What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Ποιο game παρατήσατε πρόσφατα και για ποιο λόγο

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Αν κάποια στιγμή ξεχαστώ και πω "σκέφτομαι να πάρω το Sekiro" σας παρακαλώ να μην με αφήσετε. Είναι για το καλό μου.
Δεν βρίσκω κάποιο demo. Υπάρχει άραγε; Μόνο για να πάρουμε μια ιδέα!
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Είπαμε, τέρμα αυτά. Αυτά ανήκουν στο μακρινό, προ 1,5 χρόνου, παρελθόν. Ο Witcher τα διόρθωσε όλα!
 

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,889
Solasta, δυστυχώς. Από την άλλη ευτυχώς το είδα στο pass.
Και γω όπως και πολλοί άλλοι, τουλάχιστον εδώ μέσα, μεγάλωσα με τα γνωστά και κλασσικά rpgs και περίμενα με χαρά και ανυπομονησία το παιχνίδι. Το γράψιμο όμως ρε παιδιά, οι διάλογοι και τα voice over (ειδικά ο συντονισμός των voice over) συγχωρείστε την σκληρή έκφραση, αλλά είναι για πέταμα κανονικά! Τα δε visuals πολύ κάτω του μετρίου. Είπαμε indie, low budget, αλλά κάπου έλεος! Και έχω παίξει undertale και underrail. Αυτά όμως είχαν και ενδιαφέρουσα γραφή. Δε μπορώ μετά από ένα wasteland 3 πχ να ανεχτώ τέτοια παρουσίαση. Η μάχη και τα άλλα συστήματα του παιχνιδιού μια χαρά και ίσως να προχωρούσα στο παιχνίδι αν επικέντρωνε περισσότερο στη μάχη, αλλά με τόσους και τόσο κακούς διαλόγους, κακό χιούμορ και με τόσο κακά και ανέπνευστα γραφικά, εγώ τουλάχιστον, δεν μπορώ άλλο.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,374
Solasta, δυστυχώς. Από την άλλη ευτυχώς το είδα στο pass.
Και γω όπως και πολλοί άλλοι, τουλάχιστον εδώ μέσα, μεγάλωσα με τα γνωστά και κλασσικά rpgs και περίμενα με χαρά και ανυπομονησία το παιχνίδι. Το γράψιμο όμως ρε παιδιά, οι διάλογοι και τα voice over (ειδικά ο συντονισμός των voice over) συγχωρείστε την σκληρή έκφραση, αλλά είναι για πέταμα κανονικά! Τα δε visuals πολύ κάτω του μετρίου. Είπαμε indie, low budget, αλλά κάπου έλεος! Και έχω παίξει undertale και underrail. Αυτά όμως είχαν και ενδιαφέρουσα γραφή. Δε μπορώ μετά από ένα wasteland 3 πχ να ανεχτώ τέτοια παρουσίαση. Η μάχη και τα άλλα συστήματα του παιχνιδιού μια χαρά και ίσως να προχωρούσα στο παιχνίδι αν επικέντρωνε περισσότερο στη μάχη, αλλά με τόσους και τόσο κακούς διαλόγους, κακό χιούμορ και με τόσο κακά και ανέπνευστα γραφικά, εγώ τουλάχιστον, δεν μπορώ άλλο.

Για να πάρω μια εικόνα, όταν λέμε ότι είναι κακοί οι διάλογοι τι εννοούμε; Έχουν λάθη/δεν βγάζουν νόημα, είναι cringe, είναι βαρετοί και αδιάφοροι;
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,659
Τετριμμένοι. Το Solasta είναι η υλοποίηση της αντίληψης του Ποράτσο γύρω από τα fantasy σε επίπεδο πλοκής. Εκεί που διαπρέπει είναι σε άλλα σημεία όμως.
 
Top Bottom