What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,275
Ελπίζω στο 2ο γύρο να τσιμπήσουν κάνα πιτογυρο και να αφήσουν τις πίτσες.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,669
FB_IMG_1695122439052.jpg
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,669
Μλκ βγάλανε οι άλλοι στα κανάλια ράντομ NPC ως γιαγιά Κασσελάκη, ενώ έχουν πεθάνει οι γιαγιάδες του.

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
Μλκ βγάλανε οι άλλοι στα κανάλια ράντομ NPC ως γιαγιά Κασσελάκη, ενώ έχουν πεθάνει οι γιαγιάδες του.


μακρινή θεία θα είναι που δεν τον έχει δει από τα βαφτίσια του ξέρω εγώ και τώρα που έγινε διάσημος "φυσικά και τον ξέρω έχουμε πολύ καλές σχέσεις" κτλ κλτ
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,799
Και ότι δεν με κρατάει κανένας.
Wrong. Έχω δει ένα τυπάκι που σε κρατάει από το χέρι.
Τουλάχιστον τσέκαρες τα πολιτικά του φρονήματα;
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,626
Μλκ βγάλανε οι άλλοι στα κανάλια ράντομ NPC ως γιαγιά Κασσελάκη, ενώ έχουν πεθάνει οι γιαγιάδες του.


Ερχεται με φορα κι αυτος...

Εχω και αποκλειστικη φωτο απο το πορτοφολι του...
img07.jpg
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,536
"Οι πολίτες καταλαβαίνουν. Και με ποιους τα έχω βάλει.Και ότι δεν με «κρατάει» κανένας".

Μνημονιο μεχρι το 2200...
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,799
Προς το παρόν πάντως, θα έλεγε κανείς ότι ελίχθηκε ερπετόμορφα ερπετοπρεπώς στην ηγεσία του Κσύριζα...

 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Προς το παρόν πάντως, θα έλεγε κανείς ότι ελίχθηκε ερπετόμορφα ερπετοπρεπώς στην ηγεσία του Κσύριζα...



Ο παππούς μου (θεοσχωρέστον) θα το έλεγε αλλιώς... πούστικα
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
Επιτέλους ώρα για cancel Χάρη Κλυνν. Τομάρι μου έχεις φάει την ζωή.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
καλα, δεν πεφτω απ τα συννεφα με το ομοφοβικο "χιουμορακι" επιπεδου προαυλίου μικτου λυκειου κολωνου το 1990.
εξαλλου για τον συριζα μιλαμε, μπορουμε να λεμε οτι θεμε χωρις δευτερη σκεψη.

στην αρχη αναρωτιομουνα γιατι πεφτει τρελό πας σε οτι κανει η χειροτερη κυβερνηση εβερ εδω και 4 χρονια, αλλά οχι πια. εξαλλου εκει δεν ειχε ας πουμε γκέι δηλωμενους σε υπουργικες, υφυπουργικες θεσεις, βουλευτες, προεδρους βουλης κλπ. καλα, εμενα προφανως δε μ ενοχλει που παρκαρει ο καθενας τα μπομπολια του, απλα δεν θυμαμαι κανενα "αστειακι" γι αυτους... καλα, εχει και παιδεραστες με δικαστικη αποφαση, αλλά τι θες τωρα? ξυριζα και πέη μπλε, εκει ειναι το ψωμι.

συνεχιστε, θα ηταν σχεδον διασκεδαστικο αν δεν ηταν τοσο τραγικο, αν κατσει και το σκεφτει κανείς.
κι εχω γραψει ηδη για ποιους λογους αντιμετωπιζω αρνητικα τον κασσελακη, αλλά το τι κανει με την κολοτρυπιδα του δεν ειναι ενας απ αυτους. ουτε λογος να τον χλευαζω.

ολα καλα. προχωραμε.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,873
Συμφωνω απολυτως με τον μαλακτη.

Ο κασσελακης ειναι η χειροτερη επιλογη για τον ΣΥΡΙΖΑ, μερικους λογους τους εχω αναφερει εδω
Μιλαμε για τον τυπο που απο τη μια δηλωνει φαν του μητσοτακη και των πολιτικων του και απο την αλλη πως μπορει να τον νικησει. Που κανει σοου ομιλιων σαν τηλευαγγελιστης της φλοριντα, μονο εκλογικο βαγονι δεν εχει ντυσει για να αρχισει να οργωνει το μιντγουεστ. Που αναφερεται με κοπι παστα ατζεντα των δημοκρατικων των ΗΠΑ απο το 1993 οταν κερδισε ο κλιντον και που δυστυχως παιζει αυτη την ατζεντα να θελει να επιβαλλει.

Οπου ναναι θα επισκεπτεται στρατοπεδα και θα λεει στα φανταρια "thank you for your service"


Edit: αλλα νταξει *ινσερτ kermit tea meme* δεν ειναι δουλεια μου να κρινω τα εσωκομματικα των ζαιων, καλυτερα να γινει καμια διασπαση να πανε οι μισοι στο πασοκ και οι αλλοι στο ποταμι

Το οτι πεφτει κοροιδια επειδη ο ανθρωπος ειναι ομοφυλοφιλος ειναι απλα ηλιθιο


In other news...ΠΕΣ ΤΑ ΡΕ ΤΖΟΥΜΑΚΑ!

 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
τον ειδα και γω τον τζουμακα. ειναι σχεδον ανατριχιαστικο οτι ενας ανθρωπος που θεωρειται "γραφικος" λογω ηλικιας και κομματικης πορειας και προελευσης να εχει σε ΟΛΑ δικιο. και οτι εχει την ικανοτητα να βλεπει τοσο ξεκαθαρα και να λεει τοσο απλα αυτο που οντως συμβαινει.

εχω τρομαξει με τ αποτελεσματα. οχι γιατι ΕΓΩ δεν υποστηριζω τον κασσελακη, αλλά γιατι τοσος κοσμος τριγυρω μπορει να στρατευθει τοσο μαζικα κι εθελοντικα σε κατι που δεν το γνωριζει. δεν το ξερει. εναν ανθρωπο που ξαφνικα του εδωσαν βημα και τεραστια προβολη. που χρησιμοποιει την λεξη "αριστερα" οσο πιο σπανια μπορει στις "τοποθετησεις" του. που θα μπορουσε να ειναι υποψηφιος αρχηγος κομματος με ακριβως τις ιδιες δηλωσεις και αποψεις, ας πουμε στο πασοκ, στο παλιο κοδησο, στην ζωιτσα (που, ουπς, εξαφανιστηκε τοσο μαγικα οσο εντονα μπηκε 3 βδομαδες στην ζωη μας, οσο χρειαστηκε δηλαδη να μπει στην βουλη, τρολαροντας πρωτ απ ολα τους ψηφοφορους της με τα καρδουλινια και κανοντας το παιδι των λουλουδιων), μην σου πω και στη νεα δημοκρατια. ενα αχρωμο, αοσμο, φλατ πραγμα. 0 οξεα, 0 λιπαρα που λεει κι ο φιλος μου ο παπαδογιαννης.
οι μηντιαρχες, ΜΑΛΑΚΑ ΛΑΕ, γελανε με την παρτη σου. σε κανουν εδω και πολλα χρονια, αλλά τοσο ξεκαθαρα τα τελευταια 4, ΟΤΙ ΘΕΝΕ. ειδικα μετα την οντως χαμενη ευκαιρια του δημοψηφισματος, σηκωσανε τα μανικια και δεν αφηνουνε ΤΙΠΟΤΑ πια στην τυχη...
θες παραδειγματα προσφατα? λεβεντης, ζωιτσα, νικη, σπαρτιατες και τωρα κασέλ.

αλλά ας μεινω στο θεμα. κι ο τσιπρας που τον θεωρω ικανοτατο, εξυπνοτατο και χαρισματικο, ουσιαστικα δεν νοιαζεται η μαλλον εκδικειται με τον τροπο του τον λαο που τον καταψηφισε (ισως καλα κανει, αλλά το πληρωνει η χωρα.). σου λεει νεος ειμαι, στα κρεματζολια μου ο κυρ αντωνης στον παλαμά ή η κυρα τασια στον εβρο. εχει μελετησει καλα την ελληνικη ιστορια, ειδικα απ την μεταπολιτευση και μετα, και ξερει ακριβως τα επομενα βηματα του. περιττο να πω οτι πιο πολυ απ ολα εχει μελετησει τον Μεγιστο. και οπως εκεινος εφυγε/απαλλαχτηκε απ το βαριδι της ενωσης κεντρου και εφτιαξε το πασοκ, που οριοθετησε την πολιτικη σκηνη για 35 χρονια, ετσι κι ο αλεξης θα χαλαρωσει 2-3 χρονακια, βλεποντας τους τωρινους να ξεσκιζονται μεταξυ τους και θα ερθει καβαλα στο αλογο με δικο του κεντροαριστερο κομμα να ξαναπαρει το γκουβερνο. ενας κανονικοτατος κυκλος.

ουτε για την εφη εχω να πω θετικα. μεταξυ 2 κακων, ειμαι αναγκασμενος να διαλεξω το λιγοτερο κακο, αλλά εχω απογοητευτει και απ αυτην και ειδικοτερα απ τον ρολο που επαιξε προεκλογικα και μετεκλογικα μεχρι την παραιτηση τσιπρα. εχω μαθει πραγματα σημερα κιολας που την ριχνουν πολυ χαμηλα στα ματια μου. οπως κι ο τζουμακας, δεν θα τα πω. μου αρκει που τα ξερω.

και σε μια γενικοτερη κουβεντα, δεν καταλαβαινω καθολου την επιλογη αρχηγου κομματος απ την βαση. σου φαινομαι αντιδημοκρατικος συφορουμιτη? του μπάντ.
στηριζεις ενα κομμα λογω των θεσεων του? αυτο στα βιβλια μου σημαινει οτι εχεις και εμπιστοσυνη στα οργανα του, που μια απ τις δουλειες τους ειναι να ελεγχουν και να επιλεγουν τον αρχηγο. αν δεν σ αρεσει, τραβα αλλού, υπαρχουν αφθονες επιλογες, δεξια αριστερα, μη σε κραταμε. ειδικα στην σημερινη εποχη, που οπως εγραψα και πιο πανω, οι μηντιαρχες ουσιαστικα ανεβοκατεβαζουν προσωπα, κομματα και πολιτικες, ειναι μια ανακουφιση τουλαχιστον το προσωπο που εκπροσωπει ενα κομμα να εκλεγεται απ τα οργανα του.

συμπερασμα? ζγκατά. δεν περιμενω τιποτα θετικο την κυριακη, απλα θα παρακολουθησω με ζωηρο ενδιαφερον και ελαφρυ χαμογελο τα οσα συμβουν. ξξξξξξξξξξξξξλλλλλλλλλλλλ, μη χαιρεσαι, δεν πανε πουθενα οι προβατοσυριζαιοι, οπως εγω. και κυριως εκει που συμπαθεις. αν θελει κι αυτος να παιξει ρολο και να φανει χρησιμος (οπως πιστευω οτι ειναι) ας γυρισει τωρα που εφυγε ο Μεγαλος Κακος κι ας παλεψει μεσα απ το κομμα που τον ανεδειξε με τους δικους του πια ορους. ετσι οπως ειναι η πολιτικη ζωη την παρουσα στιγμη, δεν παει πουθενα εκει που βρισκεται τωρα.




tl/dr: o κασσελακης ειναι πισωγλεντης, χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα. χα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
τους γλεντάει όλους ο ντιβανοκασελάκης ρεεεε.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
@Χειρομαλάχτης : εγώ πάντως έκατσα και το διάβασα το σεντονάκι σου και κατανοώ τον πόνο σου. Κάπως έτσι ένιωθα κι εγώ όταν έχανε η αγαπημένη μου ομάδα. Όταν συνειδητοποίησα τη βρωμιά του ποδοσφαίρου, σταμάτησα να υποστηρίζω οποιαδήποτε ομάδα και από τότε ησύχασα. Δε λέω να ακολουθήσεις αυτό που έκανα εγώ, αλλά νομίζω πως θα συμφωνήσεις ότι ποδόσφαιρο και πολιτική μοιάζουν πάρα πολύ (στα "κακά" τους).

Μπαϊδεγουέι, εάν αναφέρεσαι στα δικά μου σχόλια ως ομοφοβικά, τότε θα σου έλεγα πως κάνεις λάθος. Πραγματικά, δεν έχω κανένα πρόβλημα ο καθένας να κάνει/βάζει ό,τι θέλει όπου θέλει (εκτός από τον δικό μου πωπό), αρκεί να μην το διατυμπανίζει και το εκμεταλλεύεται προς όφελός του, όταν μιλάμε για δημόσιο πρόσωπο. Αλλά θα μου πεις, αφού το κάνουν όλοι οι άλλοι ποικιλοτρόπως, γιατί να μην το κάνει και αυτός; Θα είναι και στη μόδα, είναι και εμφανίσιμος, ποιος τον πιάνει (αυτόν, όχι τον "άλλον" - δε με απασχολεί κιόλας :Ρ).

Όπως και να 'χει, τα πράγματα φαίνονται σοβαρά. Και μόνο το γεγονός ότι βρέθηκε κάποιος από το πουθενά και έχει τέτοιο ρεύμα είναι ιδιαίτερα ανησυχητικό έως και τρομακτικό, όπως αναφέρεις κι εσύ. Κάτι δεν πάει καθόλου καλά στην κοινωνία μας πια.
 
Top Bottom