
αν δεν φορας πανοπλια τοτε πηγαινε scaled fist γιατι εχουν το cha bonus στο ac οταν δεν φορανε πανοπλια. εγω ανεβαζω wis αντι για cha κυριως για τα will saves (αν και εχεις αρκετα ως fighter κλαση) και φυσικα για το επιπλεον ac.
α αφου εβαλες int 14 μπορεις να χτυπησεις combat expertise για ακομα περισοτερο ac! οι swordlords στο τεταρτο λβλ εχουν ειδικη ικανοτητα που μειωνουν το πεναλτυ στο bab του combat expertise, μεχρι τοτε ο hassuf στην πρωτεουσα πουλαει το helmet of battelfield clarity

δωσε της jeathal elven curved blade και θα θεριζει!
 
Last edited:

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
αν δεν φορας πανοπλια τοτε πηγαινε scaled fist γιατι εχουν το cha bonus στο ac οταν δεν φορανε πανοπλια.
Σωστός. Και θα φοράω το boogeyman's robe κι έρχεται και δένει μια χαρά.

δωσε της jeathal elven curved blade και θα θεριζει!
Έλεγα να μείνω με τα scythe. Δεν την εχω πολυαναλυσει μιας και την έπαιρνα μόνο για τα quest της. Θα κοιτάξω και το elven curved blade στα σίγουρα πάντως.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
εχει παιξει κανεις την αλφα του wrath?
αν ναι ποσταρετε καλε σκρινσοτ με τους companions (stats κτλπ).
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080
Λογικό, δεν είναι ξεκάθαρο. Ούτε στον τίτλο το γράφει, ούτε το πρώτο ποστ αναφέρει τίποτα, δεν είναι ότι τα μισά+ posts αφορούσαν το KS του παιχνιδιού.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Ορίστε :gap: μας, να φύγετε ρε να πάτε αλλού!! Άντε που μπερδεύετε το κόσμο (εμένα) που τσεκαρει νεα το ραθ και ξαναμπλεκει με το kingmaker!!
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,821
Καλό θα ήταν εάν ένας mod με ελεύθερο χρόνο και τίποτα καλύτερο να κάνει, να μεταφέρει τα του kingmaker σε ένα δικό του topic..
Να καθαρίσει και αυτό το topic πριν την κυκλοφορία του wrath
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Καλό θα ήταν εάν ένας mod με ελεύθερο χρόνο και τίποτα καλύτερο να κάνει, να μεταφέρει τα του kingmaker σε ένα δικό του topic..
Να καθαρίσει και αυτό το topic πριν την κυκλοφορία του wrath

31 σελίδες είναι μπερδεμένα και τα δυο παιχνίδια καθώς δεν άνοιξε ποτέ κανείς νήμα για το Kingmaker. Κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει τον κόπο να κάτσει κάποιος να διαβάσει πόστ-πόστ για να τα ξεμπερδέψει. Είτε αλλάζει ο τίτλος σε "Pathfinder Game Series", είτε ανοίγει κάποιος νήμα για το Kingmaker και από εδώ και μπρος είναι σπαστά είτε μένουν ως έχουν.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080
ΩΣ (ΠΑΥΛΕ) Thread Opener, προτείνω ήρεμα και ωραία ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΧΤΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ.
Αν έχει να κάνει αυτό ρωτάτε με το ότι ξεπερνάμε σε βιουζ και απαντήσεις ένα παιχνιδάκι ονόματι σάιμπερπανκ;
Σαφώς και όχι, τελείως τυχαίο, απορώ πώς σας ήρθε.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΗΡΕΜΙΑ!!!!!
Και με αυτό το post ξεπερνάμε και επίσημα το άλλο νήμα (που αν δεν είχε το crunch να μας απασχολήσει θα έβλεπε απλά τη σκόνη μας).
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Και γω ευθύνομαι για όλο αυτό το μπέρδεμα. Αλλά απαντάω. Ε ΚΑΙ? :p
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@jonirenicus13 Εσύ ευθύνεσαι για τα spoiler, βέβαια δεν ξέρω (ακόμα) τι γράφεις εκεί πέρα.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080
Θα ήταν άδικο να χωριστούν οι αγάπες μας.
Ε ΚΑΙ; Ακριβώς.
Και για το τρίτο PF της Owlcat το ίδιο θα κρατήσουμε, θα αλλάξουμε το όνομα και το πρώτο ποστ και είμαστε good to go.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Αυτό το thread δηλώνει την πεποίθησή μας ότι το Wrath δεν θα είναι απλά ένα δεύτερο παιχνίδι αλλά η φυσική συνέχεια του Kingmaker.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,080
δεν νομίζω να παίζει κανείς wotr ακόμα ρε
 
Top Bottom