What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,121
Πανάξια σάρωσε τα βραβεία το parasite!
Εξαιρετική ταινία που σε καθηλώνει από τα πρώτα 5 λεπτά.
Ο Κορεάτικος κινηματογράφος έχει παραδώσει πολλά διαμάντια (Old Boy, Thirst, Memories of Murder.....)
Το parasite είναι άλλο ένα!

(Γνωρίζουμε ότι τα Όσκαρ είναι ένα high-class πανηγύρι, αλλά κουβέντα να γίνεται)
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
Ο αντίλογος:
Δεν είναι κακή η ταινία, αντιθέτως, είναι καλή, αλλά δεν τρελάθηκα.
Sympathy For Mr Vengeance, Oldboy, Lady Vengeance, A Bittersweet Life, I Saw The Devil προσωπικά μου άρεσαν πολύ περισσότερο από το Parasite. Και πόσα ακόμη που δεν έχω δει ακόμη από Κορεάτικο κινηματογράφο...
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,216
Το Endgame έπρεπε να πάρει 25 όσκαρ, δε νιώθουν καθόλου εκεί στην Ακαδημία των Γέρων Ξεκούτηδων.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,220
Πρόβλημα τα λεφτά. Ενώ εγώ που ντυνομουν Batman σε όλο το δημοτικό κάθε αποκριά, δεν είχα ποτέ την οικονομική ευχέρεια να γίνω κανονικός αλκοολικός
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,220
Αρχαιολόγοι σούπερ ήρωες; Αρχαιολόγοι ετών 77, τρέχουν και πηδούν σαν ακροβάτες του τσίρκου; Ιδωμεν
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,524
Ο Indiana Jones και Η Χρυσή Πατερίτσα

Ο Indiana Jones και οι Περικοπές των Συντάξεων

Ο Indiana Jones και το Αλτζάιμερ που... τι έλεγα.



YΓ.

 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,899
Η Χρυσή Πατερίτσα "έγραψε"!!! :ROFLMAO:
Τι θα λέγατε να κάναμε διαγωνισμό με τίτλους ταινιών Ιντιάνα Τζόουνς που να μοιάζουν λίγο με τους πρωτότυπους; Π.χ.:

Ο Ιντιάνα Τζόουνς και οι Κυνηγοί της Χαμένης Κιβωτού Ινσουλίνης
Ο Ιντιάνα Τζόουνς και ο Ναός του Χαμένου Θησαυρού Χειρουργείου
Ο Ιντιάνα Τζόουνς και η Τελευταία Σταυροφορία Ανάνηψη
Ο Ιντιάνα Τζόουνς και το Βασίλειο του Κρυστάλλινου Κρανίου ΕΟΠΥΥ
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
O Ιντιανα Τζοουνς και το κυνηγι της χαμενης συνταξης.
edit
Ηθελα να γραψω για τον αραχνανθρωπο και με μπλεξατε με τον Ιντιανα.
ειδα το spiderman - far from home και δεν το εφαγα ολοκληρο το πεπονι. Το εργακι δεν ειναι ασχημο, μου αρεσε το στορυ αλλα ο Θωμας ο Ολλανδος μου καθησε στο στομαχι σαν προχθεσινο πατσιτσιο. ξεκινηστε οση γκρινια θετε.

το πρωτο ημιωρο ειναι σαν νεανικη σειρα απο τα 90's και η υποκριτικη μου εκανε αυτη την εντυπωση εντονοτερη, Ηταν αντε να μπουμε στα εφε και τις εκρηξεις για να το αφησουμε πισω αυτο το θεμα,
Απο την μια ειχα την ελλειψη βασικης ηθοποιας, γιατι δεν πρεπει να ξεχναμε οτι μιλαμε για ταινια, ειχα και τον Θωμα να πασχιζει να μας αποδειξει για την πατρικη φιγουρα που βρηκε στον Σταρκ και στο ενδιαμεσο τον εφηβικο ερωτα με μια ανορεξικη antisocial κοπελα. Πραγματα που θελουν ενα εξαμηνο σε υποκριτικη σχολη,
Το τελος ηταν τοσο τσιζι που ανετα θα ανοιγαν τυροπιταδικο sony.
ευτηχως που δεν τον εβαλαν να φορεσει την στολη του Iron man, γιατι πολυ το φλερταραν το θεμα.
Ο Τζακ ο Γλυνας μου αρεσε και το επαιξε ωραια το ρολακι του, ξεκινηστε οση γκρινια θετε,


εκανα μια βολτα στα random περιξ για να δω τι αποψη εχει για την ταινια, ο πληθυσμος που δεν εχει μολυνθει (ακομα).

sp.png


με τετοιο κοινο, η επομενη ταινια θα μας δειξει τον Θωμα να καταπινει εντομοκτονο για τις αραχνες και να φοραει ατσαλινη στολη. ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ!!!!!

υπερβαλλω λιγο, για τον χαβαλε.
 
Last edited:

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Από τους συντελεστές των "αριστουργηματικών" ταινιών Resident Evil έρχεται Η ΤΑΙΝΙΑ των ταινιών :cylons:

88268513_10157439561751997_7605062139639758848_o.jpg


Πριν από μήνες είχε διαρρεύσει trailer από το οποίο μόνο ο Diablos διασώζεται και δείχνει πως μάλλον πρόκειται για ταινία c-movie (ούτε καν b) Δε μας νοιάζει όμως θα πάμε να το δούμε, να γελάσουμε όπως γελάμε και με το βαθύ στόρυ του παιχνιδιού. Είμαι περίεργη να δω πόσο μακριά θα φτάσει η Milla με το Giant Jawblade II που κρατάει (btw πανέμορφη replica) γιατί για endgame θέλει οπωσδήποτε αναβάθμιση.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Λίγο το όπλο με χαλάει (θα' θελα ένα charge blade ας πούμε, ή ένα hunting horn η ένα SnS βρε εδερφέ) , αλλά μιλάμε σίγουρα για οσκαρική παραγωγή.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
H 2η αφίσα που δημοσιεύτηκε από τη Sony με τον generic Ασιάτη στο ρόλο του Hunter είναι αυτή:
87944378_10157439561971997_934576246430367744_o.jpg


Bow σε πρώτο πλάνο, δυστυχώς δεν είμαι bow user για να ξέρω από ποιο skill tree είναι. Θα δούμε και τους άλλους 2 του party τι θα κραδαίνουν. Sns μου φαίνεται πιο doable στο σινεμά σε σύγκριση με το Charge Blade. Το tagline είναι "Choose your Weapon" .
Θα δούμε 🍿🍿🍿🍿
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Θα προτιμούσα τον μικρό αδερφό τού SnS πάντως. Αλλά και με Sword n Shield ικανοποιημένος θα' μαι.
Το bow, μοιάζει αυτό με του Diablo. Rarity 5, low rank. Τουλάχιστον δεν θα χρειάστηκε να τον φαρμάρει πολύ.
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,239
διαβαζα για το painted bird, μια ταινια για τον Β'ΠΠ, μιλανε για μια πολυ σκληρη/φρικιαστικη ταινια που εχει μεταφερει την σκληραδα της αυτουσια απο καποιο βιβλιο, το οποιο δεν το διαβασα ποτε μου.
Ρολο στην ταινια εχει και ο Harvey Keitel μαζι με τον Barry Pepper, ο οποιος κανει αυτο που ξερει καλυτερα, Στο trailer φαινεται πισω απο μια διοπτρα.


αν κρινω απο το trailer η ταινια εχει να πει πραγματα. αλλη μια ασπρομαυρη αποπειρα και μου αρεσει αυτη η επιστροφη στις ριζες.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,524
Πριν πολεμήσει τους Ναζί στην Νορμανδία το 1944, ο Τομ Χάνκς τους είχε ήδη πολεμήσει και στον Ατλαντικό το 1942.

 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,735
διαβαζα για το painted bird, μια ταινια για τον Β'ΠΠ, μιλανε για μια πολυ σκληρη/φρικιαστικη ταινια που εχει μεταφερει την σκληραδα της αυτουσια απο καποιο βιβλιο, το οποιο δεν το διαβασα ποτε μου.
Ρολο στην ταινια εχει και ο Harvey Keitel μαζι με τον Barry Pepper, ο οποιος κανει αυτο που ξερει καλυτερα, Στο trailer φαινεται πισω απο μια διοπτρα.


αν κρινω απο το trailer η ταινια εχει να πει πραγματα. αλλη μια ασπρομαυρη αποπειρα και μου αρεσει αυτη η επιστροφη στις ριζες.


το come and see ειναι καλυτερο
 
Top Bottom