What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,670
Κάτι πρέπει να πήγε στραβά στο copy/paste καθώς παρέθετες τον παραπάνω πίνακα, για κάποιο λόγο δεν αναγράφεται πουθενά ούτε ο Ζακ Σνάιντερ ούτε οι σκηνοθέτες του Avengers Endgame.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,800
Πότε έβγαλε όλα αυτά τα games η FromSoftware;
(για λίγους)
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,383
Τα πειστήρια είναι ισχυρά.

Ποια είναι τα πειστήρια; Τα πονεμένα γεροντοπαλίκαρα και οι μποράτσοι "κριτικοί" να αλληλοαυνανίζονται;

Κάτι πρέπει να πήγε στραβά στο copy/paste καθώς παρέθετες τον παραπάνω πίνακα, για κάποιο λόγο δεν αναγράφεται πουθενά ούτε ο Ζακ Σνάιντερ ούτε οι σκηνοθέτες του Avengers Endgame.

Αν κάνεις μια γκουγκλιά για "ταινίες που ο κόσμος όντως πήγε να δει" θα τα βρεις αυτά τα ονόματα.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Νομίζω πάντως πως την πλειοψηφία της παραπάνω σκορτσεζολίστας και οι πέτρες την έχουν δει.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,383
Νομίζω πάντως πως την πλειοψηφία της παραπάνω σκορτσεζολίστας και οι πέτρες την έχουν δει.

Προφανώς, κι εγώ τα έχω δει σχεδόν όλα μέχρι το 2008.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Αν κάνεις μια γκουγκλιά για "ταινίες που ο κόσμος όντως πήγε να δει" θα τα βρεις αυτά τα ονόματα.
Αυτο σημαινει οτι οι ανθρωποι πεφτουν για υπνο αλλα δεν ξυπνανε ποτε. Τους τρωνε αμοιβαδες και παιρνουν την μορφη τους. Το ειχαν κανει και ταινια. Βλεπουν αυτες τις ταινιες και βαζουν τα κλαματα, τους θυμιζουν τον τοπο που γεννηθηκαν και την οικογενεια τους.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,383
Έχω εκπαιδεύσει τον εγκέφαλό που πλέον να ρίχνει απευθείας στο recycle bin οποιοδήποτε νέο για remake παλιάς ταινίας. Δεν θυμάμαι ούτε μια πρόσφατη περίπτωση που να πέτυχε το remake.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,477
Έχω εκπαιδεύσει τον εγκέφαλό που πλέον να ρίχνει απευθείας στο recycle bin οποιοδήποτε νέο για remake παλιάς ταινίας. Δεν θυμάμαι ούτε μια πρόσφατη περίπτωση που να πέτυχε το remake.
Ε ναι γιατί τα αναλαμβάνουν άτομα που "ξέρω εγώ καλύτερα πως πρέπει να γίνει" με μεγάλη ιδέα για τον εαυτό τους και που φυσικά δεν το πιάνουν με σεβασμό στους παλιούς δημιουργούς, αλλά με "είμαι ότι πιο γαμάτο συνέβη στο σύμπαν τα τελευταία 30 χρόνια" ξέρω εγώ.

Εδώ οι άλλοι δεν γουστάρουν τα βιβλία/παιχνίδια του Witcher, αλλά θέλουν να κάνουν την σειρά... τι να πεις. Μιλάμε για ζώα, αφού δε σου αρέσει γιατί πας να το χαλάσεις σε όσους τους αρέσει; Γιατί θέλεις να πατήσεις πάνω σε κάτι για να το διορθώσεις; Δεν είναι λάθος, δεν είναι χαλασμένο DONT FIX IT FFS!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,494
Αυτοι που κοβουν τα εισιτηρια για τις ταινιες που αρεσουν στον Ναυαρχο, μετα διασκεδαζουν εδω...

 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Τα 'χουμε ξαναγράψει μωρέ Χούκο.

Τα ρημεηκ δεν απευθύνονται στους μεσήλικες/σκατογερους της γενιάς μας που ξερουμε και θυμόμαστε τα πρωτότυπα. Ειναι για τη νεολαία.

Οι πιτσιρικάδες θα το ζήσουν το crunk Κράου (φαίνεται ό,τι καλύτερο μετά τo City of Angels, σπέκια στο Μπιλάκο που πουλάει τα πάντα) και δεν έχουν ιδέα για το 90'ς όνειρο του Πρόγιας. Τα 90'ς ήταν πριν 35 χρόνια Χούκο, μην κοιτάς που επειδή ακόμα μένεις στο παιδικο σου δωμάτιο σου φαινεται σα χθες.

Κι από τα εργα που βλεπαμε 80'ς-90'ς αν παίρνατε χαμπάρι ποσα ήταν άτυπα ρημέηκς, θα ανατριχιάσετε.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,800

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,273
. Δεν θυμάμαι ούτε μια πρόσφατη περίπτωση που να πέτυχε το remake.
All quiet on the western front
A star is born
Dune
Scarface
The thing
3:10 to Yuma
Footloose
Ben Hur (1959)
Έχω κι αλλά 😛

Αλλά όπως είπε κι ένας σοφός γέρων, τα remake απευθύνονται στην εποχή της κυκλοφορίας τους. Εξ ου και remake που είδαμε εμείς από ταινίες του παλιού Χόλιγουντ μας φαίνονται διαμάντια μπροστά στις αρχικές ή ακόμη και ταινίες των 50s-60s που αποτελούν remake των πρώιμων δεκαετιών του κινηματογράφου μας φαίνονται καλύτερες επειδή σαν εποχή, κουλτούρα και τεχνολογία, είναι πιο κοντά σε εμάς.

Πάω τώρα να δω το «Από την Γη στην Σελήνη» να έρθω στα ίσια μου.
 
Top Bottom