What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Pathfinder Kingmaker θρεντ το ορθοδοξο

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Δυστυχώς έχει γίνει λίγο μπάχαλο, καθώς έχουν μεταφερθεί εδώ και ποστ που αφορούν το WotR.

Edit: Μπα κανά δυο ποστ πρέπει να είναι και αυτά αμφιλεγόμενα. No big deal.
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
@Miden Agan
ειχες παρει μαζι σου τον τρισταν στο ταφο του vordakai? δεν εχω καταλαβει ακομα αν πρεπει να τον εχεις μαζι σου η οχι για να μπορεσεις να παντρευτεις την νιρισα στο τελος.
Ναι τον ειχα κανονικά. Πάντως διαβάζοντας αυτα που γράφετε σχετικά με τελικό ρομάντζο με τη Νιρύσα, είχα ήδη ολοκληρώσει το ρομανς με το Οκταβιάκι οπότε δεν μου εμφάνισε καποια αντίστοιχη επιλογή παρα μόνο για alliance against the Lantern King.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Πάντως διαβάζοντας αυτα που γράφετε σχετικά με τελικό ρομάντζο με τη Νιρύσα, είχα ήδη ολοκληρώσει το ρομανς με το Οκταβιάκι οπότε δεν μου εμφάνισε καποια αντίστοιχη επιλογή παρα μόνο για alliance against the Lantern King.
Καλά, δεν έγινε και τίποτα. Απλά δεν είσαι στους εκλεκτούς για τη βασίλισσα.
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,625
Καλά, δεν έγινε και τίποτα. Απλά δεν είσαι στους εκλεκτούς για τη βασίλισσα.
Πόσο πιο ΛΙΓΟΣ θελεις να με κάνεις να αισθάνομαι τελος πάντων???:giankos:
:p
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,609
Μπορούμε να δούμε τα emoticons έτσι.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,801
Ναι τον ειχα κανονικά. Πάντως διαβάζοντας αυτα που γράφετε σχετικά με τελικό ρομάντζο με τη Νιρύσα, είχα ήδη ολοκληρώσει το ρομανς με το Οκταβιάκι οπότε δεν μου εμφάνισε καποια αντίστοιχη επιλογή παρα μόνο για alliance against the Lantern King.

Πρέπει να είσαι και παρθένος! Τι νόμιζες? Χρησιμοποιημενο πράγμα θα πάρει? ολόκληρη βασιλιά είναι αυτή! :p
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Praise για σήμερα είχαμε? δεν είχαμε.
Εντάξει, ακόμα και η μουσική όσο είσαι στη βάση σου αλλάζει, αναλόγως το alignment σου. Άλλη έπαιζε όσο ήμουν καλό παιδί, άλλη τώρα. Και η ατμόσφαιρα έχει αλλάξει. Αντί για σημαιούλες λούνα παρκ, πλέον δεσπόζει το ικρίωμα με τις 3 κρεμάλες του.
Προσοχή στην κάθε λεπτομέρεια.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Καλημερα. Ηρθα να γραψω εδω τον πονο μου. Παιζω απο τελη Αυγουστου . Εχω φτασει στο womb of lamashtu. Συνεχως λεω , ενταξει παιχνιδαρα, δε πειραζει που εχω παιξει το act 1 6 φορες για να το παρατω μετα λογω Lag.
Εχω κατι crushes που και που αλλα χαλαλι.

Μπαινω χθες βραδυ να συνεχισω, ολα τα saves εκτος απο ενα εξαφανισμενα. Το save που εμφανιζεται ειναι ενα hard save που εκανα οταν εγινα βαρονος και το κρατησα μη τυχον καταστρεψω τη βαρονεια μου(lvl 4).
Τωρα ημουν 9. Ψαχνω στο directory με τα saves και τα βλεπω εκει αλλα μεσα στο παιχνιδι τιποτα. Εψαξα λιγο στο νετ, και αλλοι εχουν παρομοιο προβλημα αλλα δεν εχω καταφερει να βρω λυση. Autosaves τα σβηνω αμεσως γιατι ειχα διαβασει οτι μπορει να επηρεαζουν σε lag. Χρησιμοποιω μονο 3 saves(εναλλασσομενα) γιατι και παλι ειχα διαβασει οτι πιθανον επηρεαζει το lag.
Καποιος, καποια ιδεα?

Περιττο να πω πως εχω απογοητευθει και ειμαι πολυ κοντα σε uninstall.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Όχι ρε φίλε, κρίμα πραγματικά.
Το παιχνίδι το έχεις στο steam ή στο gog?
Και απλά για να είμαστε σίγουροι, τα saves τα βρήκες στο c\users\username\appdaata\locallow\owlcatgames\pathfinderkingmaker\savedgames, σωστά?
Αν το έχεις στο gog έχω μια ιδέα. Να πας στα extras και να επιλέξεις το cloud saves backup, να δεις αν γίνει κάτι
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,216
Ίσως και κάποιο πρόγραμμα undelete μήπως φαίνονται ακόμα στον δίσκο αν δεν δουλέψουν τα παραπάνω;
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Όχι ρε φίλε, κρίμα πραγματικά.
Το παιχνίδι το έχεις στο steam ή στο gog?
Και απλά για να είμαστε σίγουροι, τα saves τα βρήκες στο c\users\username\appdaata\locallow\owlcatgames\pathfinderkingmaker\savedgames, σωστά?
Αν το έχεις στο gog έχω μια ιδέα. Να πας στα extras και να επιλέξεις το cloud saves backup, να δεις αν γίνει κάτι
Στο steam το εχω και διαβασα κατι παρομοιο για το cloud. Θα το κοιταξω οταν γυρισω απο το γραφειο.
Και ναι, εκει κοιταξα, στο C:..appdata...κτλ.. Και τα saves ειναι εκει και τα βλεπω.
Τωρα γιατι δεν τα διαβαζει, εχω διαβασει πολλες θεωριες απο το πρωι.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Μηπως υπαρχει καποιο προβλημα ασυμβατοτητας με την εκδοση του παιχνιδιου; Εξαρχης ολα τα saves σου ειναι στην Definitive Edition (την πιο προσφατη) η ειχες ξεκινησει και στην πορεια μπηκε το patch με αυτη; Μηπως εχεις καποιο mod που να μην υποστηριζεται;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,609
Έχουν patchάρει αρκετές φορές το παιχνίδι που κάνει τα saves άχρηστα. Λέγοντας όμως αυτό, από τη στιγμή που βλέπεις έστω και ένα save να λειτουργεί τότε (ειδικά δε από το ίδιο playthrough) κάποιος άλλος θα είναι ο λόγος.

Δεν έχεις περασμένα mods, έτσι?
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Τι mods να βαλω? Παντα παιζω και τρεμω μην αρχισει να λαγκαρει το παιχνιδι. Δεν εχω βαλει τιποτα.

Ειχα saves απο παλαιοτερες εκδοσεις και τα βλεπω αλλα δεν εχω κανει load καποιο απο αυτα. Με τη definitive εκδοση ειχα 4 saves. Τα 3 που χρησιμοποιω δεν διαβαζονται πλεον. Το ενα που ειναι παλιο το διαβαζει και κανει load κανονικα.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Thanks, διαβασα αρκετα για το steam cloud και θα το κοιταξω οταν γυρισω σπιτι. Ειναι η τελευταια μου ελπιδα. Αλλοιως wasteland 3.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,735
σε μενα συχνα εμφανιζοταν διπλα απο τα saves το dlc not found, και ειτε εκανα επανεκινηση του υπολογιστη + verify game files η στην εσχατη σωσιμο save files και ρεινσταλλ. ελπιζω να σου δουλεψουν παλι ακαρθις.
 
Top Bottom