What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Pathfinder: Wrath of the Righteous

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,826
μολις περασανε το ποσό των 300 χιλ. ντολαρς κι εγινε και τυπικα funded απ την πρωτη μερα. καλα, τυπικο ηταν, πανε για καμποσα μυρια, γυρω στα 5 το βλεπω.

απ το πιο πανω βιντεο φαινεται να βαλανε μυαλο και μαλλον θ αφησουν κατα μερος τις φαεινες ιδεες των timers στις κουεστς και το kingdom building κομματι, που με οδηγησαν σε αποχή απ το πρωτο παιγνιδι της σειρας. βεβαια κατι βλεπω για army και στρατετζυ στοιχεια. θα δουμε.

καποιος να πει σ ολα αυτα τα παιδια, οτι αμα εχουν σαν ταργκε γκρού εμας, τους δεινοσαυρους των bg κλπ κλπ, οτι ειμαστε λιγο τσιμεντόμυαλοι και δε θελωμε πολλες αλλαγες (καλα, για τον εαυτο μου μιλαω μονο, ξερω οτι εδω μεσα δεν συμφωνουν πολλοι, απλα βαζω πληθυντικο μεγαλοπρεπείας). για να μη γκρινιαζουν για χαμηλες πωλησεις μετα. εσενα κοιτώ πίλαρς2, που μου βαλες και ναυτικοχαριτωμενιές τυπου βρες πλοιο, βρες πληρωμα, ταισε πληρωμα, φροντισε το μοράλ του, κανε ναυμαχιες κλπ. φτιαχτε κει χαμω ενα ωραιο δυνατο στορι με χορταστικη διαρκεια και ψαγμενες κουεστς κι αφηστε τις πρωτοτυπιες.

αν και εγώ δεινόσαυρος, και ακριβώς επειδή είμαι παλιος, γυρεύω κάτι διαφορετικό/επιπλέον σήμερα από ένα RPG. Εάν έχει στοιχεία empire ή army management πχ θα με τραβήξει περισσότερο αντί να με απωθήσει.

Απαραίτητο είναι βέβαια να κρατάει στον πυρήνα του αυτά που κάνουν έναν RPG καλό και τα υπόλοιπα απλά να συμπληρώνουν το πακέτο. Γιατί και τα fallout 4 & 76 RPG με στοιχεία management θεωρούνται αλλά... :sick:
Just my humble opinion
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Το μόνο που με "ενόχλησε" προσωπικά απ' το KS launch, είναι ότι στοχεύουν σε 06/2021 για κυκλοφορία. Νόμιζα ότι θα ήταν πολύ πιο σύντομα, κάτι σε τέλη '20/αρχές '21.

Κατά τα άλλα, σήμερα που έκατσα σοβαρά και διάβασα τι θα περιέχει το παιχνίδι και τι θέλουν να κάνουν, πλημμύρισα με ενθουσιασμό, αγωνία, και χάιπ. Τα mythic paths, καθώς και το army management, τα βρίσκω εξαιρετικά ενδιαφέροντα, και ανυπομονώ να μάθω περισσότερες πληροφορίες και να τα δω και στην πράξη. Μιλάμε για μίνιμουν 7 πλέιθρουζ (6 τα mythic paths, και 1 το Legend-δηλαδή άρνηση mythic path-) και χωρίς καν να υπολογίσω για δοκιμές διαφορετικών classes, races, builds, alignment κλπ. Χόλι φάκ.

Επίσης, απ' ότι καταλαβαίνω, τα timed events δεν θα λείπουν και πάλι, απλά θα είναι πιο εμφανή και καλύτερα δοσμένα στον παίκτη-ειδικά στον νιούμπη- μέχρι και tutorial θα βάλουν. Θα αποφύγουν πάση θυσία δηλαδή το χάλι της μη enhanced edition, που γινόντουσαν πράγματα χωρίς καν να καταλαβαίνει ο παίκτης από πού του ήρθε. Προφανής κίνηση, γιατί το περισσότερο κράξιμο στο KIngmaker εκεί ήταν, το πόσο unfriendly ήταν το παιχνίδι στο πρώτο πλέιθρου. Μένει να δούμε πώς θα υλοποιηθεί αυτό στην πράξη, καθώς και πόσο polished θα είναι η κυκλοφορία αυτήν την φορά. Έχουν πει ότι θα δώσουν περισσότερο έμφαση στο testing και στο polishing αυτή τη φορά. Κάτι που ίσως εξηγεί βέβαια και την ημερομηνία κυκλοφορίας.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,655
Γράφεις πάρα πολλά για να μην πεις ότι είναι ισομετρική παπάτζα. Τα έχουμε ξαναδεί όλα.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
tumblr_mkueptn9nt1r3zx3uo1_500.gifv
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
οι χρονικοι περιορισμοι ειναι απο τα καλυτερα στοιχεια γκειμπλευι του παιχνιδιου καθως σου βαζει ορια στο ρεστ σπαμ.ενω αν ακολουθησεις τα στανταρντ χρονοδιαγραματα σε καθε τσαπτερ το παιχνιδι σε ανταμοιβει αμεσα (πχ αν τελειωσεις το πρωτο τσαπτερ σε 1 μηνα παιρνεις aldori σπαθι δωρο) και εμμεσα μεσω του ξεκλειδωματος των artisans και των αντικειμενων που φτιαχνουν.
μην πιστευεις μπρους τι γραφει ο καθε πικραμμενος για τα χρονικα ορια,πχ οπως εγραψα στο πρωτο κεφαλαιο εχεις 3 μηνες να το ολοκληρωσεις χρονος υπεραρκετος να καθαρισεις τον χαρτη του πρωτου κεφαλαιου.

και γω περιμενα να βγει τελος 2020,ψιλοανησυχητικο το καλοκαιρι 2021.

εδιτ
ξεχασα να γραψω για το κομματι της στρατετζυ διαχειρισης,πιστευω στο δευτερο παιχνιδι να εμπλεκομαστε ποιο αμεσα και ουσιαστικα στην διαχειριση των στρατιων,στο kingmaker το kingdom management εμοιαζε ενιοτε με mobile παιχνιδι καρτων.επισης δεν βλεπω πως δεν θα μπορουσαν να χρησιμοποισουν time events (και μαλιστα ποιο αυστηρα),πχ εχεις Χ χρονο να εκπαιδευσεις/εξοπλισεις/στρατολογησεις Χ αριθμο κρουσειντερ αλλιως μετα απο Ψ χρονο θα σε φανε τα δαιμονια.
 
Last edited:

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
σεβαστε μου γαιε, εχουν ξαναγινει αυτες οι κουβεντες.
δε βγαινει ακρη. εισαι εισαι προφανως υπερ των ταιμντ κουεστς, της στρατετζυ διαχειρισης και κατα του ρεστ σπαμινγκ.
εγω ειμαι αντιθετος σε ολα αυτα. προφανως εσυ εχεις "δικιο" και αντιπροσωπευεις την πλειοψηφια.
αν θελει και μενα πελατη ο ντεβ, ας φροντισει τουλαχιστον να βαλει στα σετινγκς δυνατοτητες να εχεις κι εσυ κι εγω αυτο που θελουμε. αν δεν το κανει, δεν εγινε και τιποτα, ολα καλα.

ΩΣΤΟΣΟ, επειδη τυχαινει να εισαι και διαπρυσιος κηρυκας του tb, πες μου πληζ πως διαλο γινεται να γουσταρεις ταιμντ ηβεντς, προφανως με τη λογικη οτι δεν μπορει να καιγεται ο κοσμος γυρω κι εγω να αραζω στο γρασιδι και να κοιταω 6 ωρες τα χρωματα του ουρανου. και συγχρονως να μπανιάρεσαι σ αυτο το πελαγος - ταφο της καθε εννοιας ρεαλισμου, που ειναι το tb. που τελειωνει τη σειρα του ο αλλος κι εσυ πας για ντουζακι, βγαινεις βολτα, τσιμπας κατιτις, γυρνας σπιτι, κανεις σεχ με καποιο ατομο ( η με τον εαυτο σου, λιγη σημασια εχει), κοιμασαι, ξυπνας το πρωι και πας και παιζεις την σειρα σου.
οχι ρε φιλε, ΑΠΛΑ ΟΧΙ.

ή το αλλο που μου εχει κατσει σαν τσιχλα στον εγκεφαλο. που στο πιλαρς 1 σου εβαζε περιορισμο τα 4 αν θυμαμαι, 5, κατι τετοιο, rest σαπλάιζ στο ινβεντορυ. γιατι ετσι. γιατι ρηζονς. ενω μπορουσες να κουβαλας 73 πτωματα, 49 πανοπλιες 64 ασπιδες και καμποσες σαλοτραπεζαριες. αλλά 5 ρεστ σαπλάις. αυτα ρε φιλε μου τη δινουν στα παιγνιδια. θελω μια συνεχεια και συνεπεια κι εναν λογικο ειρμο ή εναν παραλογο ειρμο. οχι και τα 2 συγχρονως ομως, οπως αρεσει στον ντεβ.
η εστω, ας μου δωσει στα σετιινγκς κι εμενα του ΝΙΟΥΜΠΑ τη δυνατοτητα να παιξω οπως γουσταρω.

αυτα. οφτοπικ κλασικα. και στεναχωριεμαι γιατι ουτε πιλαρς 1 αντεξα να τελειωσω, ουτε πιλαρς 2 ακουμπησα, ουτε παθφαιντερ, που γουσταρα τοσο τα γραφικα του.... αλλά δεν μπορω ρε φιλε να πιεστω στις λιγες ωρες που μπορω να εχω στο πισι να μου τσαταλιαζει τα νευρα ο καθε ντεβ που θελει να ξαναεφευρει τον τροχο. ουφ. τα ειπα και ηρεμησα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,646
Στο Πίλλαρς 1 βρίσκεις camp supplies κυριολεκτικά σε κάθε δεύτερο σεντούκι που ανοίγεις, πάντως.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
ναι, Αρχιμανδριτα μου, το γνωριζω.
εγω αλλο ειπα. οτι στο ινβ, μπορεις να εχεις μεχρι 5 κι οχι 15. αυτο μου φανηκε παραλογο.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
ξεκλειδωθηκε και το πρωτο στρετζ γκοαλ και λογικα μεχρι το πρωι θα χει γινει funded και το δευτερο,μια ακομα κλαση και ενας κομπανιον.
ο τριτος στοχος φαινεται να ειναι ειτε mass combat η mounted combat,αν ειναι το δευτερο παιζει να ειναι το πρωτο crpg με τετοιου ειδους μαχες (αν θυμαμαι καλα το sacred ειχε και αλογα αλλα αυτο ειναι ακτιον κλικι κλικι).
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Και μένα για mounted combat μου φαίνεται. Αν δείτε καλά, πριν το C έχει μια μεγάλη γραμμή Ι που λογικά είναι το d, οπότε Mounted Combat.

Επίσης ξεχάσαμε να αναφέρουμε ότι έχει και κρυμμένα stretch goals σε social goals:
Αν και δεν έχει ανανεωθεί, έχουμε πετύχει 10 αστεράκια νομίζω μέχρι τώρα.

Capture.jpg
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Γενικώς δεν είμαι από αυτούς που πληρώνουν σε kickstarter (μοναδική εξαίρεση στο deadfire, για προφανείς λόγους), αλλά σε αυτή την παιχνιδάρα σκέφτηκα να τα σκάσω. Και είμαι ακόμα στην αρχή στο Kingmaker φαντάσου.
Υπάρχει ή μου ξέφυγε το tier για την ολοκληρωμένη "goty" έκδοση?
Επίσης, θέλω να βοηθήσω να μαζέψουν αστεράκια. Έχουμε πρόχειρο το discord και το youtube channel τους?
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,655
Έχω αρχίσει να φλερτάρω με την ιδέα για να έχω ακριβώς ολοκληρωμένες τις εκδόσεις και να αυγατιζουν στο backlog. Έχουμε καιρό ακόμη.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,826
Και μένα για mounted combat μου φαίνεται. Αν δείτε καλά, πριν το C έχει μια μεγάλη γραμμή Ι που λογικά είναι το d, οπότε Mounted Combat.

Επίσης ξεχάσαμε να αναφέρουμε ότι έχει και κρυμμένα stretch goals σε social goals:
Αν και δεν έχει ανανεωθεί, έχουμε πετύχει 10 αστεράκια νομίζω μέχρι τώρα.

Capture.jpg

Αυτά τα social goals τα θεωρώ μεγάλη ηλιθιότητα! Να φτάσουμε στο 18 για να προσθέσουμε ένα χαρακτηριστικό που θα ανεβάσει πάρα πολύ την αξία του προϊόντος μας, αλλιώς δεν μπορούμε γιατι δεν είχαμε αρκετούς instagram followers! :mad:

Και για να αποδειξω οτι Ι put my money where my mouth is, εκανα τις συμμετοχες με τα trash accounts μου. Θεωρω πολύ σημαντικό χαρακτηριστικό το (official=steam workshop) mod support😳
 
Last edited:

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Γενικώς δεν είμαι από αυτούς που πληρώνουν σε kickstarter (μοναδική εξαίρεση στο deadfire, για προφανείς λόγους), αλλά σε αυτή την παιχνιδάρα σκέφτηκα να τα σκάσω. Και είμαι ακόμα στην αρχή στο Kingmaker φαντάσου.
Υπάρχει ή μου ξέφυγε το tier για την ολοκληρωμένη "goty" έκδοση?
Επίσης, θέλω να βοηθήσω να μαζέψουν αστεράκια. Έχουμε πρόχειρο το discord και το youtube channel τους?



 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Αυτά τα social goals τα θεωρώ μεγάλη ηλιθιότητα! Να φτάσουμε στο 18 για να προσθέσουμε ένα χαρακτηριστικό που θα ανεβάσει πάρα πολύ την αξία του προϊόντος μας, αλλιώς δεν μπορούμε γιατι δεν είχαμε αρκετούς instagram followers! :mad:

Και για να αποδειξω οτι Ι put my money where my mouth is, εκανα τις συμμετοχες με τα trash accounts μου. Θεωρω πολύ σημαντικό χαρακτηριστικό το (official=steam workshop) mod support😳

Δυστυχώς, γαμημένο μάρκετιν ονομάζεται.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Πιάσαμε και το δεύτερο stretch goal, και όντως το επόμενο είναι Mounted Combat.
Capture.jpg

Το επόμενο κάτι σε Dismemberment (rules) πρέπει να είναι.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Μπήκα το μεσημέρι στο discord τού Kingmaker , δεν ήξερα ότι έχουν ξεχωριστό για το Wrath of the Righteous. Μπήκα και εκεί. Μέχρι yt και twitch θα φτάσω. Twitter, retweet, fb, instagram μου είναι άγνωστα.
Για kickstarter θα το σκεφτώ ακόμα. Με χαλάει που δεν έχουν και την έκδοση με τα dlc.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
λεω να χτυπησω την κουτατη εκδοση αλλα φοβαμαι δεν θα χει μεσα dvd παρα εναν ξερο κωδικο στιμ.μανουαλ εχει τυπωμενο αλλα θα προτιμουσα καποιο βιβλιο pathfinder σχετικο με το module.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Κι εγώ αυτήν χτύπησα. Να ξέρεις είναι +25 τα μεταφορικά.

Γλυκοκοιτάζω και για κανά add-on όταν τελειώσει η καμπέιν,
 
Top Bottom