What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Pathfinder: Wrath of the Righteous

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Η κουτάτη θα είναι σίγουρα για steam ή απλά το υποθέτεις? Γιατί στις digital αν δεν κάνω λάθος διαλέγεις ανάμεσα σε gog ή steam.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,788
αλλα φοβαμαι δεν θα χει μεσα dvd παρα εναν ξερο κωδικο στιμ
Έτσι φαίνεται
Clipboard01.jpg
Δεν περιμένεις τέτοιες τσιγκουνιές από μικρές εταιρίες.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
σε καθε ποστ του αδμιραλ θα πρεπει να μπαινει αυτοματα αποκλειστικο εμοτικον "νοτ σουρ ιφ τρολλιγκ"
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,788
Καλά κι εγώ δεν συμφωνώ με τον Άδμιραλ για το tb αλλά όχι κι έτσι.

Κατά τα άλλα τι σου φαίνεται περίεργο ρε Γάιε. Τέτοιες γυφτιές βλέπεις συνήθως από εταιρίες τύπου EA, Activision και Konami που σε συλλεκτικές ή απλές εκδόσεις δε βάζουν δισκάκι αλλά ένα ξερό κωδικό για steam/origin. Όχι από μικρομεσαίους devs που το καλό τους όνομα το στηρίζουν στα ξηγημένα νταραβέρια με τους φανς (μπορώ να σου δώσω και παραδείγματα από πολλές τέτοιες retail που το dvd είναι το ελάχιστο στάνταρ περιεχόμενο).
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Εγώ περισσότερο για το printed manual πήγα εκεί, παρά για καμιά μερακλίδικη κουτάτη έκδοση. Ο κωδικός όπου και να είναι δεν με ενδιαφέρει, το παιχνίδι θα το έχω και στις δύο πλατφόρμες σίγουρα.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,828
Ξεκλείδωσε και το dismemberment!

Experience the brutality of the crusade and bring even more gory flavor to the harrowing experience of fighting the Demon Lords and their followers. With this goal reached, we will add a new system allowing your characters to cut off the limbs of your foes in combat. Behead and rip apart those who stand in your way! The feature works both ways—you might not want to see what a kalavakus or a derakni can do to a man on a battlefield.

Ενδιαφέρων ακούγεται, να δούμε και πως θα υλοποιηθεί.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,374
σε καθε ποστ του αδμιραλ θα πρεπει να μπαινει αυτοματα αποκλειστικο εμοτικον "νοτ σουρ ιφ τρολλιγκ"

Συμφωνώ απολύτως, αλλά η συνεχιζόμενη ύπαρξη του RTwP είναι απόδειξη ότι ο πολιτισμός μας έχει αποτύχει. Είναι το χειρότερο combat system του σύμπαντος.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
To decoding του επομενου stretch goal προβλεπει 1 ή 2 επιπλεον mythic paths! Τρελανε μας μωρη Owlcat!
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Τελικα μεσα επεσε το decoding! 2 εξτρα mythic paths το επομενο stretch goal! Το ενα απο αυτα gold dragon! 😮
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,179
"Hello! Unfortunately, we currently can't say when exactly the digital edition will be available. Please follow our updates, we'll definitely specify it in one of them."
Αυτό μου απάντησαν για όποιον ενδιαφέρεται να πάρει το tier που δίνει και το πρώτο παιχνίδι. Η ερώτηση αφορούσε το kingmaker φυσικά.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,828
Τώρα εάν εγώ πω ότι το Swarm-Τhat-Walks μου φαίνεται το πιο ενδιαφέρων mythic path, θα σημαίνει κάτι για την προσωπικότητα μου?:unsure:
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,659
Humble bundle choice, ανάμεσα σε άλλα δίνει ΚΑΙ το Kingmaker explorer edition. Σε έφτιαξα backlog μου για άλλη μια φορά!
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Παίξτο ΑΜΕΣΑ. Άσε τα backlog. Μιλάμε για το BG 3. Πραγματικά ελπίζω και το true BG 3 να είναι τόσο καλό. Και ακόμα είμαι στην αρχή, αλλά όλα τα vibes είναι εδώ. Έχω ξεκινήσει το campaign και ακόμα φτιάχνω builds, τα synergies είναι τρελά. Λογικό λόγω των κανόνων, αλλά δεν περίμενα τόσο καλή υλοποίηση. Απλά δεν υπάρχει. Μόνο για το kingdom management δεν μπορώ να μιλήσω με βεβαιότητα ακόμα. Αν και είμαι προετοιμασμένος για μέτρια υλοποίησή του.
Να σημειώσω επίσης, πως έχω βάλει το TB mod και οφείλω να παραδεχθώ πως κουμπώνει πάρα πολύ σωστά. Τα initiative rolls φαίνεται να έχουν πραγματική σημασία, το 5 foot step που στο rtwp δεν υπάρχει κ.α. Και το σημαντικότερο είναι πως τα αλλάζεις τα δύο συστήματα on the fly. Δεν πίστευα ότι θα το πω, αλλά ίιιιιισως είναι καλύτερο το tb στο pathfinder.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,659
Είχα φτιάξει έναν χαρακτήρα πειρα(μα)τικα πέρυσι τέτοια εποχή. Κάτι θα γίνει.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
οι επιπλεον races δεν θα προσθεσουν τιποτα στο παιχνιδι εκτος απο την δημιουργια χαρακτηρα,στο kingmaker τα race interactivity/skill checks ηταν μηδαμινα (εκτος και αν καταφερουν να τα βολεψουν καπου).
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Για το επόμενο stretch goal μιλάς ε;
Όντως, έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Εκτός από racials skills traits κλπ δυστυχώς δεν προσφέρουν τίποτα σε διαλόγους interactions κλπ (κάτι που έκανε αρκετά καλά το deadfire btw)
Έγινε ερώτηση πάνω σε αυτό το θέμα στο stream τους μετά το KS lauch, αλλά δεν θυμάμαι τι είχαν απαντήσει. Υποθέτω σε κανά FAQ στο KS θα τοποθετηθούν και πάνω σε αυτό.

btw έχετε ρίξει καμιά ματιά στα comments του KS; 1 στα 2 comments σχεδόν αφορά ερώτηση/παράκληση/απαίτηση για TB mode.
Τι σου κάνει ένα πετυχημένο mod και ένα σύστημα (PF) που είναι κομμένο και ραμμένο για TB.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
το tb απο μονο του δεν θα κανει καλυτερο το παιχνιδι,θελει και να φτιαξεις καλα encounters.σε αυτο θα βοηθουσε αν τα επιπεδα δυσκολιας αντι για στατ μπλοατ προσεθεταν επιπλεον αντιπαλους οπως στο πιλλαρς.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,828
το tb απο μονο του δεν θα κανει καλυτερο το παιχνιδι,θελει και να φτιαξεις καλα encounters.σε αυτο θα βοηθουσε αν τα επιπεδα δυσκολιας αντι για στατ μπλοατ προσεθεταν επιπλεον αντιπαλους οπως στο πιλλαρς.
Και καλύτερη ai που δεν είναι απλά βουρ επίθεση όπως είναι τώρα στο kingmaker
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,659
Τελείωσα το tutorial (καλή φασούλα, θύμισε D:OS2). Θα βάλω σε κάποια στιγμή το mod, μέχρι στιγμής το RTwP είναι από τις καλύτερες υλοποιήσεις με το timer για κάθε action του χαρακτήρα (σε αντίθεση με την μπάρα στο Pillars). Πήγα για το πιο basic, uninspired build ever (Gold Dragon Sorcerer -> Dragon Disciple όταν έρθει η στιγμή). Λογικά θα έχει πλάκα.

Haters gonna hate, προσωπικά γούστα είναι αυτά. Θα δεχτώ τον Cavill μου και θα συνεχίσω να το υποστηρίζω. Σε μάχες με περισσότερες ανάγκες micromanagement, θα το αλλάζω κατά το δοκούν.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,084
Τις Linzi, Valerie και τα μάτια σας, ε.
jonirenicus εσένα εννοώ δηλαδή, γιατί ο νορθ ξέρουμε ότι θα το παρατήσει στο 3ωρο. Change my mind.
 
Top Bottom